Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SFR

S. Rehulka

21. 8. 2011 12:22
Pane Zálome,

děkuji Vám za krásný článek k otázce přístupu "k Mašínům" !

Naprosto s Vámi souhlasím. I když mám své výhrady k České republice a hlavně k jejím politikům, tato debata zatím naštěstí ukazuje svobodu projevu v zemi. Jestli dosavadní presidenti nenašli odvahu k souhlasu s Mašíny a jejich skupinou, svědčí to o tom, že patří (V.H. i V.K.)mezi ty, kterým čtyřicet let bolševické moci, vymylo mozky, anebo si je "koupilo" !

My víme svoje a pro nás (pro mně) jsou Mašínové hrdiny !

0 0
možnosti
VK

V. Kusý

21. 8. 2011 12:12
Celkem mne nepřekvapuje skutečnost,

že levicoví oponenti bratří Mašínů zapomínají na to, že právě v době bolševické revoluce prohlásil jeden z jejich vůdců "Když se kácí les, létají třísky." Oni přísně rozlišují, z kterého lesa ty třísky smí, či nesmí létat.I v mých očích jsou Mašínové problematicky hodnotitelní, ale bojovali zbraněmi, na rozdíl od těch, co to nezkusili ani hubou.To je podstatné.

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

21. 8. 2011 19:19
Re: Celkem mne nepřekvapuje skutečnost,

Já myslím že to je obráceně, ne? Ne oponenti (nevím proč jsou na jedný lodi se snowbordem), ale ti obdivovatelé rozlišují: Komunisti vraždit nesmí. Komunisty vraždit smí. Rozlišuje se pouze pád - s fatálními důsledky.

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

21. 8. 2011 9:19
Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

měl by se distancovat od případů Radomíra Luži a podobných. Pak následují obligatorní omyly dikutujících v umístění fašismu v politickém spektru a omyl kardinální: "Kdyby bylo tehdy Mašínů násobně víc, mohli jsme si ušetřit 40 roků úpadku..." Autor zřejmě netuší, že 3. republika (1945-48) směřovala mílovými kroky k nastolení české totality národně socialistického typu, což přerušil Vítězný únor. Sami Mašíni byli zuřiví čeští nacionalisté. S jejich antikomunismem je to všelijak. Posuďte sami: Ctibor v RG, matka, babička a strýc Ctibor Novák v KSČ, Novák povraždil a nechal zabít kolem 60 Sudetoněmců na Jesenicku, otec Mašín přes přísný zákaz Beneš a Moravce z Londýna donášel NKVD, ačkoliv musel vědět, že po podepsání paktu Ribbentrop-Molotov se každá informace dostane k Němcům. Ctirad přestal na desetiletí mluvit s Josefem, který si vzal Němku. Oba se sestrou, která si vzala vyloučeného člena KSĆ a žida.

0 0
možnosti
LS

L. Severa

21. 8. 2011 11:46
Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Autor zřejmě netuší, že 3. republika (1945-48) směřovala mílovými kroky k nastolení české totality národně socialistického typu, což přerušil Vítězný únor  Šmarja, kdo byl iniciátorem této totality ? Strana Národně socialistická v čela s P. Zenklem za účasti Stránského, Drtiny a Milady Horákové. Další stranou byli Lidovci a Sociální demokraté. Nebo že by Sokol ? Odkud ty informace berete ? Možná komunisté vydávají samizdatové noviny. 

0 0
možnosti

J. Štrobl

21. 8. 2011 0:53
To záleží na životním názoru.

Pro orla znamená svoboda všechno a pro ovci nic. A Vy jste holt ta ovce.

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

21. 8. 2011 2:49
Re: To záleží na životním názoru.

Ty nejsi žádný orel Štroble, ani ovce, ty jsi vůl.

0 0
možnosti
IH

I. Hil

21. 8. 2011 0:26
Snůška blábolů a

demagogie nejhrubšího zrna.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

20. 8. 2011 21:09
Komunismus

v padesátých letech byl naprosto srovnatelný s nacismem let čtyřicátých. Idealizovat si onu dobu by bylo hrubým nepochopením toho, co se tehdy v Československu odehrávalo. A poměřovat ji dnešními měřítky je neskutečné ignoranství, omezenost

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

20. 8. 2011 21:12
Re: Komunismus

Kecáte. jako obvykle.

Ale i kdyby...i v nacistickém Německu se vyšetřovaly loupežné vraždy. Oni tam taky měli normální kriminálku, víte?

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

20. 8. 2011 20:53
Lokomotivo,

víte co? Je vlastně škoda že Mašínovi se nevrátili a nestanuli před soudem. Dovedete si představit to haló až by je hájili lidi jako Štrobl tak stupidními argumenty? Dovedete si představit tu strašnou vostudu? Mašínovi byli hrdinové, což znamenalo že lidi okolo nich nemaj právo na život. Je čistě benevolence hrdinů, že někoho nechali žít. Mohli přece zabít víc lidí, kdyby chtěli. Za to, kolik lidí ušetřili, si vlastně zaslouží to vyznamenání.

Vážně: já nechci ty lidi urážet nebo jakkoli zlehčovat. I když jejich činy nemohu akceptovat do té míry že bych se k nim hlásil. Ale tahle smečka magorů, co se k nim veřejně hlásí, to je uráží. Počínaje autorem tohoto článku. Ten je hájí tak vehementně - až z nich udělal to co nejsou. "nepotřebují uznání veřejnosti na to aby si byli jisti morálností svých činů"...hmm - tak blázni ani teroristi taky nic takovýho nepotřebují.

0 0
možnosti

J. Štrobl

20. 8. 2011 21:18
Re: Lokomotivo,

Mít tak pokřivené vidění morálky a světa jako Vy, tak to bych se docela styděl.

0 0
možnosti
MB

M. Bílý

20. 8. 2011 16:17
Velmi hezky podáno. S článkem souhlasím!

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

21. 8. 2011 13:04
Zdravím :)))

0 0
možnosti
LO

L. Orlita

20. 8. 2011 10:50
Mašíni jsou kontroverzní

sympatičtější mi je u nich, tak část kdy utíkali přes východní Německo. Nicméně, když se podívám na názory jejich jednostranných odsuzovačů, neschopných přiznat a uvědomit si, jaké zločiny tady komunisté páchali nebo spíš rovnou názory komunistických sympatizantů, jsem nucen sympatizovat s Mašíny. V diskuzi s fanatickým blbcem jsem nucen stát na straně hodně problematické.

0 0
možnosti
EH

E. Heusinger

20. 8. 2011 10:43
Pane autore,

ve výčtu hrdinských činů bří Mašínů jste zapomněl na hasiče Leciána. Hasiči, to byli přece také slouhové režimu, možná, že ještě větší než venkovští policajti.

0 0
možnosti

J. Štrobl

20. 8. 2011 11:25
Re: Pane autore,

Lžete, Lecián byl pomocník VB a ti bývali kolikrát ještě horší než esenbáci. Však si je ještě dobře pamatujeme. Lecián byl postřelen, protože Švédu a Mašína pronásledoval.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz