29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Komouše na vás!

S komunistickou morálkou mi poprvé bylo dáno se seznámit někdy začátkem sedmdesátých let, když nám soudružka učitelka v předdůchodovém věku, co zamlada hrdě nejspíš nosila modrou košili, vyprávěla o vzorném sovětském chlapci Pavkovi Morozovovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 8.11.2019 18:54

A co takový inteligent jako vy vytvořil. Pokuste mi to zopakovat opět v krátkosti, místo nadávání, vy vole.

P. Krasny 8.11.2019 12:20

Kraatochvíle, ty jsi blb.

R. Langer 8.11.2019 14:52

Největší humorista dne zaperlil - "Posledních 30 let jsme žili z podstaty, co zde vytvořil minulý špatný režim."

;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D

P. Han 8.11.2019 15:25

Té podstaty moc nebylo, komouši ji prožrali už předtím. Už v roce 1968 napsal Jan Procházka: S dědictvím po 1. republice jsme naložili tak, jako bychom měli dědit ještě vícekráte.

I. Hlaváček 8.11.2019 10:21

Asi jsme vrstevníci, všechno souhlasí. Jen oprava, v Lidových milicích mohli být jen komunisti. Tedy napřed komanč a pak mu dali uniformu a samopal, opačně to nešlo. Soudruzi byli taky dost na větvi, když mne chtěli vzdělávat ve VUMLu, byť jsem u komančů nebyl, a poslal jsem je do háje s tím, že mám státnici z marxismu. Což museli mít, jak víte, všichni vysokoškoláci.

Ze základní školy si pamatuju, když jsme šli na sběr kamenů, odpoledne po škole, pomáhat do jakéhosi JZD. Všichni měli nějaké horší oblečení, jen jeden z naší třídy přišel v džínovém kompletu a s čepicí s maličkou vlaječkou USA, asi 3x4 cm. To bylo řevu, jakoby už letěly ty peršingy, jak si nevážíme míru a ochrany SSSR, blablabla. 1979 a bylo chvilkami "veselo".

K. Křivan 8.11.2019 10:52

Jo, taky do nás na matfyzu cpali marxismus.

V Praze nedaleko Perštýna byl malinký obchůdek s propagačním materialem. Tam byly k dostání US-vlajky ve všech velikostech i provedení. Doonce i jako nášivky. To jsem si vyzdobil mojí cimřičku na chatě ! ;-)

P. Krasny 8.11.2019 12:25

A do tý malý vlaječky, když se rozřízla, se akorát vešla občanka. Nosil jsem Old Glory místo šrajtofle. To esenbák skákal radostí, když jsem z toho občanku - nafukovací :-) - vytahoval. Ale já pro vlaječky chodil do Dlouhý.

B. Rameš 8.11.2019 10:16

Komunismus s jeho třídní nenávistí je stejné zlo jako nacionální socialismus s jeho nenávistí rasovou anebo islamismus s jeho nenávistí náboženskou. Nicméně jeví se evidentní, že jistá, nikoli právě malá, skupina lidí chce a potřebuje nenávidět. Nehledě na to, že současná éra progresivistické řízené demokracie také není rájem na zemi, bych se do oněch dob, ač nostalgicky zabarvených pelem mého mládí, vracel opravdu nerad.

P. Kubáč 8.11.2019 9:50

Ekonomická neefektivita bolševického režimu ?

Proč se privatizátoři rvali o doly (Bakala), hutě ( Chrenek, Mittal), chemické fabriky ( Babiš )

Proč oprava D1 bude trvat 2x déle než její stavba ?

Proč jdou paneláky ( zase ) na dračku ?

R. Tesařík 8.11.2019 9:59

čestík, souhu.

P. Kubáč 8.11.2019 10:20

K mé osobě - jasně, ale co k otázce ?

R. Langer 8.11.2019 14:54

K otázce si uvědomte, co po těch, co se o to tak rvali, vlastně zbylo. ;-D

D. Green 8.11.2019 14:23

Běž do řiti, Tesáku.8-o

V. Petr 8.11.2019 11:05

To, že byl bolševický režim neefektivní ještě neznamená, že současná rudozelená kmotrokracie je efektivní!

Z. Koutecký 8.11.2019 12:12

A co pražské metro?

J. Kratochvíl 8.11.2019 18:48

Psst !!! O pražském metru se nesmí mluvit, také se nesmí mluvit o jaderných elektrárnách, kterým, bohužel, bude docházet brzy životnost a je jasné, že soláry je nenahradí.

P. Hlosta 8.11.2019 9:36

Autor je mladší než já. Mé děti už v socialismu nezažily tak blbou krávu učitelku, ale nic veselého ve škole i tak neměly. Mně můj otec, který se stal komunistům nepříjemný ještě před osmašedesátým, mně vychovával jinak než autora jeho otec. Tvrdil nám, že chudoba cti netratí.

A jsem u toho, co vidím jinak než autor. Kdo se vzepřel režimu komunistů, ten prostě padl na sociální dno. Tehdy nebyly úřady, co rozdávají občanu peníze, že má chudobu. Jedna výjimka ovšem byla a to u etnika, co se mu dnes říká romské. Ti už v dubnu vybrali sociální úřad do mrtě, že kdo přišel později, ten nedostal už nic a musel přijít až za rok. Ale to je vedlejší, protože to etnikum za stav státu nemůže.

Naše rodina byla vzhledem k tátovu odporu komunistům velmi chudá, ale uznávám, že jsme i dostali byt od hutí, protože otec tam nakonec skončil jako dělník. Kdo viděl kdy tehdejší hutě zevnitř, umí si představit jak se tam dřelo. Za minimum peněz a bez uznání práva být nemocný, otec skončil nejdříve na rok s těžkým poškozením všech orgánů, aby po uznání práce schopným ho opět poslali makat na lisovnu, kde za směnu zvedl ručně kolem deseti tun. Nepřežil!

V sedmdesátých letech jsem byl antikomunisticky založený a zásadový. Takže chudoba pokračovala i u mně. Zkoušeli mně utáhnout na možnost lepšího života, když nebudu mít své zásady. Do Sametu jsem ovšem zůstal chudý i se svou rodinou. Proto autor neví čeho se dopustil jeho otec tím, že syna učil chytračit. Chytračila většina. Neseme si z časů socialismu z toho následky!

J. Fridrich 8.11.2019 9:32

15. dubna 2015 jsem napsal :

My jsme museli na nátlak cara Stalina Marshallův plán odmítnout a 40 let zůstat v zadrátovaném, nesvobodném a nevýkonném ( mimo zbraně ) koncentráku. Některým zdejším soudruhům se po tom evidentně stýská. To přece bylo radosti když vysháněli toaletní papír a dalších stovky nedostatkových věcí - nebo dokonce výjezdní doložku s devizovým příslibem do Jugoslávie ( poloviční Západ.. ).

Soudruzi pozor - hádanka pro nostalgiky po vládě " zlatých komunistů " : Uteklo po II. světové válce víc lidí na Západ, nebo na Východ ?

A druhá : Jaké výrobky k nám, nebo do světa kromě ropy a plynu z navrtané matičky Rusi vlastně Rusko vyváží ? Pomohu vám - zbraně, zbraně, zbraně....

K. Křivan 8.11.2019 11:03

Pokud vím, tak tanky pro arabské země se vyráběly na Slovensku a dostávaly plechový štítek "Sděláno v SSSR" Stejně nám je arabáči nikdy nezaplatili.

J. Jurax 8.11.2019 8:36

Ano.

Měl jsem to podobně, akorát o deset let dřív. A když ještě deset let vydržím, budu mít taky půl života ve svobodě.

Děkujmež bohům, jsou-li nějací, že komančové šli před třicítkou let konečně do perdele.

P. Manda 8.11.2019 11:04

R^

I. Štípek 8.11.2019 7:58

Jo!

J. Havelka 8.11.2019 7:40

Ano.

L. Písařík 8.11.2019 7:39

Pane autore, jsem o generaci starší a zažil jsem trochu více socializmu i rok 68 a 89. Dovedu pochopit, že ti, kteří se jen vezli a moc se nenamáhali se mohou cítit ublíženi, protože nyní musí pracovat, když chtějí něco mít. Nedařilo se mi za sociálizmu špatně, ale musel jsem pracovat a nejen být zaměstnán. Po r. 1989 tedy v r. 1992 jsem začal podnikat a zjistil, že za svou práci mohu dostat víc, ale taky prohry jsou jen moje, přesto jsem nesmírně spokojen, protože mám to, co si udělám. Ale i v mé generaci jsou lidé, do kterých byste neřekl, že budou tvrdit, že za socializmu byly všude stejné ceny, nebylo třeba běhat po obchodech, nechtějí pochopit, že za pět peněz nedostanou kvalitní zboží, tvrdí že nebylo nejhůř, leccos se dalo SEHNAT, že dráty na hranicích byly proto, aby k nám nepronikali nepřátelští špióni a že do zahraničí s Čedokem mohl každý, kdo na to měl a vystál si frontu a navíc tvrdí: NA CO JE SVOBODA, KDYŽ NA CESTOVÁNÍ NEJSOU PENÍZE. Rezultát: Nespokojenci jsou v každé době, s tím se nedá nic dělat.

K. Salajka 8.11.2019 7:39

Díky dvouleté existenci Skautů /Junák/mě minul pionýr, pak jsem získal modrou, ale jinak vidím minulost jako autor. Po roce 2000 se mentální mapa vyspělých evropských zemí (i USA) začala měnit a v současnosti jsme v éře vykořenění "Bronzové skály moci státní " a její nahrazování agresivními strukturami dobře organizovaných příchozích, politicky nezodpovědných subjektů a hnutí - především neziskovek a vymývání mozků pod záminkou vzdělání pro všechny. Předání rozhodování do rukou radikalizovaného studentstva (mimo jiné pod záminkou klimastrachu) má svůj pandán v našich padesátých letech , kdy studenti měli rozhodující hlas v tom, kdo smí studovat a kdo je hoden být profesorem. Pokud nezapomeneme, čím prošli naši předci a my v dobách budování lidově lidovládné společnosti , můžeme pomoci západu s diagnózou toho, co je skutečný celoevropský problém současnosti.

J. Jurax 8.11.2019 8:46

Tzv. Západ o naši pomoc nestojí.

Neprošel tím, co my, nemá tudíž protilátky a preventivně očkován být nechce. Takže blbne tu gender, tu multikulti, tu gretenismem, hranice před moslemíny si nehlídá a táhne doleva, Marxovi za čínské prachy zbudovav pomník.

Vývoj jde po spirále, takže se za chvíli spolu se Západem dostaneme do stejného průseru jako kdysi, avšak na kvalitativně vyšší, zelenorudé úrovni ...

M. Kanda 8.11.2019 6:11

Autore, cítím to úplně stejně a lépe bych to napsat nedovedl.

M. Mařák 8.11.2019 5:53

Ano, přesně tak.

T. Vodvářka 8.11.2019 5:31

Mám to stejné jako Vy, pane Dřevojánku. Díky za článek.

T. Flaška 8.11.2019 5:10

R^ Podepisuji každé slovo [>-]EU[>-]EU[>-]EU.