31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


SPOLEČNOST: O vajíčkách trochu jinak

4.6.2009

Média jsou plná vajíček, slepic, odkazů na fašisty, fotografií Jiřího Paroubka se žloutkem v uchu, výzev na facebooku, vzájemného obviňování politiků, zdvižených varovných prstů a v neposlední řadě jsme se také dozvěděli, že Petra Paroubková měla autonehodu, jak nás informovala její tisková mluvčí. Zdánlivě není potřeba nic nového psát, jelikož všechno již bylo zveřejněno, a tak si stačí z napsaného vybrat a ztotožnit se s daným názorem.

Paroubek si to zasloužil, říkají jedni, ihned dodávajíce, že to byla nevinná recese, jež se nepatrně zvrhla na pražském Smíchově. Neuměl si z vajíček udělat legraci, naopak doporučoval cuc na kládě a cukrárnu mládeži, tak mu to patří. Nebo jsme se od Mirka Topolánka dozvěděli, že to je celé jinak, neboť je to bodem tři až čtyři v jakémsi plánu sociální demokracie, jímž se snaží vyhrát volby. Paroubek samozřejmě oponuje a s odkapávajícím žloutkem v uchu oznámil - de facto ve shodě s prezidentem -, že se jedná o zpochybnění demokratického pluralismu vtěleného v systém politických stran. Nový ministr vnitra Pecina dodává, že bude posílena ochrana mítinků ČSSD, jelikož se jedná o fašistoidní tendence. Občan se může s radostí brouzdat po jednotlivých serverech a vybrat si z toho všeho, co je mu nejbližší, tudíž výsledkem celého bude zanícená hospodská diskuse dvou znepřátelených stran, čímž to možná skončí a možná také nikoli - to záleží na tom, v jakém se právě nacházíte táboře a zda se tedy o ohrožení demokracie jedná či nejedná, neboť v tomto punktu jsou strany ve při naprosté, a tak zde nepanuje shoda.

Je to vlastně celé takové švejkovské. Někdo si hodil a nechybil, někdo chybil, každopádně se všichni v davu zasmáli, ukázali prostředníčky, políbili své milé a odešli zpět do svých domovů spokojeni s tím, že dali najevo svůj postoj, a jsou tedy aktivní, čímž se vymykají té většinové šedi společnosti navyklé televizním seriálům a chtějícím pokud možno všechno zdarma a na počkání.

A někde kdesi nad hlavami odcházejících rozradostnělých „vajíčkoházečů“ byla cítit pachuť tentokráte již nikoli švejkovská, ale pachuť davu neschopného individuálního činu, pachuť lidí skrývajících se v zástupech, pachuť kolektivismu, v neposlední řadě pachuť maloměšťáctví, proti kterému mělo být podle záměru tvůrců celého nápadu namířeno vejce.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.