1.3.2021 | Svátek má Bedřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 19.1.2008 11:56

Není dobré zapomenout

Američanům máme být za co vděčni, obvykle nám pomohli, jako třeba při osvobození Československa. Ale vzpomene si taky někdo, že při osvobozování Československa na našem území padlo skoro 150 000 vojáků sovětských ? Už z úcty k těm mrtvým, kteří sotva mohli ovlivnit politiku svých vládců, bychom se měli vzpamatovat a ponechat výsledky druhé světové války na místě, to jest nenechat se obsadit tentokrát USA.

MUDr. L.M. 19.1.2008 12:00

Re: Není dobré zapomenout

Vy se opravdu domnívát, že u nás bude rozmístěno kolem 300000 amerických vojáků?

Ludva 19.1.2008 12:54

Re: Re: Není dobré zapomenout

Podle řečí kolem radaru nejde o Írán, nejde o Severní Koreu, nejde o Rusko. Tak o co jde - o obsazení dalšího prostoru Američany. Podle amerického experta Coyleho mohou rakety v Polsku nést až 10 jaderných hlavic a dalších 110 jaderných zbraní  lehce přenese jadernou válku z USA na evropské bojiště, konkrétně i ke Praze - to chcete ? O počet vůbec nejde, i když i ten se bude zákonitě zvyšovat, jak ukazují příklady z jiných zemí.

František I. 19.1.2008 13:21

Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

Už aby tu amici byli. Sice bohužel ne 300 tis., ale tuším jenom 500-1000 lidiček.

klaus 19.1.2008 14:52

Re: Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

Kdo k nám zve cizí vojáky by měl být trestně stíhán!!!

MUDr. L.M. 19.1.2008 15:37

Re: Re: Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

a proč jste tedy dříve nenavrhnul trestní stíhání bývalých komunistických vlád (alepoň jsem o tom neslyšel), to vám okupační sovětská vojiska nevadila?

MUDr. L.M. 19.1.2008 15:39

Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

možná, že jde o obsazení dalšího prostoru Američany, ale pořád lepší, nežli tu mít Rusáky, s těmi jsme rozhodně dobrou zkušenost neudělali - myslím, že všude v západní Evropě, kde byli Američani, se lidi měli rozhodně lépe, nežli my zde s našimi přáteli na věčné časy.

Karel 19.1.2008 17:51

Re: Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

R^>-

kotaz 19.1.2008 18:06

Američani

budou využívat naší zemi jako nástupní prostor pro válku proti rusku za dobytí ropných zásob sibiře. Tedy se staneme terčem ruských jaderných střel. K tomu jim trobíte do pochodu.

Pišta 20.1.2008 10:19

Re: Američani

Kdyby na Sibiři byly ropné zásoby , tak první kdo by tam vtrhl by byli Japonci. Ti potřebovali ropu. A právě skutečnost , že na Sibiři žádná nebyla , byl důvod proč zaútočili na Tichomoří.

MUDr. L.M. 19.1.2008 15:43

Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

jaderné války jsem se nejvíce bál, když byly rusko-bolševické rakety rozmístěné kolem Prahy, v té době byla totiž mezinárodní situace nezodpovědnou politikou kremelských mocipánů skutečně vyeskalovaná na hranici jaderného konfliktu a přítomnost Američanů zde bude jistě zárukou, že už se nikdy nebude opakovat sovětsko-ruská okupace našeho území - on totiž ruský medvěd má na nás, jako svou bývalou kolonii, stále chuť a chtěl by nás strhnou do své bídy a špíny.

kotaz 19.1.2008 18:10

strategicky

byla za studené války situace z hlediska zachování míru příznivější - teď je porušena přímo geometrie rovnováhy, američani získávají výhodu nezranitelnosti vlastního území jadernými střelami ruska. Je to velmi nebezpečné pro celý svět. Nějaké řeči o tom, že je lepší mít coca colu než bořšč jsou v této chvíli úplná hovadina.

arogant 19.1.2008 18:43

Re: strategicky

To vyprávějte těm milonům mrtvých, co je rusko-bolševická a mezinárodní komunistická pijavice díky expanzivní politice ve jménu světovlády vyprovokovávala jednu válku za druhou.To vyprávějte těm mrtvým co je hubily občanské války a domácí útlak. Víte velké nic co byla studená válka a  dnes se likviduje to na co komunisti zadělali.Ještě že USA vede aktívní politiku a drží tu chamrad od těla i nám. Vy kotaz a vám podobní si nezasloužíte než jen pohrdání. Ani jste nezvedli prst aby jste si ten totalitní režim zachránili a ted budete druhým radit. Jděte se raději vyplakat vedle nácků na stejné hnojiště dějin. A svého komunistického lokaje bez livreje Hořejšího si vezměte sebou. 

kotaz 19.1.2008 18:49

dobrý arogant

jdu se vyplakat

kotaz 19.1.2008 18:59

věděj co arogant?

Vždycky ještě existujou i jiný možnosti, než sem Putinovi pod nos narvat americký rakety. Vždyť ti rusové jsou, málo platný, taky lidi, a někteří prý dokonce běloši, takže bychom měli držet, my ssavci při sobě, ne?

kotaz 19.1.2008 19:11

no a pak jsou tam ještě číňani, chudáci

věřili by arogant, že někerej číňan třeba za to ani nemůže, že je čiňan? Prostě tatínek byl číňan a maminka byla číňanka..to je hrozná chamraď co?

arogant 19.1.2008 19:48

Re: no a pak jsou tam ještě číňani, chudáci

Nepochybuji o tom že typ jako vy by jim rád sloužil. Chamrad jsou především nepřátelé demokracie, kteří naní ale vydatně parazitují.Nevěděj o tom nic ,kotaz.

arogant 19.1.2008 19:30

Re: věděj co arogant?

Už to že Česko považujete za jakési, "pod Putinovím nosem", svědčí že jste poněkud dezorientován. Již jsme pár let mimo ruský nos. Nevšiml jste si? Vemte si ratolest a podobně jako užiteční idioti v osmdesátých letech to můžete imperialistům rozmluvit. Zkuste to stylem, fzdétése,nic se fám nestánééé!

kotaz 19.1.2008 19:42

pletete si dojmy a pojmy

věc se má tak, že západ vyzbrojil hitlera na útok proti sovětskému svazu, prakticky s těhže příčin tj. za dobytí ropných zásob tehdy přikaspických. Tam jako poslední obraná linije byl ten Stalingrad a Volha. r.42 To ještě žádná druhá fronta nebyla. Rosevelt čekal, až evropské národy dostatečně vykrvácí, aby se přidal na stranu vítěze. Situace je naprosto stejná. Západ zde buduje logistiku. Války se nakonec vyhrávají konvenčními zbraněmi. Vojáci jaderné údery mohou přežít. Civilisté nikoliv. Tak jsou rozdané karty. Za druhé války nakonec došel Hitlerovi benzín. On naftu neměl, jeho tanky po zásahu vybuchovali, byly na benzín. atd. atd. scénář se opakuje. Jste prostě váleční štváči.

Pišta 19.1.2008 21:16

Re: pletete si dojmy a pojmy

Panebože vy jste vůl ! To snad ani není možné! Západ vyzbrojil Hitlera? Víte jaké měly ruské ponorky za druhé světové války motory? MAN a žádná licence prosím ,všechno originál. Víte kde Hitler zkoušel své tanky před válkou? Na Ukrajině, Víte podle čeho byly stavěny slavné ruské stíhačky? Hitler dodal Stalinovi deset prototypů stíhačky , která se nedostala do seriové výroby. Nějakým omylem ty ruské vypadaly jako jejich kopie. Víte jaké náboje používala KGB při zvěrstvech v Katyni ? Německé. A  mohl bych pokračovat do nekonečna. Stalin do doby než Hitler napadl i jeho, nejen že nehnul prstem , ale čile s ním i obchodoval. Na závěr perličku, Škodovka v Plzni pod nacistickou správou dodávala kanony do Ruska ještě v době letecké bitvy o Anglii. Když podle vás západ vyzbrojil Hitlera proti Rusku, jak to , že Rusko napadl až o tři roky později než  ten západ? Nějak vám vypadlo z paměti, že o Polsko se Stalin s Hitlerem bratrsky podělili a že Stalin zabral Litvu, Lotyšsko, Estonsko, část Finska, Severní Bukovinu a Besarábii.

kotaz 19.1.2008 21:48

Rudá armáda

nás prostě osvobodila a němci nás chtěli vyhubit. Němci proti rusům a za zády s celou tehdy už německou evropu a s požadavkem na životní prostor a stím, že tady v praze si boháči poklepávali po prkenicích a říkali hitler nám prkenici nechá ale stalin by nám ji sebral. Mnozí z nich skončili v koncentráku, že. Tak byli rozdány karty. Ani hitler ani stalin nebyli žádní magoři a kdyby byli, měli kolem sebe štáby lidí - němci disponovali při útoku na východ potenciálem celé tehdy západní evropy. Nebylo to tak, že němci prohráli díky mrazu, blátu a početní přesile. Rusové prostě byli lepší, kruté peripetie byly na obou stranách. Interpretace prohrávajících němců je tendenční, když byli tak dobří, tak proč nevyhráli? Mnohem větší oběti na ruské straně jdou na vrub civilistů. Vojáci mají lepší šanci na přežití - nakonec je to pořad o tom samým, netrubte k válce a nebudeme se muset hadat o historii. Americká okupace naší republiky je prostě druhý mnichov a topolánek bude jen nový hácha.

Pišta 19.1.2008 20:57

Re: Re: Není dobré zapomenout

Jakých tři sta tisíc? V osmašedesátém jich sem vtrhlo šest set tisíc. Němců v třicátém devátém bylo je tři sta padesát  tisíc.

mari 19.1.2008 13:45

Re: Není dobré zapomenout

Nerozumím vztahu některých Čechů k USA. Kde se bere ten odpor a pohrdání k národu, který nám nikdy neublížil. A pomohl nám i ve dvou světových válkách. K zemi která přijala statisíce našich emigrantů ?

EL 19.1.2008 14:56

Re: Re: Není dobré zapomenout

Mindraky !

kotaz 19.1.2008 18:15

znám emigranty r. 68

byli to moji spolužáci, doma zanechali staré rodiče na pospas hnusné komunistické bezplatné zdravotní péči a s vysokoškolskými diplomy odešly za svobodou. Byla to ekonomická emigrace přikrytá vjerchuškou bývalých komunistů, kteří včas nedokázali přehodit veksl a vypadli zde z vedoucích postů.

Pišta 19.1.2008 21:25

Re: Re: Není dobré zapomenout

Ale žádný strach! To tady jen vyřvávají bolševičtí pohrobci. Vždyť těch gaunerů i blbců byly u nás dva miliony. Řvát a vyhrožovat, jim šlo vždycky dobře, S prací už to bylo slabší. Ze všeho nejlépe uměli závidět a nenávidět. A takové vlastnosti jsou konstantní neboli neměnné. (Jak říkal Jan Werich.)

honzak 19.1.2008 17:38

Re: Není dobré zapomenout

ty si ludvíčku blbé jak ručně dlabané necky!

doktor 19.1.2008 11:21

Autore,

líbí se mi, jak máte všechno a všechny rozškatulkované podle hesel DOBRO a ZLO. Nic mezi tím. Až budete starší, možná si uvědomíte, že existuje mnoho stupňů dobra a mnoho stupňů zla, že nakonec mezi nimi nelze stanovit jasnou hranici, ba dokonce že i vědecké snahy o zařazení dějů do jedné z těch vašich pouhých dvou skupin je nemožné. Tragedie je v tom, že vaše zjednodušené názory často zastávají tupí politikové, kteří určují běhy našich životů i dějin.

MUDr. L.M. 19.1.2008 11:58

Re: Autore,

Vy se opravdu pane domníváte, že menší zlo už není zlo a že je tedy nutné se s ním smířit a neusilovat o něco lepšího? Podle pana profesora Hořejšího byla totalita v šedesátých letech menší, nežli totalita v letech padesátých, s tím lze plně souhlasit, ale myslíte si opravdu, že život (potažmo svoboda) zde v šedesátých letech byl třeba lepší, než život (svoboda) třeba hned vedle v Rakousku?

doktor 19.1.2008 12:43

Re: Re: Autore,

Kolego (pokud váš nick je odpovídající), právě z našeho oboru - mediciny - byste měl vědět, jak neostré a mnohoznačné jsou leckteré diagnosy. Kde píšu, že nechci usilovat o něco lepšího? Kde píšu, že život u nás byl lepší, než život v Rakousku? Odmítám pouze (účelovou) paušalizaci a polopravdy. Je to jako kdybyste bronchogenní karcinom dal do jedné skupiny  s drobnou bronchopneumonií, a oboje léčil pneumektomií.