27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Majdan a Letná

Doputoval ke mně dopis jednoho lokálního politika, kterému se podle všeho nelíbí výzva lidoveckého předsedy Marka Výborného, aby lidovci podpořili plánovanou demonstraci na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Kubů 23.6.2019 22:43

Nebylo by lepší vyhrát volby ?

A za připomenutí také stojí, že kdyby nebylo EU(rodotací), nebyl by velmi pravděpodobně celý problém.

D. Mach 23.6.2019 20:45

Přispívám a budu přispívat. No a co?

Škoda že ti, co tvrdí, že ví, kdo to všechno platí, se nezajímali o to, kdo platil prezidentskou kampaň Miloše Zemana. Na účet přispívali lidé v úpadku, stíhaní a podobně. Na účet Milionu chvilek přispíváme my, obyčejní lidé. A přiznávám, že kdyby se neobjevovaly spekulace o tom, kdo platí Milion chvilek pro demokracii, nikdy bych se k dobrovolné podpoře tohoto spolku nerozhodl.

J. Kočí 23.6.2019 16:46

Kdo to všechno platí?

Nevím, take by mě to velmi zajímalo.

Také mi schází objektivní vyčíslení nákladů. Ozvučení je pouze drobná položka. Petřebujete spousty dobrovolníků zadarmo, ale ty někdo musí sehnat a zorganizovat. A to už zadarmo není. Tito "profesionálové" přece z něčeho musejí žít. To nejsou milionáři. To jsou lidi, kterým se líbí protestovat. Jednou už zažili revoluci před třiceti lety a teď by si to ještě jednou střihli. Ale už za peníze. Někde se musejí vyškolit (slyšel jsem něco o Bratislavě), někde se scházet, prý nějaká škola, atd. Asi to bude dobrý přivýdělek.

Těch kteří by rádi odbabišovali je dlouhá řada mezi milionáři. Tam asi hledejme)

F. Dido 23.6.2019 17:46

Mohl jste se přihlásit a jít taky dělat dobrovolníka,ale sorry jako,bylo by to zadarmo.

D. Mach 23.6.2019 20:47

Re: Kdo to všechno platí?

Nejsem milionář, ale to se pro vaši kampáň asi nehodí. Raději jděte chytat motýle, na ostatní už máte špatný sluch.

Z. Koutecký 23.6.2019 15:38

Demonstrace

Pan Drápal píše: „Dnešní demonstranti mají jiný cíl: "Nevolají po změně systému, ale po tom, aby systém fungoval. Aby státní zástupci, vyšetřovatelé, soudci dělali správně svou práci, padni komu padni.“ Tedy on ten systém nějak funguje už 26 let, ale demonstranti,a nejen demonstranti, by si zřejmě přáli, aby fungoval jinak, a nejen v soudním systému.Jak by měl fungovat, na to je názorů spousta.Momentálně cestou k dosažení tohoto cíle má být předevších odstranění Babiše a Benešové. Kým by měli být nahrazeni se neřeší, ale ono na tom asi ani moc nezáleží. Za posledních 10 let se u nás vystřídalo 6 vlád a něco přes 100 členů těchto vlád z různých stran a spolků.Nepřipadá mi však, že by k nějakým zásadním pozitivním změnám docházelo. Ani asi nemohlo. Náš systém se vždy na čas „harmonizuje“ se systémem nadřazeným – rakousko-uherským, velkoněmeckým, sovětským, eurounijním a teď zřejmě směřujeme do nějakého systému velkoevropského. Pocit vlastního systému jsme měli vždycky chvíli, než jsme, po zhroucení stávajícího nadřazeného systému, byli připojeni k jinému systému. Demonstrovat a řečnit lze v současném systému naštěstí svobodně, tak proč toho nevyužít? Dokud se nezapalují auta,nerozbíjejí výkladní skříně a nelítají obušky, tak je to v pohodě. Lidem se uleví, vláda možná padne, nastoupí ta šestnáctá, třeba s panem Minářem a jeho boys, leč nutno předpokládat, že "není ten, jenž vyhověl by všem". Což politici dobře vědí, a tak hledí vyhovět alespoň sobě, svým sponzorům a kámošům. Voličům stačí sliby.Bylo, jest a bude.

L. Novák 23.6.2019 14:57

Neberte důchodcům Babiše!

Kdo jim pak bude péct koblihy zdarma (nebo se slevou v hypermarketu)? :-P

V. Čermák 23.6.2019 17:29

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Důchodcům stačí slušný důchod, když celý život slušně pracovali, koblihy, či něco zdarma nepotřebují, ani o to nestojí. Toš tak...

L. Novák 23.6.2019 19:14

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Aha, Babišův troll mluví za všechny důchodce...

V. Čermák 23.6.2019 19:44

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Za vás ne Čuníku. Daňoví neplatiči na žádný slušný důchod nárok nemají, i když se i tak přiživují. Toš tak....

D. Mach 23.6.2019 20:49

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Když už vám to moc nemyslí, alespoň slušnost by mohla být. Nehovoří každý tak, jako náš hradní pán.

V. Čermák 23.6.2019 23:38

Re: Neberte důchodcům Babiše!

Mně to myslí dost dobře a s panem Novákem se známe. On začne, já odpovím. Jinak něco k věci nemáte?

R. Tichý 23.6.2019 10:50

Kdyby demonstrovali za funkcnost soudniho systemu, museli by stavkovat pod okny soudu, ktere nejsou schopny soudit rychle a predvidatelne.

Jak je mozne, ze po 20 letech je socansky dluh zase na startu? Jak je mozne, ze zlodej Rath, chyceny s uplatkem a nahrany v odposlesich jeste neni ossouzen? Atd.

J. Kanioková 23.6.2019 13:33

Velký souhlas..

P. Flener 23.6.2019 9:43

Výsledky demokratických voleb platí

ale je-li někdo zvolen, neznamená to, že se bude chovat tak jak chtějí ti co ho zvolili, ale že si uvědomí, že druhá polovina, která ho nevolila, má jiné názory, které musí také citlivě zohlednit. Pokud někdo dostane od voličů mandát, nemůže si prostě dělat co chce. To ale dokáže respektovat jen ten, kdo je osobnost, ne ten kdo je lidský odpad a šmejd, bývalý komunista či estébák. A dnes máme ve vládě i na hradě právě představitele právě té druhé varianty.

M. Mikulec 23.6.2019 10:03

Re: Výsledky demokratických voleb platí

Tak se podívejte do Británie, kde vláda zohlednila ty, co prohráli v referendu. Větší paskvil je snad už jen na Ukrajině.:-))

V. Petr 23.6.2019 16:43

Velmi trefné!

S. Rádl 23.6.2019 8:22

Kdo to platí

Pokud vím, tak nikdo netvrdí, že by někdo účastníky demonstrací uplácel. Faktem ale je, že organizace, ozvučení a další věci s akcí spojených stojí dost peněz. Dalším faktem je, že v řadě míst je avizována doprava na demonstrace zdarma (může to být i PR akce odpůrců). Nic proti tomu, pokud nějaká organizace nebo jednotlivec tak souzní s myšlenkami akce, proč by je nepodpořil vypravením autobusu. Totéž platí o penězích na pořádání akce. Zásadní námitku mám ale proti neprůhlednému financování. Na západ od našich hranic je zcela běžné, že jsou sponzoři takových akcí známi, často jsou na to hrdí. Proč to nejde u nás a každý kdo se ptá na financování je považován za Babišova přívržence?

J. Kanioková 23.6.2019 13:22

Re: Kdo to platí

Milionu chvilek poslali lidé darem už miliony korun - https://www.novinky.cz/domaci/508429-milionu-chvilek-poslali-lide-darem-uz-miliony-korun.html

Dosud poslední akce na Václavském náměstí ze 4. června vyšla prý na 550 tisíc.

M. Mikulec 23.6.2019 7:55

Stejně je to zvlastni.

Politik se v dopise ptá zcela správně, jestli ještě platí demokratické výsledky voleb. V USA se dodnes globalisti nesmirili s tím, ze vyhrál Donald Trump. Denně na nej kydaji špínu a denne ho zkouší zdiskreditovat. Platí ještě demokracie nebo se ustupuje poraženým? V Británii vláda také spolu s elitami EU ustupovala poraženým v referendu o Brexitu, až z toho vyšel neuvěřitelný paskvil, a Británie neodchází z EU.Co chtějí ti chaoti v Praze? Je to hodně ovlivněno zahraničím, pochopitelně. Čechům je spousta věcí u zadku, ale najednou přišlo prozření (nebo balík peněz) a vydali se do ulic? Podivné.

J. Pallas 23.6.2019 0:27

Tohle tvrzení

„A ti, kdo na demonstraci přijedou autobusem, nedostanou cestu zaplacenou od nějaké centrály. Prostě se na to složí.“

Vím bezpečně, že z Liberce vyjel na Václavák autobus bezplatný. Polovina těch socek by ty dvě stovky z vlastního nedala.

J. Václavíková 23.6.2019 1:53

Re: Tohle tvrzení

Že vám není ani trochu blbé tak lhát! Lze snadno dohledat, že autobus z Liberce s MCh stojí 100 Kč:

https://www.facebook.com/milionchvilekliberec/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDAhYYB7vTu9Jd9hji1HACBRTNOhTFiHkouYzP3Phq6ZgRZtqK3sDT2YEVwglv1mwpx25Mv_cStu4dM

M. Hoblík 22.6.2019 18:44

Na Letnou nechoďte!

Na Letnou nechoďte! Babiš vám za to slíbí koblížek.

E. Derat 22.6.2019 19:49

Re: Na Letnou nechoďte!

Jen přijďte v hojném počtu, venkované už pečou buchty do uzlíku, a řízky do chleba. A chtějí se podělit. Budou i demižony s kořkou, aby ta demonstrace měla řádný odpich. Praha už volá......., Praha zdraví venkov !!!

P. Urban 22.6.2019 18:21

Ad J. Jurax a další.

Andrej Babiš je ve střetu zájmů. S tím nic neudělá, ledaže by se svých podniků definitivně a provždy vzdal. Navíc je to oligarcha, který vlastní média. To je spolu s funkcí premiéra trochu moc moci v jedněch rukou.

Vzhledem k tomu považuji za správné, aby odstoupil. Aspoň z té funkce premiéra. V tomhle smyslu souhlasím s chvilkami, ať už je financuje kdokoli. A ať už Babišovo odstoupení poslouží komukoli.

Je ovšem možné, že za tím vším stojí někdo ještě daleko horší. V tom případě by zajímalo, kdo to je, a, to především, proč je horší, než Babiš.

Jinak řečeno, příliš mě nezajímá, "komu to slouží". Zajímalo by mě, co se stane, "až mu to poslouží". Zřejmě se stane něco špatného. Není ale jasné, co.

V. Petr 22.6.2019 18:31

KAŽDÝ, kdo chce ČR zaplevelit migranty je

o moc horší než Babiš! A to je např. celá P&L!

Každý, kdo podporuje OZE je mnohem horší, než Babiš.

Každý eurohujer je o moc horší, než Babiš.

Našlo by se toho o moc více!

P. Urban 22.6.2019 18:20

Ad J. Jurax a další.

Andrej Babiš je ve střetu zájmů. S tím nic neudělá, ledaže by se svých podniků definitivně a provždy vzdal. Navíc je to oligarcha, který vlastní média. To je spolu s funkcí premiéra už trochu moc moci v jedněch rukou.

Vzhledem k tomu považuji za správné, aby odstoupil. Aspoň z té funkce premiéra. V tomhle smyslu souhlasím s "chvilkami", ať už je financuje kdokoli. A ať už Babišovo odstoupení poslouží komukoli.

Je ovšem možné, že za tím vším stojí někdo ještě daleko horší. V tom případě by zajímalo, kdo to je, a, to především, proč je horší, než Babiš.

Jinak řečeno, příliš mě nezajímá, "komu to slouží". Zajímalo by mě, co se stane, "až mu to poslouží". Zřejmě se stane něco špatného. Není ale jasné, co.

J. Kopis 22.6.2019 17:42

Nikdy nic se neděje samo od sebe

Na spontánnost podobných aktivit může věřit opravdu hodně naivní jedinec! Při podobných aktivitách se vždy počítá s účastí jednodušších a naivních jedinců. Je to obdoba, jako práce s převýchovou dětské části populace, tak jako to dříve dělali, nacisti - hitlerjugend, pak komunisti - pionýři/svazáci a nyní neomarxisté - sorošjugend.

J. Václavíková 23.6.2019 1:55

Re: Nikdy nic se neděje samo od sebe

Ta akce samozřejmě není spontánní, ale organizovaná. Díky Mikuláši Mináři za to!

J. Kopis 23.6.2019 8:29

Re: Nikdy nic se neděje samo od sebe

No, tak on to není jenom Mikuláš Minář!!! Že?