Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pepek

6. 5. 2009 21:55
představa o rovnosti lidí je mylná

Všeobecné volební právo je jen nástroj demagogů dostat se k moci přes podprůměrně inteligentní polovinu obyvatel. Volby už jsou jen mediálně manipulovanou show, blízkou spíše volbě Miss než výběru top managementu. A nejen v čr.

0 0
možnosti

Autor článku

7. 5. 2009 12:22
Re: představa o rovnosti lidí je mylná

Formulace trochu politicky nekorektní, ale je na tom (co říkáte) dosti pravdy...

0 0
možnosti

Richard III.

6. 5. 2009 16:02
Zakažme komunismus!

To bude nejlepší, co můžeme udělat, je to největší nebezpečí.

0 0
možnosti

Merlebach

6. 5. 2009 14:39
Špatný obchod

Článek mi mluví z duše. Jednou jsem jednomu dogmatickému demokratovi položil otázku: "Představ si, že by v lednu 1933 bylo velení německé armády ochotno a schopno ujmout se moci a znemožnit nástup Hitlerovy vlády. Byl bys pro?" "Vyloučeno", pravil důrazně tázaný. Takové postoje jsou opravdu k zoufání. Šedesát milionů životů za dodržení regulí, to je opravdu špatnej kšeft.

0 0
možnosti

Fafa

6. 5. 2009 16:01
Re: Špatný obchod

Marlebachu:

ta otazka ovsem je dost tezka. Pri pohledu z dneska a se zkusenosti prave tech 60 milionu zivotu by vetsina lidi myslim rekla, ze jsou pro.

Ale pri pohledu dopredu se to rozhoduje podstatne hur. Takze si predstavme situaci, kdy by armada v roce 1933 Hitlera skutecna odstranila, jeho priznivce pozavirala a tech par nejagresivnejsich postrilela. Co by se dneska rikalo o vudci tohoto puce? Asi totez co se rika o generalu Pinochetovi nebo generalu Francovi. Nekdo by jej chvalil jako zachrance naroda pred ohavnou diktaturou, nekdo by jej zatracoval jako vojenskeho diktatora a vraha nevinnych politickych odpurcu.  

0 0
možnosti

RomanL

6. 5. 2009 11:53
Jo, souhlas:

Souvislosti demokracie a odpovědnosti jsou tedy zřejmé. Proto se nebojím tvrdit, a to autoritativně, že Ministerstvo vnitra ČR má morální právo podat návrh na zákaz KSČM.

0 0
možnosti

RomanL

6. 5. 2009 11:55
Re: Jo, souhlas:

... a vůbec bych tu nacistickou levičáckou pakáž a ostatní lumpenproletariát zakázal! ;-D;-D;-D

0 0
možnosti

JKKK

6. 5. 2009 11:28
Nejsme děti, soudruhu Štěpáme

Zdechni někde v houští;-€

0 0
možnosti

Kon

6. 5. 2009 11:18
Všichni jsme jen děti

Jestliže jsme (všichni?) jen děti, jak se pozná kdo je dospělý a kompetentní nás vést?

0 0
možnosti

Autor článku

6. 5. 2009 14:26
Re: Všichni jsme jen děti

Viz má odpověď hafusakovi2

0 0
možnosti

hafusak2

6. 5. 2009 11:13
autorita?

Kdo a kdy je oprávněn říci, že jsme už dospěli od dětinskosti k vyzrálosti? Zatím to vypadá tak, že dokud bude hlásáno, že jsme nevyzrálou demokracií a že jsme dosud nedospěli, tak pod záminkou ochrany demokracie nám jako občanům bude diktováno více než dříve a postupnými drobnými zákazy se dopracujeme k jednomu zákazu univerzálnímu. Souhlasím s conqerorem, že tím, že se něco zakáže se problém nevyřeší a že zákaz je řešením lenochů. Proto bych si dal velký pozor na různé arbitry - mohou se z nich rychle stát diktátoři.

0 0
možnosti

Autor článku

6. 5. 2009 14:22
Re: autorita?

S tím přirozeně souhlasím. Pokud jste v článku četl něco jiného, nepochopil jste mě asi dostatečně. Společnost sama, tedy my, kteří ji tvoříme, si svým denním rozhodováním, politickými a názorovými preferencemi atp., navzájem dosvědčujeme, do jaké míry jsme vyzrálí a odpovědní. Mimochodem, o míře restrikce, je přece dnes a denně vedena společenská debata, někdy je i na bázi přístupu "pokus-omyl" a často to ani nelze jinak. A můj článek chce být příspěvkem k hledání legitimního společenského uspořádání.

0 0
možnosti

Schumacher

6. 5. 2009 10:37
Není cö omezovat.

Demokraciie neexistuje. Je systémově vyloučena stejně jako komunismus. A stejně jako komunismus je  jen fasádou. To co nazýváme demokracií, ve skutečnosti demokracií není. Třebaže se to jeví jako nejpřijatelnější systém vlády ze všech mizerných, v tom smyslu jak poznamenal Churchill. Na nic lepšího nemáme. Limitem jsme my sami.

0 0
možnosti

Autor článku

6. 5. 2009 14:15
Re: Není cö omezovat.

Jde o chápání pojmů jak jim rozumíme. Člověk má schopnost jednat jako svobodná bytost, což se přirozeně projevuje i v jeho smyslu pro demokratické myšlení.

0 0
možnosti

wenkovan

6. 5. 2009 10:06
Už zase polopravdy i lži

Jen drobnost: Zakládaná pirátská strana nemá v programu legalizaci krádeže, ale snahu o změnu autorského zákona a to ryze demokratickými prostředky. Kdo chce, může si to na jejich webu nalézt a přečíst. Kdo chce.

A ty hysterické útoky na libertariány si snad ani komentář nezaslouží. Nevím, čím se pan Bílek živí, ale řekl bych, že vždycky pracoval ve mzdě a vždycky se o něj někdo staral; tipoval bych ho tak na úředníka z povolání.

0 0
možnosti

Autor článku

6. 5. 2009 14:05
Re: Už zase polopravdy i lži

Milý wenkovane, nejsem nějakým bojovníkem proti stahování hudby a filmů zadramo. Použil jsem to jen jako jeden z příkladů určitého širšího trendu. S tím úředníkem jste to trefil tak napůl, ještě se také věnuji marketingu, hudbě, sociální práci a průvodcovství a také jistému typu misí, o čemž píšu ve svém předchozím článku na Neviditelném psu. Mé příjmy jsou tedy rozmatité, s tím staráním jste to moc netrefil :-)

0 0
možnosti

Svatopluk

6. 5. 2009 3:27
A proto je nutné zakázat ty Tvoje kecy

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz