12.7.2020 | Svátek má Bořek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
13.11.2009 11:38

válku rozpoutali Němci...

Jako prvotní příčinou všeho zla bylo rozpoutání druhé světové války a Hitlerův zvrhlý sen o vybudování tisíceleté Říše. Všechno ostatní byly již jenom následky. Začátkem devadesátých let se Václav Havel jménem Čechů sudetským Němcům omluvil, víc udělat už nelze. Pane Vlku, díky za článek a určitě pokračujte, i když si dokáži představit té práce... 

13.11.2009 13:18

Re: válku rozpoutali Němci...

máte pravdu, že vše je důsledek německého velikášství i to, že někteří Češi se chovali jak hovada. Jen by mě zajímalo na co se svede proč se někteří Češi chovali jak hovada po únoru 48, že by na Rusáky?

13.11.2009 11:36

Díky za připomenutí ...

13.11.2009 11:13

Děkuji pane Vlku,

 Je pravda, že reagovat na články Doležala je asi únavné, ale na některé je to potřeba. Na všechny to asi nejde, kdo by vydžel na ty  hlouposti stále odpovídat.

13.11.2009 13:05

Re: Děkuji pane Vlku,

Pavko, lidé souhlasící s B. Doležalem příbývájí a budou přibývat. Vy šovinisté, "vlastenci" a vlastenčící tomu nemůžete zabránit.

Do budoucnosti nevídíte a vaše potomky, dokonce i vás tá záležitost může mrzet.

13.11.2009 13:13

Re: Děkuji pane Vlku,

Marate, Vy nevidíte nejen do budoucnosti, ale ani do minulosti, jak Vás ta žlučovitá nenávist k bývalé vlasti zaslepuje.

Není opakem vlastence, neřkuli šovinisty, internacionalista, Marate? Jste internacionalista? ;-)

13.11.2009 11:06

Dík

autorovi za informace.

13.11.2009 10:53

Pane Vlku,

jen tak dál:-) Dobrý článekR^ Vůbec by nevadilo, kdybyste odpověděl na každý Doležalův článek!

13.11.2009 10:45

Pane Vlku.

Dekuji pane Vlku,

za vas clanek, je dobre si pripomenout tu dobu, zil jsem v ni a tak vas chapu. Je jen skoda,ze tolik vasich kritiku nevi nic o te dobe a ani nechteji vedet v te dobe nezili .  Obcane dnesniho Nemecka se poucili a jiste by se nedoupustili takovych zverstev jako jejich predchudci. Jeste jednou dekuji a tesim se na vase dalsi clanky velice rad je ctu.

13.11.2009 10:29

Pane Vlku, fandím Vám, pokračujte

Na každý Doležalův rýpavý článek je potřeba takto odpovědět. Munice je dost, ale schopných a odvážných lidí málo.

13.11.2009 10:23

Bacha BERANe,

Vlk má ostré zuby. Hezky se schovej uprostřed stáda. ;-)

13.11.2009 10:21

Vražda zůstane vraždou

ať si ji budeme omlouvat jakkoliv. Je  statečné zabít nepřítele v boji, je legitimní potrestat viníky prokázaných zločinů, ale je neomluvitelné vraždit bez soudu bezbranné.A je typické, že tyto zločiny omlouvají titíž lidé,kteří sčítají Aameričanm a Izraelcům každého mrtvého, kterého Palestinci apod.použili jako živý štít

13.11.2009 12:17

Re: Vražda zůstane vraždou

8-o8-o Vy chcete naznačit, že hrdinní palestiští bojovníci za svobodu a proti zločinným sionistům by snad někdy použili živý štít? 8-o

13.11.2009 12:43

Re: Vražda zůstane vraždou

R^R^

13.11.2009 13:18

Re: Vražda zůstane vraždou

Ano, Harpyje. Máte pravdu (a nezapomeňte na Dejr Jásin).

13.11.2009 12:43

Re: Vražda zůstane vraždou

Mrtvý mohamedán je dobrý mohamedán a to platí tuplem o palestínských mohamedánech . . . !!

13.11.2009 13:30

Re: Vražda zůstane vraždou

Máte pravdu. Vražda zůstane vraždou. Ať už v boji nebo jinde. NENÍ STATEČNÉ zabít nepřítele v boji. V tom se mýlíte.Pokud mluvíte o vinících prokázaných zločinů, nechť raději pánové Doležalové podávají trestní oznámení namísto faktograficky rozplizlých článků.

13.11.2009 10:18

Základ

Základem a prapůvodní příčinou popisovaných problémů je vznik a existence států na národním a národnostním principu v Evropě. Za základ států byly brány národy a nikoliv občané na daném území žijící. Dodnes při sčítání "lidu" musíme uvádět národnost, jako by to byla nějaká důležitá vlastnost. Není. Je to v současné době již překonaný nesmysl, zvláště tehdy, chceme-li hovořit o státech občanských. Důležité naopak je, je-li někdo občanem státu a mají-li všichno občané daného státu naprosto stejná občanská práva a povinnosti. V dobře fungujícím občanském státě však občanská práva mají být přiznávána pouze těm občanům, kteří si plní své občanské povinnosti. Občanská práva, nikoliv práva lidská, jimiž jsou vybaveni všichni a vždy. Základ problému již položil Přemysl Otakar, který pozval Němce do českého pohraničí a dále již netrval na tom, aby se stali českými občany. Ani nemohl, poněvadž v té době nikde žádná občanská společnost neexistovala. Chybu udělal Masaryk, když netrval na důsledném občanství Němců v ČSR tím, že uznával jejich národnost spojenou s národnostními "výsadami", jako byla a je dosud možnost používání jiného než státního jazyka na školách a úřadech. V jiných více národnostních státech, zejména anglosaské provenience tomu tak není a tyto problémy tam nemají a nebo mají v mnohem menší míře. Markantně je to vidět v USA nebo Kanadě, kde je nemyslitelné, aby např. čeští emigranti vyžadovali jednání na úřadech v češtině a nebo státní české školy. Národnost je skutečně zcela opominutelnou věcí ve srovnání s občanstvím, pokud se chceme nazývat občanským státem. Důležité totiž je, aby se lidé mohli navzájem domluvit. Tomu však rozhodně nepřispívá, mluví-li se v rámci jednoho státu různými jazyky. Přináší to jen problémy, které se na sebe vrší a důsledkem potom jsou různé odštěpenecké tendence, završené nakonec rozpadem států na menší a menší celky. Tyto potom v současném globalizovaném světě nemají naději na dlouhodobější přežití.

13.11.2009 11:32

Re: Základ

Vážený pane Kličko a co říkáte třeba na Itálii? Víte kolika jazyky se  tam úředně mluví a kolik krajů má autonomii, tedy svoji vládu a parlament? Já Vám to napíši: Tak třeba Jižní Tyrolsko, Sicilie, Sardinie, Aosta, Friuli Venezia Giulia, tam všichni mluví svým jazykem. V Jižním Tyrolsku třeba německy, v Aostě francouzky, atd. A všechno funguje k naprosté spokojenosti. A mimochodem Jižní Tyrolsko dnes patří k nejbohatším krajinám EU, i přes to, že se tam mluví opravdu jenom německy.

13.11.2009 11:59

Re: Základ

To je přesně to, o čem mluvím v souvislosti s dlouhodobou existencí států. Víte jak vypadala dnešní Itálie  v rozmezí posledních 200 letech? Byla tu rozdrobená, tu sjednocená, každou chvíli části jejího území patřily někomu jinému. Kdo ví, jak bude vypadat za sto let? Občanské státy by měly být budovány kromě  toho, že na občanských právech a povinnostech také pokud možno  na co nejméně společných jazycích. Ale to je také zástupné. Nejdůležitější je opustit dělení občanů podle národností, nese to sebou jen problémy.

13.11.2009 12:37

Re: Základ

Kromě italštiny se používají při úředním styku v příslušných autonomích oblastech francouzština, ladinština, slovinština, němčina. Kromě toho některé jazykové mešiny udržují stále svůj rodný jazyk, i když tty jazyky nejsou uznány jako úřední - je jich asi sedm (albánština, řečtina atd). Kromě toho každý region má své nářečí, kterým mluví značná část obyvatel při domácím styku.

13.11.2009 13:26

Re: Základ

To, jižní tyrolsko je blbý příklad. Mistní tyroláci bojovali-atentáty,s abotáže  atd. proti Itálii ještě v po roce 1962 . A nedávno -letös na jaře si udělali společně se severními Tyroláky v Innsbucku mejdan, na kterém vyhlašovali, že se spojí v obnoveném  velkém Rakousku, , jen co Itálie nebude mít sílu tomu zabránit.

13.11.2009 15:04

Re: Základ

Vážený pane Nosále. myslím, že to tak není. Byl jsem v Jižním Tyrolsku dost dlouho, abych mohl napsat, že se jižním Tyrolákům opravdu daří v Itálii tak dobře, že by se jím tak v Rakousku nikdy nedařilo. Mají opravdu co chtějí, autonomii, vlastní parlament a vládu v Bolzanu, svoji televizi, tisk, politickou stranu, dvojjazyčné nápisy, německé školy atd. atd. a jak již jsem napsal, je to dnes, tedy díky jablkům jedna z nejbohatších  regionů EU a Itálie si je proto hýčká. Mluvil jsem se spoustou lidí a vůbec nikdo nemá zájem se od itálie odtrhnout.

13.11.2009 9:48

NAPOLEON I

HISTORIE je lež, na které jsme se SHODLI!!!

13.11.2009 9:42

Ještě trochu informací...

Matka manžela mé kamarádky byla milenkou H.D. Genschera. Jednou jsem byla v Německu na nějakou oficiální party, kde bylo aky spousta sudeťáků...  A jak mě považovali za spřátelenou osobu, tak se mi podařilo zaslechnout, jak se dva z nich se smíchem bavili o tom, jak na seznamy bestiálně zavražděných Němců v protektorátu a ČSR úspěšně zanesli i Židy, kteří se před válkou hlásili k německé národnosti a pak za války skončili v rámci Sonderbehandlung v koncentrácích... Tak si říkám, jestli tihle bestiálně povraždění Pseudoněmci nejsou z nich...

13.11.2009 9:28

Užitečný článek

Dík. R^

13.11.2009 9:18

Díky, pane Vlku.

Tohle by se Doležal měl naučit nazpaměť:-/

13.11.2009 9:25

Re: Díky, pane Vlku.

a povinně a vy ho půjdete přezkoušet aby konečně pochopil. Nezapomente si rákosku

13.11.2009 10:28

Re: Díky, pane Vlku.

Kdo by s ním ztrácel čas. Vlkovy články jsou perfektní a na Doležalovu demagogii jsou nejlepší rákoskou.

13.11.2009 13:21

Re: Díky, pane Vlku.

Minutus, články Vlka  jsou daleko dogmatičtější. Dokonce i vaše příspěvky. Problém je v tom, že to co se vám hodí, tak i kdyby to bylo sebedemagogičtější, tak to za demagogií nepovažujete. Dogmatické je jen to, co vám smrdí.

Stále řvete, že pravda vítězí, máte ten vejžvyk i na "Presidentské standartě", ale tu chudinku pravdu tak przníte, kopete do zadnice, fackujete ji a ještě na ni plijete. Kdyby tá chudinika pravda byla živá bytost, tak by potom co ji  děláte,tak  by po všech těch ranách nutně scepeněla. Jak tá chudinka pravda může někdy zvítězit? Vždyť čeští vlastenci jsou z lhářu ti lháří nejvetší.