1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ombudsman Křeček

Na začátek svého exposé bych chtěl zdůraznit, že úřad ombudsmana považuji za naprostou zbytečnost hraničící s rozmařilým vyhazováním peněz daňových poplatníků oknem a dobře placenou státní trafiku pro hromadu nejrůznějších aktivistů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 18.2.2020 19:32

..hm, pane Humle, jak vy víte, co já vím? Že vy budete ten malý kováříček, co mi buší v hlavě, když to den předtím s přáteli přeženeme se slivovicí?! Jen počkejte, až vás dostanu, já vám to bušení vytmavím!

J. Jurax 18.2.2020 0:34

No jo, no ... utíkáte z otázky ... :-)

J. Huml 17.2.2020 22:45

Pane Grigare, vzdyt dobre vite, ze spolecnost uz je rozdelena, a Vy Vase dustojnosti, me nemuzete ani vystat. Snad take se jednoho dne, se slzami v ocich, tak jako Martin a Vaclav, srdecne obejmeme. Urcite by pomohlo, kdyby Vaclav a Martin spolecne vydali nejakou odusevnelou publikaci, treba na tema Modra Planeta a Zelena Rakovina. Nemohu se dockat, musime doufat, ze nazorova jednota setrva.

V. Braun 17.2.2020 22:10

Takže pan Křeček tedy dle vás nerozlišuje a a priori dle něj všichni muslimové neuznávají deklaraci lidských práv. Takže je to tak jak jsem psal na začátku, Že vám to trvalo, než jste to pochopil.

V. Novák 17.2.2020 21:48

Obojího práva (JUDr.)

Ještě nějaký dotaz?

P. Grigar 17.2.2020 20:27

.. nikoli, úmyslem pana Křečka byla ochrana zájmů nájemníků, což ostatně dostatečně jasně deklaroval. Že si v tomto případě zase vycucáváte z prstu kdovíjaké souvislosti, už mě u vás vůbec nepřekvapuje. Mistře odboček a slaměných panáčků..

K. Šubrt 17.2.2020 20:22

Pane Mařák můžete nám prosím říct jaký doktorát má pan Křeček?

P. Grigar 17.2.2020 20:19

"S institutem dokazování v civilním sporném řízení úzce souvisí také tzv. důkazní břemeno, jehož unesení je jedním z klíčů k úspěchu v občanskoprávních soudních sporech. Důkazní břemeno zpravidla leží na straně žalobců, kteří jsou v rámci sporu povinni dostatečně prokázat tvrzení tvořící předmět žalobního návrhu."

Při posuzování důkazů akteditace školy by soud zřejmě nepřihlížel k tvrzení studentů školy, ale k vyjádření orgánu akreditaci poskytujícího.

P. Grigar 17.2.2020 20:11

..popsal jste některé z příčin problému. První krok k jeho možné nápravě. To další už ovšem nezáleží na nás. Developeři nemají zájem o pronájmy, nejraději prodávají byty ještě na papíře. Realitní lobby je dle mého tak silná, že by si změnu stavebního zákona mohla ošéfovat. Ovšem představte si, že by po nějaké době došlo k nasycení trhu nebo nedejbože převisu nabídky. Jejich investice by najednou ztrácely hodnotu..

M. Pivoda 17.2.2020 20:11

Já u sebe nevidím žádný velký argumentační problém.

P. Han bude muset položit argument ke svému tvrzení, že, cituji: "Nemá prostě vůbec žádnou akreditaci, takže její diplomy jsou podvod."

Pokusil bych se pozvat některé bývalé studenty Benelli Univerzity, kteří nějaký ten diplom obdrželi, aby se k tomu jejich (Hanem označenému) "podvodu" mohli vyjádřit.

Já bych fungoval jako zprostředkovatel. Jenže kvůli vyjádření nějakého českého magora by se ti studenti asi nenechali vyprovokovat. Peníze na odškodnění, v zajímavé výši pro Američany, P. Han určitě nemá.

Já jsem byl u českého soudu jen dvakrát v životě a docela se mi tam líbilo. Líbil se mi tam ten důraz na věcné argumenty.

P. Grigar 17.2.2020 20:03

..souhlasím s vámi. Pojďte, budeme postupovat spolu jako jeden, ať má pan Braun radost.

P. Grigar 17.2.2020 19:58

..především mají být posuzováni jako nedělitelná součást určitého celku, spojeného ideologií nepřipouštějící individuální odchylku. Posouzení případné nebezpečnosti se vztahuje na všechny členy tohoto společenství.

P. Grigar 17.2.2020 19:54

..tak nějak to zase vypadá, že kampfgruppe Sybilluše pauzíruje. Že by nová taktika, do prvního střetu vyslat jednotky nevalné bojové hodnoty a po jejich vyčerpání a jistém umoření protivníka nasadit svěží elitní oddíl? Ale možná je to jenom můj subjektivní pocit.

Jitko, kde jste? Němec taky nic?

P. Grigar 17.2.2020 19:46

..panu Křečkovi nepřísluší určovat pravověrnost či špatnost věřících, k tomu je kompetentní výhradně imám. A ten pak také rozhodne, jak s těmi špatnými bude naloženo. Pan Křeček může maximálně vzít na vědomí, že se konkrétní osoba cítí být muslimem. Tak jako zákon nerozlišuje špatné nebo dobré řidiče, ale pouze řidiče..

V. Braun 17.2.2020 19:45

Co z toho dle vás vyplývá ve vztahu k individuálnímu přístupu ke konkrétním lidem s muslimským vyznáním? Mají dle vás mít automaticky méně práv než ostatní?

P. Grigar 17.2.2020 19:40

..i vy jeden! To se dělá, rozdělovat společnost, stavět barikády a hned na ně i lidi nahánět?!

P. Grigar 17.2.2020 19:39

.. hm, to vám pan Braun neuzná, to už je nebezpečně blízko srovnání nacismu a islámu. Hate speech..

P. Grigar 17.2.2020 19:33

..tož to zkuste. Jako strana žalující budete muset unést důkazní břemeno v civilním řízení. Dejte vědět, až bude první projednávání, sám jsem velmi zvědavý.

P. Grigar 17.2.2020 19:29

..slovní hříčka Šabatyše by u soudu dopadla zřejmě podobně jako Pitomio. Ovšem u termínu ožrala na hradě už bych si tak jistý nebyl.

P. Grigar 17.2.2020 19:24

.. a poslanecká sněmovna? Argumentací pro jedno nevyvracíte druhé. Ale slaměný panáček to byl, to joó..

J. Kanioková 17.2.2020 19:20

1**********

Taky mě "to o Židech a třicátých letech" naštvalo !

P. Grigar 17.2.2020 19:19

"Princip předběžné opatrnosti – způsob chování, podle něhož vždy, když existuje riziko možného nebezpečí, je třeba jednat tak, jako by toto nebezpečí bylo reálné. A to i v případě, že riziko není zcela ověřené."

V případě islámu existují události, na jejichž základě lze usuzovat na jistou míru rizika, spojeného s aktivtami a rozšiřováním tohoto myšlenkového systému. Mohlo by býti osudným jeho přehlížení,i když není zcela ověřené, stejně jako u CO2, nemyslíte?

J. Kanioková 17.2.2020 19:17

Bolí paranoia ?

V. Braun 17.2.2020 19:07

Jen je otázka zda pan Křeček k těm "špatným muslimům", kterých je dle mého názoru většina, bude trochu milostivější než k těm "pravověrným".

M. Pivoda 17.2.2020 19:04

Navrhuji se setkat někde u soudu ohledně P. Hanova výroku ohledně americké Bernelli University.

Má P. Han odvahu se tam dostavit?

Připomenu, že u soudu je třeba položit věcné argumenty, nikoliv tvrzení typu "jedna paní povídala".

P. Han 17.2.2020 18:35

Každá národní ekonomika je v konkurenčním mezinárodním vztahu, včetně té americké. A Bernelli University nepostrádá akreditaci českou, ale americkou. Nemá prostě vůbec žádnou akreditaci, takže její diplomy jsou podvod. Nebo chcete-li, pěkný obrázek na zeď pro podvodníky, vydávající se za akademicky vzdělané osoby. Nedivím se, že museli "profesorský sbor" importovat, nikdo se skutečným univerzitním vzděláním by se té školy nedotkl ano dvoumetrovou holí, jedině že by ho odevšud už vyhodili. Jako vás.

Česká montovna? Máme tu dost firem na světové úrovni. Montovny máme samozřejmě také, jako víceméně všude ve vyspělém světě. Ovšem výraz "česká montovna" používají ti, kdo chtějí dát najevo svou nadřazenost nad ostatními a zakrýt, že nikdy v životě nic nedokázali.

J. Huml 17.2.2020 18:31

Den smireni, cas souzneni: Martin Marak a Vaclav Klaus St. na jedne barikade. No, to je uzasne sjednoceni. V jednote sila! Nadeje pro Ceskou Republiku na jedne strance novin. Mam radost.

V. Kain 17.2.2020 18:09

Kdo tu bolševičku do toho úřadu nadelegoval? Socani a myslím,že to bylo Sobotkovo koleno.Velká škoda,že tenkrát nedostal ten záhlavec větší.

V. Petr 17.2.2020 17:16

Ti ostatní jsou "špatní muslimové," alespoň podle těch pravověrných.

Ti pravověrní muslimové podle pana Křečka jsou ti, kdo se řídí těmito slovy ajatolláha Chomejního:

"Islám stanovuje pro všechny dospělé muže, nejsou-li neschopní nebo nezpůsobilí, povinnost připravit se na dobývání (ostatních) zemí, aby nařízení islámu byla nastolena ve všech státech světa...Ale ti, kdo studují islámskou svatou válku, chápou, proč chce islám dobýt celý svět...Ti, kteří o něm nevědí nic, předstírají, že se islám staví proti válce. Ti (kteří toto říkají) jsou hloupí. Islám říká: Zabíjejte nevěřící, tak jako by oni zabili vásǃ Znamená to, že by muslimové měli nečinně sedět do té doby, než je pohltí (nevěřící)? Islám říká: Zabíjejte je (nemuslimy), taste na ně meč a rozprašte (jejich armády). Znamená to nečinně sedět, dokud nás (nemuslimové) nepřemůžou? Islám říká: Zabíjejte ve službě Alláhovi ty, kteří by mohli chtít zabít vásǃ Znamená to, že bychom se měli vzdát (nepříteli)? Islám říká: Vše, co je zde dobré, existuje díky meči a ve stínu mečeǃ Lidi nelze přivést k poslušnosti ničim jiným než mečemǃ Meč je klíčem k Ráji, který může být otevřen jen pro Svaté bojovníkyǃ Jsou stovky dalších (koránských) žalmů a hadís (rčení Proroka), které pobízejí k válce a boji. Znamená toto všechno, že islám je náboženství, které zabraňuje lidem vést válku? Plivu na ty hloupé duše, které něco takového tvrdí"[

V. Petr 17.2.2020 17:09

No, podle rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka se nemá školství zaměřovat na "zastaralou" výchovu odborníků v různých profesích, nýbrž výchovu "osobností," žvanících moudře o ho...