3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pepa 28.3.2006 16:59

Škoda, že jich nebylo více.

Škoda, že opravdových hrdinů jako bří. Mašínové, Paumer, Švéda, Hučín nebylo více. Opak by znamenal, že bychom dnes mohli proti totalitním a zločineckým režimům studovat v nedávné historii v publikacích dějepisu pro novou generaci. Bohužel, ti, kteří se proti vlastním spoluobčanům nejvíce provinili, jsou opět "u vesla". Zločinec a nebezpečný idiot Úhl je toho jednoznačným důkazem. Díky pane Beneši.
karel 27.3.2006 16:54

Pokud mi paměť slouží, Uhl kdysi sám sebe charakterizoval jako trockistu.

velen 27.3.2006 15:13

Kdo píše do Práva, je u mě

buď komunista nebo "užiotečný idiot" -a  psát už si tam může cokoliv. Komunisté  se teď musí malovat na demokraty, to je  něco  jako "kurva panenka".
Retaliator 27.3.2006 14:36

Uhl a jemu podobní

Takí komunisti ako súdruh Vuhl sú tí najnebezpečnejší, sú ešte nebezpečnejší než ortodoxní komunisti ako ten hnoj čo nám tu vyše 40 rokov vládol, prípadne súdruh Lukašenko v Bielorusku. Veď stačí si zobrať aký rozvrat spoločnosti spôsobila socialistická vláda vo Švédsku. A z neblahého dedičstva súdruha Mitteranda sa bude Francúzsko spamätávať desiatky rokov, ak sa vôbec niekedy spamätá. Fakt je že napr. taký súdruh Solana je pre Európu nebezpečnejší než súdruh Lukašenko. Európe dnes hrozí najväčšie nebezpečenstvo zo strany moslimov a tých súdruh Solana, súdruh Zapatero, súdruh Persson aj súdruh Uhl podporujú.
Jura Jurax 27.3.2006 13:34

No,

nacisté sekali hlavy za komunistické přesvědčení, kdežto naopak komunisté de facto taky (Kirov, Zinověv, Kameněv, Bucharin, Tuchačevskij, Bljucher, Alksnis, Jagoda, Berija ... u nás pak Slánský, Clementis, Reicin ...). Nacisti měli podřadné rasy k likvidaci, kdežto naproti tomu komunisti nepřátelské třídy též k likvidaci.
Nacisté ovšem - nemajíce Sibiř s klimatem k likvidaci nežádoucích elementů maximálně vhodným - museli vynalézt mnohem nákladnější plynové komory.
Jinak skutečně fašismus <> nacismus <> komunismus - pfilozófové a poblitologové jistě naleznou řadu diametrálních odlišností. Akorát následek je totožný - průser. A pokud se pamatuji, fašismus - ten italský - byl z celé té trojice relativně nejméně škodící. Takže Uhl má vlastně pravdu - fašismus nerová se komunismus - komunismus je nesrovnatelně horší.
Vorda 27.3.2006 12:36

Pane Beneši,

vy se ovšem také nenecháte pomýlit žádnou realitou, že? Takže vás ani ve snu nenapadne pochybovat o usnesení Ústavního soudu a přemýšlet o problematice vlastní hlavou. Dle mého soudu už proto jste v této věci obyčejným šaškem. Osobně nad polovinou výlevů pana Uhla mávnou rukou, ale nikdy bych ho neoznačoval za bolševika, protože je každým svým článkem demokrat až za hrob. Naopak vy zde označujete ideového protivníka za lumpa a nejraději byste si to sním vyřídil formou zákazů a přiblblých zákonů.
Článek pana Uhla zveřejněný v Právu odsuzuje všechny formy třídního boje, upozorňuje na lehce přehlédnutelnou hranu, kdy se vítěz dopuští stejné chyby, jako předtím jeho poražený. Na rozdíl od vás tam autor uvádí důvody, proč Mašíny a Hučína zařazuje do sorty kriminálních činů a kvalifikuje přesně za co. Vy zde žvaníte o jejich "opomenutí" nastavit druhou tvář, argument neuvádítě žádný, pouze své pocity. 
Auiam 27.3.2006 12:50

Lidske otazniky nad Petrem Uhlem

Hučín byl v minulosti stíhán i za čistě kriminální trestné činy, zdůrazňuje Petr Uhl ve svém článku a každému více znalému čtenáři musel mrznout úsměv na rtech. Trpce se musel usmát, že Uhl jako osoba v českém Absurdistánu dbající „na dodržování lidských práv“, sám bezdůvodnými útoky na čest a pověst Hučínova lidská práva pošlapává. Muselo ho mrazit, že i Uhl se sám fakticky řadí k lidem, kteří jako Vojtěch Filip obhajují Gottwalda slovy a vy jste snad byl u toho když podepisoval rozsudky, nebo smrt katana Reinharda Heydricha označují za vraždu (nikdo z nás nebyl u děsivých činů a plánů Heydrichových).
Tikal 27.3.2006 12:52

Re: Pane Beneši,

Především je nutno zdůraznit, že UHL ve svém článku v Právu LŽE! A to hned v několika bodech.Tak např. Hučín v r. 1984 nešířil protisovětské letáky.Tyto letáky Hučín šířil v letech 1971-73. Když Hučín vyzval Uhla ke konfronatci před novináři např. loni v TV 24 tak se Uhl vymluvil. Nebo Uhl tvrdí, že se Hučín dopustil krádeže, opět je to lež. Zbraň - velkorážná puška,  která s pomocí tříštivého projektilu byla určena na odstřel sochy K.Gottwalda byla získána od občana pod předem domluvenou legendou, že mu byla "ukradena" a navíc Hučín se této akce neúčastnil. Ale nejlépe by bylo Uhla s Hučínem konfrontovat za účasti sdělovacích prostředků a potom by se vidělo kdo má pravdu !!!  
divana 27.3.2006 13:44

Re: Re: Pane Beneši,

to by museli novináři a vládní vlnka úplně přehodnotit své dosavadní postoje. a proč? takhle je to pohodlnější.
i když - snad zrovna dnes by mohli být zajímaví na čt1 REPORTÉŘI.
Vorda 27.3.2006 12:03

No jo, pane Beneši,

tom 27.3.2006 11:47

Uhl

Plně s Vámi souhlasím.Jak je možné,že někdo kdo nechce komunisty bude volit Zelené a tím i P.Uhla je naivní.Ten přeci už ze svého přesvědčení nemůže podpořit nikoho jiného,než socany s podporou KSČM
Tikal 27.3.2006 11:47

Petr Uhl a CHARTA 77

Největším problémem bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína je to, že v těch utajovaných soudních spisech je dost dokumentů o tom, že CHARTA 77 v závěru 80 let byla v podstatě využita pragmatickou frakcí StB v čele s generálem StB Lorencem k sametovému přechodu na jakouš takouš demokracii. Oni soudruzi dobře věděli co by se s nimi stalo, kdyby takový Hučín a jemu podobní se dostali k moci. To by nomenklaturní kádři se nemohli mezi sebou soutěžit o co největší privatizace! No a takový Hučín se netají s tím, že se mělo na záchranu archivů StB přikročit i k ozbojenému odporu no a to potom by ta revoluce byla o něčem jiném. Také je nutno pamatovat na to, jakou hrál Uhl roli v tom 17.listopadu. Prostě monopol CH 77 ten Hučín jim ohrožuje a to oni vybraní chartisté za pomocí StB nemohou dopustit a tak se snaží Hučína kde to jen jde pomlouvat a pomlouvat. Já si ale myslím, že Uhl je profláknutá existence a že on vlastně vítá jakýkoliv názorový střet jen proto, aby se ještě nějak zviditelnil! 
Taraszátaras 27.3.2006 11:53

Re: Petr Uhl a CHARTA 77

Kdyby se "přikročilo k ozbrojenému odporu", tak by Hučíny rozstřílela policie, armáda a lidoví milicionáři na fašírku a do jitrnic. Takoví jako vy jsou ohromní revolucionáři, ale až když je vymalováno. A při psaní takovýchto příspěvků si nehňácejte kadlasa!
Tikal 27.3.2006 12:16

Re: Re: Petr Uhl a CHARTA 77

Je vidět, že nic nevíte o aktivitách Vladimíra Hučína. Doporučuji Vám si prostudovat knihu (vydala Akademie věd)"Vítězové? Poražení?" Tam se dočtete o Hučínovi více a ne jen o něm. Je tam o Uhlovi, Havlovi, Malém, Diensbierovi, ale také o Jakešovi, Štěpánovi, Hegenbartovi a o dalších. Po přečtení této knihy zjistíte, že Hučín tyto CHartisy převyšuje o 3 třídy. Já se dnes vůbec nedivím, že po nástupu ČSSD se proti Hučínovi podnikaly takové zběsilé policejní a zpravodajské operace. Hučínův názor je s odsupem času naprosto správný, ale naše zbabělá česká povaha nedovoluje jeho realizaci !!! 
Taraszátaras 27.3.2006 12:51

Re: Re: Re: Petr Uhl a CHARTA 77

Ale já se o tohle nehádám, spíš souhlasím. Reagoval jsem na názor, že měl být použit ozbrojený boj proti moci, která ji v podstatě dobrovolně pouštěla z rukou, přitom ale ještě měla k dispozici všechny mocenské prostředky. Pražské květnové povstání ve chvíli, kdy už je vše rozhodnuto. Realismus takovýmto revolucionářům zcela chybí.
Tikal 27.3.2006 13:30

Re: Re: Re: Re: Petr Uhl a CHARTA 77

Sakra pochopte lidi, že se s námi sehrála hra na revoluci !!! A takový Uhl jim v tom dělal kašpara. To o čem rozhodl Ústavní soud se týká Hučínova odboje v 70 letech a částečně počátku 80 let.
Marat 27.3.2006 11:44

Sodruh Uhl je sparávný soudruh,jako jím byl soudruh Trocký.

Dámy a pánové.Peťa Uhl nebyl nikdy žádný humanista,demokrat ,dokonce ani disident.Myslím že žádný politický vězeň z konce let čtyřicátých,celích padesátých a šedesátých by nikdy tu veleslavnou Chartu nepodepsal.Uhl byl zavirán zřejemě jen proto,že neustále Byro ÚV-KSČ  poučoval,jak má ten socialismus a komunismus správně vypadat.Přece víte že Rudla Slánský byl kovaný bolševik a rozhodně lepší bolševik,jak Kléma Gottwald a přece ho soudruzi zavřeli a dokonce s dalšími soudruhy oběsili.A dnes by ste dělali ze Slánského bojovníka za demokracií a svobodu?Tak proč takového soudruha Uhla za takového bitce vydáváte?Soudruh Husák byl také kovaný bolševik a také byl zavřený a co že nám to nakonec předvedl? Kdyby se Péťa Uhlu dostal do čela státu a potom touží,tak co že by ze státu a jeho občanu provedl? Nu nedělejte si iluze.
Taraszátaras 27.3.2006 12:08

Re: Sodruh Uhl je sparávný soudruh,jako jím byl soudruh Trocký.

Nevím, jestli nemáte vypůjčenou firmu (ten jiný Marat občas píše s hlavou i patou), ale srovnávat padesátá léta a normalizaci (klást mezi ně rovnítko) může jenom člověk nepoučený, když už ne rovnou trouba.
Švrk 27.3.2006 12:23

Re: Re: Sodruh Uhl je sparávný soudruh,jako jím byl soudruh Trocký.

Asi jsem trouba, ale pro mne je komunismus jako komunismus, na době projevu tohpo ktrého konkrétního zločinu nezáleží, jeho zločiny stejné jako zločiny fašismu a bývalý komunista je pro mne co bývalý černoch.
Taraszátaras 27.3.2006 12:57

Re: Re: Re: Sodruh Uhl je sparávný soudruh,jako jím byl soudruh Trocký.

Ano, a když trh, tak bez přívlastků, každý se o sebe musí postarat sám (včetně nemocných a slaboduchých), třetí cesta vede do třetího světa, Paroubka nikdo nevolil a pan profesor má vždycky pravdu. Máte ty hesla nějak očíslovaný?
Auiam 27.3.2006 15:45

Re: Re: Re: Re: Sodruh Uhl je sparávný soudruh,jako jím byl soudruh Trocký.

Sice vcetne nemocnych a slaboduchych, ale s vyjimkou linych!
 
honzak 27.3.2006 13:28

Re: Re: Re: Sodruh Uhl je sparávný soudruh,jako jím byl soudruh Trocký.

nezoufej, jsme minimálně 2! Komanč zůstává komančem, i kdyby měl péra na čelence sebezelenější.
Jaroslav 27.3.2006 11:41

Petr Uhl si nezaslouží být ostouzen za svých 9 let komunistického kriminálu

a zdá se mi, že pan Beneš je až tak moc "pravicový", až se stává fašistou. Petr Uhl při svém odporu vůči komunistům nevraždil nevinné lidi, jako se to "přihodilo" Mašínům. Takže, co se týče předlistopadové antikomunistické činnosti je Uhl statečnější a mravnější než Beneš, Hučín, Mašínové a spol. dohromady.
Samozřejmě se s ním nedá ve všem souhlasit, nicméně je ho možné na rozdíl od jiných "polistopadových" bojovníků proti komunismu aspoň respektovat kvůli jeho minulosti.
Jen mně mrzí, že jako člen a volební kandidát strany Zelených Petr Uhl vysoce pravděpodobně směřuje do koalice s ODS. Tuto proměnu "levicového" publicisty a politika v "pravičáka" rozhodně nevítam.   
Jirka H. 27.3.2006 11:44

Re: Petr Uhl si nezaslouží být ostouzen za svých 9 let komunistického kriminálu

Toho bych se tolik nebál. To je totiž zakopaný pes SZ - pokud by se dostala do Parlamentu a potažmo do vlády, určitě se rozpadne a nebude disponovat tolika mandáty co získá z voleb... Uhl ze svých zásad až tak moc neustoupí a Bursík ze své pravicově-milionářské pozice taky ne.
honzak 27.3.2006 12:18

Re: Petr Uhl si nezaslouží být ostouzen za svých 9 let komunistického kriminálu

"je Uhl statečnější a mravnější " protože "nevraždil nevinné lidi".  Kam se na P.U. hrabe Vinnetou s Old Shatterhandem....
Pane, vy jste dobrý soudruh a demagog. Zajeďte si do Běloruska (dokud to jde), abyste si tu levici užil na vlastní kůži.
Jirka H. 27.3.2006 10:44

Menšiny

Rád bych připomněl, že když Petr Uhl hájí menšiny, zdejšími diskutéry zřejmě myšleni hlavně Romové/Cikáni, má to svoji váhu. On totiž prožil nemálo let svého života po kriminálech, v poměrně těsném soužití právě s cikány, a to spíše mezi tou horší částí. Jestliže přesto (nebo právě proto) se této menšiny zastává a její práva na rovnoprávnost hájí, má to přece jen jinou váhu, než když to činí lidé co se s tou menšinou setkávají jen na dálku, přes média či diskuse na Psu, ať již se vyjadřují pro či proti ní. Jakkoliv s ním často nesouhlasím, musím proto váhu jeho názorů ctít.
Kromě toho je velkým kladem schopnost Uhla stát si za svými názory, podle svého svědomí a klidně proti všem - proti totalitními státu, proti policejní mašinerii, proti názoru většiny, což mimochodem není o moc lehčí.
Dále má oproti nám všem poměrně velké právo i hodnotit činnost např. Hučína . Ve stejné době bojoval proti stejnému režimu a proto když řekne, že násilí a teror v té situaci nebyli na místě, protože nelze hájit lidská práva a zároveň zabíjet, má to svou váhu. Kromě toho je známá věc, že násilné a teroristické činy proti civilnímu obyvatelstvu byly spíše kontraproduktivní a sloužili více komunistické propagandě. Já osobně třeba měl za to, že podpalování stohů zemědělcům v 50. letech byla více méně provokace StB a ke svému úžasu teď zjistil, že se k tomu přiznali třeba Mašínové a komunisté nelhali, měli pravdu! Ještě se nakonec dozvíme, že v těch Babicích fakt vraždil "třetí odboj"
 
honzak 27.3.2006 11:04

Re: Menšiny

Jiří, že máš doma na zdi plakát s Che Guevarrou?
Jak zde již někdo napsal P.U. je GENETICKÝ trockista. A to soudruhům vadilo nejvíc.
Jeho hájení menšin se nijak pozitivně projevilo, alespoň na dolním toku Labe, který občas služebně navštěvuji (a kde je hustota cikánského osídlení dosti značná).
Sečteno a podtrženo - je to utopický plácal.
tojefuk 27.3.2006 11:16

Re: Menšiny

Už tady někdo psal, že pokud Uhl seděl s cikánama, seděl s někým, komu byl vnucen jednoznačný vězeňský režim ! Titíž cikáni na volno se chovají výrazně jinak, to Uhl neráčí chápat. Pomohlo by nuceně nastěhovat Uhla do Matiční a možná by bojoval za něco jiného!
Jirka H. 27.3.2006 11:33

Trockismus

S tím termínem trockismus se tu hodně operuje, ale bohužel v prostředí ČR to není moc vhodné, protože ten výraz má plno protichůdných výkladů.
Například pokud v 80. letech Uhl zastával názor, že je proti totalitě nutno bojovat nenásilným způsobem, za pomoci mezinárodního práva, úcty k lidským právům a "slovem", zatímto Hučín preferoval vyvolávání revoluce bombovými útoky a zabíjením nepřátel, kdo z nich by spíše byl "trockista"?
A co se týká základní mezinárodně politické filozofie - podstatou trockismu byla myšlenka, že není možné mít nejdemokratičtější - (tedy dle L.D.T socialistickou...) společnost v jedné izolované zemi, ale že je v jejím životnm zájmu své zřízení, třebas násilím, exportovat i do celého světa. Jestli se zajímáte o současnou mezinárodní situaci tak možná víte, že to je podstatou současných amerických neokonzervativců reprezentovaných Bushem jr., kteří to narozdíl od L.D.T. v praxi realizují ;-) Samozřejmě že pro skutečné znalce historie to není překvapením, neokonzerativci totiž skutečně z trockistů ve 40. letech v USA vzešli... Takže bych s tím slovem operoval o dost opatrněji
honzak 27.3.2006 11:42

Re: Trockismus

chceš říct, že rudí soudruzi svůj "produkt" nevyváželi násilím? Že Rusové nediktovali svým vazalům co a jak mají dělat?
Mě učili, že trockismus je levá úchylka (nicméně musím konstatovat, že na marxáku jsem vůbec nedával pozor).