9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
franta 6.4.2006 9:32

Re: Jak s korupcí?

Vážený pane Herbecku, korupce před "Listopadem" byla tak strašná, že jste si to ze své emigrantské pozice v USA ani nedovedl představit (úplatek za umístění dítěte do MŠ, úplatek za získání místa, úplatek za připojení plynu ...) Váš článek vypadá analyticky, ale je to víceméně bulvár stejný, jako produkuje Vaše Stratosféra - je to prostě žvást. Úplatek mezi soukromými subjekty je úplata - a tedy normální byznys, pokud jde skutečně o úlatu. Jde-li o korupční jenání zaměstnanců na úkor zaměstnavatele, je to čin snadno postižitelný ze zákona - a nejen trestního, stačí Zákoník práce. Tak si tady neořihřívejte svoje US levičáctví - nevíte, o čem mluvíte!
Antonín Hrbek 6.4.2006 10:26

Re: Re: Jak s korupcí?

1. Vaše osobní mínění je v naprostém rozporu s veřejným míněním zjišťovaným příslušnými isntitucemi.
2. Ve Vašem svatém zápalu jste nepostřehl mou poznámku, že korupce sice byla, ale ne v miliónech.  Nebo vy jste za umístění dítěte do školy dal úplatek dva melouny?
3. Rozeznávejte laskavě dva pohledy a to pohled příčin korupce - získat oproti jiným výhodu, což je v podstatě ryze soukromá záležitost a trestání korupce, což by měla být záležitost veřejná.
Ostatní Vaše poznámky jsou Vašim obrazem
dvd 6.4.2006 11:29

Bacha

Pletete si nejspíš otce a syna. Tenhleten rozžvaňovač je zřejmě pan otec.
Antonín Hrbek 6.4.2006 11:37

Re: Bacha

Mít Vaše máslo z minulého režimu na hlavě, tak bych nenapsal ani jedno písmeno
J. Mach 6.4.2006 12:39

Re: Re: Jak s korupcí?

Souhlas, on ten Hrbek opravdu jen předstírá analytické myšlení. A dívat se do Wikipedie na definici korupce, to je fakt vrchol vědeckého přístupu. Máte pravdu, kterou Hrbek těžko pochopí, protože je levičák a nesnese představu, že by se měla role státu umenšit a že by to bylo dokonce na prospěch věci.
Antonín Hrbek 6.4.2006 13:33

Re: Re: Re: Jak s korupcí?

Vážený pane,
hluboce, ale skutečně hluboce se mýlíte. Já toho osobně od "státu" (i od EU) toho mnoho nepotřebuji a když půjde do tuhého, tak ani tento stát  (ani EU).
Jen mne baví tzv. "pravičáci", kteří sice správně bojují  proti zbujeným pravomocem státu (i EU), ale jen slovy. Ve skutečnosti se však neustále natahují ruce aby "stát" (a EU) jim platili - tu nějaké to hřiště, tu kapličku, tu protipovodňové bariéry, tu náhradu škod po povodni, tu dotaci do zemědělství, tu odstraňování ekologických škod, tu opravu silnic, atd. atd.
Skoro nikdo nenašel odvahu říci voličům - snížíme veškeré daně a povinné pojistné na minimum, ale vy se budete muset konečně již jednou starat o sebe sami. Chcete kvalitní lékařské ošetření - plaťte, chcete mít vysokou penzi - plaťte si pojistku, chcete mít kvalitní vzdělání - plaťte školné, chcete mít kvalitní silnice a ulice - plaťte mýtné a místní poplatky, chcete mít dům u vody a ochranu proti povodni - plaťte si ochranu a pojistné, atd., atd.
Nemám sebemenší problém si vše potřebné zajistit sám. A tak pro mne za mne když se "stát" zmenší na třeba čtvrtinu, vůbec mi to nevadí, jen to budu vítat. Ale vysvětlete to těm, kteří považují "stát" za dojnou krávu a nechtějí ji krmit.
Všichni - praví, leví, zelení, oranžoví, modří, černí, rudí, teď před volbami rozhazují a slibují. Však oni to daňoví poplatníci nakonec zaplatí. A tučná koryta zůstanou.
Že mi zaslepení pravičáci nadávají do levičáků a zaslepení levičáci do asociálů mi vůbec nevadí. Horší by bylo, kdyby mne chválii.
O "vědeckém" přístupu se můžeme bavit někdy jindy. Můžete mi zavolat nebo poslat mail, pokud potřebujete něco vysvětlit. Rád Vám vyhovím.
S pozdravem
Optimista 6.4.2006 14:01

Re: Re: Re: Jak s korupcí?

Pane Machu, neznám p.Hrbka, ale dle Vašeho příspěvku máte v hlavě zmatek. Nezastávám se p.Hrbka, ale Vaše teze, ... že je levičák a nesnese představu , že by se měla role státu umenšit..., to je předse geniální zjištění V.I. Lenina z jeho práce " Stát a revoluce " . Tedy , dle mého názoru jste " levičák Vy ! " a p. Hrbek konzervativec, kterého myšlení a konání ctí tradiční hodnoty , jako ve staré dobré Anglii začátku 20 století! 
mirek chýlek 6.4.2006 15:36

Re: Re: Jak s korupcí?

 myslím si , že korupce je stará jako lidstvo samo, simona to myslí dobře ale praxe je jinná mnohé firmy prorostly s politiky a jen na společnosti jakou míru připustí  tento neduh se propléta všemi politickými stranami a lze jej pouze srovnat s prostituci , teď je toto téma , živé je před volbami ale poté nové tváře nové výzvy noví lobbysté , jde o to nalézt přiměřenost aby nám z politiků zvláště pak komunální nevznikali pseudopodnikatelé , z úředníku jsou již dlouho proto podporuji lidi typu mgr pavlicové...
Chosé 6.4.2006 11:58

Re: Jak s korupcí?

Je to naopak, soukromé vlastnictví má silně antikorupční charakter, zjednodušeně se dá říci, že soukromého vlastníka nepodplatíte - nabízíte-li mu službu a nabídnete i úplatek aby si vás vybral, prostě jen snižujete svoji cenu. To samozřejmě neplatí pro jeho zaměstnance, toho už uplatit můžete, ale to by si měl ohlídat vlastník / majitel. Ovšem ve společném, neboli státním vlastnictví je pro úplatky pole neorané, vlastník je bohužel jen virtuální. A u toho soukromníka to platí samozřejmě jen jednosměrně, on sám samozřejmě uplácet může a nejlépe samozřejmě státního úředníka. A před rokem nebyla korupce menší, jen „létaly“ menší částky a používaly se jako úplatek i protislužby nebo bártrový obchod.
Borek 6.4.2006 12:33

Re: Jak s korupcí?

.......o tom, že korupce je švajnerajn není pochyb, ovšem daleko  tristnější je ta skutečnost, že mě  NIKDO KORUMPOVAT  NECHCE.............
chetgar 6.4.2006 13:39

Re: Jak s korupcí?

vy jste si komunismu asi moc neužil, viďte? za komančů bylo normální platit u doktora, platit za přijetí děcka na školu, platit za přednostní přidělení bytu, platit za podpultové zboží, platit za zavedení telefonu dřív než do deseti let, platit za sehnání lístků na koncert... platit a platit a platit. za nic z toho jsem v posledních 15 letech neplatil a rozhodně toho nelituju. když po vás chce úplatek zaměstnanec soukromé firmy, je to velmi jednoduché - zavolejte jeho šéfovi či přímo majiteli firmy, když vám nepomůžou, je tu stále konkurence. když něco podobného uděláte na úřadě, zjistíte, že šéf dostává ze všimného procenta a není žádný konkurent, za kterým by bylo možno odejít...
Antonín Hrbek 6.4.2006 14:25

Re: Re: Jak s korupcí?

Vážený pane,
myslím, že jsem si komunismu užil o trochu více a hlouběni než Vy, ale nechci se přít. Moje postavení ve společnosti bylo takové, že na takové věci jako platit za přednostní přijetí děcka na školu, platit za přednostní přidělení bytu jsem ani nemohl pomyslet, platit za zahraniční lék u lékaře jsem nemohl dlouho ani pomyslet a to jednak z kádrových důvodů, jednak s tím souvisejících důvodů finančních.
Ano, jistěže korupce byla, ale byla v malém a měla jiné formy. Do značné míry to byl systém vzájemných úsluh v okruhu známých nebo známostí po jiných liniích. Ale o tom, že by nějaký soukromník nabídl úředníkovi půl melounu aby získal nějakou zakázku nebo pozemky, o tom se nikomu ani nesnilo. Natož o stamilionových až miliardových "zprostředkovatelských službách".
Pokud si pamatujete, tak poskytnutí několika škodovek "vlivným činitelům" za výrazně sníženou cenu stálo řetitele AZNP místo.
Máte zcela pravdu v tom, že za běžné služby již nemusíte "všímné" příliš platit, i když ani tam nevymizelo. Soukromý živnostník si to zaúčtuje do ceny a případně se Vás zeptá, jestli potřebujete účet. A nedělejte si iluze, že všechno snadno seženete a že konkurence je všelék.
O tom, jak např. kvetla korupce, například jen při privatizaci bytového fondu, si nechte od někoho vyprávět.
I dnes platí, že stálý zákazník má v maloobchodě přece jen určité výhody proti zákazníkovi nestálému, i když třeba nedává všímné nebo "zaokrouhluje" jen občas. Naproti tomu je supermarket  tržní prostředí, kde zase zákazník není tak velkým "pánem". Neber, příjde jiný. A obsluha se neustále střídá.
Zhruba lze říci, že tím, že se korupce posunula do vyšších hladin, nabyla na objemu.
S pozdravem
 
raptor 6.4.2006 8:29

Byl bych rád,

kdyby kandidáti do parlamentních voleb, například ode dne podání kandidátek, uváděli u svých textů, že kandidáty jsou. Jinak jeden furt musí šťourat, proč zničehožnic kdosi cosi sepsal...
nick 6.4.2006 8:41

Re: Byl bych rád,

dáma kandiduje? Ach tak, už chápu! Za EDY, předpokládám?
raptor 6.4.2006 9:03

Zelení. :o))

nick 6.4.2006 9:12

Díky za info. ale

škoda. Měl jsem za to, že pouze EDOvé zatočí s korupcí (jejich plakátek tomu nasvědčoval). Podívejme, už i Zelení?? :-)
tikl 6.4.2006 7:34

Bém?

Podrobnosti najdete v reportáži TV Nova  http://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=37316
Netřeba 6.4.2006 7:06

Souhlasím s autorkou.

Nejlepší je vytvořit speciální kontrolní orgán a orgán na kontrolu kontrolního orgánu v čele s ředitelem a jemu příslušejícími náležitostmi.
Orgán na kontrolu kontrolního orgánu podřídit speciální kontrolní komisi a tuto kontrolovat vládní komisí, které by předsedal vládní zmocněnec pro kontrolu kontroly.
Vládní komise by podléhala parlamentu, který by vytvořil kontrolní výbor v čele s předsedou a jemu příslušejícími náležitostmi..
Parlamentní kontrolní výbor by podléhal ombudsmanovi, který by vytvořil kontrolní odbor s ředitelem a jemu příslušejícími náležitostmi.
Zatím jsem vynechal roli  Hradu, hejtmanů, okresních úřadů a hlavně: naší domovnice. To by  v tom byl čert, aby některý z kontrolních orgánů nenašel aspoň trochu neumytý schod!  Baba jedna líná nepoctivá.
 
Mirek Šejna 6.4.2006 8:03

Netřebo, to bylo přesné

.
míša mýval 6.4.2006 9:08

Nedělej si iluze

Domovnice se stane členkou kontrolního orgánu a odskáčeš si to ty, protože sis neopucoval boty
Janus 6.4.2006 9:55

Re: Nedělej si iluze

Kdo si neopucuje boty než vleze do baráku je ignorant a dobytek    Dobře mu tak
Mirek 6.4.2006 14:26

Re: Nedělej si iluze

Je to horsi. Domovnice bude kandidovat a prosadi system ve kterem budou domovnice zakladnim kamenenm konroly. Vseho.
Mirek 6.4.2006 14:30

Re: Souhlasím s autorkou.

Smejete se, ale tohle je nejlepsi system boje s korupci. Potom cely statni rozpocet spotrebuji kontrolni komise a zadne penize na statni zakazky ani dotace uz nezbudou. Tim zmizi potreba korumpovat. Je to chytre.
Jara London 6.4.2006 1:27

Blahoslaveni

chudi (duchem), nebot jejich je kralovstvi nebeske. Idealiste a utopiste vzdy stali u zrodu tech nejhorsich katastrof v dejinach. A eticke kodexy nenahradi dobre zakony a fungujici policii. Vazena pani autorko, jak vite, ze korupce je skutene Vas nepritel? Proto, ze to verbalne vyjadrite? Treba je ve skutecnosti Vasim pritelem, a ani o tom nevite? Podle obsahu Vaseho "dilka" vudec netusite, "vo co" vlastne go. A ze nejde ani tak o korupci, ale hlavne o jeji nositele a prostredi, ktere pro ni vytvari prilezitosti. Vasim nepritelem nebuda ta zla korupce, ale konkretni lide a prostredi socany podporovaneho rozkradani a tunelovani statnich penez. Pisete blbosti, drzte se pera kritickeho, ne mravokarneho. To Vam nejde.
jura-p 6.4.2006 1:13

A nějaká výtvarná kritika by nebyla?

ticha@dohoda 6.4.2006 0:54

musim se priznat :-))

clanek me moc nezaujal ovsem foto autorky ano, docela hezka holka a usmiva se :-))