1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Manželství homosexuálů

Pandemie koronaviru v posledních týdnech dokonale zastínila ostatní témata. Jedním z nich je i manželství homosexuálů. Ale nemylme se, nezmizelo úplně. Jenom je nyní mimo pozornost veřejnosti. Ale občas se připomene.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 19.4.2020 11:01

Mě nevadí představa, že by nějaké 2 osoby zaregistrovaly svůj svazek - spolužití podle nějakého zákona, ze kterého by vyplývaly i nějaké práva a povinnosti včetně dědictví apod. Ale pro jakékoliv 2 osoby jakéhokoliv sexuálního vyznání, tedy i 2 heteráci, heteračky, třeba proto, že si dohromady pořídí domek a lépe utáhnou provoz ve dvou. Ale nechci tomu říkat manželství čistě z důvodů, že tento výraz je vyhrazen pro jiné okolnosti. Poslední dobou se mnoho výrazů rozmělňuje a dle mne to není dobře.

A k těm homosexuálům versus heterosexuálové. není náhodou ten přechod mezi nimi trošku rozmazaný? Někdo může jen hetero, někdo jen homo a pak jsou osoby momohou tak nebo tak a i u nich je ta inklinace různě silná. Takže u části z nich není až takový problém sklouznout do jedné nebo druhé polohy třeba podle "první" zkušenosti ?? To mi někdo vysvětlete.