17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hafusak2 4.6.2009 15:11

Konečně po dlouhé době něco rozumného.

Víte autore, podle mého osobního názoru se tento nešvar táhne již celá desetiletí, v těch posledních dvou je to ale vidět nejvíc. Nejen že naše pol. scéna nemá /nebo alespoň zatím nejsou vidět/ nějaké opravdu vůdčí osobnosti, ale ani není chuť se takovou osobností stát. Dlouhodobý zvyk tajit své názory a nápady, vždy je ale vtělit do "usnesení předsednictva", případně něčeho jiného, ale vždy se ukrýt za rozhodnutí nějakého kolektivu. Ne: Já jsem rozhodl, já jsem za věc odpovědný, ale: Ministerstvo rozhodlo, odpovědný není nikdo. Když je průšvih, nehrozí demise, odpovědní novináři jsou zablokováni tiskovou mluvčí, bulvární si něco vymyslí a druhý den už je hvězdou zpravodajství nějaká opilá "celebrita" zvracející na veřejnosti. Médiím vládne televize, ale žádná není skutečně nestranná a objektivní. Mladí žijí v negaci všeho v minulosti i přítomnosti, není nikdo, kdo by dokázal dát společnosti nějaký směr či vizi. Snad se to dá nazvat "čekáním na spasitele", ale zatím žádného v dohledu nevidím.