5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Majdan a Letná

Doputoval ke mně dopis jednoho lokálního politika, kterému se podle všeho nelíbí výzva lidoveckého předsedy Marka Výborného, aby lidovci podpořili plánovanou demonstraci na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Polák 24.6.2019 12:28

Re: Věřící parazitují ?????

On je, ale vám to asi nedocvaklo....

V. Čermák 23.6.2019 23:38

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Mně to myslí dost dobře a s panem Novákem se známe. On začne, já odpovím. Jinak něco k věci nemáte?

S. Kubů 23.6.2019 22:43

Nebylo by lepší vyhrát volby ?

A za připomenutí také stojí, že kdyby nebylo EU(rodotací), nebyl by velmi pravděpodobně celý problém.

D. Mach 23.6.2019 20:49

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Když už vám to moc nemyslí, alespoň slušnost by mohla být. Nehovoří každý tak, jako náš hradní pán.

D. Mach 23.6.2019 20:47

Re: Kdo to všechno platí?

Nejsem milionář, ale to se pro vaši kampáň asi nehodí. Raději jděte chytat motýle, na ostatní už máte špatný sluch.

D. Mach 23.6.2019 20:45

Přispívám a budu přispívat. No a co?

Škoda že ti, co tvrdí, že ví, kdo to všechno platí, se nezajímali o to, kdo platil prezidentskou kampaň Miloše Zemana. Na účet přispívali lidé v úpadku, stíhaní a podobně. Na účet Milionu chvilek přispíváme my, obyčejní lidé. A přiznávám, že kdyby se neobjevovaly spekulace o tom, kdo platí Milion chvilek pro demokracii, nikdy bych se k dobrovolné podpoře tohoto spolku nerozhodl.

V. Čermák 23.6.2019 19:44

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Za vás ne Čuníku. Daňoví neplatiči na žádný slušný důchod nárok nemají, i když se i tak přiživují. Toš tak....

Č. Berka 23.6.2019 19:35

Re: Máte naprostou pravdu

Mají i novou vlastní církev... ale začíná se hádat: https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/power-struggle-erupts-within-ukraines-new-orthodox-church.html

L. Novák 23.6.2019 19:14

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Aha, Babišův troll mluví za všechny důchodce...

J. Brei 23.6.2019 19:01

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Ano, takový křesťanský komunismus. Odstranění soukromého majetku a jeho nahrazení majetkem společným: „Všichni, kdo uvěřili, byli jedné mysli a jednoho srdce a nikdo neříkal o ničem, co měl, že je to jeho vlastní, nýbrž měli všechno společné. Boží moc provázela svědectví apoštolů o vzkříšení Pána Ježíše a na všech spočívala veliká milost. Nikdo mezi nimi netrpěl nouzi, neboť ti, kteří měli pole nebo domy, prodávali je, a peníze, které utržili, skládali apoštolům k nohám. Z toho se rozdávalo každému, jak potřeboval. Také Josef, kterého apoštolové nazvali Barnabáš - to znamená 'syn útěchy' - levita původem z Kypru, měl pole, prodal je, peníze přinesl a položil před apoštoly.“ (Skutky 4:32-37 Český ekumenický překlad) A běda tomu, kdo by se tvářil, že odevzdává všechno a něco si nechal – Skutky 5:1-11

V. Čermák 23.6.2019 17:49

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Ano, již zde na zemi. Reálně pronásledování, Potenciálně stokrát více=všechno. Obojí současně, teď na zemi....

F. Dido 23.6.2019 17:46

Mohl jste se přihlásit a jít taky dělat dobrovolníka,ale sorry jako,bylo by to zadarmo.

V. Čermák 23.6.2019 17:39

Re: Navíc se nezmůžete, pana Nadávko? :-))

Nový Somáre, já jsem Křesťan a nijak se tím netajím. Komouši byly naši nepřátelé. Takže si smlsněte něco zeleniska, třeba potonm pochopíte....

V. Čermák 23.6.2019 17:34

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Já mám jiný dar, dokážu pochopit a vysvětlovat věci, což zase vy Nemáte, takže otrocky papouškujete bez známky pochopení....

V. Čermák 23.6.2019 17:29

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Důchodcům stačí slušný důchod, když celý život slušně pracovali, koblihy, či něco zdarma nepotřebují, ani o to nestojí. Toš tak...

J. Kočí 23.6.2019 16:46

Kdo to všechno platí?

Nevím, take by mě to velmi zajímalo.

Také mi schází objektivní vyčíslení nákladů. Ozvučení je pouze drobná položka. Petřebujete spousty dobrovolníků zadarmo, ale ty někdo musí sehnat a zorganizovat. A to už zadarmo není. Tito "profesionálové" přece z něčeho musejí žít. To nejsou milionáři. To jsou lidi, kterým se líbí protestovat. Jednou už zažili revoluci před třiceti lety a teď by si to ještě jednou střihli. Ale už za peníze. Někde se musejí vyškolit (slyšel jsem něco o Bratislavě), někde se scházet, prý nějaká škola, atd. Asi to bude dobrý přivýdělek.

Těch kteří by rádi odbabišovali je dlouhá řada mezi milionáři. Tam asi hledejme)

J. Sova 23.6.2019 16:45

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Majetek slíbil Ježíš věřícím již zde, na zemi - stokrát více, domů, polí ...

Mk 10,29 Ježíš jim řekl: „Amen, pravím vám, není nikoho, kdo opustil dům nebo bratry nebo sestry nebo matku nebo otce nebo děti nebo pole pro mne a pro evangelium, aby nyní, v tomto čase, nedostal spolu s pronásledováním stokrát více domů, bratří, sester, matek, dětí i polí a v přicházejícím věku život věčný."

V. Petr 23.6.2019 16:43

Velmi trefné!

Z. Koutecký 23.6.2019 15:38

Demonstrace

Pan Drápal píše: „Dnešní demonstranti mají jiný cíl: "Nevolají po změně systému, ale po tom, aby systém fungoval. Aby státní zástupci, vyšetřovatelé, soudci dělali správně svou práci, padni komu padni.“ Tedy on ten systém nějak funguje už 26 let, ale demonstranti,a nejen demonstranti, by si zřejmě přáli, aby fungoval jinak, a nejen v soudním systému.Jak by měl fungovat, na to je názorů spousta.Momentálně cestou k dosažení tohoto cíle má být předevších odstranění Babiše a Benešové. Kým by měli být nahrazeni se neřeší, ale ono na tom asi ani moc nezáleží. Za posledních 10 let se u nás vystřídalo 6 vlád a něco přes 100 členů těchto vlád z různých stran a spolků.Nepřipadá mi však, že by k nějakým zásadním pozitivním změnám docházelo. Ani asi nemohlo. Náš systém se vždy na čas „harmonizuje“ se systémem nadřazeným – rakousko-uherským, velkoněmeckým, sovětským, eurounijním a teď zřejmě směřujeme do nějakého systému velkoevropského. Pocit vlastního systému jsme měli vždycky chvíli, než jsme, po zhroucení stávajícího nadřazeného systému, byli připojeni k jinému systému. Demonstrovat a řečnit lze v současném systému naštěstí svobodně, tak proč toho nevyužít? Dokud se nezapalují auta,nerozbíjejí výkladní skříně a nelítají obušky, tak je to v pohodě. Lidem se uleví, vláda možná padne, nastoupí ta šestnáctá, třeba s panem Minářem a jeho boys, leč nutno předpokládat, že "není ten, jenž vyhověl by všem". Což politici dobře vědí, a tak hledí vyhovět alespoň sobě, svým sponzorům a kámošům. Voličům stačí sliby.Bylo, jest a bude.

J. Anděl 23.6.2019 15:33

Re: Možná byste měl zvážit možnost

S tímhle se v poslední době setkávám často. Naposledy u podobné výtky Halíkovi.

Jenomže politika je holt věci všech. Nemusejí se jí všichni věnovat, ale všichni mohou.

L. Novák 23.6.2019 15:00

Re: Navíc se nezmůžete, pana Nadávko? :-))

Naprostý souhlas!

L. Novák 23.6.2019 14:57

Neberte důchodcům Babiše!

Kdo jim pak bude péct koblihy zdarma (nebo se slevou v hypermarketu)? :-P

J. Brei 23.6.2019 14:45

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Jan 1:13:13 říká: „Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž se narodili z Boha.“ A 1 Jana 3:1.2 říká jasně, že křesťané již Božími dětmi jsou, nikoli, že jsou na cestě se jimi teprve stát: „Hleďte, jak velikou lásku nám Otec daroval: byli jsme nazváni dětmi Božími, a jsme jimi. Proto jsme světu cizí, že nepoznal Boha. Milovaní, nyní jsme děti Boží; a ještě nevyšlo najevo, co budeme! Víme však, až se zjeví, že mu budeme podobni, protože ho spatříme takového, jaký jest.“ (Český ekumenický překlad)

J. Brei 23.6.2019 14:43

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Matoušovi 6:25 předchází mimo jiné i Matouš 6:19-21.24 kde se lze dočíst: „Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou. Neboť kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce.... Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Neboť jednoho bude nenávidět a druhého milovat, k jednomu se přidá a druhým potom pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i majetku.“ (Český ekumenický překlad). Jak se ukládá poklad v nebi? Křesťané v tom nemusejí tápat, protože jim to jejich Pán jasně říká např. Marka 10:17-22, který obsahuje ve verši 21 následující vybídku: „Jedno ti schází. Jdi, prodej všecko, co máš, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne!“ Jde o následování bez otálení a ohlížení se na rodinu a rozdělanou práci, jak to ukázali např. první apoštolové: „Když procházel podél Galilejského moře, uviděl dva bratry, Šimona zvaného Petr a jeho bratra Ondřeje, jak vrhají síť do moře; byli totiž rybáři. Řekl jim: "Pojďte za mnou a učiním z vás rybáře lidí." Oni hned nechali sítě a šli za ním. O něco dále uviděl jiné dva bratry, Jakuba Zebedeova a jeho bratra Jana, jak na lodi se svým otcem Zebedeem spravují sítě; a povolal je. Ihned opustili loď i svého otce a šli za ním.“ (Matouš 4:18-22 Český ekumenický překlad). K evangelizaci je povolán jeden každý křesťan, jak ukazuje Matouš 28:19.20. To je pole, na kterém mají křesťané pracovat a mají tomu věnovat všechen svůj čas, jak jim v tom jejich Pán dal příklad.

J. Anděl 23.6.2019 14:10

Re: Možná byste měl zvážit možnost

Nevěřící mají holt k dispozici spoustu příkladů těch, co se Bohem oháněli, ale výsledky neměli. Chyběla jim pokora a škodili tak sobě i konceptu víry. S tím nic nenaděláte.

J. Anděl 23.6.2019 14:05

Re: Lidé, následující Krista v těchto věcech

Netýká se to dokonce jen křesťanů.

Mimochodem to ptactvo nebeské se nefláká. Sbírají potravu, stačí hnízda. Jen se tak nestrachují o to, co bude, nebo co by bylo, kdyby.

J. Kanioková 23.6.2019 13:33

Velký souhlas..

J. Kanioková 23.6.2019 13:27

Věřící parazitují ?????

Jste normální ?

J. Kanioková 23.6.2019 13:22

Re: Kdo to platí

Milionu chvilek poslali lidé darem už miliony korun - https://www.novinky.cz/domaci/508429-milionu-chvilek-poslali-lide-darem-uz-miliony-korun.html

Dosud poslední akce na Václavském náměstí ze 4. června vyšla prý na 550 tisíc.

R. Tichý 23.6.2019 10:50

Kdyby demonstrovali za funkcnost soudniho systemu, museli by stavkovat pod okny soudu, ktere nejsou schopny soudit rychle a predvidatelne.

Jak je mozne, ze po 20 letech je socansky dluh zase na startu? Jak je mozne, ze zlodej Rath, chyceny s uplatkem a nahrany v odposlesich jeste neni ossouzen? Atd.