8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Krystlík 21.8.2011 9:19

Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

měl by se distancovat od případů Radomíra Luži a podobných. Pak následují obligatorní omyly dikutujících v umístění fašismu v politickém spektru a omyl kardinální: "Kdyby bylo tehdy Mašínů násobně víc, mohli jsme si ušetřit 40 roků úpadku..." Autor zřejmě netuší, že 3. republika (1945-48) směřovala mílovými kroky k nastolení české totality národně socialistického typu, což přerušil Vítězný únor. Sami Mašíni byli zuřiví čeští nacionalisté. S jejich antikomunismem je to všelijak. Posuďte sami: Ctibor v RG, matka, babička a strýc Ctibor Novák v KSČ, Novák povraždil a nechal zabít kolem 60 Sudetoněmců na Jesenicku, otec Mašín přes přísný zákaz Beneš a Moravce z Londýna donášel NKVD, ačkoliv musel vědět, že po podepsání paktu Ribbentrop-Molotov se každá informace dostane k Němcům. Ctirad přestal na desetiletí mluvit s Josefem, který si vzal Němku. Oba se sestrou, která si vzala vyloučeného člena KSĆ a žida.

L. Severa 21.8.2011 11:46

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Autor zřejmě netuší, že 3. republika (1945-48) směřovala mílovými kroky k nastolení české totality národně socialistického typu, což přerušil Vítězný únor  Šmarja, kdo byl iniciátorem této totality ? Strana Národně socialistická v čela s P. Zenklem za účasti Stránského, Drtiny a Milady Horákové. Další stranou byli Lidovci a Sociální demokraté. Nebo že by Sokol ? Odkud ty informace berete ? Možná komunisté vydávají samizdatové noviny. 

T. Krystlík 22.8.2011 13:11

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Nekomunističtí Češi.

J. Štrobl 21.8.2011 11:47

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

No hezká filipika. Na bratry Mašíny nic nemáme, tak je pošpiníme přes příbuzenstvo do desátého kolena. Že by Josef Mašín donášel NKVD no nevím, jak by to v té době z protektorátu dělal. Fakt, že Beneš jako národní socialista tyto plány měl s bratry Mašíny také nemá nic společného. A že byli nacionalisté? Já jsem také nacionalista. V této zemi jsem se narodil a přeji si, aby byla svobodná a prosperující. Radomír Luža patřil k nejvýznamnějším českým osobnostem 20. století. Neváhal za svobodu své vlasti riskovat vlastní život a významně přispěl k jejímu osvobození z nacistické okupace. Stejně odvážně pak bojoval i proti komunistické totalitě. Holt jediný odboj, který uznáváte, je ten komunistický že?

T. Krystlík 21.8.2011 18:30

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Nemá cenu odpovídat na veskrze hloupou repliku. Přiznáváte-li se k nacionalismu, tak jste blb. Přes prostředníka k šéfovi pobočky NKVD v sovětském vyslanectví ve Ville Tereza v Riegerových sadech v Praze. Radoval Luža byl sprostý vrah.

T. Krystlík 21.8.2011 18:31

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Oprava: Radomír

J. Štrobl 21.8.2011 21:10

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

To je Váš problém. Pro mě byl Radovan Luža hrdina. A jednal bych úplně jako on. To jen vy pseudohumanisté se snažíte převrátit to, co je každému slušnému člověku jasné. Patrně proto, aby Vás levičáky nemohl nikdo za vaše svinstva postihnout. Nechcete hrdiny, chcete národ ovcí.

T. Krystlík 22.8.2011 12:39

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Radomír Luža je několikanásobný vrah. Většina jím "popravených" protektorátních četníků neměla se smrtí jeho otce nic co do činění.

J. Kanioková 21.8.2011 12:57

Panebože, bolí paranoia?

O. Kadlec 21.8.2011 22:08

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Pan Krystlík se považuje za historika, ale je to nejpilnější šiřitel pomluv a historických anekdot.

J. Klepal 21.8.2011 22:33

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

S výběrem a hodnocením historických událostí T. Krystlíka nemusí každý souhlasit, avšak skutečnosti, které T. Krystlík zveřejňuje, včetně terminologie, jsou vesměs správné. To je důvod, proč  namísto dehonestace je třeba přinášet argumenty, to ostatně platí pro každou rozumnou diskuzi, která má věci objasnit.

O. Kadlec 21.8.2011 23:19

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Promiňte, něco jsem už od pana Krystlíka četl, a jde o směs tisíců pikantností ze života politiků. Je to krajně podezřelé. Občas - ne moc často - je jasné že je to blaf (v tomto případě komunistická příslušnost paní Mašínové, haha, donášení pplk. Mašína NKVD...), ve většině případů nelze ověřit, anebo je moc pracné ověřit. Když pustíte jednu nápadnou podezřelou informaci, někdo si dá tu práci že ji ověří ev. vyvrátí. Když jich zveřejníte stovky jako pan krystlík, pak autor počítá s tím, že to aby deset lidí nedělalo nic jiného, než provozovali agenturu na uvádění věcí na pravou míru. To co pan Krystlík dělá je publicistická metoda. Spočívá to v tom, že pouštíte do světa detaily všeho druhu, pravdivé i podezřelé, včetně fabulací, daleko rychleji, než se to dá ověřovat a vyvracet. Používal ji také můj oblíbený spisovatel Ludvík Souček.

V tomto případě je podstatné, že pan Krystlík fabuluje kam by se poválečná republika vyvíjela, kdyby...přitom je nejpravděpodobnější že tamtéž kam i poválečné Německo a Rakousko. By..žejo!

T. Krystlík 22.8.2011 12:22

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Děkuji za zastání, vážený pane Klepale! Nedopsal byste mi, prosím, na adresu krystlik@seznam.cz?