16.12.2019 | Svátek má Albína


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: „Lidská práva“

Na Západě jsou dnes lidská práva široce přijímána jako věc navýsost přirozená, samozřejmá, nezpochybnitelná. Je tomu ale opravdu tak?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 23.4.2013 13:25

Re: Jste si jista, že pokud se umožní homosexuálům

Odkláníte od původního tématu. Tak jsou volné děti, nebo nejsou? A jaký model reprodukují homosexuálové?

B. Rybák 23.4.2013 13:20

Lidská práva

"Lidská práva" by pochopitelně měla být právy člověka, která ho chrání před jinými lidmi a tedy (především) před zvůlí státu. Takto chápaná práva by ovšem byla v podstatě dávno známými občanskými právy a svobodami (včetně svobody "víry"). Už to, že levice považovala za nutné občanská práva (svobody) nahradit její interpretací "lidských práv" naznačuje že tato práva se svobodami nemají moc společného.

Zásadním rozdílem je tato "lidská práva" jsou kolektivními právy různých (obvykle etnických, "kulturních", genderových, sexuálních...) částí společnosti. Tradiční levicový předpoklad o faktické (biologické) rovnosti lidí je nahrazen stejně nesprávným předpokladem o faktické biologické a kulturní rovnosti skupin (různých etnik, pohlaví), což vede k představě, že úspěchy některých skupin jsou výhradně důsledkem toho, že "vykořisťují" jiné skupiny, které tedy musí být na úkor těch úspěšných podporovány. Podpora těchto skupin (vyjma těch které by byly "smrtelně" ohroženy) jejich situaci samozřejmě nezlepší, protože je učiní trvale závislými na podpoře státu (což je také skutečným cílem politiky levicových "lidských práv". Protože stojí na nesprávných, přírodním zákonům odporujících předpokladech, nemůže být tento neolevicový socialismus o nic úspěšnější než ten tradiční.

Pozn: Nejznámějším příkladem státu založeného na skupinových právech byla Osmanská říše (i křesťané měli svá slouhovská práva).

B. Rybák 23.4.2013 11:34

Re: Vážená paní Kanioková,

Souhlasím s Vámi. Takto zajištěná práva, jsou v příkrém rozporu s právy realizovanými na úkor ostatních.

J. Barto 22.4.2013 21:14

Re: Vážená paní Kanioková,

Dovolil bych si trochu oponovat. Jestliže je desatero o povinnostech, tak tyto povinnosti, resp. jejich dodržování jedněmi,zaručují pak práva jiným!!

B. Rybák 22.4.2013 20:56

Re: Vážená paní Kanioková,

Pak ale (ne)Mocný Šedovousi musíte být připraven na to, že někdo bude hájit svoje vlastní (ne)přirozená práva tak, že bude proti Vám křivě svědčit, okrade Vás a pokud Vás nezabije a vy se stáří dožijete stáří ctěn ani dětmi svými.

Jinak pro Vaši informaci. Desatero není apriori o právech, ale o povinnostech, která musí nezbytně dodržovat členové společnosti nechce sama sebe zničit.

Lidská práva křesťanství odvozovalo od toho, že je bytosti Bohem, k jeho obrazu stvořená, jejíž důstojnost tedy nelze snížit pod úroveň zvířete.

To se ale v ateistickém náboženství nacistickém a bolševickém stalo. V současném "zeleném" náboženství jsou dokonce lidská práva menší než práva zvířat (nesměle to započal Pol-Pot). Tak se hodně rychle začněte bránit!

J. Jurax 21.4.2013 23:16

Re: "Šáriu jednou budeme vítat jako spásu"

Souhlas. Blbých  salónních levicových intelektuálů!

J. Jurax 21.4.2013 23:12

Re: Furt se mluví o lidských právech

No, nemohu se ubránít dojmu, že Vás ten démon přemohl.

Ale když vynecháme vzájemné roztomilosti, mohl byste poněkud šířeji ozřejmit, o co opíráte svůj názor, respektive proč tak zásadně nesouhlasíte s mým?

P. Vaňura 21.4.2013 21:22

"Šáriu jednou budeme vítat jako spásu"

Toho bych se dožít nechtěl, ale možné to je. Před pěti lety jsem na islamistickém iránském webu viděl karikaturu "pokroková Evropa r. 2015," kde úředník oddává člověka s oslem. A vidíte, už je to skoro tady...

Obecně, nejsilnějším propagandistickým kalibrem islamistů je rozpad rodinných hodnot v Evropě! Každý konzervativní imám může ukázat na Evropu a říci svým věřícím "to je to, co chcete?" To je to, co nechci ani já a pravděpodobně ani většina Evropanů, na to ale tlačí smečka salónních levicových intelektuálů!

P. Vaňura 21.4.2013 21:13

Jste si jista, že pokud se umožní homosexuálům

adoptovat děti, budou jim dávány k adopci děti, které nikdo jiný nechce? Nebude to tak, že začnou mluvit o "diskriminaci" a budou požadovat něco na způsob "kvót." Vždyť původně tvrdili, že adopce požadovat nebudou!

Máte představu co s psychikou dětí udělá i daleko menší odchylka od normální rodiny, než je homosexuální pár? Co třeba dokáže s chlapcem udělat příliš dominantní matka? To nevíte, že "dítě se v dospělosti snaží reprodukovat vlastní rodinu?"

P. Vaňura 21.4.2013 21:04

Před časem tu byla o lidsakých právech diskuse

a pan Janyška, jako zastánce pravicového pohledu, říkal, že smysl má pouze negativní vymezení práv typu "nikdo nesmí být bez soudního rozhodnutí zavřen do vězení, popraven, zbaven majetku" atd.

Humanrightisté naprosto nepřípustně zasahují do těchto práv ve smyslu že "někdo MUSÍ dostat něco" a už je moc nezajímá, že to musí někomu jinému SEBRAT. TYPICKÝM příkladem byla hypoteční krize v USA způsobená tím, že stát NAŘIZOVAL bankám, že musí půjčovat peníze klientům, o jejichž schopnosti dluh splatit by se dalo úspěšně pochybovat.

Příklad může být "boj proti tomu, čemu se říká "redlinning"" Přeloženo do češtiny to znamená, že banka nepůjčí někomu, kdo má jako bydliště uveden Chánov.

J. Václavíková 21.4.2013 20:54

Re: Pane jak nazvat Váš příspěvek?

Jste si jist, že i o postižené dítě je vždy zájem?

P. Vaňura 21.4.2013 20:51

Re: Pane jak nazvat Váš příspěvek?

Neplatí, vím to, i když, samozřejmě, největší je zájem o zdravé kojence. Navíc je problém v tom, že děti v domovech většinou nejsou "právně volné," a navzdory zákonům na ochranu dětí se upřednostňuje přání biologických rodičů před zájmem a dokonce PŘÁNÍM dítěte.

P. Vaňura 21.4.2013 20:46

Proč vůbec požadujete u SOUKROMÉHO zaměstnavatele

jakékoliv výběrové řízení? Navíc ho nutíte ignorovat při výběru zaměstnanců věci, které jsou PODSTATNÉ pro to, bude li pro něj zaměstnanec přínosem, nebo ne.

J. Václavíková 21.4.2013 20:38

Re: Pane jak nazvat Váš příspěvek?

To platí jen pro zdravé bezproblémové malé děti.

P. Vaňura 21.4.2013 20:30

Pane jak nazvat Váš příspěvek?

Přinejmenším jako naprostou neznalost problematiky, ke které se vyjadřujete. Vhodných bezdětných manželských párů, žádajících o adopci je VÍCE, než dětí, které se k adopci nabízejí.

Mimochodem, nehledá se dítě pro pár, ale nejvhodnější manželský pár pro dítě! A to těžko může být dvojice homosexuálů!

J. Novák 21.4.2013 13:05

Vážená paní Kanioková,

jistě jste četla Desaterum, to je ta Listina Lidských Povinnosí (LLP). Pročpak ji sama nedodržujete ? Třeba se dál několik dalších přidá vedených vaším příkladem !?

V Desateru není žádné právo, ani jedno , jen při dodržování dává naději na právo spasení, což je netuším co a netuším před čím a netuším kdy.

Hodlám tudíž svoje přirozená práva lidské bytosti hájit zde a teď.

Mocný Šedovous

I. Kudrnová 21.4.2013 12:30

Lidská práva. Dá se tím i dobře živit.

Známe to i u nás

E. Heusinger 21.4.2013 11:43

Re: Modrohnědásku

Koho jsem konkrétně nazval modrohnědáskem?

Jméno a příjmení Josef Novák je pravé?

M. Kosejk 21.4.2013 8:44

Re: Myslím si,

Tvrzení, "že práva jednoho končí tam, kde začínají práva druhého", považuji za bezobsažné klišé - a možná i za lež. Práva se různě překrývají - a rozhodně nekončí tam, kde začínají další práva dalšího člověka (či společnosti).

Právo na svobodu slova vs. právo na ochranu soukromí a osobnosti jsem už zmínil - a myslím, že to je názorný příklad takového překrývání práv. Nebo: Když se obec rozhodne, že dá lidem právo na kulturní vyžití - a uspořádá pouť s živou hudbou - tak zároveň jistě pošlapává práv na klid těm občanům obce, kteří se nechtějí účastnit té zábavy.

Příkladů takových "překryvů" práv bychom našli bezpočet. A pouze obecná místní morálka společnosti a tolerance dotyčných lidí umožňuje společnosti se vyrovnat s takovými třecími plochami na těchto překryvech práv. 

A co se týká toho antidiskriminačníého zákona, tak si tomu klidně říkejte "prokázání otevřenosti přijímajícího řízení". Mě ale nikdo nepřesvědčí, že když zaměstnavatel musí dokazovat, že nediskriminoval, že to je presumpce viny. Notabene - když šéf shání pěknou mladou sekretářku, tak proč by měl dávat do inzoše, že hledá Asistenta/Asistentku (věk nerozhoduje)?!! Copak nemá právo si vybrat, koho chce platit za práci ve SVÉ firmě?

J. Gutvirth 21.4.2013 7:45

Jak nazvat možnost adopce dětí homosexuálními páry?

Jako pokus učinit jinými nechtěným dětem lepší životní podmínky, než v kolektivním zařízení.

P. Skřivan 21.4.2013 5:46

Re: Myslím si,

Hodně odvážná úvaha ... .

Možná to bude tím, že práva jednoho končí tam, kde začínají práva druhého. :-))) ... ale to asi nebude objev nových U.S.A.. To tak nějak všichni tušíme ... . :-)

p.s.: Zaměstnavatel odpovídá za soulad pracovního poměru s právem, takže nejde o žádnou presumpci neviny, ale o prokázání otevřenosti přijímajícího řízení. Chápu ale, že mnohým to může dělat problémy, když životopisy se běžně třídí podle věku a pohlaví ... .

P. Skřivan 21.4.2013 5:40

Re: Furt se mluví o lidských právech

Na našem gymnáziu bylo na zdi napsáno: nevědomost je démon. ... jste názorná ukázka pravdivosti tohoto tvrzení ... .

P. Skřivan 21.4.2013 5:38

Problém je,

že ochrana se netýká těch úspěšných: ti se ochrání sami, ale hlavně těch úspěšných méně.

Předpokládám, že autor článku by možná mluvil jinak, pokud by ho někdy někdo protiprávně vyhodil z  práce nebo by ho rovněž protiprávně zadržela policie. Pak najednou věci začínají dostávat úplně jiný rozměr ... . ... natož, pokud by mu za krádež, které se reálně nedopustil, chtěl někdo něco useknout. :-))) ... nebo si autor skutečně myslí, že zde nikdo nemůže být odsouzen za vraždu, kterou nespáchal ? :-) ... a což teprve v zemích, kde spravedlnost má jasno hned a věci řeší rychle a nejlépe nějakým hodně ostrým nástrojem ... .

J. Jurax 20.4.2013 23:49

Furt se mluví o lidských právech

a zapomíná se na lidské povinnosti.

Na lidská práva má nárok toliko ten, kdo plní své lidské povinnosti.

J. Sládeček 20.4.2013 23:05

No, je to

tak.

V. Kusý 20.4.2013 21:43

Re: Modrohnědásku

Oslovení "modrohnědásku" není nálepka? Jméno, pod kterým zde píšete je pravé?

E. Heusinger 20.4.2013 21:16

Re: Modrohnědásku

Kde vidíte nálepkování, fištróne?

A opět "ad hominem " , že?

J. Schwarz 20.4.2013 18:25

Re: Přidávám se, článek mi mluví z duše až na toho boha,

myslím, paní Lukešová, že mám právo na to aby mne ostatní nechali napokoji, ale nemám právo na to aby mi postavili dům, ušili kabát a upekli biftek. A to ani v tom případě, že bych byl černý po změně pohlaví  lesbický Róm.  Tož tak.

M. Kosejk 20.4.2013 16:49

Re: Myslím si,

Jistě, mnohá "práva" se překrývají - a mnohá jsou dokonce v přímém konfliktu. Máme právo na svobodu slova, zároveň ale lidi mají právo na ochranu soukromí a osobnosti. Už jen základní práva jednotlivce tak trochu kolidují se zájmy většiny. A to si ještě Evropani přidělávají problémy s vytvářením pseudopráv, která pošlapávají právě ta podstatná práva.

Například tady máme právo svobodně spravovat svůj soukromý majetek - a proti tomu máme ženská práva, která definuje antidiskriminační zákon, který soukromému zaměstnavateli diktuje zaměstnaneckou politiku - a který zároveň popírá zaměstnavatelovo právo na presumpci neviny. 

H. Lukešová 20.4.2013 13:22

Re: Vlastní národ nejvíce

Já, milá paní, názorové oponenty neurážím, to mě názoroví oponenti vyloženě hanobí, i Vy. Všimlo si toho více lidí. Ale mně to nevadí, nejsem slabšák, pan Handzel mi vyhrožoval soudem, kdybych já měla vyhrožovat soudem lidem, co mě urazili, no teda. Na internetových diskusích je možné všechno. Říká se, že papír snese vše.