12.7.2020 | Svátek má Bořek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
13.11.2009 16:01

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

a Židy.

13.11.2009 17:31

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

nemam na mysli nejake obecne zlociny nacistu, ale konkretni fakta o tom, ze v Postoloprtech byl zajatecky a koncentracni tabor. o tom se Dolezal vubec nezminuje

13.11.2009 17:40

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

Pan Vlk napsal,že "bylo všeobecně známo", že tam byl původně zajatecky a koncentracni tabor, ale nepodal žádné důkazy o jejich existenci. Rv

13.11.2009 17:57

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

teda chcete rict, ze si to vymyslel?

13.11.2009 18:26

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

Jak to mám vědět, jestli si to vymyslel, nebo ne? Jedna jediná věc je jistá: navzdory jeho velkohubému slibu "hezky s doklady a prameny" jsem v onom textu nenašla žádný zdroj, o který by tato tvrzení opíral. Anebo jsou snad výroky jako "ví se", "je všeobecně známo", nebo "podle pamětníků v Postoloprtech" DOKLADY A PRAMENY?!

13.11.2009 18:12

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

a co svedkove? a pochody smrti? vsechno vymysly? potom muzeme brat vypovedi Nemcu take jako vymysly, ze?

13.11.2009 18:24

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

Harpye, stavte se někdy v Choustnikově Hradišti ( pochod smrti) a stvrdnou vám rysy.

13.11.2009 18:29

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

S lidmi, kteří mi podsouvají, že zlehčuji nacistické zločiny, nediskutuji.

13.11.2009 18:53

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

Tak mám dotaz? Kdo vás za ty hodiny strávené u PC a hlásající čechy dehonestující názory platí ? Harpyje je s největší pravděpodobností  Frau Eugenie Trützschler von Falkenstein , snacha úředníka okupačního Státního Ministerstva pro Čechy a Moravu . V ČR používá dáma jméno Eugenie Fügnerová .

13.11.2009 20:50

Re: On někdo popírá zločiny nacistů?

ale vy je opravdu zlehcujete tim, ze se nikdy nestaly. jeden z pramenu je Postoloprtska kronika. proste se smirte s tim, ze na stejnem miste umirali take zajatci a Zide, kteri nekde musi byt pohrbeni. takze ta tela muzou byt bud Nemci nebo zajatci nebo Zide. pri stavbe pamatniku by se to melo zohlednit.

13.11.2009 15:19

Pan Vlk podle mého názoru pouze ukazuje širší souvislosti na faktech a dobových pramenech ...

Myslím, že by se do úvah o přiměřenosti některých poválečných událostí měla zapojit i lékařská věda ... Když např. v Üstí nad Labem bouchl ten muniční sklad, bylo celkem přirozené od místních občanů, že němce, kteří byli po ruce, naházeli do Labe ... voni totiž jisté atavismy potažmo schémata lidského chování, určovaná stresem, panickým strachem, pudem sebezáchvy, nepříčetností apod. ....

13.11.2009 15:21

Re: Pan Vlk podle mého názoru pouze ukazuje širší souvislosti na faktech a dobových pramenech ...

Oprava: oni totiž  existují jisté atavismy potažmo schémata lidského chování, určovaná stresem, panickým strachem, pudem sebezáchovy, nepříčetností apod. .... a  jsou za jistých okolností neovladatelné ..

13.11.2009 15:33

Dědo, vyprávěj, jak jsi střílel židy....

Ano. Pak by bylo dobré zabývat se tím, proč v tomhle případě někdo ano a jiný ne. Proč to nebylo vyšetřeno. Všechny tyhle případy stejně jako vpřípady vrahů z nacistických lágrů a vrahů a mučitelů z komunistických lágrů a podobně, mají jedno společné. Naprostá většina o tom nechce mluvit, i kdyby jim nehrozilo potrestání.  Dědo, povídej, jak jsi střílel židy....Kdepak, svědomí se nedá uplatit.

13.11.2009 15:40

Re: Dědo, vyprávěj, jak jsi střílel židy....

"Proč to nebylo vyšetřeno." asi z tehnických důvodů, víte? Nebyli lidi ...

Jo a němci to maj chytře ošetřeno tzv. fürer principem ... oni prostě jenom poslouchali rozkazy ....

13.11.2009 15:55

führer princip ?

Vyzkoušíme. Dědo, hop z okna..... Já vím, groupthik funguje spolehlivě  ati, kteým se to nelíbilo se báli i jen dát najevo nesouhlas aby sami neskončili s kulkou pod hlínou. A později ve vězení nebo lágru pro politicky nespolehlivé a  za vyzrazení nějakého tajemství. Tvrdím, že za dobré skutky se člověk nemá stydět. A jestliže není psychicky anomální a před normálními lidmi se stydí, ví, že to nebyly dobré skutky.

13.11.2009 18:54

Re: führer princip ?

Někdy všichni vědí, že to bylo dobré, ba nutné a přesto to nikde nevypráví. Vědí, že to nikdy nepochopí ti, kdo tu dobu nežili.

13.11.2009 15:55

Re: Dědo, vyprávěj, jak jsi střílel židy....

Asi jako pohranicnici na Ceskejch hranicich ? ;-)

14.11.2009 6:51

Re: Dědo, vyprávěj, jak jsi střílel židy....

Asi jako pohraničníci na "východní " straně zdi v Berlíně.

13.11.2009 15:47

Re: Pan Vlk podle mého názoru pouze ukazuje širší souvislosti na faktech a dobových pramenech ...

Ustí byla provokace OBZ vedená agentem Pokorným. Svědectví v archivech města Ústí. Zde vážení odkaz a zdroj: KAISEROVÁ, K. - KAISER, V.: Dějiny města Ústí nad Labem: Výbuch muničního ... E. Beneše, odkud výhledu na Krásné Březno nebrání Mariánská skála, ...

dum.rvp.cz/materialy/stahnout.html?s=vzsqwskf  ní odkaz

13.11.2009 15:57

Re: Pan Vlk podle mého názoru pouze ukazuje širší souvislosti na faktech a dobových pramenech ...

To je dodatečné vysvětlení. Já jsem poukazoval na ten okamžik těsně po výbuchu .... podle toho ti civilisti byli nevinní ne tak ovšem ti provokatéři ....

13.11.2009 15:06

Milá paní Harpyje

Když tady šovinisté děkují panu Vlkovi, chtěl bych Vám také poděkovat za Vaši kultivovanou účast na tomto diskuzmím serveru a pod takovýmito  nebezpečnými články zvláště. Zásluhou autorů Vašeho typu se to tu dá alespoň občas číst.

Pokud jde o pana Vlka, myslím, že se soustřeďuje na důkaz, že němečtí šovinisté obrazně řečeno porodili  české šovinisty, že zločiny českých šovinistů byly kausálně vyvolány zločiny šovinistů německých a že následkem toho, zločiny šovinistů českých je nutno nejenom schvalovat, ale v budoucnosti i napodobovat.

Pan Vlk se soustřeďuje na dokazování první části této teze, tedy na dokazování otcovského či mateřského vztahu německých šovinistů k šovinistům českým. Závěr, tedy to schvalování a napodobování pak již pokládá za jaksi samozřejmý. Proto vášnivě dokazuje onen kauzální vztah, ale námitky proti dnešnímu schvalování a napodobování naprosto neslyší, apokud slyší, pak je nevnímá. Ale třeba je občas uslyší někdo jiný.

13.11.2009 15:18

Re: Milá paní Harpyje

Ano, i já bych chtěl paní Harpyji (někteří ji omylem považují za muže) poděkovat za její hřejivá slova, jimiž ocenila, když jsem Nero-Befehl připojil na konci diskuse k 1. části tohoto článku pana Vlka. Bylo to už po půlnoci, takže většina účastníků diskuse již ani Nero-Befehl, ani milé ocenění pí Happyje vyslovené na mou adresu nezaznamenala. Šukran, aškurak, alláhu akbar!.

13.11.2009 15:22

Re: Milá paní Harpyje

To tehdy v Mostě a v Duchcově  třicátých letech svorně mašírovaly Němci a čeští fašiti proti českým četníkům a KSČ s panem Nejdlým podporovala sebeurčení Němců v pohraničí na svém sjezdu. Prostě účel světí prostředky.;-D

13.11.2009 15:28

Re: Milá paní Harpyje

z toho je videt, ze bolsevici a nackove jsou ta stejna sebranka. slusny clovek nevi komu dat pres hubu driv. ;-)

13.11.2009 16:30

Re: Milá paní Harpyje

Děkuji. Pouze doufám, že páně Vlkovi aficionados  ;-D nepředstavují reprezentativní vzorek českého veřejného mínění. Bylo by to skutečně vysvědčení ubohosti a morální zakrnělosti pro náš národ.

13.11.2009 18:10

Re: Milá paní Harpyje

Harpyje (to milá už vynechávám - oni fanatici většinou nebývají milí - i když třeba strýček 

Mengele měl ty "své" děti doopravdy rád - ty dvě židovské holčičky - dvojčátka - před tím než z nich chirurgicky udělal siamská dvojčata, povozil ve svém mercedesu po lágru - pak pečlivě sledoval jak umírají v krutých bolestech na celkovou sepsi). Ale pro mne je stejně odpudivým zjevem turecký voják, párající bajonetem břicho těhotné arménské ženě a napichující vyrvané dítě na ten bajonet (viz WWI a genocida Arménů), člen oddílu Irgun

vraždící Araby v Dejr Jásinu, ordner střílející ze zálohy do zad českého finance, příslušník NKVD střílející na kraji popravčí jámy do týla polského důstojníka (před zmobilizováním profesora na univerzitě), SS-man vhazující do plynové komory plechovky s Zyklonem B, člen Rabovací Gardy (a nebyli u toho jen příslušnící  těchto gard) shazujcí do Labe kočárek s německým miminkem a za ním jeho matku, poplotovec ubíjející lopatou khmerskou ženu, Hut vraždící Tutsie, člen bosenskosrbské milice vraždící Muslimy v Srebrenici nebo arabské milice černochy v Darfúru, arabský terorista (nedávno propuštěný výměnou z izraelského vězení) rozbíjející pažbou pušky hlavu židovskému děvčátku, Škipetar vraždící Srby, kteří zůstali v Kosovu  …..   Mohu snad částečně chápat pohnutky některých z nich, ale nemohuje schvalovat. Účel nesvětí prostředky. Již podruhé Vás žádám, nechte si své posuzování těch, kteří zcela nesdílejí Váš pohled na svět ("argumentace stupidní jako argumentující sám", "páně Vlkovi aficionados") laskavě pro sebe.

13.11.2009 15:04

Masakr Nemcu po valce.

Vzpomnel jsem si na stary vtip jehoz podobnost k tem masakrum Nemcu je ciste nahodna.

Zajici se holedbali ze az chytnou lisku tak ji poradne profackujou. Jenze liska ktera to slysela se k tem zajicum zacala plizit a samozrejme ti zajici zacali zbabele utikat a na svoji hrozbu jak lisku ztrestaji zcela zapomneli. So vsak cert nechtel, liska mela smulu a pri tom honeni se chytla do pasti. Zacala prosit zajice aby ji z te pasti pomohli. Zajici nejprve otaleli, ale kdyz zjistili ze liska je opravdu bezbranna tak ji zacali fackovat a mlatit a hrde prohlasovali. To mas lisko proto, abys vedela ze zajici nikdy nekecaji. ;-P

13.11.2009 14:50

Kdyby autor a diskutující seděli u Fleků . . .

už by lítaly pěsti a facky a o hlavy bylo rozbitých tam pár půlitrů a zubní protézy ležely v prachu pod stolama mezi vyraženejma stoličkama a brejlí bez čoček . . . 

13.11.2009 15:00

Re: Kdyby autor a diskutující seděli u Fleků . . .

Nesouhlasím! Nejsme v Mnichově ....