27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kotaz 19.1.2008 20:39

Re: rád čtu rosa hedvíčka

voni prostě hedviček nic nepamatujou co se tady opravdu dělo a tím nemůžou ani do ničeho kecat poněvadž nevědi ty souvislosti a tedy vo co go. To je jako kdyby chyběli ve škole na jiříka z poděbrad a pak se jich na to někdo optal a voni potom museli kecat o tom že to byl dobrej král ale karel 4, že byl lepší a založil karlštejn..atd. Prostě je to moc hezký že sou teď svobodnej ale z našeho hlediska budou halt furt trochu mimo mísu.

68 20.1.2008 3:38

Re: Re: rád čtu rosa hedvíčka

Tož ten kotaz tady stál s holejma rukama proti Husákovi. A nakonec to vybojoval. Těmadle rukama. A tak to je v kostce.

kotaz 20.1.2008 11:18

to byla jen legrace

ať si každej dělá co chce, i Hedviček - chtěl jsem jen říct, že on je prostě už dlouho v americe a ty věci co se tu udály po jeho odjezdu může znát jen zprostředkovaně. Nejde vůbec o Hedvička pořád je řeč o tom, že někteří místní psychpati neustále hledají nějaký stát nebo skupinu lidí, které by bylo možno označit za nepřátele takového ražení, že by bylo mutno v budoucnosti je vybombardovat atomovkami. To potřebují vojáci. Každý americký president si pořídí nějakou tu válku - samozřejmě mimo uzemí USA. No a i u nás začínají (jen maličko) nové závody ve zbrojení. Jsme jen plivanec na mapě, asi vyvázneme jen s tím pitomým radarem.

Jiří Chýla 19.1.2008 2:38

Zvuky ticha

Na jednom místě své krásné písně Zvuky ticha Paul Simon zpívá:

"People talking without speaking, people hearing without listening,...". Pro charakterizaci Vašeho článku bych ještě dodal "people reading without understanding.."

Nebudu Vaše dezinrepretaci Hořejšího názorů podrobně rozebírat, uvedu jen jeden příklad. K radaru Hořejší klade přirozenou otázku

"Opravdu mám věřit, že se Írán k něčemu takovému chystá?? Proč by to proboha dělal? Jednak k tomu nemá a zřejmě dlouho nebude mít technické prostředky, a hlavně - vždyť by přece okamžitě potom byl totálně zničen odvetným úderem!" Jeho odpověď na tuto otázku je stejná, jako odpověď dnešního ministra zahraničí polské vlády, který si stejně jako Hořejší i já myslí, že Írán vojenskou hrozbu pro nás, resp. Poláky nepředstavuje.

Cogito ergo sum. Co Vy?

Hawk 19.1.2008 3:17

Re: Zvuky ticha

R^ Naprosto přesný

Karel 19.1.2008 3:18

Re: Zvuky ticha

Vaše cogito ergo sum také může znamenat, cogito male, ergo non sum....:-) nejde vůbec o Írán, jde o magory typu Bin Ládina, kteří to odpálí a budou spoléhat, že nikdo si nedovolí vyhladit jinou zemi jen díky podezření.... Protože by ho veřejné mínění ušlapalo...  

Jiří Chýla 19.1.2008 11:36

Obdivuji pronikavost Vašeho myšlení Karle,

pak bude ovšem třeba těmi radary a rachejtlemi obestavět celou zeměkouli. Proč ne, aspoň se tím povzbudí stavební průmysl.

Karel 19.1.2008 13:38

Re: Obdivuji pronikavost Vašeho myšlení Karle,

A proč ne? Poprvé by svět žil v relativním bezpečí, tedy ten demokratický... Váš způsob myšlení znamená, proč se bránit, když na to teď nemají, nikdy mít nebudou,... nastavte jim hrdě hruď, ale sám...

kotaz 19.1.2008 20:30

vypůjčím si myšlénku svého kamaráda

je třeba bedlivě sledovat naše spoluobčany tmavší pleti v chomutově a okolí. Na tom radaru bude asi hodně mědi a jiných barevných kovů. Jakmile uslyšíte jak si tam někdo brousí nože na ořezávání izolace z kabelů - ihned nahlásit!

kotaz 19.1.2008 19:28

Bilabín je mrtvej

podle Bhutovej, co je taky mrtvá. Ovšem jen v případě, pokud takovej člověk existoval, že Hedvíček? Vono u Vás v tej emerice není taky všecko zlato co se třpytí.

Hubert Mašín 19.1.2008 3:24

Re: Zvuky ticha

Jistě, to přece každý vzdělanec věděl, že Japonci nemají technické prostředky, aby někoho v jihovýchodní Asii a Tichomoří ohrožovali a jenom pár jestřábů ve vládě USA předstíralo, že něco hrozí. Na co radary, přece takové žluté opice nemůžou nikdy bombardovat Pearl Harbour !

 Ten zničující odvetný úder dá Teheránu Armáda České republiky ? Nebo polská ? Nebo nějaká evropsko unijní či dokonce OSN ? Spoléháte na to, že to za nás udělá Izrael anebo USA ? Proč ?

fox 19.1.2008 9:13

Re: Re: Zvuky ticha

Předběhl jste mne.Ta otázka přímo volá o vyřčení!

MZ 19.1.2008 14:18

Re: Re: Re: Zvuky ticha

Tak já vám zkusím odpovědět : na to máme NATO !!!

Hubert Mašín 19.1.2008 15:42

Re: Re: Re: Re: Zvuky ticha

My NEMÁME NATO, my JSME NATO, tedy spíš jsme jenom jedním jeho miniaturním členem a tím největším a nejdůležitějším jsou USA. Takže americký radar na našem území je naprosto stejně samozřejmý, jako americké letouny, rakety a jaderné i jiné zbraně u nich doma a kdekoli jinde na světě, kde svolí s jejich umístěním,  které jediné by nás mohly aspoň pomstít, pokud už nezaberou jako odstrašení a rakety nějakého fanatika v době jeho posledního záchvatu doletí napotvoru zrovna jenom k nám. Kdo se nechce a nemůže ani bránit a jasně to dává najevo, je špatný spojenec, snadná oběť a první na řadě.

kotaz 19.1.2008 20:46

voni sou možná nato

ale nás se na to nikdo neptal, když potřebovali amíci bombardovat kvůli přátelství s němci, bělehrad, tak nás jaksi všechny vzali do nato. Až mě budou vylučovat, budu si ksakru připadat jako by mě vyhazovali z pijonýra. Možná že pro vás jestli jste mladej a přežijete je to nato celkem perspektivní zadek, nu uvidíme. Někdo sté vaší nato smečky mě tady nabádal abych nezevšobecňoval - no tak tedy ani vy nemluvte za všechny, při té české demokraciji kdy chodí málo lidí k volbám a vláda se ustavuje korupcí.

Kopřiva 19.1.2008 11:53

Re: Re: Zvuky ticha

Myslím,že další diskuse je zbytečná.Vyjadřil jste se přesně.Lepší bych se nevyjádřil.Děkují.R^R^R^

Ludva 19.1.2008 15:49

Re: Re: Zvuky ticha

Odvetný úder za co Huberte ? Copak Írán někdy vyhrožoval, že bude střílet na Prahu nebo Varšavu ? A že jsme v NATO neznamená nic ? Co myslíte, je silnější Izrael nebo Velká Británie, jeden z členů NATO? Určitě GB a to si na Izrael netroufá celý arabský svět.

kotaz 19.1.2008 21:03

Re: Re: Zvuky ticha

Furt hledáte nějaký protivníky kerý je třeba vybombardovat atomovou municí - to vypadá jako na objednávku klvanji - prostě se chcete těm amerikánům ve vidině funkcí a peněz zavrtat do zadků stůj co stůj. Amerikáni žijou nad poměry pokud jde o spotřebu ropy - ale jenom nad poměry světového četníka. V té případné další válce se zníčí a propálí všechny zbývající ekonomicky disponibilní zasoby ropy. Vždycky po válce byly bezvýznamné příčiny války - prostě všechno bylo jinak a i za rakousko uherska bily mladí, kteří ve vidině karijerních postů v armádě a mocnářství šli do války rádi. Jenže to všecko šrapnely vybili. Nedostatek čehokoliv je naprosto relativní - hledejte mírová řešení - dovedové.

BERAN 20.1.2008 0:57

hledejte mírová řešení - dovedové.

Už je našly!!!

V Mnichově 

chytrý horák 19.1.2008 3:54

Re: Zvuky ticha

"...zřejmě dlouho nebude mít technické prostředky..." a proto se pro jistotu nepřipravíme na obranu... pane, Vy jste šílenec.

honzak 19.1.2008 6:26

Re: Zvuky ticha

Nejmenovala se paní matka za svobodna Chamberleinová?

Pišta 19.1.2008 8:25

Re: Zvuky ticha

Nejspíše proto, že nevěřící psi, kteří neuznávají Proroka, a slouhové velkého satana, nic jiného nezaslouží, než se smažit v plamenech pekelných. Ohněm a mečem  je potřebné šířit svatou víru. Když si to Hitler rozdal s celým  světem , na první i druhý pohled to bylo šílenství. A přesto to udělal. U fanatiků, jaksi logika vypadá trochu jinak, než u střízlivě uvažujících.

fox 19.1.2008 9:10

Re: Zvuky ticha

A kdo provede ten odvetný úder????????????????????????????????????????

Harry 19.1.2008 10:41

Re: Zvuky ticha

"Opravdu mám věřit, že se Írán k něčemu takovému chystá?? Proč by to proboha dělal? Jednak k tomu nemá a zřejmě dlouho nebude mít technické prostředky, a hlavně - vždyť by přece okamžitě potom byl totálně zničen odvetným úderem!" Jeho odpověď na tuto otázku je stejná, jako odpověď dnešního ministra zahraničí polské vlády, který si stejně jako Hořejší i já myslí, že Írán vojenskou hrozbu pro nás, resp. Poláky nepředstavuje.

Vy byste urcite takto uvazoval i v letadle, ktere prave nejaci opaleni chlapci unesli a leti s nim smerem na Manhattan. "Preci to nejsou blazni, kteri se s tim erem chteji nabourat do mrakodrapu. Vzdyt by zabili nejen nas, ale i sebe. Proc by to proboha delali? Takze oni ti chlapci se asi chteji proletet nad NY a pak to zase daji zpatky pilotovi. A vecer si s nimi zajdeme na pivo a spolecne se tomu zasmejeme."

Obavam se , pokud aplikujeme nase mysleni na jejich skutky tak jsme proste vedle. Fanatik, ktery se jde odpalit do autobusu ceka ze tim prijde do raje a cena ze i on za to zaplati svym zivotem mu pripada bezvyznamna. Cili Iran se chce dostat jako celek do Raje, v cele s prezidentem (proto si ho take zvolili) a cena ze bude pritom srovnan se zemi mu asi nepripada nevyhodna. Mozna ne vsem, ale ti se povezou sebou.

Harry 19.1.2008 14:42

Re: Re: Zvuky ticha

PS: jeste malou poznamku. Prezident Iranu pry na otazku novinaru zda si je vedom toho, ze Iran by za vymazani Israele z mapy zrejme zaplatil svym vlastnim vymazanim take odpovedel, ze tech par milionu ci desitek milionu obeti za to stoji. Nevim to ale presne, nejak to behalo po netu. 

Marat 19.1.2008 11:29

Re: Zvuky ticha

Německo ještě v začátcích třicátých let neměli žádnou armádu,žádné zbraně a za pár let s nedostatečnou výzbrojí a s nevycvičenou armádou,kterou nebylo možné během pěti roku vycvičit a vyzbrojit,už pochodovali celou Europou.A fanatismus muslímu je přece znám.Já bych té Europě ty muslími přál.Už moc dlouho Europa žije v míru.

Kolombo 19.1.2008 11:32

Re: Zvuky ticha

To je velice zajímavá úvaha. Proč by to dělal? Vždyť by byl smeten! Kdo tam ale vládne a jakou filosofií se řídí? Nejsou to náhodou ti samí fanatici, co se odpalují na tržištích? Co věří, že si to po smrti se v zahradách Allahových bohatě vynahradí? Nakolik byste dal na podobné úvahy, kdyby váš soused byl cvok, který bude na svém dvorku za zvuků morbidní hudby  podřezávat u totemu kohouty a vykřikovat, že totéž provede vaší rodině, až "přijde čas"?. Že svět je zkažený a jeho konec přichází? Uklidní vás, že by to prostě neudělal, protože je si vědom toho že by ho hned po činu zatkli a on by skončil aspoň na 15 let ve vězení? Pak jste ale stejný wůl jako pan Hořejší!

68 19.1.2008 2:19

Hořejší nemoudrý, ale muž to slušný a starostlivý

(Who Takes Care of the Caretaker’s Daughter While the Caretaker’s Busy Taking Care?)

Vážný 19.1.2008 0:42

Co mi to připomíná

Vzpomínám to co mi vyprávěl bosenský přítel:

Po druhé světové válce se sejde Čech s jugoslávským kamarádem a vyprávějí si jak se měli: Jugoslávec říká: Když k nám přišli Němci, tak jsme je hnali a stříleli po nich vším, co mělo díru. Čech na to: Jó? To víš, to se u nás nesmělo...

vladimír ondys 19.1.2008 1:09

Pointa

Čech na to závistivě: Vy jste se měli, nám to zakázali!Rv;-(R^