30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Máme co slavit?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
luboš 16.11.2009 16:31

Re: Jen pár slovy

P.S. Bydlím, ale musel jsem se kvůli tomu odstěhovat o 350 km dále na západ.

Pamětník starejch dob 16.11.2009 21:57

Budete se divit, ale za Novotného pracovali často lidé z východního Slovenska

třeba ve Stalinových závodech v Záluží. Bydleli na ubytovnách a domů nejezdili ani jednou za týden. Dojíždět za prací 40 km nebylo až tak neobvyklé, já jsem 15 let dojížděl denně 25 km. Hodinu a půl tam, hodinu a půl zpátky. A alternativa "zůstat raději na podpoře" samozřejmě neexistovala.

Kokon 16.11.2009 12:10

promiňte mi ten off topic...

...ale,  jméno "Gaydečka" mi přide hrozně komické, skoro jak dokonalý obchodní název pro "teplou přikrývku" ;-D;-D;-D

lesov 16.11.2009 12:23

Re: promiňte mi ten off topic...

Gay-dečka...?! Takhle ne, soudruhu-huhu! Gajdečka byla malá dívka s velkejma dudama, byla ze Strakonic. :-)

16.11.2009 11:46

Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Nejsem komouš. Ani bývalý. V mém životě se tedy převratem v 89 moc nezměnilo. Ta trocha svobody navíc je pro mě bohatě vyvážená strachem. Z kriminality, z ekonomických a zdravotních potíží, toho mám naopak více. A Burdž Dubaj je pro mě stále stejně nereálný jako kdysi. Nestěžuju si, tak to prostě u lidí mé příjmové kategorie je. Tzv. elit, autorových 'kulturních' ani politických si nevážím, skutečné intelektuální elity myslím nemáme. 'Revoluci' neslavím, ani neproklínám. Nemám proč :-).

Článek je dobrý, ale je pohledem člověka, jehož život, cíle, hodnoty i starosti jsou mi vzdálenější, než život malých zelených mužíčků. Nu, ať se jim daří :-). Autorovi i zeleným mužíčkům. Hezký den :-).

lucinapes 16.11.2009 12:46

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Nedivím se, u vás už zřejmě alzheimer pokročil natolik, že si nic před 89. nepamatujete, nebo jste byl nomenklaturní kádr, který nakupoval ve speciálních prodejnách a jezdil do světa bez omezení. Jinak nechápu, co se vám mohlo stát, že nevidíte ten rozdíl. Ani fatální zhoršení zdravotního stavu by  vás nemohlo omluvit, protože úroveň zdravotnictví je nesrovnatelná. O tom, že postěžovat jste si mohl leda po pečlivém rozhlédnutí doma pod peřinou, ani nemluvě.

16.11.2009 14:10

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

To lucinapes: většinou se v diskusích jako idiot nechováte. Beru to tedy tak, že dnes buď někdo zneužil váš login, nebo máte střevní chřipku. Škoda se s vámi tedy dnes bavit.

RomanL 16.11.2009 12:52

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

No, je docela možné že se v poustevnické chatrči na samotě nic nezměnilo...

16.11.2009 14:23

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Samozřejmě se změnila spousta věcí. Chápal jsem to ale tak, že mluvíme o tom, zda jde o změny k lepšímu, které stojí za oslavu. Pro mě osobně je změn k lepšímu i horšímu tak zhruba stejně, mylně jsem myslel, že to píšu srozumitelně.

Zdravotnictví je toho dobrým příkladem. Doktoři se lecos za tu dobu naučili nového. Jenže to by se naučili i bez převratu. A pokud nemáte peníze a něco od nich potřebujete, snadno zjistíte, že získat špičkovou péči a léky není snadné. Před 89 jste potřeboval stranickou legitimaci, protekci nebo peníze na úplatek. Dnes to jde bez té legitimace. Ano, je to zlepšení. Pro toho, kdo má na úplatky. A to já nejsem. Tedy co mě se týče, dostupnost zdravotní péče se převratem mírně zhoršila.

K.K. 16.11.2009 14:36

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

A s tou "možností si stěžovat" to je vlastně to samý. Za takovouhle diskusi o únoru 48 by nás komouši jednoduše zavřeli. To je jasné zlepšení. Na druhý straně dnešní režim nás nechá kecat a jde si dál svou cestou, naše svoboda slova (pokud a dokud ji máme, přes různé cenzorní snahy) zkrátka nic neovlivní. Typický příklad byl nedávno radar: odpůrci radaru si mohli nohy uběhat s petičními archy, stát jen zainvestoval do reklamy a jinak je ignoroval a jel si dál po svém. Kašlu celkem na radar, jen je z toho vidět, kolik se toho opravdu změnilo. Žeby současní papaláši dali na názor občanů nějak víc než ti předlistopadoví? Ani ne. Takže sečteno: já taky neslavím.

Pamětník starejch dob 16.11.2009 22:05

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Jistě, ony tady jsou určité kličky, kterými ti u moci manipulují ostatními.

Ale komunisté měli absolutní monopol na masmédia a přesto žádné svobodné volby za účasti jiných subjektů NIKDY nepřipustili. PROČ ASI??? 

kk 16.11.2009 22:34

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Prostě na to šli trochu jinak? :-))

Jakou radost máte vy dnes ze strany, kterou volíte? Já osobně volím s mizerným pocitem jen proto, že kdybych nevolil, cítil bych se ještě o něco hůř. Vybrat si stranu, která by hájila moje zájmy a jejíž členové by mi připadali aspoň trochu čestní a důvěryhodní se mi zdá nemožné. Takže nakonec, jsou ty svobodné volby až tak velkou výhodou pro voliče a nevýhodou pro politiky? (Limonádový Joe - lotr nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina ...)

R.J. 16.11.2009 16:38

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Hm, tal zhoršila se péče. A že Vás huba nebolí, když tak lžete? Na tu lhavost by Vám měli něco dát. Že jste ještě neumřel, "při té nedostatečné péči" ? V plné síle tu cintáte lži.

16.11.2009 21:40

Re: Co slavit? Jak kdo, jako obvykle.

Jste hulvát a osel. Píšu to, co vidím a žiju já. Vidíte něco jinýho? Prima, pište o tom, bude to váš názor. Ale nezkoušejte ostatním namluvit, že to, co vidíte vy, musí oni vidět taky.

Možná jste úplně zdravý, možná jen trochu hloupý. Nebo tak mladý či naopak tak starý, že si poměry za komunismu nepamatujete. Není těžké vidět, co se ve zdravotnictví zhoršilo. A co se zlepšilo díky současnému režimu? Podle mě nic. Jestli o něčem co tento režim zlepšil víte, místo urážek to zkuste napsat.

Saul 16.11.2009 11:39

Obsah jsem jaksi nepochopil

Rovněž jaksi nechápu, proč se tu takovéhle články (a pan Klvaňa projevuje opakovaně schopnost je plodit) vůbec objevují.

lesov 16.11.2009 11:06

Volte šmejdy, volte ksindl, diplomy Vám rozdá Kindl

Zase jeden blbec, co měří kvalitu života, hloubkou koryta a slaví spolu s komunisty sametová škatulata. A tu "svobodu", co teď máme (doufám, že si jí užíváte), nám taky naplánovali, to se rozumí. Kdyby tenkrát stbáci tu revoluci nezačali, tak jsme, do teď, chodili do sámošky a na brigády socprc. Masakr na Národní třídě, byl tím "výstřelem z Aurory" a signálem zahájení převratu. Poté byla iniciativa předaná Chartě 77, která ihned vypustila desinformaci o smrti studenta Šmída, což působilo jak katalyzátor. A dál už to znáte, nebo ne?! ;-)

Mistr Jan Hus 16.11.2009 17:54

Re: Volte šmejdy, volte ksindl, diplomy Vám rozdá Kindl

;-DR^

Sid 16.11.2009 20:43

Re: Volte šmejdy, volte ksindl, diplomy Vám rozdá Kindl

To je samozrejme hloupost a pokud jste udalosti opravdu sledoval, musite to videt. Pokud jdete jen po povrchu a nevidite tu praci studentu a lidi, to nabalovani davu na sebe az se komousi opravdu zalekli, pak si muzete myslet podobne hlouposti.

Pricina byla hlavne v tom, ze Gorbacov nezasahl. Rekl jen: "Eto vase delo" a tim byl Milos Jakesu v loji.

Vase spiklenecka teorie je dobra pro hlupaky, kteri ji chteji verit.

jirka.s. 16.11.2009 22:40

Re: Volte šmejdy, volte ksindl, diplomy Vám rozdá Kindl

Už jste si přečetl pozpátku nick toho primitiva ? Zřejmě ne, když se s ním pouštíte do zhola marné polemiky a, nedej bůh, se snad ještě domníváte, že ho o něčem přesvědčíte! ;-(

kk 17.11.2009 0:01

Re: Volte šmejdy, volte ksindl, diplomy Vám rozdá Kindl

No já jsem to sledoval dost zblízka a dost mejch známejch študáků si to užilo celý osobně. Kdo chtěl, mohl vidět lidi kteří manipulovali už s tím prvním, průvodem, změnili jeho plánovanou trasu a zavedli na Národní třídu. Činnost agentů STB jako provokatérů v této akci je snad už obecně známá. Ohlášená lež o smrti studenta byla pro spoustu lidí tím, co je zvedlo a přimělo jednat. Pokud vám rozum nestačí abyste pochopil, co na převratu v 89 bylo nebo mohlo být skutečně spontánní revoltou a co nejspíše logicky bylo předem plánovanou akcí, je na vás škoda slov. A samozřejmě Gorbačov - kdyby to bylo plánované myslíte, že zrovna on by o tom nevěděl, nebo že by jeho reakce nebyla součástí takovýho plánu? Ach jo, svatá prostoto ...

Honza42 16.11.2009 10:58

Článku bohužel nerozumím.

Je teoreticky možné, že kolem autora obcházela nějaká myšlenka. Ale byla buď velmi daleko, a nebo byla velmi hustá mlha.

Akorát jsem se dočetl, že naše školství je špatné kvůli nedostatku peněz. Což je teda neuvěřitelná hovadina.

Milan 16.11.2009 12:11

Re: Článku bohužel nerozumím.

....a nejen školství,i zdravotnictví kompletně má peněz dost,jenže tečou jinam než by měly.Organizace je až trestuhodně mizerná a nikdo nenese odpovědnost,přestože platy menežmentu jsou královské.  I v důchodovém fondu je peněz dost,ale jdou na úplně jiné akce,než na důchody. A tak by se dalo pokračovat.......

kdokoliv 16.11.2009 10:51

kdo nechá jiné krást

;-Osám je zloděj >-

mueller 16.11.2009 10:09

To je dobrý,

"skutečné elity, které vědí, koho by obsadily do role Wolanda, že Iosif Heifets natočil nejlepší Dámu s psíkem, kde na Tverské koupit hodinu před půlnocí Achmatovou (je ve výloze), případně co a jak hrála naposledy Helen Mirren v National na Southbank" - to teda musi byt elity, ze vedi jenom tohle. Kavarensti intelektualove ziveni tu bohatym stryckem, tu bohatym milencem ci milenkou, a podobne. Hlavne nepracovat.

Dušan Streit 16.11.2009 9:48

No

Sedláček není ekonom, ale žvanil.

Jinak...článku nerozumím...

Petr Kohout 16.11.2009 9:01

Proč je Berluscony špatný ? Protože vyhrál volby ? Protože odstrnuje feudální přežitky ze zákonodárství ?

Protože strana poražená ve VOLBÁCH (a to strašlivým způsobem), tj. Milánští soudci, se snaží za každou cenu pomstít ?

Vlado Z 16.11.2009 12:38

Re: Proč je Berluscony špatný ? Protože vyhrál volby ? Protože odstrnuje feudální přežitky ze zákonodárství ?

Možná proto, že ovládl médiá, kterým omezuje svobodu slova, je zamočený v několika korupčních aférách a neustále se snaží zasahovat do nezávislosti polie a soudú. Ale tak bych ho nedémonizoval, je to standardní český politik  ;-D

Letowitz 16.11.2009 6:53

Máme co slavit ?

Dle mého názoru ano, máme co slavit. Již 20 let si můžeme užívat svobodu. To však není tak jednoduché. Málo z nás chápe, že za svobodu je nutno platit. Tvrdě platit. Platit zodpovědností. Ti co to nepochopili, neví kde je chyba. Jsou hyperkritičtí a chybu hledají všude a ve všem. Bohu-žel, ne u sebe. Lhostejno, zda se jedná o učitele nebo štamgasta ve venkovském lokálu, který je deset let na podpoře. Snad každému bych doporučoval, aby se alespoň na chvíli pokusil podnikat. Je zcela lhostejné, v jakém oboru. Stal se  tzv. OSVČ. To je totiž ta nejlepší cesta k prozření. A zejména si myslím, že nejvíce by to potřebovali státní zaměstnaci, učitele nevyjímaje. Nevěřím totiž, že by peníze udělali z průměrného učitele, učitele vynikajícího. Totéž platí pro celé školství. To by bylo velmi jednoduché. Tak to ale není - lituji.

Frank 16.11.2009 8:03

Re: Máme co slavit ?

Asi máte pravdu a vás učili jenom učitelé průměrní. "Peníze udělali...." je fakt síla. Nemluvě o interpunkci. Čeština je pro mnohé nepřekonatelný problém a je jedno, jestli je OSVČ nebo "jen" zaměstnanec. Blahoslavení chudí duchem.....

Karotka 16.11.2009 8:38

Re: Máme co slavit ?

No ten citát o blahoslavených je o rozdílu mezi JUDrem bez skrupulí s dokonalou diakritikou a znalostmi z iluzorního světa společenských fetiší a intelektuálních masturbací a co já vím třeba matkou rodiny, která pečuje ještě o dědečka s Alzhaimerem, nikdy nikomu neřekla zlého slova, na svůj úděl si nestěžuje, kudy chodí, a dovede se smát. Ačkoliv třeba neví, kde použít y a kde i a je nedej Bože zmatená z toho, jak odeslat email či zavolat z mobilu.

Ale to jen pro ten podle mě necitlivě použitý citát...