19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jägermeister 7.7.2009 13:36

Mě nevadí

opilci, pokud neobtěžují nebo nesedí za volantem, nevadí mi rovněž feťáci, ze stejného důvodu. kdo mi ale vadí, to jsou kuřáci, kteří mne svým smradem otravují, všude, kde se snini setkám! Jsem ročník 1934 a pamatuji si dobum kdy se kouřilo o stošest a málokomu to přišlo divné. Ale vzhledem k tomu, kolik dnes musíme dýchat zplodin z aut, kterých tenkrát jezdilo pár, je potřeba kuřáky, v jejich bezohlednosti, ukáznit!

Ben 7.7.2009 13:52

Re: Mě nevadí

Proč tedy neapelujete na automobilisty, aby jezdili raději na kole? Protože to není tak snadné. Teď je nekouření móda a myslím, že i prospěšná, nicméně kouření je a ještě dlouho bude jenom jedním z rizikových faktorů. To, že se téměř všechny nemoci svádí na kouření je klam, který má zastřít objektivně se zhoršující životní prostředí. Nikde jsem nečetl statistiku, které zohledňovala např. vznik rakoviny podle relevantních činitelů. A těch jsou řádově stovky. Některé daleko horší než kouření.

Chris Kelvin 7.7.2009 14:04

Re: Mě nevadí

Zapomínáte, že i když životní prostředí je opravdu hodně špatné, peci jen není plné psychotropních látek. Proto bych si dovolil uctivě kuřáky žádat, aby si kouřili někde v ústraní a mne tím neobtěžovali.

Ben 7.7.2009 14:13

Re: Mě nevadí

Ano my si kouříme v ústraní ve své kuřácké restauraci. To jenom Vy nás obtěžujete.

MPL 7.7.2009 14:26

Re: Mě nevadí

Bohužel zrovna minulý týden na dovolené jsem viděl a zaroveň musel při jídle čmuchat čoudění kuřáků v odedávna nekuřácké jídelně. A nebyli to Češi, ti tam nikdy nekouřili. A vůbec těm kuřákům nevadilo, že tam jedly i malé děti. To je ta hovadské chování, obávám se, že většiny kuřáků. Oni to, jak to tu někteří dřívější kuřáci napsali, vůbec nechápou, že kouřením obtěžují okolí.

Ben 7.7.2009 14:33

Re: Mě nevadí

Pamatuji si na doby, kdy byl ke každému (téměř) osobnímu vlaku připojen kuřácký vagon. Téměř vždy si do něho přisedla, obvykle starší dáma a rozčilovala se, že se tam kouří, přestože bylo zbytek vagonů nekuřáckých. A tak to máte. Blbci a primitivové se najdou jak mezi kuřáky, tak mezi nekuřáky.

MPL 7.7.2009 14:42

Re: Mě nevadí

Jistě ta paní byla pro zasmání. Taky pamatuju doby, kdy nekuřácký vagon, který měl uzavřená kupé, byl od kuřáků celý "provoněný", protože klidně čudili v uličce. Do kuřáckého vagonu netrefili.

alfalfa 7.7.2009 14:45

Re: Mě nevadí

A já si zase pamatuji, že si kuřáci chodili sednout do nekuřáků a do kuřáku si šli jenom zakouřit.

Trepifajaxl 7.7.2009 22:43

Re: Mě nevadí

Člověče, vy obtěžujete normální lidi jen svou existencí.

úterý 7.7.2009 13:28

oxymoron

poprvé v životě vidím důkaz, že "tolerantní kuřák" není oxymoron ;-DR^

Slapsky proud 7.7.2009 13:09

Pekne

Vyborny clanek od inteligentniho cloveka. R^ 

woka 7.7.2009 14:47

Re: Pekne

souhlas, přidávám taky R^

alfalfa 7.7.2009 12:50

Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Vyhazujete špačky, kde vás napadne, kouříte na balkonech i v bytech, které máte v pronájmu a takový byt se po vás strašně špatně pronajímá. Já vás už jako nájemníky nechci, ani kdybyste platili majlant.

Ben 7.7.2009 13:02

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Já si kouřím ve svém domě, na svém pozemku a ve své pracovně. Nájemníky nekuřáky bych si taky nevzal, protože jsou to kverulanti, kterým není nic recht.

Jura Jurax 7.7.2009 13:06

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

R^R^R^

A sledujete, kam vítr unáší zplodiny Vaší kuřby ... ono je ve střední Evropě v osídlených oblastech statisticky zaručeno nejen že v kterémkoliv čase na všechny světové strany od jedince se do vzdálenosti jednoho sta metrů vyskytuje jeden blbec, ale taky i jeden militantní nekuřák ...

alfalfa 7.7.2009 13:26

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

já vám tohle právo samozřejmě neberu. Když jsem začala byty pronajímat, myslela jsem si, že za poměrně vysoké nájemné přece nebudu lidi takhle omezovat, ale už jsem to pochopila a podívejte se na nabídky pronájmů, kolikrát se tam vyskytuje- ne kuřáky. Není to pouhá libovůle majitelů, jsou to zkušenosti.Takový prokouřený byt, o který se pak zajímá třeba rodina s novorozencem, to abyste se styděl.

Ben 7.7.2009 13:39

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Ano souhlasím s vámi. Je to přece naše volba a naše svoboda komu ten byt pronajmeme, bohudíky. Ale stejné je to i s restaurací. Jako kuřák přece nebudu chodit do nekuřácké restaurace a naopak. Jenže nekuřáci by nám svobodu rozhodnutí rádi vzali. Teď nám zakážou kouřit v kuřácké restauraci a zítra nám budou holit hlavy?

alfalfa 7.7.2009 14:00

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Když vy kuřáci jste hrozná prasata:-D:-D

alfalfa 7.7.2009 14:12

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

A teď vážně k vašemu názoru, že by vám nekuřáci rádi vzali svobodu. Zákaz kouření v dopravních prostředcích a ve veřejných budovách vám nevadil? Opravdu by mě to zajímalo.

Ben 7.7.2009 14:17

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Nevadí mi na všech místech, kde jsou nuceni být nekuřáci a kuřáci společně. Tedy možná i na víc místech, než jste vyjmenoval. Ale kuřácká restaurace tam rozhodně nepatří.

alfalfa 7.7.2009 14:43

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Pokud vím, tak na pracovištích musely být dříve kuřárny, takže si poněkud odporujete. Na ulicích také musí být kuřáci i nekuřáci společně.

Ben 7.7.2009 14:47

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

No a chodili snad nekuřáci do těch kuřáren? A panebože, jak daleko ucítíte vemku kouř?

alfalfa 7.7.2009 14:59

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

To není podstatné, podstatné je, že jste v převážné většině bezohlední. Kuřáci do kuřáren nechodili, kouřili ve škole v kabinetě a kouří tam dodnes. Bez ohledu na to, s kým sedí. Půjdete s dlouholetým kolegou , kterého máte rád, do sporu?

Ala 7.7.2009 22:40

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Panebože, to byste se divil, jak daleko mě ten kouř praští přes nos. A je to vždycky hodně nepříjemné. To jen kuřák si myslí, že když to "foukne stranou", není nic cítit.

Ben 7.7.2009 14:20

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Tedy abych pravdu řekl vadí, ale slušnost mi káže tam nekouřit.

petekreff 7.7.2009 15:43

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Ale nenamlouvejte se, ze jde o Vase svobodne rozhodnuti - v te restauraci kourite, protoze jste na cigarety zavisly. Nebo jak casto si svobodne rikate: dnes si nezapalim? (Jsem taky kurak.)

Kazdopadne, at jsou ty argumenty o svobodu jakekoli, v zemich, kde je zakazano v hospodach kourit, se skoro vsichni shoduji, ze je to tak lepsi.

O. M. 8.7.2009 11:02

Re: Když vy kuřáci jste hrozná prasata

Prosím, negeneralizovat. Znám ty, které popisujete (oblíbeným zakončením kuřby je odhod vajglu z pátého patra dolů na trávník - klepání popelu je proti tomu téměř prkotina) a taky mě strašně se*ou. znám ale i pár takových, kteří se snaží neobtěžovat (dokonce i odklepávají popel do krabičky, když není k mání popelník), ale je jich málo, žalostně málo...:-(

vitr 7.7.2009 12:46

jsem nekurak ale stve mne kdyz si vsichni v Nemecku z hospody

utecou ven si zakourit a ja protoze nekourim tam uvnitr sedim sam - diskriminace ;-D

jinak se mi clanek moc libi, myslim ze kourit je slabost s kterou umime dobre zachazet, az ji odstranime vleze nam oknem jina, ktera nam bude delat daleko vice problemu !

jorrick 7.7.2009 12:58

Re: jsem nekurak ale stve mne kdyz si vsichni v Nemecku z hospody

Nic vám nebrání jít doprovodit své závislé kamarády na těch pár minut před hospodu. Když jsem ještě kouřil, vždy jsem hlasitě oceňoval společníky, kteří stáli o mou společnost natolik, že se mnou vyšli ven.

vitr 7.7.2009 13:04

Re: jsem nekurak ale stve mne kdyz si vsichni v Nemecku z hospody

jsem linej mrznou venku - chybi mi ten pozitek  ...   a stat venku bez cigara - to je clovek jak bluúma;-P