30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fafa 12.10.2009 9:41

Re: Co k tomu dodat?

Detoxi, co presne je podle Vas rasismus? Moje manzelka je z Polynesie. Kdyz si vsimnu, ze moji svagri vypadaji jinak nez Evropane nebo Japonci, tak uz jsem rasista? Taky jsem si vsimnul, ze doma na ostrovech maji trochu jine zvyky nez je bezne v Pelhrimove. Dela to ze mne rasistu?  

Glosator 12.10.2009 9:43

Re: Co k tomu dodat?

No a? Proč je rasismus a priori špatný? Ve skutečnosti je ostatně oficiálně špatný jen NĚKTERÝ rasismus, Cikáni např. rasisticky okrádají jenom "bílé."

I-Worm 12.10.2009 10:06

Re: Co k tomu dodat?

cikánští lichváři prej vokrádají hlavně svoje "bratry" - ale ti jsou možná z jiného kmene...

Glosator 12.10.2009 15:49

Re: Co k tomu dodat?

To je pravda, on si u nich necikán většinou nepůjčí. Ale úroky se někdy liší u Rona a Neroma, to je přece rasismus non plus ultra...

silvatax 12.10.2009 9:29

Pane Adlere,

u nás je zatím svoboda slova. A vtip je opravdu jen vtip, určitě to není návod na Endlösung (=konečné řešení).

Apropo, není náhodou rasismem i to, když jsem zde použil němčinu v tak nelichotivé souvislosti?

Kem Azbrna 12.10.2009 9:26

Lepší reakci si Adler nemohl přát

Většina diskutujících dává autorovi zapravdu svými příspěvky - jejich slovníkem i obsahem.

Harpyje 12.10.2009 9:30

Re: Lepší reakci si Adler nemohl přát

R^

Glosator 12.10.2009 9:46

Re: Lepší reakci si Adler nemohl přát

Ano, nás jen tak neokřikne tím, že říkat něco je fuj...

:-) 12.10.2009 9:24

Když jsem ten vtip slyšel, tak jsem se mu zasmál, aniž by se můj vztah k cikánům

zhoršil nebo zlepšil. Bral jsem to jako fór na situaci, kdy cikáni houfně zůstávali v Kanadě, aniž tušili do čeho to vlastně jdou a co je tam čeká.

Jara London 12.10.2009 9:23

Co člověk, to názor

Pane Adlere, máte stejné právo zastávat své "multikulti", jako já nebo kdokoliv jiný máme právo nazývat věci pravými jmény. Pro mne bude vždy Čech Čechem, Srb Srbem, Skot Skotem, Eskymák Eskymákem (ne Inuitem, tedy Člověke) a Cikán Cikánem (ne Romem. tedy Člověkem). A nevidím v tom nic urážlivého. Stejně jako např. na českém pojmu pro skupinu germánských národů žijících v českém sousedství  - Němci. Váš "článek" nesvědčí o žádné rádobydávané na odiv korektnosti a "vyspělosti". Naopak, je obrazem Vaší bezduché neschopnosti a neochotě porozumět problémům jiných národů, a xenofobního myšlení, projevujícím se v rádobyoduševnělé snaze poučovat ostatní a vnucovat jim své  "povolené" názory a termíny. Běž s tím do "pihele černýho", rasisto! Navíc netuším, proč urážíte Čechy jako národ. Vím, že nejste Čech, ale Žid. Váš odlišný etnický původ Vás však k ničemu takovému neopravňuje.

Andrea 12.10.2009 11:59

Re: Co člověk, to názor

Díky Londone, hezká a pravdivá reakce.R^R^R^

PPP 12.10.2009 9:20

vtipy

Vážený autore, vtipy a ironie jsou zbraně bezmocných. Češi byli několikrát v historii v postavení těch bezmocných a vždycky dělali vtipy na ty mocné. Byly vtipy o CaK Rakousku, o nacistech a mnoho vtipů o komunistech. Teď vtipkujeme o cikánech. Američané ani Kanaďané nebyli nikdy v roli bezmocného národa. Snad proto nechápou. Nacisté měli Čechy za smějící bestie. Vy šťastní Kanaďané to vidíte stejně.

Pavel Urban 12.10.2009 9:19

Problém je v tom, že Amerika je velká země

Velká města, velké vzdálenosti, velké průsery, jak říkal Radek John poté, co se vrátil z exkurze po USA. Přidal k tomu postřeh z jednoho většího města (Atlanty ?). Večer byl ubytován v soukromém domě ve čtvrti, který majitel během své nepřítomnosti nezamykal, neboť tam se nekradlo. Ráno ho policisté navlékli do neprůstřelné vesty a v lehce opancéřovaném autě vyrazil o pár desítek ulic dál do čtvrti, kde se lidé pohybovali ve vlastních bytech u stěn. Přiblížit se k oknu totiž znamenalo riskovat kulku, ať už zbloudilou nebo jen z nedostatku vhodnějšího cíle. Když se John potom ptal jednoho policisty, zda to nevidí jako kardinální problém, dostal zhruba takovouto odpověď : časem to tu zlikviduje zčásti AIDS, zčásti drogy, krysy to vyčistí, buldozery zbourají, postaví se zde třeba zábavní park a bude po problému.

V Evropě si ovšem tohle nemůžeme dovolit. Za Žižkova (například) do Vokovic se dá dojít i pěšky.

Nepopírám, že ten vtip je rasistický a že Češi rasisté skutečně jsou. Otázka je, zda ony rozdíly, o kterých Petr Adler mluví, jsou rozdílem mezi Čechy a Američany nebo mezi českou a americkou elitou (nemusí jít hned o boháče). Nemám rád rasisty a rasismus. Ale uznávám, že je velmi jednoduché rasistou nebýt, pokud žijeme od nejbližší problémové barevné rodiny dostatečně daleko, aby nám nemohla zasahovat do každodenního života. Což bohabojní občané oné slušné americké čtvrti zajišťovali i tak, že blokovali výstavbu metra, aby se k nim ti, kterým u nás říkáme "nepřizpůsobiví" nemohli dostat.

J. T. 12.10.2009 9:53

Re: Problém je v tom, že Amerika je velká země

Nedávno jsem narazil na článek , kde se Američan rozčiloval, jak si Irové dělají srandu z homosexuálů, poláci ze Židů a všichni z Cikánů a černochů. Takže nejen, že to není český problém, ale evidentně jiná historická zkušenost Evropy a Ameriky.

Fafa 12.10.2009 10:11

Re: Problém je v tom, že Amerika je velká země

To by mne zajimalo, jestli se taky rozciloval kvuli americkym vtipum o Polacich a rednecks?  ;-)

NevericiTomas 12.10.2009 10:03

Re: Problém je v tom, že Amerika je velká země

Cecha by v souvislosti se svatbou Roma a "Cecha" nikdy nenapadlo mluvit o spineni rasy, Cesi nikdy nemeli potrebu segregovat se od odlisnych etnik napriklad zakladanim specialnich skol atd. Realita je takova, ze jsou to prave severoamericke elity, kdo je tezce rasisticky v pravem smyslu slova. Vtipy nemaji s rasismem nic spolecneho. Je to jen vytrzena cast bontonu severoamerickych elit, ktere aby zakryly svuj vrozeny rasizmus tvari se, ze rikat vtipy o etnickych skupinach je neslusne...

Český Honza 12.10.2009 9:17

Mnoho povyku pro nic

:-P

Harpyje 12.10.2009 9:15

Tento článek

je v prvé řadě o vzájemném odcizení jazyka a mentalit a z něho vyplývajících nedorozumění. Tento fenomén postihne nutně každého člověka, žijícího dlouhá léta v cizině, který má jen sporadický kontakt s bývalým domovem. Je příznačné, že většina čtenářů na něj reaguje tak, jako kdyby pojednával především o Cikánech, nebo muslimech.

Drzý Bob 12.10.2009 11:06

Re: Tento článek

Když se odcizil, tak proč ze sebe dělá chytrýho? To je jako kdyby psal objevnou stať, že voda teče z hora dolů a zaplantal do toho cigány.

Harpyje 12.10.2009 11:26

Re: Tento článek

Vy nejste drzý.

Drzý Bob 12.10.2009 13:11

Re: Tento článek

A vy ne Harpye....

bebe 12.10.2009 9:08

Kecy Adlera, Havla, Pitharta.....

To se jim to káže o rasismu  !   Ať se spakují a jdou bydlet  do Janova  a Chánova, ať cikáni nežijí sami v ghetu. Určitě  to  bude pěkné soužití. Jim přeci nevadí nějaké to hovno přede dveřmi,  řev do rána   a  další roztomilosti.  Jsou to multikulturalisté a  tyto projevy odlišností jsou jim  milé.  >->->-

J.E. 12.10.2009 8:58

si vedle nich přijeď bydlet, ty hlavo!

Jen si přijďte, vážený pane Adlere, bydlet do sousedství takové povedené rodinky, která vám nejdřív ze zahrady ukradne všechno, co není přišroubované a nakonec i to.. a nemáte naprosto žádné zastání.. ani u policie, ani nikde jinde.. prostě "oni ti chudáčci hnědočeši přece mají také právo na život", ale to že obtěžují všechny ve svém okolí, to už nikoho nezajímá. Ať je vystěhují třeba na Sibiř, to je mi jedno, ale každýho dobytka, ať hnědýho nebo bílýho, bych vzal palicí po palici. A slušní romové, pokud vím, v Čechách nikomu nevadí...

Konzerva 12.10.2009 9:03

Každý svého štěstí strojvůdcem

Jestli Vás to baví a uspokojuje bydlet v sousedství s verbeží, tak je to Vaše věc. Nevím proč by to měli okoušet jiní. Jste-li nespokojen, sbalte se a jděte bydelt mezi slušné lidi nebo někam na samotu, jak je libo. Jak si kdo ustele, tak si lehne.

J.E. 12.10.2009 9:07

Re: Každý svého štěstí strojvůdcem

Nevím, proč bych se já měl stěhovat jinam, pokud jsem občas s čistým trestním rejstříkem, platící daně, sociálku a zdravotní, tak snad mám NĚJAKÁ PRÁVA!!! To co se mi tady vy snažíte namluvit je,že když si cikán přijde pro televizi, tak mu ji mám dát a běžet si koupit novou, protože jsem blbej, že bydlím vedle nich.. O jakou teorii se to tady snažíte? Chcete někomu namlouvat, že to, že vás soused okrádá a terorizuje je problém okradaného a terorizovaného, protože se nepřestěhuje jinam? No, vy se mi asi jenom zdáte!!

Konzerva 12.10.2009 9:15

Re: Každý svého štěstí strojvůdcem

Vaše práva Vám nikdo neupírá, tak je naplňujte. Nikdo jiný to za Vás neudělá! Ale zbaběle plakat na netu nikomu nikdy nepomohlo.

:-) 12.10.2009 9:29

Re: Každý svého štěstí strojvůdcem

Pokud někdo porušuje zákon, platný pro všechny, tak práva daná tímto zákonem jiným upírá. Toť, oč tu běží.

Konzerva 12.10.2009 9:36

Re: Každý svého štěstí strojvůdcem

Kde není žalobce není soudce (dneska mi ty přísloví jdou ;-D). Nikdo nežije ve vakuu, je tu obec, policie, slušní sousedi, atd. Problém nás Čechů je, že sedíme ve své ulitě, nezajímáme se o nic v okolí, bojíme se ozvat a jen čekáme, že to za nás někdo vyřeší. A asociálové jsou náš problém a oni ho za nás řešit nebudou, neb jsou v té situaci spokojeni.

Helicus 12.10.2009 9:46

Re: Každý svého štěstí strojvůdcem

Naive!!!

bebe 12.10.2009 9:12

Re: Každý svého štěstí strojvůdcem

Ty konzervo blbá, víš kolik lidí by se chtělo od takové lůzy odstěhovat a nemůže ?  Jejich byty ztratili hodnotu vinou přistěhovalých asociálů   a ne každý má hned milion  na nový byt.   Kdo  jim pořídí nový byt mezi slušnými lidmi?  Ty ne a tento stát také ne .>->->-