18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nemo 4.12.2009 15:32

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Jedná se zřejmě o tzv. patologickou religiozitu (zbožnost), projevující se m.j. nenávistí proti jinak smýšlejícím, nedostatkem lásky.

Člověk, který žije v takovýchto nábožensky vadných postojích, obvykle netrpí nedostatkem teologicko-náboženských informací, nýbrž strachem, pocity viny, potlačovanou bolestí a zlostí. Proto se mu nepomůže sebelépe míněnými informacemi o víře a diskusemi o víře - i když o ně sám žádá - ale opatrným odhalením jeho zmateného a zaslepeného citového světa. Úloha pastorace zde nespočívá v teorii, nýbrž v terapii.

C.G.Jung si všiml, že katolíci trpí podobnými duševními poruchami méně než protestanti.

RZ 4.12.2009 18:50

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Opravdu si myslíte, že člověk, reagující (velmi slušně) na urážku, si počíná militantně?

JaS 4.12.2009 13:47

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Hloupý většinový postoj křesťanů k homosexuálům způsobuje velké utrpení lidem, kteří nic zlého neudělali.

Jakub Roth 4.12.2009 13:48

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Ten postoj je hloupý, nicméně zřejmě nebude většinový. Ale fakt je, že nevím o žádném relevantním průzkumu. Ale jaké utrpení způsobuje homosexuálům, to by mne teda opravdu zajímalo.

JaS 4.12.2009 13:52

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Například nesmyslné výčitky svědomí nebo často důvodná obava z odsouzení vlastní rodinou, především u pánbíčkářů.

Kočičák 4.12.2009 13:54

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Prokaž to.

žibřid 4.12.2009 15:30

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Prokážu to já. Znám osobně 3 homosexuály, kteří kvůli své sexuální orientaci měli problémy u křesťanů (katolíků), a to takové, že dva z nich už mezi křesťany nechodí.

Kamil 4.12.2009 19:01

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

To je přece zjevná skutečnost: je obtížnější být homosexuál a křesťan a jako takový je obtížnější než jinde, být přijat ostatními křesťany. Je zjevné, že křesťanství tento problém má, o tom nakonec měla tato diskuse být. Vyrovnat se s kombinací křesťanské víry a homosexuality tak, aby to nepůsobilo (více) potíží než působí samotná homosexualita v naší společnosti obecně je asi vzácné.

Petr* 4.12.2009 14:30

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Asi jste četl jen Bibli pro děti, pokud ne nejste paradoxně schopen přemýšlet jinak než jako dítě.PS.vzhledem k tomu že vás to vše tak rozčiluje určitě se dostanete i dál.

Kamil 4.12.2009 14:53

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Opravdu nevíte, jak je možné že se víra slučuje s myšlením? Ano chápu na první pohled je to zvláštní, ale pokud vás to skutečně překvapuje, zeptejte se nějakého rozumného psychologa nejlépe ateisty. Je mimochodem zábavné že v historii lidstva je ateismus jako názor vzácný a ojedinělý :-).

"je zřejmé, že to není nemoc" - čímpak vám to připadá zřejmé? Nezapomněl jste náhodou právě vy tady logiku někde doma a nepřevzal cizí názor?

"lesby se chovají většinou umírněně" - obávám se, že to je nejspíš jen křivé vidění nás chlapů, pohled na holky, byť lesby nám prostě nevadí :-)).

Milda 4.12.2009 18:15

Re: Proč by zrovna křesťané měli podporovat homosexuály?

Kudy o chodíte, mě je 47 a tohle jsem v životě neviděl.

janoryna 4.12.2009 13:10

šaríja váš problém vyřeší.

a nejen váš. může to proběhnou celkem nenásilně, že my, tzv. evropané vymřeme, protože heterosexuálové mají málo dětí a homopáry samy zatím také žádné nezplodily, i když je to jejich diskriminace.

Nemo 4.12.2009 13:37

Re: šaríja váš problém vyřeší.

A jak to chcete vyřešit, když Bůh ty, které si vyvolil, rozmnoží jako hvězdy a písek na moři?

Chcete bojovat proti Bohu?

Jakub Roth 4.12.2009 13:45

Re: šaríja váš problém vyřeší.

Vy si, bolševiku, vůbec slovo Bůh neberte do své rudé mordy.

Machi 4.12.2009 14:23

Re: šaríja váš problém vyřeší.

"Hekzky jste si plivnul. Spokojenej?"

M.S. 4.12.2009 14:53

Re: šaríja váš problém vyřeší.

Dle vašeho příspěvku nejste bolševik, ale oiuze v ů l.

westík 4.12.2009 12:48

Hmm,

protože se mně vždycky více líbili muži než ženy, tak soudím , že asi nejsem homosexuální :-/ Ale o tom nechci psát ...jen mne docela pobavily zmínky o sv.Pavlu ( Saul z Tarsu) : ad a) byl asi tak "svatý" jako  kterákoliv jiná kontroverzní osoba , ad b) vyvozovat  z jemu (údajně) připisovaných listů (Židům, Korintským atd.) nějaký  zákaz homosexuality  mně připadá poněkud zábavné ,když  (jako misogyn-ač ženatý) se sám vyznává k lásce ke svému (velmi mladému ) učedníkovi ( jméno si již nepamatuji) . V tomto směru odkazuji zájemce na knihu G.Messadié : Žhář ( život apoštola Pavla) :-/.

Petr* 4.12.2009 12:56

Re: Hmm,

Nesmíte věřit kdejaké beletrii. Ap.Pavel byl věřící žid a pochybuji že by byl pokrytec, něco kázal a něco jiného dělal a nikdo by ho za to nenapomenul v tehdejší mladé církvi,případně před tím v židovské komunitě.

westík 4.12.2009 13:11

Re: Hmm,

o tom  ,že by  Saul z Tarsu byl "čistokrevný žid" ,se zřejmě dá s úspěchem pochybovat...jestli se nemýlím ,pocházel z rodu Hérodese  Velikého (vnuk?)   :-/   O jeho (téměř bratrovražedných )sporech s  pův.učedníky (Petrem a spol.) není snad pochyb .! Mimochodem : zmíněná kniha není jen tak" kdejaká beletrie" - odkazů na pův.dokumenty je tak skoro více než  vlastního textu!  Leč-kdo jsem já, abych Vám brala Vaši víru ! " Víra je podstatou  věcí, v něž doufáme, a důkazem věcí, které nevidíme  " (epištola sv.Pavla k Židům) :-)

dulcibelka 4.12.2009 13:30

Re: Hmm,

No vidíte, já myslela, že Herodesovy děti byly vybity...

Nemo 4.12.2009 13:46

Re: Hmm,

Ano, sám Herodes je nechal zabít, protože si dělaly nárok na jeho trůn. Tak vznikla ta legenda, že Herodes nechal zavraždit neviňátka. Časem z pravdivého příběhu, že Herodes nechal zabít svoje děti vypadlo to svoje. Tedy, že vraždil děti jaksi obecně a z toho ta legenda.

Ani historik Josephus Flavius, který Heroda přímo nenáviděl, o tom nepíše. A jistě by toto nevynechal.

Středověké prameny dokonce uvádějí 144 tisíc Herodem zabitých dětí.

Petr* 4.12.2009 14:24

Re: Hmm,

Nejprve si zjistěte kdo byl Herodes (třeba to byl taky žid) a pak plynule pokračujte a možná budete překvapen.PS.Nebojte mě víru vzít nemůžete.A to že v nějaké knize je fůra odkazů neznamená vůbec nic.

Parvus 4.12.2009 13:29

Re: Hmm,

Saul neboli Pavel z Tarsu nebyl Žid. Byl to občan Říma a byl na to patřičně hrdý. Je těžké něco po tak dlouhé době dokazovat, ale jeho přímo obsedantní zaujetí homosexualitou nasvědčuje, že s jeho vlastním pohlavním životem asi nebylo vše v pořádku. To už tak bývá. V občanském sdružení Exodus, které se snaží "léčit" homosexualitu vírou v Ježíše Krista, se také angažují někteří velmi, opravdu velmi transparentní jedinci.

Jakub Roth 4.12.2009 13:47

Re: Hmm,

Pvel z Tarsu byl občan říma a Žid. Prosté.

Historik 4.12.2009 14:36

Re: Hmm,

Žid národností, občan svým postavením. V té době bylo římské občanství stále ještě privilegiem pro ty, kteří se jako občané už nenarodili. Např. se udělovalo vojenským veteránům po odchodu z aktivní služby.

Parvus 4.12.2009 14:47

Re: Hmm,

Úplně prosté to není, udělení římského občanství Židům bylo dosti mimořádným krokem, ale v případě Saula/Pavla se tak stalo. Omlouvám se za chybu v předchozím příspěvku. Ale to je méně podstatné. Za důležitěkší považuji, proč se Pavel, původně nelítostně pronásledující křesťany, po svém obrácení stejně vahementně a netolerantně pustil do homosexuálů. Když je chlap na ženské, když v tomto směru o sobě nemá žádné vážnější pochybnosti, necítí zpravidla potřebu bojovat proti homosexuálům nebo se jimi vůbec jakkoliv zabývat. Takovou potřebu naopak mívají ti, kteří to sami nemají v sobě ujasněné a mají panickou hrůzu, že TO u nich jednou propukne. Pracoval jsem kdysi v jedné firmě s jedním mladým mužem. Byl to takový, když to vyjádřím diplomaticky, velmi jemný hoch se sladkým úsměvem. Napadlo mě, zda není homosexuál, ale protože není slušné šťourat se v soukromí jiných lidí, okamžitě jsem na to přestal myslet. Později jsem se dočetl, že ten dobrý muž patří mezi čelné osobnosti občanského sdružení Exodus. Ani mě to moc nepřekvapilo.

Petr* 4.12.2009 15:30

Re: Hmm,

Tak ještě poznámečka:1.pro to zda je někdo žid či není je důležitá matka nikoli otec.

2.To zda byl Pavel homosexuál či nebyl je jedno, po pádu z koně žil v celibátu.

3.Bohu, podle mého mínění, je jedno zda je někdo homosexuál či ne, není mu jedno zda hřeší a pokud hřeší jak s tím bojuje atd...

Parvus 4.12.2009 16:02

Re: Hmm,

Nevím, zda Bůh existuje, tím méně proto mohu vědět, zda této bytosti něco je či není jedno. Ale mně to není jedno. Mnohem sympatičtější je mi gay, který jako gay žije, než ten kdo to v sobě, třeba z náboženských důvodů, potlačuje. Frustraci z potlačování pak ventiluje tím, že slovně napadá, případně se snaží "léčit" ty, kteří to nepotlačují. Fascinuje mě, jak dobře jste informován o skutcích lidí, o nichž se nám dochovaly pouze útržovité zprávy a svědectví z třetí ruky. Konkrétně o Pavlově pádu z koně píšete, jako byste u toho byl. Ale pokud je tato historka pravdivá (netuším, jak by bylo možné ji ověřit) a Pavel se po pádu stal impotentním, mohla by vás zajímat slova osoby, která by pro vás měla být autoritou. V jednom TV pořadu  biskup Václav Malý mj. řekl., že od osoby nějak postižené, např. impotentní, není celibát skutečnou obětí. Opravdový celibát vyžaduje, aby ten, kdo se dobrovolně odříká pohlavního života, byl CELÝ MUŽ (tato slova biskup zdůraznil).

Petr* 4.12.2009 16:11

Re: Hmm,

Já nemluvím o ipotenci ale o celibátu (slova pád z koně jsem použil abych vás nerozlítil slovem "po obrácení se ke Kristu")

Pokud nevěříte že Bůh existuje tak vás to může nechat lhostejným a není třeba reagovat na moji glosu.

Druhé se rozhodně léčit nesnažím komentuji dotaz,či nadhozený dotaz(to je diskuze).Pokud nevěříte v nic, ani ve svědectví, ani v historické prameny a věříte jen tomu na co si sáhnete není s vámi o čem diskutovat, protože "osahat" si můžeme jen opravdu málo věcí.

Parvus 4.12.2009 17:34

Re: Hmm,

Nedělejte ze mne primitiva, který věří jen tomu, co si může osahat. Pouze tvrdím, že hypotézu o existenci bytosti nazývané Bůh nelze testovat, nelze ji ani potvrdit, ani vyvrátit. Bibli nelze považovat za soubor historických pramenů, Bible je velmi zajímavý kulturně historický artefakt. Některé její částí se vznášejí do poetických výšin a jiné zase obsahují filosofické hlubiny, ale zdrojem exaktního poznání tato kniha být nemůže. Nevím proto, co si myslí Bůh, ale mám dost přesný přehled o tom, co si myslím já. Mám nějaké životní zkušenosti a poznal jsem, že když někdo něco stále vychvaluje, je to divné. Když někdo něco stále haní a bojuje proti tomu, ačkoliv se to jeho samého, podle jeho vlastních slov, netýká, je to také divné. Nevím, zda se vy osobně snažíte někoho léčit, měl jsem na mysli militantní a hysterické křesťany např. ze spolku Exodus. Takoví jsou schopni hystericky na někoho ječet, že Ježíš za něj zemřel na kříži a on se musí předělat a třeba změnit svou sexuální orientaci a musí se změnit a musí věřit a musí a musí a musí.....