3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo se nechá naočkovat, nezlobí

Znáte někoho, kdo očekává Den D, kdy svět oslaví vítězství nad epidemií? Asi těžko, lidé už většinou tuší, že virus SARS-CoV-2 bezpodmínečnou kapitulaci nepodepíše, takže nás čeká nějaká éra života s ním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vérosta 25.11.2020 5:54

clovek ma prece pravo nakazit kohokoliv ze sveho okoli jakoukoliv znamou chorobou, ne? ;-D;-D

M. Kanda 25.11.2020 6:32

Člověk má především právo učinit maximum možného pro to, aby se vlastními silami ochránil a hlavně nestrkat pačmáky do života druhým.

To tupé spoléhání na "tvoje rouška chrání mě" stejně dríve nebo později skončí.

K. Wágner 25.11.2020 6:39

§ 152Šíření nakažlivé lidské nemoci (1) Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci. ;-)[>-]

R. Langer 25.11.2020 12:28

Tak, a já jsem zdravý, tak mě z toho laskavě vynechejte, ano? :-P

P. Moravčík 25.11.2020 12:43

Ale ak ste prenášač a niekoho nakazíte, tak Vám ten vírus prepadne. Vidím, že ste nepochopil.;-)

R. Vacek 25.11.2020 5:46

Vždyť už dnes se dítě bez očkování nedostane do školky, takže žádná změna.

R. Langer 25.11.2020 5:38

Vidím, že ta žlutá hvězda je čím dál tím aktuálnější... :-P

V. Vérosta 25.11.2020 5:56

spravne, neockovani budou exkomunikovani a upaleni. jinak tu ekonomiku nepostavime na nohy!! ;-D

P. Boublíková 25.11.2020 2:44

Úplně bez rizika není žádné očkování, odpůrci očkování to ostatně ví nejlépe. Ti, co jsou ochotni se naočkovat a tím se podílet na vzniku kolektivní imunity by měli mít nějakou výhodu oproti neočkovaným, kteří se chtějí bez rizika, na cizí účet na kolektivní imunitě pěkně svézt.

Šla bych ještě dál. Neočkovaní si budou hradit náklady na léčení covidu, neočkovaní nebudou mít přístup do zdravotnických zařízení vyjma soukromých... možností je podstatně víc než nějaké směšné diskotéky či cestování. Jinak se z toho nevyhrabeme nikdy.

R. Langer 25.11.2020 5:41

Já jsem pro, když vy si budete hradit náklady na léčení na všechno mino covidu. Proč bych měl například přispívat na vaši vlastní blbostí zklamané hnáty. Co vy na to, jdete do toho?

R. Langer 25.11.2020 5:42

... zlámané hnáty, blbé autokorekce...

P. Boublíková 25.11.2020 6:28

Vzhledem k tomu, že se chci nechat očkovat a covid tedy pravděpodobně mít nebudu, by mi pojišťovna nehradila nic? Tak do toho vážně nejdu :-P

R. Langer 25.11.2020 12:06

No vidíte, jaká je to blbost, že? ;-D

F. De Winter 25.11.2020 8:05

Fajn, všichni kuřáci si budou hradit léčbu všech nemocí s tím spojených, všichni co jedí sladkosti si budou hradil léčbu minimálně cukrovky, obézní....

Zrušme tedy zdravotní daň a zaveďme skutečné komerční pojištění, kde pojišťovna vyhodnotí rizika a nabídne cenu a vy jí můžete zaplatit nebo odmítnout...nebo neplatit nic, že!

P. Boublíková 25.11.2020 8:15

Vy si bohužel pletete infekční a neinfekční onemocnění. Tedy pletete si ohrožení sám sebe versus ohrožení ostatních.

R. Langer 25.11.2020 12:08

Neplete. Ten covid je úplně stejný, jako jakákoliv chřipka, není to žádný smrtelný mor. Nesnažte se to překrucovat. :-P

S. Pavuk 25.11.2020 0:51

Myslím, že otázka vstupu na diskotéku bez zaočkovnia nebude tak dôležitá ako otázka, či človeka pustia do práce. Vyzerá to tak, že zostane len jedna skupina osôb, ktoré sa nemusia obávať diskriminácie keď sa nedajú zaočkovať - dôchodci. Hm.

A. Poláková 25.11.2020 10:42

Kdo by chodil na diskotéku, kdyby tam nebyla možnost nakažení? To už by nebyla ta správná ruleta ne ? Ostatně důchodci se rádi dají oočkovat, myslíte, že se budou obávat dlouhodobých účinků? Fakt se těším na to, že konečně budu nediskriminovananá.