Diskuse
SPOLEČNOST: Naivita nových osmašedesátníků v roce 2012
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
I. Schlägel
Jednoduchá pravda.
"Jestliže někdo tvrdí, že se má méně krást a přitom chce zachovat stát v současném rozsahu, je buď pokrytec, nebo hlupák." Do kamene tesat. Ani prováděcí vyhlášky není třeba.
P. Lenc
Re: Jednoduchá pravda.
Přesné.Ale mám takový dojem, že máme dost kamene, ale málo kameníků.
L. Písařík
Pražské jaro 1968
Bylo inicalizováno kompletně KGB. Podívejte se na tehdejší mapu Evropy: na severu DDR zasahující daleko na západ, obsazeno CA, jižněji my, neobsazeni, ještě jižněji Rakousko, podmíněně neutrální. To se nemohlo Rusům líbit, několikrát nabízeli tehdejšímu prezidentu Novotnému ochranu CA, ale ten odolával. Musel být tedy odstraněn a na jeho místo přišli muži pražského jara, mladí a chtiví moci a taky ti, na které se předtím nedostalo. Stačilo několik slov a media nažhavila lid, mnozí chtěli účtovat a každý si mohl mluvit co chtěl. To stačilo Brežněvovi, aby pracoval na Dubčekovi a postupně vyhrotil situaci. Americká vláda musela být informována, protože jednotky Americké armády v Německu ani nevyhlásily pohotovost. A Ruská armáda se pohodlně dostala do prostoru, který podle Jalty patřil do sféry ruského vlivu. Socializmus v ČR byl zachráněn. Muži Pražského jara posloužili jako užiteční idioti. Škoda jen několika desítek lidských životů a těch, kteří byli přesvědčeni, že bojují za spravedlivou věc.
B. Brousková
Re: Pražské jaro 1968
Díky "bratrské pomoci", kterou nám Brežněv tehdy poskytl a díky tomu, že to bylo perfektně zdokumentováno, to znamená nafilmováno a nafoceno západními žurnalisty, měl celý svět možnost porovnávat "informace dodávané " TASS a vysílačkou Sfobóda a jim podobnými se skutečností. Takže se tím Brežněvovi povedlo totálně zlikvidovat mezinárodní komunistické hnutí jednou provždy. Italští a francouzští komunisti prakticky přestali existovat jako politické strany s nějakým významem. A to byly ty na západě ty nejsilnější. Novotný byl poslední komunistický dinosaurus mezi papaláši východního bloku, který byl u moci od padesátých let. Jeho protivníci v rodné straně využili toho, že měl máslo na hlavě z procesů v padesátých letech. Oni v té době ještě u moci nebyli a tak si to mohli dovolit. Aby ho donutili odstoupit, začaly se v novinách po lednu 1968 objevovat články, které na to upozorňovaly. Aby se mohly "objevovat" , musela být částečně zmírněna cenzura. Jenže tím byly otevřeny dveře ke kritice celého sÿstému. A díky tomu, se to těm co to celé rozjeli, začalo vymykat z rukou. Lidé se přestali bát mluvit a začalo to vřít ve fabrikách a ve sdělovacích prostředcích. A zastavit to nějakými prohlášeními ÚV KSČ už nebylo možné. A tak Leonid Iliič musel vytáhnout nejtěžší trumf. a tím byla" bratrská pomoc včetně pomoci ozbrojenými silami" Jenže se už nepsal rok 1956, kdy totéž Chruščov zvládl v Maďarsku a NDR sice s problémy , ale vítězně. U nás přes všechny zoufalé pokusy s "nalezenými" skladišti zbraní a "sudeťáky pronikajícími přes hranice", se snažili , ale skutečné důkazy veškeré žádné. Proto ty kecy o "plíživé kontrarevoluci". Takže výsledek jeho "pomoci" kdosi ohodnotil lapidárně. Brežněv sice vyhrál hospodsku rvačku, ale tím prohrá lcelou válku. Mezinárodní komunistické hnutí přestalo jednou provždy existovat a z pevnosti zvané Tábor míru a socialismu se začaly odvalovat první kamínky ohlašujíci lavinu, která celou "říši zla" nakonec smetla.
D. Polanský
Má to malý háček
Státy kde není extra regulace by měly být nejúspěšnější, tedy podle autora. V Německu vládne pořádek a ejhle Němci jsou i úspěšní. Podobně ve Francii či v USA.
Stačí maličkost, zavést majetková přiznání a o 50% snížit počty pracovníků na ministerstvech a přesunout je na finanční úřady ke kontrole majetkových přiznání.
R. Kříž
Re: Má to malý háček
ale ho.no....
zrusit dane z prijmu, nemovitosti apod. a rozehnat 95% uredniku verejne spravy.
Z. Rychlý
Především si český národ musí připustit,
že parlament je jeho produktem a odrazem. Okázalý nezájem o výsledek svého "volení" (jsou to ha*zli), a na druhé straně pochtívání pomoci od státu, jehož "manažery" volí systémem Sparta - Slavia. Naši vyhráli - hurá ! Že nic nepředvedli - to nevadí, hlavně, že máme titul.
Řešením by bylo, kdyby voliči chtěli po svých reprezentantech prosazení dvou zákonů. O financování partají včetně transparentního účtu a o veřejné službě (služební zákon). Neprosazení těchto dvou zákonů v parlamentu by mělo býýt pak vnímáno jako červená karta fotbalistovi. Nebyla by to sice žádná revoluce, ale pomohlo by to k vytažení z tohoto nejhoršího parlamentního bahna.
R. Kříž
Re: Především si český národ musí připustit,
a coz prosadit proste zasadu, ze o nektrych vecech se nehlasuje? o mem zdravi, zivote, mych penezich...
kdyz nebude co u statu ukrast, tak se ke korytum nebudou tlacit prasata a nepotrebujete tedy kontrolu financovani partaji. sluzebni zakon? na co? aby urednik uz nesel vyhodit?
P. Urban
Když se pravda mění v ideologický kec
Jakýkoliv stát a státní regulace vybízí k nepoctivosti a generuje ji. V Anglii za královny Alžběty I. se kradlo relativně (vzhledem k možnostem) ještě více, než dnes. Přestože šlo o stát minimální nejen v porovnání s dnešním stavem, ale i některými státy kontinentálními.
Taky bychom mohli tvrdit, že kapsářství je generováno lidmi, kteří chodí po ulici s peněženkou. Kdyby nikdo žádné peníze nenosil, nebylo by kapsářů. Kdo říká něco jiného, je hlupák nebo pokrytec. Logicky se proti tomu nedá nic namítnout. Akorát, že chodit bez peněz a platit kartou každý rohlík by bylo ještě dražší.
Nejviditelnějším příkladem regulace je státní policie. Neměli bychom ji zrušit a nahradit případně domobranou, jako v Anglii před založením Scotland Yardu ? Ten byl ovšem založen právě proto, že předchozí stav se ukázal jako neefektivní.
Škody způsobené regulacemi jsou často podceňovány a přehlíženy. Škody způsobené jejich absencemi ovšem mohou být ještě větší. A to nejen v případě války proti Hitlerovi, ale třeba i v případě hromadné dopravy. To je nutno posuzovat případ od případu. Kdyby tomu tak nebylo, tak nejúspěšnější jsou státy s co nejmenšími regulacemi. Například Somálsko.
F. Pavlis
Re: Když se pravda mění v ideologický kec
poněkud se vám, p.Urbane, popletly nudle a myšlenky... Zkuste to znovu a přečtěte si toho Hayeka. On to každý nedělá, protože má jihého guru. Ale ty výsledky jsou přiměřené. Kapsáři nejsou miliardoví a policie reguluje bídně i dopravu. Přesuny nepřizpůsobivých už vůbec ne. Rergulace a dotace jsou o něčem jiném...
P. Sulc
Clanek velice poucny, jenze nenabizi vychodisko.
A jak take , vasalsky stat, jako je Cesko, si nemuze dovolit v Unijni Risi priliz vyskakovat, kdyz zaroven natahuje ruku a ceka, co spadne z risskeho stolu, aby to zvedli a radovali se, jake ze bajecne dotace si nyni politici budou prerozdelovat. Mozna ze cesti politici budou fasovat kompasy, aby se mohli nekolikrate denne klanet smerem k Bruselu.A narodu pak daji levne pivo.
R. Langer
Re: Clanek velice poucny, jenze nenabizi vychodisko.
Pokud budeme pokračovat nadále Bruselskou cestou, tak se zanedlouho budeme muset klanět doopravdy, ale ne k Bruselu, ale k Mecce.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz