27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MUDr. L.M. 19.1.2008 16:01

Re: Re: Re: Autore,

pane kolego, jsem dokonce imunolog (i když jen klinický) jako pan prof. H. a odborně si jej velice vážím, nicméně právě svými politickými články se on snaží relativizovat věci, před kterými nelze zavírat oči. Opakuji např. to, že měli-li jsme se v šedesátých letech o něco lépe, než v padesátých, není to žádnou omluvou pro komunistický režim; ovšem prof. H. se pokouší tyto věci zlehčovat a tak skrytě omlouvat komunisty; režim v 60. letech byl volnější jen proto, že komunisti byli dočasně v problémech a ve zmatku; co dokázali potom, když se zase nadechli, víme snad všichni. One jde o to, že nelze chápat izolovaně léta 50., 60. a další - stále zde vládla jedna strana a ta rozhodovala o všem - a zase by to šlo relativizovat - nicméně ona strana rozhodla, že jsme nesměli cestovat, číst co by mne zajímalo etc. etc. etc  - jistě víte (chcete-li) co všechno ještě. To co se zde událo pozitivního, se stalo díky potenciálu lidí této země a navzdory někdy více a někdy méně totalitnímu režimu, který zde panoval, ale jehož zhoubné působení na tuto zemi ale nelze popřít a tutíž by ani nemělo být zlehčováno.

marie 19.1.2008 16:12

Re: Re: Re: Re: Autore,

komunisté zapříčinili duchovní úpadek národa a převrátili základní mravní hodnoty, přestáváme vnímat co je ještě slušné a co už je skoro trestný čin - to zje vina "zhoubného působení komunistů na tuto zemi "..největší hrůza je to, že si to většina lidí neuvědomuje a nebo to jen nechce připustit, s tím, že jsme "všichni kolaborovali" a tedy jsme všichni vini?

kotaz 19.1.2008 18:35

Re: Re: Autore,

Ježiši Kriste co to melete, byla nějaká válka a důsledky toho se táhly desítky let, v myslích lidí to bude do jejich smrti,po válce zbyla vyrabovaná země a německý potravinový lístky na který jste žadný potraviny nedostal, před válkou nebyla žádná bezplatná zdravotní péče a státní penze pro všechny. Bohatý lidi ve válce buď byli v koncentráku nebo kolaboranti, nebyli lékaři, soudci, advokáti, úředníci. Rusové zde zavedly takový pořádky jaký znaly z domova. Komu to nešlo pod fousy a to byl celý ten váš svobodný západ, tak neměl před válkou podporovat hitlera...V mezích rozdělení světa na strategické zony jsme se zde v naší republice chovali uměřeně, mohlo to být horší, když se budete uměřeně chovat i Vy, mladí, ze záhrobí uvidíme, co jste zač.

EL 19.1.2008 14:57

Re: Autore,

Musime si pomahat... ze?

honzak 19.1.2008 17:42

Re: Autore,

člověk v praktickém životě MUSÍ volit mezi alternativami. Chytrý zvolí tu nejméně špatnou, hloupý tu nejhorší. Ukrafaný intelektuál tvého typu nezvolí nic a furt jen krafe. Pakliže jsi MUDr, tak bych se ti nechtěl dostat do rukou!

lékárník (práva) 19.1.2008 18:28

Re: Autore,

Milý pane doktore,

možná je to od věci, ale rád bych Vám tlumočil názor, lépe řečeno konstatování, jednoho chytrého člověka: jsou ti, co si omočili a nepoučili se, pak jsou ti, co si omočili a poučili se, a nakonec jsou i ti, kteří si neomočili. Snad jen ti poslední by měli hodnotit, a právě proto, že je mezi nimi dost lidí z emigrace, nemá naše společnost exulanty ráda. Ale nemusíte být emigrantem, stačí říci, že komunismus byl zločinecký režim a ihned Vás má někdo za štváče. Je mi opravdu líto, že jsem si (já, sourozenci, rodiče, rodina monželky) neomočil - velká většina si bohužel omočila, není schoná přiznat svůj díl viny, a proto zákonitě nemůže přijít ani katarze. Přesto je nutno i zde říci: komunistický režim byl režimem totalitním a zločinným. Ostatně soudím, že Mašínové jsou hrdinové, a jak dospívají další generace, je nás z původních cca 5-8% již více než 30%.

Krásný veek-end bez hákenkrajců a

hákencajků (od slova vercajk) všem! 

Pišta 20.1.2008 10:35

Re: Autore,

Naštěstí u koncentráků ať už nacistických nebo bolševických,  stačí aby člověk nebyl blbec k tomu, aby bylo jasné co je dobré a co ne, Když někdo vytvoří z celého státu koncentrák a vráždí lidi, kteří jenom chtějí žít jinde , není také naštěstí co řešit.

vládík 19.1.2008 10:54

Rozumím blogu tak

že jediný správný kompas má autor blogu. Jakékoliv myšlenky, od tohoto kompasu odchýlené mohou mít jen lidé nemoudří (rozuměj hlupáci). No - chraň nás Bůh od takových nositelů klapek (na očích).

Šerlok Homeless 19.1.2008 10:15

Konečně někdo zformuloval to, co jsem si sám myslel

a hledal slova, jak to napsat. Díky autore.

Bohužel, možná slušných vědců, kteří s nostalgií vzpomínají na komunisty je u nás víc. Třeba tohle: http://www.astronuklfyzika.cz/strana5.htm

doktor 19.1.2008 11:29

Re: Konečně někdo zformuloval to, co jsem si sám myslel

Dík za poukaz na výborný web. Jinak, uvědomujete si, že (nejen) vaše  citově zabarvená slova "nostalgické vzpomínky na komunisty" mohou také být jen demagogickým popisem snah o vědecky přesné popsání objektivní reality?

Šerlok Homeless 19.1.2008 12:32

Re: Re: Konečně někdo zformuloval to, co jsem si sám myslel

Vědecky? Každý není odborník na všechno. Pan dr. Ullmann je bezpochyby autoritou v oblasti nukleární fyziky a astrofyziky. Ve společenských vědách a "duchovnu" je bohužel to, čemu říkám všemuvěrec. Hledá to nejbizarnější, čím by si mohl zaplnit mozek. To "bohužel" říkám naprosto upřímně, protože je to můj rodák a rád bych se tím chlubil (například že k výbornému učiteli, který jej přivedl k zájmu o fyziku, jsem chodil do radiotechnického kroužku). Za ty zmatky, které píše v této části svého webu bych se ale spíš styděl. Holt, zase se nepochlubím cizím peřím ;-(.

Ale vážně: Pan doktor má na komunismus zřejmě jiné vzpomínky než já.

BERAN 19.1.2008 8:08

Ona ta totalita před Haidrichem a po jeho nástupu byla úplně jiná. A to už nemluvímo tom, co bylo po jeho hrdinné smrti. ...

Tak až tohle podepíše pan Jičínský, tak mu uvěřím, že je objektivní a nemá postraní úmysly.

Jak to ale ustojí mediálně...?

F..A.Kekule 19.1.2008 8:15

Re: Ona ta totalita před Haidrichem a po jeho nástupu byla úplně jiná. A to už nemluvímo tom, co bylo po jeho hrdinné smrti. ...

Do prčic, kdo to byl Haidrich?

BERAN 19.1.2008 9:53

Re: Re: Ona ta totalita před Haidrichem a po jeho nástupu byla úplně jiná. A to už nemluvímo tom, co bylo po jeho hrdinné smrti. ...

To je tak, když nemůžete někomu přijít na jméno...:-)

kotaz 19.1.2008 20:01

on myslí Reinharda Heydricha

takto zastupujícího říského protektora protektorátu bohmen und mahren osobního zmocněnce vudcova. Protektorem byl Neurath - ten byl nemocný starý pán - šlechtic. Za heydrichiádu ovšem Heydrich nemohl, že - poněvadž byl po smrti. To řídil Frank - sudeťák takto knihkupec z Karlových Varů. Toho tady taky potom za to v Praze po válce na Pankráci veřejně pověsili, že. Je to velmi poučné i pro dnešní válečné štváče.

BERAN 20.1.2008 1:04

Toho ...potom za to ...veřejně pověsili, že

No a v tom je ten rozdíl mezi totalitami.

Protože od roku 1990 žádného INTER-nacionálního (jak své kolaborantství hrdě soudruzi nazývali) socialistu se zásluhami K.H.Franka nepověsili, ani nedošlo k denacifikaci jako po válce v Německu, můžou tady různí jičínští vykřikovat to, co by si žádný německý nacista po válce nedovolil.

Ani 18 let po ní.

Sýček 19.1.2008 7:27

Děkuji

mockrát děkuji, mluvíte mi z duše.

Pišta 19.1.2008 8:19

Re: Děkuji

Perfektní, rovněž děkuji.

gogo 19.1.2008 6:54

Bláznivej Havel

vzpomene ti někdo, jak blb Havel prohlašoval po 89, že zrušíme armádu,zavřeme zbrojovky a už nikdy nebude žádná válka, protože to udělají po nás všichni....Svět bude ráj na zemi..Zlatej Chamberlain...

Pišta 19.1.2008 7:43

Re: Bláznivej Havel

A to se ti opravdu zdálo? A co jsi předtím pil? Zbrojovky vyráběly zbraně , které vyspělé státy nekupovaly pro jejich zastaralost, a nevyspělé zase figurovaly na seznamu zemí podporujících terorismus. Takže jaksi nebylo komu prodávat, Myslím tanky a podobný šrot ,O jejich kvalitách nejlépe vypověděl průběh války v Iráku. O pistolích řeč určitě nebyla,. Pokud jde o tvé ostatní bláboly, škoda slov.

kotaz 19.1.2008 19:52

Re: Bláznivej Havel

taky sliboval že neprodá karlštejn, ale zapoměl říci, že prodá celou republiku.

honzak 19.1.2008 6:28

nemohl byste se

autore podepisovat např. "Paul" Rychetský? Četl bych v tom případě Váš článek jako první.

Mejla 19.1.2008 5:20

Svoboda není dar, ale platí se krví.......

.

Marat 19.1.2008 11:13

Re: Svoboda není dar, ale platí se krví.......

Mejlo,za svobodu v Čechách se přece bojuje tak,že se polejete benzinem a zapálíte.To je přece hrdiný boj a po hrdiné smrti se každý nepřítel podělá děsem nad takovou bojechtivosti a hned  začne vyjednávat o své bezpodminé kapitulaci.Kdo tomu nevěří tak je padouch jakým je nějaký Marat.Podívejte se jak tady předevčírem na toho Marata soptili stateční čeští bojovníci.

Karel 19.1.2008 17:45

Re: Re: Svoboda není dar, ale platí se krví.......

Takže jste pro vyznamenat Mašíny, když Vám Palach vadí?

Já jsem rád za Mašíny i Palacha.

marie 19.1.2008 3:17

Společnost :moudří budou chodit navštěvovat do vězení slušné

Jestliže slušní lidé, kteří prožili ten prokletý komunismus, nepřinesou jasné poučení pro příští pokolení o snadnosti sklouznutí do hnoje, nepřinese to nikdo - „a ještě jednou totéž - Ať je proklet ten kdo přežije, dostane se na svobodu a bude mlčet! Ross Hedvicek

Marat 19.1.2008 11:24

Re: Společnost :moudří budou chodit navštěvovat do vězení slušné

Milá Marie,Češi o poučování od těch slušných vůbec nestojí.Češi mají totíž duše otroku a chtějí všechno zadarmo.Oni budou trošku a mizerně pracovat a pán,otrokář, jím bude poskytovat stravu,bydlení i doktora zadarmíko.Tím otrokářem může být i ÚV nějaké politické strany.A ty slušné otroci uštvou s přesvědčení,že je o to všecno co mají zadarmo chtějí připravit.Důležité pro ty české otroky je,aby na ně otrokář a jeho drábové mluvili český.Pochybují,že by se v Čechách mohlo něco někdy změnit.Duší otrokum vyměnit nelze.

mari 19.1.2008 14:03

Re: Re: Společnost :moudří budou chodit navštěvovat do vězení slušné

Když Mojžíš vyvedl Izraelský národ z egyptského zajetí, 40 let chodili po poušti( tj.dvě generace) a hledali cestu do ZASLÍBENÉ ZEMĚ.Tento VYVOLENÝ NÁROD byl vyzbrojený DESATEREM BOŽÍCH PŘIKÁZÁNÍ, pomocí kterých měl přejt očistcem znovupoznání.Na konci putování dovedl Mojžíš svůj národ k "branám zaslíbené země", ale nikdy do něj sám nevstoupil, neboť Bůh nedovolil, ani jemu aby svoje otrocké návyky vyvolený národ přinesl s sebou do země zaslíbené.

marie 19.1.2008 15:04

Re: Re: Re: Společnost :moudří budou chodit navštěvovat do vězení slušné

"neboť Bůh nedovolil, ani jemu aby svoje otrocké návyky vyvolený národ přinesl s sebou do země zaslíbené", neboť, jak píše Ross Hedvíček :""spokojení otroci jsou nejhorší nepřátelé svobody",.

kotaz 19.1.2008 18:46

rád čtu rosa hedvíčka

patří zřejmě k těm emigrantům po 68 roce - je to má generace, udělali sice vlastizradu, když utekli, pokud to byli vojáci nebo i důstojníci, no ale co je to proti slávě boží. Už jsem jim to dávno odpustil a stýská se mi po nich. Jenže co je to platný, kdo byl dobrodruh zůstal doma, tady byla vždycky větší legrace. Kde voni Hedvíček byli, když my jsme tady stáli sami proti tomu Husákovi?!