17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nesouhlasím!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
fafnir 3.3.2007 15:02

Re: Re: Jinak ještě

no to se nedivím,vždyť je to Husita,stejně jako Paroubek.Ale jejich vzor,bratrŽižka by ho hned se vší slávou upálil

Pavla B. 3.3.2007 15:06

Re: Re: Re: Jinak ještě

A že katolický arcibiskup Graubner (nebo Gaubner? sorry), který se má stát nástupcem kardinála Vlka, kryl pedofilii kněží ve své diecézi, tomu se taky nedivíte?:-/

fafnir 3.3.2007 15:23

Re: Re: Re: Re: Jinak ještě

divím,a vadí mi to

fafnir 3.3.2007 14:51

Re: Jinak ještě

mě je celkem také jedno,pokud se mi to netýká,nebo se s tím nevytahuje.Jinak je považuji za" nepřirozená zvířata".A ta v přírodě hynou.

Pamětník starejch dob 3.3.2007 19:02

Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

i za komunistů. Teď naštěstí trestná není, ale u toho by to mělo zůstat.

A co říkáte snahám homosexuálů zabránit jakýmkoliv výzkumům, týkajícím se možné léčby homosexuality (v tomto se dokonce angažuje i Martina Navrátilová). Tady upírají někomu možnost se své vrozené vady zbavit, pokud bude sám CHTÍT.

A.S. Pergill 3.3.2007 20:34

Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Protože se to dělalo už mockrát a pokud byly nějaké výsledky, prokázalo se vždy, že to byly podvody. Je to jen přelévání peněz do kapes pochybných církevníků a církevních "výzkumníků".

RZ 3.3.2007 21:26

Re: Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Se seriózním výzkumem se ale muselo skončit před 35 lety. (Známé události na kongresu psychologů ve Frisku.) Dnes by asi byli dál.

RZ 3.3.2007 21:28

Re: Re: Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Pardon, psychiatrů.

Pamětník starejch dob 4.3.2007 11:12

Re: Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Takže si myslíte, že je to PRINCIPIÁLNĚ nemožné????

Podvodných výsledků byla spousta v řadě oblastí (nejen) medicíny. A mimochodem, ona to zkoumá církev, já jsem si vždycky myslel že psychiatři a psychologové. A kolik peněz stály jiné, dosud neúspěšné výzkumy.

A.S. Pergill 4.3.2007 15:22

Re: Re: Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Principiálně není nemožné nic. Dostatečně sofistikovaným zásahem do mozku by se i z bigotního katolického biskupa mohla stát osoba s typicky ženským sexuálním chováním a cítěním;-D Problém spíš spočívá v tom, zda takovéto techniky vyvíjet (a muselo by se to už v dost rané fázi dělat na lidech, takže "collateral damages" by u toho bylo víc, než kolik jich měl nebožtík Mengele, a musely by se asi používat kmenové buňky, nejspíš získávané z raných embryí nebo klonů :-P) a nasazovat je na lidi proti jejich vůli jen proto, aby se uspokojilo čísi náboženské smýšlení ;-O.

68 3.3.2007 20:42

Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Dyž vona to ale už dávno není "vada", přece. To je taková specialita. (Něco jako co dostanete v "Deli".

Pavla B. 4.3.2007 14:24

Re: Tady nejde o starověké texty, homosexualita byla trestná

Celek homosexuály chápu. Totiž pro většinu z nich bylo velmi obtížné svou identitu přijmout. A když konečně tento zápas vybojovali - smířili se s tím, že jsou jiného pohlaví, než jaké by jim vyhovovalo, a někteří dokonce donutili své okolí, aby jejich odchylku naprosto respektovalo (například Navrátilová) - tak celkem chápu, žese jim už nechce se této těžce získané identity zase zbavovat, když už se s ní sžili - jen proto, že si to někdo přeje.

Čistě teoreticky si představte, že by se najednou někdo usnesl, že máte být ženská, že to tak bude lepší. Jak by se Vám to líbilo?

Pavla B. 3.3.2007 14:16

Dojemné,

kolika lidem (včetně autora) leží na srdci osud opuštěných a většinou nějakým způsobem postižených dětí romských prostitutek z děcáků.... jiné totiž k adopci prakticky k mání nejsou. V dnešní době, kdy je docela běžné, že dítě nemá žádného tatínka, případně má každý měsíc jiného tatínka, nebo mívá už dost často doma maminku a "tetu", jsou obavy z posměchu okolí zcela liché. Okolí je zvyklé na ledacos a jak již byl v diskusi řečeno, větším problémem než přebytečný tatínek může být zastaralý mobil.

Udivující, že vždy tolik lidí vyvádí, jako kdyby jim homouši brali jejich děcka.

fafnir 3.3.2007 14:20

Re: Dojemné,

tak proč si neudělaj vlastní,když jso přece zcela normální

Pavla B. 3.3.2007 14:34

Re: Re: Dojemné,

Zeptejte se jich:-P

janoryna 3.3.2007 14:51

Re: Re: Re: Dojemné, ale homo nejsou jedinou odlišnou sexuální

orientací. a co ty ostatní ? pokud vím, tak podle módních názorů odlišná sexuální orientace není vývojovou odchylkou ale jednou z možných variant.. to tedy pak platí i prp ty ostaní. a proč ty další jsou trestné, když je to zcela v normě ? a na náboženství mně nesahej. třeba ti katolíci pro krásu prahy udělali mnohem víc než obhájci odlišných sexuálních orientací. mzslím, žena př.  karlův most a malá strana či hradčany jsou krásnou ukázkou. co zbylo po pokrokářích všeho druhu ?

Pavla B. 3.3.2007 15:01

Re: Re: Re: Re: Dojemné, ale homo nejsou jedinou odlišnou sexuální

Proč ty další odchylky jsou trestné: protože dochází k sexu, se kterým jeden z partnerů nesouhlasí (nebo nemůže dát svůj souhlas) a nemůže se bránit, mnohdy je mu tím ubližováno. Za těchto okolností je totiž trestný i normální heterosex a samozřejmě existuje i homosexuální znásilnění. Spadl jste z višně?8-o

O architektuře až jindy, jo?;-P

Pavla B. 3.3.2007 15:04

Re: Re: Re: Re: Dojemné, ale homo nejsou jedinou odlišnou sexuální

BTW nemám celkem nic proti náboženství, ale občas něco proti církvi. No a odpor církve vůči homosexuálům je ono pověstné "břevno v oku svém";-)

Pamětník starejch dob 3.3.2007 18:55

Milá Pavlo, u adopce se má, alespoň podle zákona, VŽDY

upřednostňovat zájem dítěte. A je to trochu paradox, vlastní děti smí mít každý a stát se o to nestará, na adopci jsou ale dost přísné podmínky, dětí je MÁLO a na každého se nemusí dostat. Problémová rodina je automaticky špatně. 

Aby mohli homosexuálové adoptovat děti, MUSEL by zájem dítěte jít stranou.

 

Pavla B. 4.3.2007 14:35

Re: Milá Pavlo, u adopce se má, alespoň podle zákona, VŽDY

Ano, ze zákona by nutně musel být upřednostněn heterosexuální pár. Na homosexuály by zbyly děti, které dnes nikdo nechce. Přitom by jejich zájem nemusel jít stranou, právě naopak.

pavel 99 4.3.2007 14:49

Re: Re: Milá Pavlo, u adopce se má, alespoň podle zákona, VŽDY

obávám se, že by to tak nefungovalo - už podle stávajících zákonů by šlo o trestný čin diskriminace.

míla 3.3.2007 13:52

dětem je to jedno

jestli mají dvě mámy nebo dva táty, hlavně, že mají vůbec někoho... a vážení křesťanští teoretikové, zajděte se sem tam podívat někam do ústavu, kde ty děti musí trávit dětství. Čtyři roky jsem tam chodila skoro denně a neznám horší životní úděl, než být dítě s tělesným postižením vyrůstající v ústavu...

fafnir 3.3.2007 14:02

Re: dětem je to jedno

no hlavně o ty tělesně postižené budou narcistní homosexualové stát.A kté církvi.Přečtěte si ve včerejších lidovkách rozhovor s astronomem Grygarem.Cosi tam o tom říká,shrnuto velká část astronomů a fyziků/ne fyzikářů/ věří v boha.

Evropan (original) 3.3.2007 14:07

Re: Re: dětem je to jedno

Tak hlavne aby za to nedostal Bludnej Balvan h@jzl pokryteckej (Y)

fafnir 3.3.2007 14:57

Re: Re: Re: dětem je to jedno

jinej minráček by nebyl

Jirka 3.3.2007 13:41

Díky bohu....

Konečně článek, který bych mohl podepsat.

Už jsem trpěl syndromem toho, že jsem se svými názory úplně osamocen. Člověk otevře noviny prohlédne TV a net a všude se píše jak je homosexualita normální a kdo tak nesmýšlí je spodina společnosti. A mně se vždy po přečtení takového článku zvedal žaludek.

Jsem toho názoru, že homosexualita, která se nepředvádí na veřejnosti, ať je tolerována, vždyť už nejsou buzeranti upalování jako ve středověku ani nijak terorizování.

Pro mně je a bude a doufám, že pro každého normálního člověka také, to bude úchylka

haui1 3.3.2007 14:43

Re: Díky bohu....

Nevím, jestli jsem normální, ale souhlasím s vámi. Homosexualitu za normální nepovažuji, ale jsem ochoten ji tolerovat, ti postižení za to nemohou. Ale nesnáším ty různé karnevaly gayů a lesbiček. Nechápu, proč má někdo potřebu zdůrazňovat svoji odlišnost, nota bene která není předností. Proč třeba nejsou karnevaly diševně postižených, nevyšlo by to nastejno, chodit po ulicích a vyřvávat, koukněte, lidi, jsem nenormální?

A.S. Pergill 3.3.2007 20:29

Re: Re: Díky bohu....

Nevím, jestli jsem normální, ale souhlasím s vámi. Křesťanství za normální nepovažuji, ale jsem ochoten je tolerovat, ti věřící za to nemohou. Ale nesnáším ty různé církevní slavnosti a pouti nebo mše pod širým nebem. Nechápu, proč má někdo potřebu zdůrazňovat svoji odlišnost, nota bene která není předností. Proč třeba nejsou karnevaly duševně postižených, nevyšlo by to nastejno, chodit po ulicích a vyřvávat, koukněte, lidi, jsem nenormální?

m.p. 3.3.2007 13:36

Stehlíková selhala

Tak mne napadá, že Stehlíková ve své výchovné funkci selhala (je rozvedená) - a přesto chce zavádět novoty, aniž sama zvládla tisícletími ozkoušený model; není to paradox?

Pamětník starejch dob 4.3.2007 11:15

Re: Stehlíková selhala

To není paradox, ale poměrně častý případ.