24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Marečku, podejte mi prokremelské pero

Před pár dny se mě dvanáctiletý synovec zeptal napřímo, jak to děti umějí, proč vlastně naši vojáci nejdou pomoci napadeným Ukrajincům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Meišner 20.4.2022 9:06

1. takže Komenský měl vlastně velké štěstí, že ho v hodinách nemohl nikdo nahrávat mobilem...možná by pak nebyl učitelem národů.

2. dvanáctiletému synovečkovi možná stačilo říct jednoduchou pravdu--že kdyby se naši vojáci zapojili, byla by z toho třetí světová válka, a on už by nikdy žádné takové otázky pokládat nemohl. takže asi tak. 8-o

V. Kuhaj 20.4.2022 9:56

A dodat, že Ukrajina není ani v EU, ani v NATO, takže je to konflikt srovnatelný s válkou v Sýrii, nebo když USA napadly Irák. A možná by neškodilo synka poučit o účelovosti hysterie, kterou naše média rozpoutala. Ale chápu, že kdyby tatínka udal, mohli by ho vyhodit z práce. A možná i zavřít.

K. Křivan 20.4.2022 9:04

Kdo říká pravdivá ověřitelná fakta, nemusí být nutně proruský.

Kdo lže, jak když Rudé Právo tiskne, ten je vždy probruselský.

L. Polehla 20.4.2022 9:00

Ta učitelka se hájí tím, že v hodině probírali téma přístupu k informacím.

M. Šejna 20.4.2022 9:22

Hledání informací může být dnes už trestné. Například když vás soused udá, že sledujete ruskou TV. :-/

Obloukem se vracíme do totality. :-/

K. Křivan 20.4.2022 9:31

Ten soused by dlouho nežil.

V. Kuhaj 20.4.2022 9:34

Tak my starší si poradíme. Nepřátelské vysílačky se poslouchaly v noci, potichoučku. Ani nejbližší členové rodiny o tom nemuseli, lépe řečeno neměli, vědět. Aby se třeba děti někde blbě neukecly, pravda? Ale co ti mladí? Na instáči, tiktoku, jůtůbu atd. úplně ztratili instinkty, všecho a všem na sebe řeknou. Ti jsou dost bezbranní.

V. Kuhaj 20.4.2022 10:29

Ale jaképak hájení! Je to nepřátelský živel, žádné cavyky! Téma přístupu k informacím je přece vynikající příležitost, jak žákům vysvětlit, že jediná správná pravda je na ČT. Tyhle volnomyšlenkářské manýry je třeba ze školství vymýtit. Když se kácí strom, létají třísky!

J. Vintr 20.4.2022 8:57

Nezbývá než zopakovat údajný výrok V. Havla - v zemi, kde panuje cenzura, může oficiální propagandě věřit jen blbec....

K. Křivan 20.4.2022 9:08

Měl pravdu. Nejsem blbec, proto nevěřím Fialovi, ani zloději presidenzského uřadu Bidenovi ani Zelenskému.

J. Fráňa 20.4.2022 8:51

Jestli paní učitelka použila při výuce třeba zprávu ředitele Amnesty International pro Evropu a Střední Asii Johna Dalhuisena z roku 2015, kde barvitě popisují neskutečná zvěrstva na Donbase, tak se nedivím, že jí vyhodili. Paní učitelce asi nedošlo, že se teď nesmí říkat, že ty zvěrstva dělali obě strany. ;-D

V. Kuhaj 20.4.2022 9:58

R^

K. Křivan 20.4.2022 10:25

A kdo s tím začal ?

K. Křivan 20.4.2022 8:44

Proč vlastně naši vojáci nejdou pomoci Ukrajincům ? Protože nejsou blbí.

K. Křivan 20.4.2022 9:15

Pár jich šlo na Ukrajinu bojovat za oligarchu Zelenského, ale doufám, že jsou v Marienpolu a že je Rusové .......

J. Fráňa 20.4.2022 8:33

Nevím jestli paní učitelka lhala, ale jestli ano, určitě nelhala podle doporučených a nařízených lží. Nejspíš roky učila děti, že přimíchávání biosložky do pohonných hmot je ekologické. Nejspíš učila, že neexistují dvě pohlaví, ale 56. Nejspíš učila, že po očkování Covid zmizí. Nejspíš učila, že automatické přijímání nařízení z Bruselu je v souladu s naší Ústavou. Sice jsou to také lži, ale ty propagované a podporované. Pravda se hold stala, tak nějak vedlejší.;-D

J. Prikner 20.4.2022 8:27

Paní učitelka stále ještě žila v představě, že platí ústava a svoboda názoru. Platí ale jen na papíře a jen prozatím, než budou PS odsouhlaseny zákony, které vlastní ústavu popírají a takové lidi, kteří si to myslí, potrestají. Tohle nebylo ani za Husáka, 5tikolka se překonává: Drž hubu a krok!!!

O. Uživatel 20.4.2022 8:04

Uživatel požádal o vymazání
I. Schlägel 20.4.2022 8:11

Když může (mohla) na škole dlouhá léta působit soudružka Semelová, údiv není na místě. ;-)

Z. Pícha 20.4.2022 10:02

No já vidím že tady na psu je svoboda slova absolutní. Tady se to Putinpodržtaškama jen hemží. Proti nim je soudružka učitelka slaboučký čajíček.[UA]

V. Kuhaj 20.4.2022 10:08

No jo. Nelíbí se nám například, že ji vyhodili z práce, a dokonce jí hrozí trestní postih. Chceme se jí zastat a nesouhlasíme s režimem, který takhle brutálně bere lidem svobodu vyjádřit názor. Dříve se lidem jako jsme my říkalo disidenti, nebo zvonkoví lidé, jak poeticky zpívala Kubiška. Cinkal jste tehdy klíči? Pokud ano, za co?

K. Křivan 20.4.2022 8:48

Udavači byli po sknčení protektorátu likvidováni. R^

Nebo vstoupili do KSČ. Rv

M. Husovice 20.4.2022 9:34

E. Horáková 20.4.2022 8:04-udavačství v České kotlině se pěstuje už skoro od nepaměti, za protektorátu, za socíku a nyní začíná už i u dětí, je to smutné, ale je to tak, vždy z heslem " udávat se nesmí, ale nahlásit se to musí"

J. Rybník 20.4.2022 7:45

Pokud někdo za komančů řekl, že nás v roce 1968 přepadla vojska Varšavské smlouvy, nestalo se našinci nic moc. Vlastně nic. Nyní přijde člověk o práci za třeskuté propagandy vlády tzv.demokratických stran, když si ponechá svůj úsudek. Ne dosti, udá jej kupec z drogérie. Dochází na Krylovo"ryjeme držkou zemi".

V. Církva 20.4.2022 7:57

Byl jste někdy na výslechu STB?! Můj kamarád ano, jen proto že v občance plácl nějakou blbost o Rusech. Tak nelžete!

Jakkoliv bych dal učitelce alespoň jednu šanci, nevyhazují ji za to, že ve volném čase čte ruské weby, ale že ve výuce! lže o ruském vraždění.

Taky mohla dostat kriminál někde kolem paragrafu 400.

J. Rybník 20.4.2022 7:59

Jen tady motáte ZPROSTŘEDKOVANÉ historky. Jednou o kamarádovi, podruhé o České televizi a Seznamu. Takže nic moc.

V. Církva 20.4.2022 8:08

KGBáku přestaň tu lhat a přestaň mně čekovat!

J. Rybník 20.4.2022 8:58

To tykání máte zřejmě z bolševických organizací, kde jste byl asi členem.

M. Šejna 20.4.2022 8:43

Mě na StB v Bartolomějské vyslýchali taky. Kvůli Charte 77. Prý jsem ji tehdy distribuoval mezi spolužáky na gymplu. Asi mě někdo z angažovaných studentů napráskal.

Přežil jsem to bez jediné facky. Ani ze skoly mě nevyhodili. Nejhůř se tehdy ke mě choval vrátný v Bartolomejské.

V. Kuhaj 20.4.2022 9:37

To na vás byli opravdu nějak hodní. Neslíbil jste jim něco? ;-D