1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Má stát právo zakázat kouření v restauracích?

Není pochyb o tom, že kuřáci omezují svobodu, poškozují zdraví a znehodnocují majetek nekuřáků. Proč je přesto neliberální plošně zakazovat kouření ve všech restauracích?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Mayer 9.6.2015 9:48

hoši, ...

začínáte se už těžce opakovat. Začíná být poněkud únavné najít každý den 2-4 články se zcela identickými argumenty (tj otravování vzduchu svým spoluobčanům je nejvyšším a nedotknutelným vyjádření lidské svobody, pravděpodobně zakotveným už v Magně chartě.)

M. Prokop 9.6.2015 9:52

Re: hoši, ...

Pokud někdo na svobodu útočí, navíc v podstatě zbytečně, nelze se divit, že se ještě najdou lidi, pro které je svoboda větší hodnota než "právo" nekuřáka chodit prudit mezi kuřáky.

Omezování svobody nikdy nekončí dobře, příště můžete být na řadě vy.

P. Machata 9.6.2015 10:12

Re: hoši, ...

Ona obec už ten pajzl "zrušila", prostě to pronajala po letech někomu jinýmu (ale smí se tam zatím kouřit, to jo) a štamgasti se rozprchli do okolních hospod, tam už skoro nikdo z místních nechodí.

Taková malá špeluňka, když tam bylo 30 lidí, bylo narváno. Troufám si tvrdit, že 95% kuřáků, ale je to jen odhad (a možná spíš víc). Ale i ti nekuřáci tam chodili rádi a neslyšel jsem nikoho si stěžovat (teda jednou jo, ale to nebyla stížnost, spíš zbožný přání. Ale bral to tak, jak bylo a chodil tam furt a furt a neotravoval. A byl jedním ze "zásadních" členů komunity..)

Podotýkám, že to nebyla "restaurace" s kuchyní, jen milej pajzl. Milej proto, že když jsme se domluvili (a vlastně jsme se nemuseli ani domlouvat. Když měl někdo něco na ochutnání a chtěl, tak to prostě přinesl.), stoly se prohýbaly jídlem. Každej navařil doma a když bylo potřeba na přihřátí, měl tam dvouvařič.

Ach jo, Pobďo a "Tvoje" hospůdka, kde jste?

P. Machata 9.6.2015 10:16

Re: hoši, ...

Neumím si představit, co by se stalo, kdyby ta hospoda (bez zásahu MÚ) fungovala jako dřív a teď do toho tenhle Zákon.

No, asi bychom dostali ty průkazky a vyliž nám, státe, řiť! :-D

J. Jílek 9.6.2015 10:16

Re: hoši, ...

vy si děláte prču, ale už to začlo. Všude tam, kde se už nekouří v restauracích, vám nastěhují černouška. Jak tady padlo... Tedy pro začátek jen kuřákům

:-))))

J. Bořický 9.6.2015 9:40

Veřejný

prostor je v přesném slova smyslu prostor přístupný všem.Na tento prostor se nevztahuje soukromé právo.Ač jsem bývalý kuřák,a ti jsou nejhorší,asi bych spíše souhlasil,že po dobu oběda a to od 11,00 do 14,00 hod by se v prostorách jídelny nekouřilo.

P. Machata 9.6.2015 9:43

Re: Veřejný

Jejkotemankote, ale to snad platí, ne? Nebo je to jen "dobrá vůle" hospodskejch?

Každopádně platí to stavební oddělení, takže na co novej zákon?

J. Bořický 9.6.2015 9:46

Re: Veřejný

Promiňte,já reagoval na P.Janyšku.Viz.níže.

J. Jílek 9.6.2015 9:46

Re: Veřejný

zpřísnění podmínek pro veřejné prostory, pro ochranu personálu a hostů

Veřejný prostor nebo veřejné místo je místo, na které může přijít kdokoli kdykoli a bez placení.

P. Machata 9.6.2015 9:55

Re: Veřejný

Personál ať si trhne nohou. Ať jdou dělat jinam, když se jim to nelíbí.

Mně se taky nelíbí, že jsem diskriminován věkem a na práci, kterou bych dělat chtěl a mám pro ni veškerý předpoklady, radši přijmou mladšího mamlase, aby mi ten následně zmrvil dodávku kuchyňský linky...

A hostů? No, možná bych měl svýmu poslanci předložit návrh zákona, kterej by mi zakazoval chodit do bordelu. Já tam sice nechodím, ale abych se necítil diskriminovanej!

J. Jílek 9.6.2015 9:58

Re: Veřejný

skutečně, ať si trhne nohou? :-)))) taky argument. Dobře vám tak, že vás nepřijmou, asi vědí proč :-)

P. Machata 9.6.2015 10:22

Re: Veřejný

Ano, jistě, "vědí". Každej pětadvacetiletej "personalista" přece přesně ví, co je nejlepší pro firmu, kterou neřídí.

J. Jílek 9.6.2015 10:39

Re: Veřejný

stačí přece, když si vlastník stanoví vnitřní pravidla, ne? .-)))

P. Machata 9.6.2015 10:50

Re: Veřejný

"Vnitřní pravidla", to je něco jako gumicuk? Dá se to natahovat skoro do nekonečna?

J. Jílek 9.6.2015 10:57

Re: Veřejný

no podle vás ano :-)

P. Machata 9.6.2015 11:34

Re: Veřejný

Podle mě? Si děláte pjdel, ne? Tak to funguje, já žádná pravidla nenastavoval. Podle mě se bere ten, co je nejlepší k mání, bez ohledu na věk.

Situace je však jiná.

J. Bořický 9.6.2015 10:01

Re: Veřejný

Do bordelu chodí ti,kteří nejsou indisponováni věkem.To nemá s diskriminací nic společného.S tím se musíte smířit.

P. Machata 9.6.2015 10:20

Re: Veřejný

Myslím, že se mýlíte. Podle mýho do bordelu choděj a platěj tam zoufalci.

Nabídka je široká a bezplatně! :-))))

J. Bořický 9.6.2015 10:35

Re: Veřejný

Berete to moc vážně.Já to chtěl jen trochu odlehčit.Nic víc.

P. Machata 9.6.2015 10:53

Re: Veřejný

O.K. Ale nevypadalo to tak.

B. Uhlich 9.6.2015 9:34

Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

Není to tak dávno co jsem byl u kolegy... relativně silného kuřáka, kde mi došlo, že jeho pronajatý byt (podotýkám obecní ) se bude muset.. po té co on z něj odejde, úplně kompletně zrekonstruovat, protože se tam prostě být nedá ...naprosto všechno je tam kouřem zničené... tam se evidentně bude muset i omlátit omítka a to vůbec nepíšu o nábytku, který byl ve vybavení, kobercích a pod. Já sice chápu, že byt může zničit i nekuřák, ale opravdu se zde nastoluje problém, jak dál s kuřáky, kteří se sice zaklínají svobodou, ale nějak nechápou, že ta jejich vášeň je opravdu drahý a nechutný koníček... a způsobuje neuvěřitelné spektrum škod...

P. Machata 9.6.2015 9:50

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

Vy asi neznáte Savo, že jo. Hned byste boural...

A že by mu obec poskytla, krom kuchyňský linky a pár šuntů, nazývaných vzletně "vestavěná skříň", ještě jiný nábytek, o kobercích nemluvě, o tom silně pochybuju...

Vy, nekuřáci (a to nic proti Vám), jste daleko militantnější, než kuřáci.

Zbavte se už tý paranoi... Rozumný lidi se domluvěj vždycky, nepotřebujou na to Zákon.

J. Jílek 9.6.2015 10:00

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

militantní je zapálit si tam, kde je někdo jiný....vzdušný komunisto

P. Machata 9.6.2015 10:28

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

Nechápu to "nařčení", ale to je jedno.

Nezapálím si tam, kde je někdo, komu by to vadilo... A preventivně to beru tak, ač se nemůžeme domluvit, že si nezapálím ani tam, kde je doma zvyřátko.

Dřív tomu tak nebylo, ale šel jsem do sebe! :-)

J. Jílek 9.6.2015 10:41

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

nicméně militantní to je...a o to tu šlo

P. Machata 9.6.2015 11:06

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

Ano, o to tu šlo. Militantní jste vy, nekuřáci! :-D

To my (aspoň, co znám, jistě, najdou se jedinci...), kuřáci, jsme daleko tolerantnější.

Kdyby došlo k tý situaci (jakože nedojde), že byste byl u mě v bytě, tak já Vám nebudu nic zakazovat. Klidně si i nekuřte! :-D

Uznávám práva nekuřáků a řídím se podle toho léta letoucí. Jsem vůči nim tolerantní. Ale to vy nejste. Šmahem zakázat! Tak se ptám: je TOHLE řešení? Je na to potřeba Zákon, nebo spíš vychovávat lidi?

M. Prokop 9.6.2015 9:50

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

Pronajimatel bytu si může dát do pomínek, že se v něm nebude kouřit.

Já byty pronajímám a v podmínkách to nemám.

Jen čtu prvně, že obec pronajímá zařízený byt .....

J. Jílek 9.6.2015 10:01

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

vy vůbec čtete leccos prvně....

P. Machata 9.6.2015 10:44

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

Pane Jílku, vraťte se na Zem. Obec pronajímá, to jistě, ale rozhodně ne zařízený byt. A jestli ano, tak se jedná o velmi exkluzivní záležitosti, to bude jiná liga.

Normálně je to o něco víc, než holobyt: KL + nějakej ten zprasenej šmejd, co se tváří jako "skříň", nic víc.

Zařízený byt ( i s koberci) může pronajímat soukromník. A může si dát do podmínek cokoliv, berte, nebo neberte.

Ne, nemám zvyřátko, ale chtěl bych. Ale časově to nejde. Ale nikdo z dosavadních pronajímatelů proti tomu nic neměl. Tak jsme si pořídili čubinku. Teď jsem ve vlastním, ale v paneláku. O pejskyni uvažuju na důchod, teď to prostě časově nejde.

Ale kdyby mi to zakázali, musel bych se s tím smířit. Nebo jít jinam....

J. Jílek 9.6.2015 11:03

Re: Když oni kuřáci dost často moc nechapou, že škodí

obec může pronajímat své např. "služební" byty, vilu....např. primátorovi atd., po dobu výkonu funkce. Řeč byla o tom, že Molotok o tom ještě NIKDY nečetl...nejde tedy o proporce, kam to odvádíte vy