27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dvd 6.4.2006 11:29

Bacha

Pletete si nejspíš otce a syna. Tenhleten rozžvaňovač je zřejmě pan otec.
šimon klein 6.4.2006 11:19

děvenko,

stavte se tady ...zase....někdy.....
usmívejte se, dejte sem víc fotek.......a proboha - mlčte !!!!
Hezký den plný sluníčka vám přeji.
Antonín Hrbek 6.4.2006 10:42

Re: Re: Jak s korupcí?

Máte pravdu v tom, že představitelé státu nemají dostatčnou motivaci k potírání korupce.  Korupce začíná to již v poslanecké sněmovně při tvorbě zákonů a probíhá přes vládu, ministerstva až po posledního úředníka. Proč by dělali represi sami na sebe?
Jinak nesdílím Váš názor, že korupce v soukromém sektoru není věcí veřejnou.
A i když jde o korupci na úkor veřejného vlastnictví, tak v 99 % případů je korumpovatelem soukromý vlastník a korumpovaným opět soukromý vlastník. Takže jde o provázaný vztah.
Antonín Hrbek 6.4.2006 10:34

Re: ale pane Hrbek....

Trochu se lišíme v názoru. Nedomnívám se, že korupce v soukromých firmách je bez výjimky věc neveřejná. Proč tedy byla taková publicita o korupci ve fotbalových klubech?
Pohled, že co je v soukromém sektoru má nárok na jiné hodnocení než co je ve veřejném sektoru je trochu podivný. Ono řada věcí v soukromém sektoru má často veřejný dopad. Když farmaceutická firma korumpuje lékaře aby předepisoval její léky je to věc ryze soukromá, do které pacientovi a pojišťovnám nic není?
Nakonec všichni dnes nadávají na korumpované "úředníky". Kdo je ale korumpuje?
S pozdravem
Antonín Hrbek 6.4.2006 10:26

Re: Re: Jak s korupcí?

1. Vaše osobní mínění je v naprostém rozporu s veřejným míněním zjišťovaným příslušnými isntitucemi.
2. Ve Vašem svatém zápalu jste nepostřehl mou poznámku, že korupce sice byla, ale ne v miliónech.  Nebo vy jste za umístění dítěte do školy dal úplatek dva melouny?
3. Rozeznávejte laskavě dva pohledy a to pohled příčin korupce - získat oproti jiným výhodu, což je v podstatě ryze soukromá záležitost a trestání korupce, což by měla být záležitost veřejná.
Ostatní Vaše poznámky jsou Vašim obrazem
ehad 6.4.2006 10:08

Hezke. Dokonce moc.

Az na ten clanek ... :-)
J. Mach 6.4.2006 10:02

Autorko,

nějak jste zapomněla na hlavní způsob, jak omezit korupci a to je omezení moci státu, zmenšené oblastí, kdy úředník může o něčem rozhodovat atd. Až po zjištění, že kandidujete za zelené jsem pochopil, že to není náhoda, ale že to máte ve své stranické přirozenosti. Vy opravdu nevíte, k čemu jsou všechny etické kodexy? No, on už vám to někdo řekne, já sprosťák nejsem.
Dušan Polanský 6.4.2006 9:59

Božinku hezky článeček.

Ach ta prostinká naivita. tak bojujme. Hurá. A není docela náhodou korupce již zabudovaná v systému?
Janus 6.4.2006 9:55

Re: Nedělej si iluze

Kdo si neopucuje boty než vleze do baráku je ignorant a dobytek    Dobře mu tak
Saul 6.4.2006 9:46

Re: Korupce je můj nepřítel

Slečna trpí, kromě dobrých úmyslů, zřejmě také nedostatkem logiky, Jinak by těžko mohla požadovat, aby byl korupční ombudsman na vládě nezávislý a současně přímo podléhal premiérovi!!
franta 6.4.2006 9:32

Re: Jak s korupcí?

Vážený pane Herbecku, korupce před "Listopadem" byla tak strašná, že jste si to ze své emigrantské pozice v USA ani nedovedl představit (úplatek za umístění dítěte do MŠ, úplatek za získání místa, úplatek za připojení plynu ...) Váš článek vypadá analyticky, ale je to víceméně bulvár stejný, jako produkuje Vaše Stratosféra - je to prostě žvást. Úplatek mezi soukromými subjekty je úplata - a tedy normální byznys, pokud jde skutečně o úlatu. Jde-li o korupční jenání zaměstnanců na úkor zaměstnavatele, je to čin snadno postižitelný ze zákona - a nejen trestního, stačí Zákoník práce. Tak si tady neořihřívejte svoje US levičáctví - nevíte, o čem mluvíte!
hodne neRath 6.4.2006 9:23

ale pane Hrbek....

korupce v soukromych firmach? na to prece netreba nejakeho specialniho reseni - sef dotycneho bud vyhodi nebo nevyhodi - to je vec majitele a nikomu - ani Vam ci statu do toho vubec nic neni. Jinak nejlepsim resenim je odstranit duvody PROC uplacet - az bude statni urednik rozhodovat jen o minimu veci, nebude proc uplacet
mackie 6.4.2006 9:20

Re: Jak s korupcí?

Zmíněná konstrukce má závažnou trhlinu. Pokud vznikne výhoda na úkor soukromého vlastnictví, je to problém pouze těch konkrétních soukromých vlastníků a ti jsou dostatečně motivováni na jejím odhalení. Pokud ale vznikne výhoda na úkor veřejného vlastnictví, tak se představitelé státu chovají stylem "Po nás potopa" a není dostatečně motivovaná síla, která by tuto korupci postihovala. Navíc představitelé státu mají k dispozici mocný represivní aparát, kterým jsou schopni své zájmy bránit a tak jsme svědky dosud nevídaného prorůstání organizovaného zločinu a státní zprávy. Stát by měl dohlížet na férové podmínky na trhu a nesnažit se být hlavním hráčem, jinak vzniká mafiánské prostředí.
nick 6.4.2006 9:12

Díky za info. ale

škoda. Měl jsem za to, že pouze EDOvé zatočí s korupcí (jejich plakátek tomu nasvědčoval). Podívejme, už i Zelení?? :-)
míša mýval 6.4.2006 9:08

Nedělej si iluze

Domovnice se stane členkou kontrolního orgánu a odskáčeš si to ty, protože sis neopucoval boty
raptor 6.4.2006 9:03

Zelení. :o))

lada 6.4.2006 8:52

Korupce je můj nepřítel

Toto napsala advokátka? Hezká slečno věnujte se výtvarnému umění. A do politiky prosím Vás nechoďte, protože cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly a Vy těch dobrých úmyslů zřejmě máte hodně. Nemám strach v politice z demagogů, ale dobrosrdeční lidé v politice jsou peklo.
Antonín Hrbek 6.4.2006 8:44

Jak s korupcí?

V poslední době lze z úst "politiků" slyšet jednoduchý návod jak "zatočit" s korupcí - snížit rozhodovací pravomoci "státu".
Je to v podstatě ideologicky jednostranný pohled, který opomíjí základní strukturu korupce.
Není jednoduché podat obecnou definici korupce. Podle Wikipedie jde o zneužití postavení k osobnímu prospěchu.
Základní struktura je takováto:
korumpující subjekt - úplatek -korumpovaný subjekt - objekt korupce
V současné době je nejvýznačnější strukturou korupce:
soukromý subjekt - úplatek - soukromý subjekt -  vlastnictví
přičemž převážná část se týká vlastnictví veřejného.
Ale i kdyby bylo odstraněno veškeré veřejné vlastnictví (nejen státní, ale např. krajů, obcí, atd.) zůstane korupce a konto soukromého vlastnictví, kdy např. úředník soukromé firmy poskytuje za úplatek jinému soukromému subjektu výhodu na úkor soukromého vlastnictví.
Takže druhou "ideologickou" cestou k odstanění korupce je snížit soukromé vlastnictví. Pro reálnost této cesty svědčí skutečnost, že před rokem 1989, kdy bylo výrazně omezeno soukromé vlastnictví, byla korupce výrazně menší. Rozhodně se nepohybovala v miliónech.
Pro specifický případ veřejného vlastnictví  a soukromé vlastnictví lze navrhnout tento názorný model %korupce = A + B * podíl veřejného vlastnictví * podíl soukromého vlastnictví V současné době kdy jsou oba podíly na vyšších hodnotách je logické, že %korupce je vysoké. Je na společnosti aby rozhodla, kterou z obou ideologických cest půjde. Kompromis - tedy značně přerozdělující stát - je tím nejhorším stavem. Samozřejmě že existuje ještě jedna cesta - represe - tj. docílení stavu, že případný postih mnohonásobně převyšuje získaný užitek a že postih není spojen s velkými potížemi. Ale to je jiná otázka. Žádná "etika" korupci nevymýtí.  
nick 6.4.2006 8:41

Re: Byl bych rád,

dáma kandiduje? Ach tak, už chápu! Za EDY, předpokládám?
raptor 6.4.2006 8:29

Byl bych rád,

kdyby kandidáti do parlamentních voleb, například ode dne podání kandidátek, uváděli u svých textů, že kandidáty jsou. Jinak jeden furt musí šťourat, proč zničehožnic kdosi cosi sepsal...
Mirek Šejna 6.4.2006 8:03

Netřebo, to bylo přesné

.
tikl 6.4.2006 7:34

Bém?

Podrobnosti najdete v reportáži TV Nova  http://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=37316
Netřeba 6.4.2006 7:06

Souhlasím s autorkou.

Nejlepší je vytvořit speciální kontrolní orgán a orgán na kontrolu kontrolního orgánu v čele s ředitelem a jemu příslušejícími náležitostmi.
Orgán na kontrolu kontrolního orgánu podřídit speciální kontrolní komisi a tuto kontrolovat vládní komisí, které by předsedal vládní zmocněnec pro kontrolu kontroly.
Vládní komise by podléhala parlamentu, který by vytvořil kontrolní výbor v čele s předsedou a jemu příslušejícími náležitostmi..
Parlamentní kontrolní výbor by podléhal ombudsmanovi, který by vytvořil kontrolní odbor s ředitelem a jemu příslušejícími náležitostmi.
Zatím jsem vynechal roli  Hradu, hejtmanů, okresních úřadů a hlavně: naší domovnice. To by  v tom byl čert, aby některý z kontrolních orgánů nenašel aspoň trochu neumytý schod!  Baba jedna líná nepoctivá.
 
Jara London 6.4.2006 1:27

Blahoslaveni

chudi (duchem), nebot jejich je kralovstvi nebeske. Idealiste a utopiste vzdy stali u zrodu tech nejhorsich katastrof v dejinach. A eticke kodexy nenahradi dobre zakony a fungujici policii. Vazena pani autorko, jak vite, ze korupce je skutene Vas nepritel? Proto, ze to verbalne vyjadrite? Treba je ve skutecnosti Vasim pritelem, a ani o tom nevite? Podle obsahu Vaseho "dilka" vudec netusite, "vo co" vlastne go. A ze nejde ani tak o korupci, ale hlavne o jeji nositele a prostredi, ktere pro ni vytvari prilezitosti. Vasim nepritelem nebuda ta zla korupce, ale konkretni lide a prostredi socany podporovaneho rozkradani a tunelovani statnich penez. Pisete blbosti, drzte se pera kritickeho, ne mravokarneho. To Vam nejde.
jura-p 6.4.2006 1:13

A nějaká výtvarná kritika by nebyla?

ticha@dohoda 6.4.2006 0:54

musim se priznat :-))

clanek me moc nezaujal ovsem foto autorky ano, docela hezka holka a usmiva se :-))