11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: „Lidská práva“

Na Západě jsou dnes lidská práva široce přijímána jako věc navýsost přirozená, samozřejmá, nezpochybnitelná. Je tomu ale opravdu tak?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 20.4.2013 1:27

Re: Přidávám se, článek mi mluví z duše až na toho boha,

Tak lidská práva jsou nutností, tím se lišíme od islámských států, Číny, KLDR, Běloruska, kde lidský život neznamená vůbec nic, to že levičáci ušlechtilou myšlenu překroutili je faktem (např. lidská práva pro teroristy nebo pro odsouzené sériové vrahy, vrah má mít lidská práva, uff, vrah nezaslouží slitování, vrazi mají více práv než slušní občané) ale základní koncept práv člověka je nepostradatelný a nutný. Všichni máme právo na život, právo studovat, pracovat, americká ústava obsahuje i pasáž "Právo na dosažení lidského štěstí". Ale s právy se musí pojit povinnosti, člověk zdegeneruje.

J. Kanioková 20.4.2013 1:09

Ano, Listina lidských práv by měla být vyvážena Listinou lidských povinností..

J. Kanioková 20.4.2013 1:07

Přidávám se, článek mi mluví z duše až na toho boha,

na "lidská práva" jsem už přímo alergická. Kdekdo se jimi ohání, ale ve skutečnosti je to naprostý odklon od přirozenosti, od pudu sebezáchovy, od logiky.

Lidská práva jsou součástí každé lidské bytosti. Jsou to přirozená práva jednotlivců. A když mi někdo chce namluvit, že práva některých jednotlivců mají být podřízena či dokonce obětována ve prospěch nějaké skupiny, v její prospěch.... tak to je prostě kolektivistický princip, který se někdo snaží prosadit nepřirozeným způsobem, protekčním, nefér!  Je to prostě nátlak na zvýhodnění nějaké skupiny, kolektivu. Čímž se těmto lidem jakoby automaticky omlouvá a uznává, že nejsou schopni osobní zodpovědnosti třeba za jejich neschopnost i neochotu respektovat školní vzdělávací principy, nerespektují svou zodpovědnost za  výchovu vlastních dětí, starost o stárnoucí rodiče, nebo dokonce zajištění sebe sama. Nebo i vlastní bezpečí. Berou to a prosazují jako skupinové povinnosti státu.  To všechno mají na svědomí tzv. "humanisti", Pachatelé Dobra...  Věřící v jakési kolektivní nároky a politickou korektnost..

Zrovna jsem o tom četla článek - http://jdem.cz/2ww99

S. Moc 20.4.2013 0:47

práva? a co povinnosti?

Tak já si myslím, že každé právo by mělo být doplněno povinností. Dáme ti právo k něčemu, pokud budeš plnit povinnost s tím spojenou. Právo bez povinnosti je cesta do pekel, zrovna tak jako povinnost bez práv.

M. Prokop 20.4.2013 0:12

Vynecháte-li z argumentace boha,

máme se o čem bavit.

Já rozeznávám práva na ta, které Vám nikdo nesmí brát (ta jsou OK) a práva "nároková", aby Vám někdo něco zajistil (ta nejsou OK).

Bohužel přeslavná EU tenduje k těm druhým.