30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 21.8.2011 12:22

Pane Zálome,

děkuji Vám za krásný článek k otázce přístupu "k Mašínům" !

Naprosto s Vámi souhlasím. I když mám své výhrady k České republice a hlavně k jejím politikům, tato debata zatím naštěstí ukazuje svobodu projevu v zemi. Jestli dosavadní presidenti nenašli odvahu k souhlasu s Mašíny a jejich skupinou, svědčí to o tom, že patří (V.H. i V.K.)mezi ty, kterým čtyřicet let bolševické moci, vymylo mozky, anebo si je "koupilo" !

My víme svoje a pro nás (pro mně) jsou Mašínové hrdiny !

V. Kusý 21.8.2011 12:12

Celkem mne nepřekvapuje skutečnost,

že levicoví oponenti bratří Mašínů zapomínají na to, že právě v době bolševické revoluce prohlásil jeden z jejich vůdců "Když se kácí les, létají třísky." Oni přísně rozlišují, z kterého lesa ty třísky smí, či nesmí létat.I v mých očích jsou Mašínové problematicky hodnotitelní, ale bojovali zbraněmi, na rozdíl od těch, co to nezkusili ani hubou.To je podstatné.

O. Kadlec 21.8.2011 19:19

Re: Celkem mne nepřekvapuje skutečnost,

Já myslím že to je obráceně, ne? Ne oponenti (nevím proč jsou na jedný lodi se snowbordem), ale ti obdivovatelé rozlišují: Komunisti vraždit nesmí. Komunisty vraždit smí. Rozlišuje se pouze pád - s fatálními důsledky.

L. Boháč 22.8.2011 15:51

Re: Celkem mne nepřekvapuje skutečnost,

Pane Kusý, ponechme Mašíny Mašínům a z jakého důvodu vlastně udělali to co udělali a podívejme se na ty co nezmohli na protesty ani hubou. Jen tak mimochodem, co dělali vaši rodiče či prarodiče pro to, aby se nestalo to co se zde tenkrát stalo ? Chtěl bych vás upozornit na to, že ti co to nezkusili ani hubou být proti totalitnímu režimu bylo v té době docela dost a né jen u nás. Zkuste si vzpomenout kolik států mělo zrovna takový režim jako byl u nás a odpovězte si proč k tomu vlastně došlo a proč bylo rozumné vlastně mlčet, než se bouřit a bránit i svým životem své majetky. Až si zodpovíte veškeré otázky související s tímto vývojem, tak jistě přijdete na to, zda Mašíni byli hrdinové nebo nevyzrálí trulanti, kteří chtěli jenom pro horkou půdu pod nohama co nejrychleji odtud pryč.

T. Krystlík 21.8.2011 9:19

Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

měl by se distancovat od případů Radomíra Luži a podobných. Pak následují obligatorní omyly dikutujících v umístění fašismu v politickém spektru a omyl kardinální: "Kdyby bylo tehdy Mašínů násobně víc, mohli jsme si ušetřit 40 roků úpadku..." Autor zřejmě netuší, že 3. republika (1945-48) směřovala mílovými kroky k nastolení české totality národně socialistického typu, což přerušil Vítězný únor. Sami Mašíni byli zuřiví čeští nacionalisté. S jejich antikomunismem je to všelijak. Posuďte sami: Ctibor v RG, matka, babička a strýc Ctibor Novák v KSČ, Novák povraždil a nechal zabít kolem 60 Sudetoněmců na Jesenicku, otec Mašín přes přísný zákaz Beneš a Moravce z Londýna donášel NKVD, ačkoliv musel vědět, že po podepsání paktu Ribbentrop-Molotov se každá informace dostane k Němcům. Ctirad přestal na desetiletí mluvit s Josefem, který si vzal Němku. Oba se sestrou, která si vzala vyloučeného člena KSĆ a žida.

L. Severa 21.8.2011 11:46

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Autor zřejmě netuší, že 3. republika (1945-48) směřovala mílovými kroky k nastolení české totality národně socialistického typu, což přerušil Vítězný únor  Šmarja, kdo byl iniciátorem této totality ? Strana Národně socialistická v čela s P. Zenklem za účasti Stránského, Drtiny a Milady Horákové. Další stranou byli Lidovci a Sociální demokraté. Nebo že by Sokol ? Odkud ty informace berete ? Možná komunisté vydávají samizdatové noviny. 

T. Krystlík 22.8.2011 13:11

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Nekomunističtí Češi.

J. Štrobl 21.8.2011 11:47

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

No hezká filipika. Na bratry Mašíny nic nemáme, tak je pošpiníme přes příbuzenstvo do desátého kolena. Že by Josef Mašín donášel NKVD no nevím, jak by to v té době z protektorátu dělal. Fakt, že Beneš jako národní socialista tyto plány měl s bratry Mašíny také nemá nic společného. A že byli nacionalisté? Já jsem také nacionalista. V této zemi jsem se narodil a přeji si, aby byla svobodná a prosperující. Radomír Luža patřil k nejvýznamnějším českým osobnostem 20. století. Neváhal za svobodu své vlasti riskovat vlastní život a významně přispěl k jejímu osvobození z nacistické okupace. Stejně odvážně pak bojoval i proti komunistické totalitě. Holt jediný odboj, který uznáváte, je ten komunistický že?

T. Krystlík 21.8.2011 18:30

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Nemá cenu odpovídat na veskrze hloupou repliku. Přiznáváte-li se k nacionalismu, tak jste blb. Přes prostředníka k šéfovi pobočky NKVD v sovětském vyslanectví ve Ville Tereza v Riegerových sadech v Praze. Radoval Luža byl sprostý vrah.

T. Krystlík 21.8.2011 18:31

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Oprava: Radomír

J. Štrobl 21.8.2011 21:10

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

To je Váš problém. Pro mě byl Radovan Luža hrdina. A jednal bych úplně jako on. To jen vy pseudohumanisté se snažíte převrátit to, co je každému slušnému člověku jasné. Patrně proto, aby Vás levičáky nemohl nikdo za vaše svinstva postihnout. Nechcete hrdiny, chcete národ ovcí.

T. Krystlík 22.8.2011 12:39

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Radomír Luža je několikanásobný vrah. Většina jím "popravených" protektorátních četníků neměla se smrtí jeho otce nic co do činění.

J. Kanioková 21.8.2011 12:57

Panebože, bolí paranoia?

O. Kadlec 21.8.2011 22:08

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Pan Krystlík se považuje za historika, ale je to nejpilnější šiřitel pomluv a historických anekdot.

J. Klepal 21.8.2011 22:33

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

S výběrem a hodnocením historických událostí T. Krystlíka nemusí každý souhlasit, avšak skutečnosti, které T. Krystlík zveřejňuje, včetně terminologie, jsou vesměs správné. To je důvod, proč  namísto dehonestace je třeba přinášet argumenty, to ostatně platí pro každou rozumnou diskuzi, která má věci objasnit.

O. Kadlec 21.8.2011 23:19

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Promiňte, něco jsem už od pana Krystlíka četl, a jde o směs tisíců pikantností ze života politiků. Je to krajně podezřelé. Občas - ne moc často - je jasné že je to blaf (v tomto případě komunistická příslušnost paní Mašínové, haha, donášení pplk. Mašína NKVD...), ve většině případů nelze ověřit, anebo je moc pracné ověřit. Když pustíte jednu nápadnou podezřelou informaci, někdo si dá tu práci že ji ověří ev. vyvrátí. Když jich zveřejníte stovky jako pan krystlík, pak autor počítá s tím, že to aby deset lidí nedělalo nic jiného, než provozovali agenturu na uvádění věcí na pravou míru. To co pan Krystlík dělá je publicistická metoda. Spočívá to v tom, že pouštíte do světa detaily všeho druhu, pravdivé i podezřelé, včetně fabulací, daleko rychleji, než se to dá ověřovat a vyvracet. Používal ji také můj oblíbený spisovatel Ludvík Souček.

V tomto případě je podstatné, že pan Krystlík fabuluje kam by se poválečná republika vyvíjela, kdyby...přitom je nejpravděpodobnější že tamtéž kam i poválečné Německo a Rakousko. By..žejo!

T. Krystlík 22.8.2011 12:22

Re: Přirovnává-li autor Mašíny k 2. odboji,

Děkuji za zastání, vážený pane Klepale! Nedopsal byste mi, prosím, na adresu krystlik@seznam.cz?

J. Štrobl 21.8.2011 0:53

To záleží na životním názoru.

Pro orla znamená svoboda všechno a pro ovci nic. A Vy jste holt ta ovce.

O. Kadlec 21.8.2011 2:49

Re: To záleží na životním názoru.

Ty nejsi žádný orel Štroble, ani ovce, ty jsi vůl.

J. Štrobl 21.8.2011 10:03

Re: To záleží na životním názoru.

Á soudruh Kadlec nemůže spát, že by švábi na mozku?

I. Hil 21.8.2011 0:26

Snůška blábolů a

demagogie nejhrubšího zrna.

J. Kanioková 20.8.2011 21:09

Komunismus

v padesátých letech byl naprosto srovnatelný s nacismem let čtyřicátých. Idealizovat si onu dobu by bylo hrubým nepochopením toho, co se tehdy v Československu odehrávalo. A poměřovat ji dnešními měřítky je neskutečné ignoranství, omezenost

O. Kadlec 20.8.2011 21:12

Re: Komunismus

Kecáte. jako obvykle.

Ale i kdyby...i v nacistickém Německu se vyšetřovaly loupežné vraždy. Oni tam taky měli normální kriminálku, víte?

J. Štrobl 20.8.2011 21:20

Re: Komunismus

No z Vašeho pohledu by byl i celý druhý odboj kriminální záležitost. Opravdu se vybarvujete.

O. Kadlec 20.8.2011 21:42

Re: Komunismus

Kecáte. Co bych od vás čekal?

V. Heidlerová 21.8.2011 20:17

Re: Komunismus

Nějak Vám hrabe. Máš-li tíhu na duši, svěř se tetě Milusši. Bože, vy jste ale plesmero.

J. Kanioková 20.8.2011 21:12

Re: Komunismus

Kdyby bylo tehdy Mašínů násobně víc, mohli jsme si

ušetřit 40 roků úpadku, dvě vlny emigrace nejlepších talentovaných lidí, ztrátu

pozice průmyslově vyspělé země v rámci světa, pokřivenou morálku, ztrátu hrdosti na svou zem..

O. Kadlec 20.8.2011 21:46

Re: Komunismus

Kdyby bylo Mašínů dost, mohli jsme mít statisíce mrtvých a miliony frustrovaných lidí jako Jugoslávie. Nebo Španělsko.

Fanatické baby jako jste vy vévodí dodnes třeba palestiskému boji. A žádné léta úpadku bychom si neušetřili, proti Sovětskému svazu nebyl účinný žádný ozbrojený odpor. Zato byl účinný ten neozbrojený, jehož hrdiny vy neuznáváte.

A že nejste hrdá na svoji zem to mne ani nemrzí. Já mám být nač hrdý, a jsem.

J. Štrobl 20.8.2011 22:06

Re: Komunismus

Caudillo Franco, jenž za občanské války platil za výborného stratéga, byl v míru považován za umíněného státníka, který zachránil Španělsko před rudým terorem a světovou válkou. Období prosperity v letech 1959 – 1973, kdy výrazně stouply výdělky Španělů, což umožnilo vznik silné střední třídy a pozdější přechod k demokracii, je označováno za Frankův "španělský zázrak". Úspěšný byl Caudillo i mezinárodně politicky; Španělsko bylo v r. 1955 přijato za člena OSN a vstoupilo do OECD, v r. 1968 bylo zvoleno do Rady bezpečnosti OSN.

To jen Vy levičáci mu nemůžete přijít na jméno. Jako nemůžete přijít na jméno všem slušným lidem. A tím se vlastně také poznáte.

O. Kadlec 20.8.2011 22:34

Re: Komunismus

:-) mně je to jasný Štroble. Se svou nenávistí můžeš být fašoun. Akorát ses narodil do špatný doby - pro vás.