15.5.2024 | Svátek má Žofie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R.J. 15.1.2009 10:15

Re: Máme se bát prolomení dekretů?

Teda to jsou rafinovaní lumpové, ty němci, oni založí Eu, aby se dostaly k majetku, na nic jiného se tolik netřesou, ale že jsou rafinovaný? Kdepak, ještě že máme vlastence jako je "Zlíňák", ti to prokouknou a včas nás budou informovat. Gotcajdank.

jasan 15.1.2009 7:21

moc pekne

a podle revu je videt, ze se fakta prevelice nehodi do kramu.

Pozoruhodne take je, ze zatimco VB a Polsko pripojili k LS vsemi pdepsanou deklaraci se se jich Listina netyka, nasi hrdinni vyjednavaci jen "propotili par kosil".

Finrod Felagund 15.1.2009 11:05

Re: moc pekne

Polsko to má trochu jinak, tavárišči rusofile. Zatímco v Československu bylo vyhnáno 3,5 mln. lidí, za které prakticky neexistovala náhrada - Sudety zpustly, tisíce vesnic byly zničeny, sem tam nějaká města, atp., dosídleni byli často lidé pochybné minulosti, kriminálníci, v oblasti naprosto nemající kořeny Romové, kterými se komunisté rozhodli Sudety kolonizovat, a v neposlední řadě pak političtí vězni, kteří tam aspoň trochu zachraňovali průměr; v Polsku byli sami Poláci vyháněni ze svých východních oblastí (Lwów, Brześć nad Bugiem, Wilno, Grodno) a byli posláni na Západ, odkud byli vyháněni Němci. Tam to bylo jaksi v rukou Stalinových, celý tenhle posun, protože sami Poláci o Breslau zdaleka tak nestáli, jako stáli o Lwów. To, co jim sice nehrozí, ale čím je nacionalisté straší, je, že "přijdou" o to, co bylo německé, ale své původní oblasti nezískají. Kromě toho je tu jaksi nesrovnatelné to, že zatímco v Polsku zahynulo za války v důsledku nacistického teroru šest milionů Poláků a tři miliony polských Židů, v Čechách se proti tomu vedl (pokud jeden nebyl Žid) život kolikrát v méně represivních podmínkách, než které tu byly v 50. letech. Navíc v Čechách byli represi vystaveni jak Češi tak Němci, kteří si dovolili otevřít hubu, tam se národnost nerozlišovala. Češi i Němci (a podle dobových materiálů víc Češi) přitom udávali sebe navzájem jak o život, což se v Polsku taky zrovna nedělo. Zatímco v Čechách Gestapo nestačilo vyřizovat udání, v Polsku fungovala Armia Krajowa, která v Čechách žádnou obdobu neměla (PVVZ to fakt nezachrání).

emersonskej 15.1.2009 12:18

Re: moc pekne

Dobrý - popsal jste tu v reakci na Jasana spoustu místa - možná proto, aby v té spoustě slov tak nějak zaniklo, na co se Jasan vlastně ptal, či co celkem trefně poznamenal, takže to znovu zopakuji - PROČ si česká strana nevyjednala ohledně odsunutých Němců STEJNOU VYJÍMKU JAKO POLÁCI ?????????;-O

Finrod Felagund 15.1.2009 12:30

Re: moc pekne

Protože 1) většina Čechů s Němci na rozdíl od Poláků sprostě kolaborovala, 2) v Polsku byli vyháněni Poláci z Východu a přesouváni proti své vůli na západ nového Polska, odkud byli Stalinem vyháněni Němci. Měl to v režii Stalin. V Čechách to měl v režii Beneš a Němci se nevyháněli kvůli tomu, aby se tam měl kdo dosídlit, kdo byl odjinud vyhnán, ale z čistého podrazáctví. Nejdřív vyhánět, pak shánět ty, co by tam šli bydlet. To je základní rozdíl.

mlg 15.1.2009 14:04

Re: moc pekne

tyjo - Vy prej studujete: víte např., že Poláci byli silně antisemitští a podíleli se na tvorbě a částečně i aplikaci norimberských zákonů? Nebo že stovky nacistických generálů byly v rámci "denacifikace" inkorporovány do německé armády? To jen namátkou ... Jak čtu historicky  Vaše příspěvky, jímá mne děs z Vašeho nepochopení historie, souvislostí a téměř všeho. Už jsem Vám to kdysi psal, ale je to asi marný. Totiž téměř vše,, co píšete, je polopravda nebo přímo lež, ale jsem amatér a nemám čas se tím vyvracením "pravd" Vašich a Vám podobných prostě zabývat. Akorát doufám, že vás není moc

emersonskej 16.1.2009 0:14

Re: moc pekne

Člověče nešťastná jste proboha schopen chápat psaný text, nebo si stále jen maniacky melete to své ????? Já se Vás tu ptám PROČ si Česká strana nevyjednala stejnou vyjímku, jako Poláci ( už prostinký fakt, že si ji Poláci vyjednali o něčem svědčí !!!) a Vy mi tu vykládáte něco o české kolaboraci za války a vynuceném přesunu Poláků na západ řízeném Stalinem. Je mi momentálně VRCHOLNĚ PUTNA, co se dělo před 60 lety tam či onde z toho či onoho důvodu tomu či onomu. Mě teď především zajímá, jestli je přijetím LS ohrožen zdejší majetek dříve patřící odsunutým Němcům. Měl jsem totiž možnost číst několik názorů, jež tuto možnost připouštěly a přímo před ní i varovaly !!!!! A když si k tomu přidám tu Polskou vyjímku, jež by nejspíš nevznikla, kdyby žádné ohrožení majetku nehrozilo, vychází mi z toho, že ono ohrožení reálně existuje !!!

Katr 15.1.2009 6:58

Česká státnost

co to jako je?8-o

LOKO 15.1.2009 6:05

Je třeba je zpochybnit

 Jak si čtu předcházející přízpěvky, je mi jasné, že tento  pronárod si žádný vlastní stát nezaslouží. .

Hébé 15.1.2009 4:04

Naši předci měli zkušenosti - Co je to Němec

LS nesmí projít. Jinak všichni, co by pro ní v parlamentu hlasovali - půjdou před soud.

R.J. 15.1.2009 4:27

Re: Naši předci měli zkušenosti - Co je to Němec

A Ty do blázince.

68 15.1.2009 3:16

Bezedný zlatý důl pro právníky. Generaci právníků. (First kill the lawyers?)

Forstmeister 15.1.2009 2:27

Tak nevím...

No nevím, nejsem oprávněn soudit. jenom zprostředkovaně. Můj tatík byl u kriminálky v Broumově v "blahých" dobách 1936-1938, byl tam přidělen vzhledem k tomu, že byl dvojjazyčný (8 let v mládí žil u strýce ve Vídni). Sudetští němci byli prý velmi kultivovaní a žili si v ČSR jako "prasata v žitě" oproti "volksdeutsch" v Reichu, až do okamžiku, než je zblbl Hitler. Prý i paničky, které "píchal", po projevech Hitlera na něho začali, jako na Čecha, plivat. Nakonec ho hajláci postřelili. Mi pak říkal, když prý chtěli "Heim ins Reich" a vehementně to vyřvávali, bylo jim pak po válce vyhověno. Ne ale všem. Mám chalupu na hranici "sudetengau", tam jsem hrával mariáš s jakýmsi Neugebaurem, který nebyl odsunut, narozdíl od jeho dcery a zetě (prý za jejich zády "kolaboroval"). Mluvili jsme českoněmeckou hatmatilkou a byl fajn chlapík. Litoval však, že se také nenechal odsunout. Kdo to ale rozsoudí, vítěz však určuje pravidla. Můj názor.      

R.J. 15.1.2009 3:57

Re: Tak nevím...

No právě, určuje pravidla vítěz, předpokládalo se , že ČSR je právní stát, najednou bum, vládne malý, ješitný lžipresident pomocí dekretů. V nich lživě osočuje spoustu vlastenců, zabavuje jim majetek, někteří přichází za záhadných okolností o život, pořád píši o českých občanech, aby bylo jasno. Jsou zakázány některé  politické strany , snad to je "vyšší" škola demokracie, té se asi přiučil v Londýně, nebo jinde ? Budu rád,když mě to někdo vysvětlí. Nejlépe pan autor článku, to je právník na slovo vzatý , ten jistě ví a umí definovat co je demokracie a co autokracie. Jinak jsem myslel, že můžeme být šťastni, že máme Listinu základních práv a svobod, ejhle, pan poradce se jí bojí, opravdu demokrat každým coulem, jen kvůli takovým , jako je on, honem rychle do "Evropy", než zase podobní spáchají další paskvil, ovšem "náš",  jak je v našich luzích a hájích zvykem. Když jsem si přečetl vyjádření pana prezidenta, který  hovořil o právu  a svobodě jedince, o nebezpečí potlačení svobodného trhu, o nezadatelných právech, říkal jsem si, ano, to je nejlepší lék na manipulaci kohokoliv, kdo nemá tak čisté myšlenky. A najednou se tu vynoří jeho poradce a bojí se Občanských práv,jako čert kříže. Zajímavé. Tak nevím, co si mám myslet, pan autor se zaštítíl jako poradce prezidenta, to pak znamená, že je to i názor pana prezidenta, to je v ostrém protikladu ke slovům pana prezidenta , které včera zde byla zveřejněna. Ono se dá krásně hovořit o právech, ovšem někdy skutek utek. Prase aby se v tom vyznalo.

Karel 15.1.2009 8:23

Re: Tak nevím...

Vážený pane .O odsunu sudetských němců  se rozhodlo na konferenci  výtězných států . Takže píšete bludy.

jock 15.1.2009 9:26

Re: Tak nevím...

souhlas

R.J. 15.1.2009 10:01

Re: Tak nevím...

Pořádně čtěte, nikde jsem se ani slůvkem v tomto článku nezmínil o němcích. Ale třeba o Baťovi, aby bylo jasno. To ševce, co dával obrovské částky na odboj, aby mu za zásluhu byl sebrán dekretem majatek. Tak jaké bludy ?To mě prosím vysvětlete. Kadle, Kadle,chce to pečlivěji číst.

Finrod Felagund 15.1.2009 11:09

Re: Tak nevím...

Nebo o Vlastovi Burianovi, nebo o prvorepublikových pravicových politicích jako byl třeba Stříbrný. :-/ O Háchovi, kterého Beneš do téhle role sám natlačil a zdrhnul, ani nemluvě.

R.J. 15.1.2009 11:38

Re: Tak nevím...

Asi chceme po některých moc, něco si přečíst, dát do souvislostí, říci "zde jsme se zachovali správně, zde blbě, je nám líto" , jak říkám, někdo to holt nepochopí,nebo nechce, to je horší.

mlg 15.1.2009 13:55

Re: Tak nevím...

taky říkám, někdo to holt nepochopí nebo nechce (na čtení zdroje jsou ...)

Pišta 15.1.2009 22:27

Re: Tak nevím...

Ne že bych nějak fandil Benešovi, ale v případě Háchy je v tom nevinně. Hách byl předsedou nejvyššího soudu a z toho pramenila povinnost nahradit prezidenta v době jeho nepřítomnosti.

R.J. 15.1.2009 23:16

Re: Tak nevím...

Tak to Pišto nebylo, již byl na penzi, i kdyby ne , jenom parlament volí prezidenta a senát, Hácha to nechtěl dělat , věděl že ho to zničí. Přemluvili ho. Jinak nástupnictví je takto, hlava státu, předseda vlády, předseda senátu, předseda parlamentu.  V Americe to mají ošetřeno až po doyena senátu či kongresu, pak to je na guvernérech.

Svatopluk 15.1.2009 1:47

Za největší zvěrstva odpovídá bolševismus - nikoli nacismus

A to tvrdím, i když absolutně nesouhlasím (jak je si možné ověřit) se sudeťákem Doležalem.

Yowda 15.1.2009 8:39

Re: Za největší zvěrstva odpovídá bolševismus - nikoli nacismus

nebýt nacismu, nebyl by tady pravděpodobně ani bolševismus

Ivanhoe 15.1.2009 9:26

Re: Za největší zvěrstva odpovídá bolševismus - nikoli nacismus

Bolševismus tu byl před nacismem, a zůstal i po něm. Denacifikace proběhla, debolševizaci by jakýkoli náš poválečný parlament, včetně toho současného, zakázal. Vot demokrácija.

jock 15.1.2009 9:32

Re: Za největší zvěrstva odpovídá bolševismus - nikoli nacismus

až na to, že to byli právě Němci, kteří poslali Lenina do Ruska rozpoutat bolševickou revoluci a rozvrátit stát se kterým vedli válku ... po nástupu k moci bolševici uzavřeli s Německem mírovou smlouvu výhodnou pro Německo. Němci se dohodli s bolševiky i na rozdělení Polska a na obsazení pobaltských státu a napadení Finska.

sociolog 15.1.2009 0:43

statnost zalozena na vyhnani a kradezi

vedla 3 roky pozdeji k unorovem puci, ktery  pak pomoci stejnych stalinskych instruktoru "znarodnil" nas vsechny a pres 200 hrdinu popravil. Neni na case  takovou statni identitu zpochybnit?

R.J. 15.1.2009 4:03

Re: statnost zalozena na vyhnani a kradezi

Soudruzi si mazaně v 90 odsouhlasili právní kontinuitu. Jinak jí nemusíme zpochybňovat, ona se ve světle humanity a Občanských práv zpochybnila sama, je v příkrém rozporu  s uvedeným.

Finrod Felagund 15.1.2009 0:34

Němci vs. Češi - kdo má větší máslo na hlavě?

Jo a jen tak mimochodem, přisluhovači totality v Německu (alespoň v tom západním) musejí být nutně starší než 63 let, ale protože nemluvňata a děti politiku dělat nemohou, musíme připočítat dalších 18 let, tedy 81 let. Kolik Němců je ve věku 81 let a kolik z nich je doopravdy vinných? Kolik procent německé populace to bude? Jedno? Půl procenta? A teď schválně. Za svinstvo, které napáchala totalita v Čechách, nemohou ve stu procentech pouze ti, kteří jsou mladší 37 let. S tím, že cca 10% lidí bylo přímo ve straně, je pořád ještě značná část české populace vinna napomáháním totalitě, mnohem větší, než v Německu - a totalitě mnohem zrůdnější, než té německé. Vidíte snad někoho z nich, že by se tak kál a omlouval, jako to šedesát let dělali Němci? Já ne, já vidím bandu oprsklých bolševiků, co natvrdo přiznávají, že se jim staré časy líbily a chtějí je obnovit.

R.J. 15.1.2009 4:04

Re: Němci vs. Češi - kdo má větší máslo na hlavě?

Souhlas, není co dodat.