4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kudy ven z marasmu

Může dnes slušný člověk dělat ještě něco jiného než nadávat na poměry? Všude vidíme, že se situace každým rokem zhoršuje. Přibývá regulací. Ubývá pracovních míst. Vlády se mění, ale všechny se chovají, jako by jejich hlavním cílem bylo zničit životní šance vlastního lidu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vlach 3.5.2014 11:59

Nene, žádná okna sousedům

nikdo nechce rozbíjet, jak jsem se zde dověděl. Je to dehonestace kampaně Občanské neposlušnosti(přečtěte si, David Henry Thoreau) - svrhnout Systém, to jediná cesta.

K. Janyška 3.5.2014 10:26

Dusí nás EU.

Konečně to pochopte... Dzp.

P. Kmoníček 3.5.2014 15:51

Re: Dusí nás EU.

Ano Janyško.Jak by nám bylo krásně ve spolku s Albánií,Ukrajinou,Srbskem a jinými podobnými,že.

D. Polanský 3.5.2014 20:25

Re: Dusí nás EU.

A systém.

P. Vítek 4.5.2014 8:59

Re: Dusí nás EU.

Chcete rict,ze dokonaly a spravedlivy "system" zvany priroda,je smejd?A ze vy(my lidi)to preorganizujeme a vytvorime neco lepsiho?

Z. Rychlý 3.5.2014 10:16

Kudy ven ?

Správných východů je určitě mnoho, ale je zbytečné otevírat  ty dveře, na nichž je napsáno: Volte mě, já všchno vyřeším za vás, nemusíte ani hnout prstem !

A taky nenásledujte lidi, kteří vám říkají sladká slova a mají přitom ruce v cizích kapsách. Nakonec ten řetěz rukou stejně skončí ve vaší kapse.

Do začátku by to docela stačilo. A taky vědět, že dobroserové, co vám zařídí ráj na zemi za vaše peníze, se táhnou historií lidstva od počátku a nikdy nevymřou, jako nikdy nevymře víra v dobrosery.

P. Vaňura 3.5.2014 14:24

Možná, že dobroserové nevymřou, což obšem neznamená,

že nemůže dojít k revoluci, která jich 90% pošle pod guilottinu. To se už stalo a může se to stát opět!

Z. Rychlý 3.5.2014 15:37

Re: Možná, že dobroserové nevymřou, což obšem neznamená,

i těch 10 % co zůstane, je zbytečně mnoho.

F. Kusák 3.5.2014 8:12

Já na to mám trochu jiný názor

Lesk a bída naší, české společnosti je dána hlavně morálním a hodnotovým úpadkem. Že jakž, takž žijeme je dáno zahraničními investicemi, zejména německými a hrstkou českých, opravdu kvalitních podnikatelů. Ostatní se jen vezou. Úpadek kvality vzdělání je zřejmý, od základních škol po vysoké. A co jiného může česká společnost nabídnout než kvalitu. Nic jiného totiž nemá. Ty "zlaté, české ručičky" jsou již trapným mýtem nebo směšnou parodií. No a politici jsou pak jen námi vybranou množinou společnosti. Fascinuje mě nezájem našich občanů o věci veřejné. Takže nikoliv nějaká neviditelná moc, ale my sami jsme toho příčinou a žádný manifest nám nepomůže. Koneckonců všechno už tady bylo.

J. kabát 3.5.2014 8:48

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Já ti zkusímtrochu odpovědět za sebe.Mámmalou firmičku a podnikám 20 let.Jěště před 5-ti lety jsem byl plný nadšení a elánu.A to je mi 50.Tedˇje stav takový ,že je mi  všechno jedno.Chci jen dožít v klidu,jsem znechucenej.Nezajímá mě politika ,dění kolem,chci jenom v klidu dožít se svou přítelkyní.Chtěl jsem rozvíjet firmu,teď chci jenom,aby mě uživila do smrti a pak ať padne.Ze všech stran se hrnou nařízení,zákazy,vyhrůžky a sprostosti od lidí,kteří nikdy v životě nic neudělali a jenom strkají pracky do cizích kapes.Tahle země už není naše a je mi celkem ukradená.Asi tak

P. Vítek 3.5.2014 9:18

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Proc i uspesni podnikatele volili a podporovali ano?Jancura,Dedek,Bernard...?

J. kabát 3.5.2014 10:28

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Protože jakákoliv změna je lepší než současný stav?? Naděje? Jaká je realita,to už je jiná otázka.Pro někoho třeba se třeba něco změnilo k lepšímu.

V. Mlich 6.5.2014 8:39

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Bude mi za chvíli 60, taky samoživitel, ale zatím jsem nerezignoval. Celý život z duše nesnáším reklamu, přesto teď v kampani rozdávám letáčky, sbírám podpisy petice, snažím se otevřít lidem oči. Nejsou blbí úplně všichni. Já už se změny nejspíš nedožiju, ale kálet na hlavu si prostě nenechám.

E. Sevrát 3.5.2014 11:28

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Cítím to podobně,podnikám od roku 1990, taktéž malá stavební firmička.Bylo mi 56 a už nevidím nic nadějného v budoucnosti naší politiky,atd.Světlo na kunci tunelu zhaslo,nebo je tak zakryté,že to bude na dlouho než zase prosvitne.Takže žít,užít,dožít pane Kabáte.

F. Kusák 3.5.2014 12:00

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Chápu, mám podobný osud.

V. Venc 3.5.2014 12:37

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Ad Kabát 3.5.2014 8:48

Výborný a správný komentář. Takto to bohužel ve skutečnosti dopadá, taková je holá pravda o pracovních výsledcích drobných podnikatelů v dnešní (a obávám se i zítřejší) eurounijní společnosti.

Tento názor by určitě podepsal každý malý evropský podniíkatel!

P. Vítek 3.5.2014 14:22

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Sso by mohla byt stranou malych podnikatelu.Prectete si jejich program.Vyhazet 3/4 uredniku a nechat penize lidem ve vlastni kapse je prece idealni svetlo na konci tunelu.

J. Vintr 3.5.2014 19:17

Re: Já na to mám trochu jiný názor

A kdo je bude volit? Když odpočítáte skalní voliče komunistů, státní zaměstnance, pobírače nejrůznějších dávek a blbce, tak nikdo s takovým programem nemůže nikdy vyhrát volby.

P. Vítek 3.5.2014 22:22

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Ten kdo volil kdysi ods,ano,vv,...118 jsme meli.A hlavne mladi sr.li na volby-takze "premluv babu"

J. Vintr 3.5.2014 23:22

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Vždyť jsem tam psal, že musíte odpočítat blbce ...

P. Vítek 3.5.2014 22:25

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Chyba-blbce odectete-vsichni co jste jmenoval jsou blbci.Ale zapomnel jste na duchodce-velka neznama

T. Hudeček 3.5.2014 23:25

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Mluvíte mi z duše. I když se to ještě snažím nějakou osvětou k mému okolí změnit, když vidím tu tupost a lenost kolem sebe bere mi to energii. O to víc jsem citlivý, pokud někdo strká ruce do mých kapes, nebo se mi snaží vzít něco málo z těch svobod, které nám zbývají.

P. Vítek 3.5.2014 9:15

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Postarejme se jen ted narazove o veci verejne-presvecme lidi aby zvolili strany na jedno pouziti:na minimalizovani statu a hlavne statniho majetku,vyhazeni uredniku,event uvolneni se od uredniku eu a strana uz muze zaniknout.(Svobodni to maji v umyslu)

Pak priroda(neviditelna ruka trhu) da vse rychle do poradku:lidi budou na mistech kam patri,budou studovat jen ti ,kteri na to maji a kteri budou smysluplne zamestnatelni,jen schopni budou mit majetek,soukromnici se nenechaji okradat ani uplacet a novinari nebudou mit o cem psat a vydelavat na bordelu.Sen?Zacneme priskrcenim penez do statni kasy

K. Frauknecht 3.5.2014 11:57

:-))

Já to beru.

P. Vítek 3.5.2014 14:42

Re: :-))

Mozna to znate-ale pro zacatek si prectete serial na Mises institutu od Urzy(anarchokapitalismus) vcetne podrobnych diskusi mladych lidi.Je to mozna krajni pohled,ale jako dukaz,ze uredniky vubec nepotrebujeme,je to dobry.

Reagan:"vzbudte me,az se neco bude dit"

P. Vítek 4.5.2014 9:09

Re: Já na to mám trochu jiný názor

Je to fakt tezky-za 40.let se totiz premnozil zvlastni druh lidi.Sobci,podrazaci,udavaci,bezohledni zlodeji.Zasekl se tady v polovine 90.let rychly postup ke kapitalismu a polosocialismus polokapitalismus a ted eusocialismus ty zmetky dal udrzuje pri zivote.Maji hlavni moc-a to jsou prachy na masivni celoplosnou propagandu.(proto jim stalo za to vyhodit 10mld na odstraneni Zelezneho)Jedine reseni je zavrit privod stanich(eu) financi a kazdy za sve v neregulovane konkurenci.

P. Maleček 3.5.2014 6:59

Kázali vodu - pili víno

Už schází jen kdo po tobě kamenem ty po něm chlebem a nepožádáš manželky bližního svého. A to je důvod proč Svobodní nikdy nebudou silou napravující společnost. Jejich morální a intelektuální nadutost od nich spolehlivě zapudí většinu normálně hřešícího občanstva.

Protože to má historická zkušenost zdrcnutou do sousloví - kázali vodu, pili víno, že Svobodní?

V. Hajková 3.5.2014 7:32

Re: Kázali vodu - pili víno

V  čem  vy  hlupáku   spočívá   morální  nadutost"""  :-))))?    V  čem  káží   vodu  a  pijí  víno ?  Plácáte  prostě  zhovadilé  fráze!

J. Svoboda 3.5.2014 15:27

Re: Kázali vodu - pili víno

Pane Malečku, za intelektuálního nadutce pvažuji naopak Vás.

Vaše poklonkování "normálně hřešícímu občanstvu" je tragické! Uvědomte si, že ta Vaše kasta "normálně hřešícího občansta" stejně v hospodě káže vodu a pije pivo, nebo víno. Je to ta nejnebezpečnější spodina společnosti.

J. Prikner 3.5.2014 4:23

ANO,

máte pravdu, nejhorší jsou trpaslíci, pravdoláskaři a Svobodní.