19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šnek 31.3.2008 9:51

Moc bych to s těmi hrdiny nepřeháněl.

Kdyby byl dnes Žižka na živu, tak už ho dávno honila Carla Del Ponte a její nástupci. Terorismus a svatá víra šly vždy ruku v ruce.

Bianca 31.3.2008 10:44

Re: Moc bych to s těmi hrdiny nepřeháněl.

No, soudim, ze kolem Zizky ta svata vira sla tak trochu mimo. On byl predevsim vojak. Vedel predevsim, co je z vojenskeho hlediska dobre a co nikoli. Virou se pak prilis neohanel.  Saaak take s adamity zatocil jak nalezelo, vira nevira....

Pišta 31.3.2008 13:21

Re: Re: Moc bych to s těmi hrdiny nepřeháněl.

Ale, ale .Vírou se oháněl až Bůh, pardon příroda ,bránila. samozřejmě tou svojí. Zkuste si zopakovat slova husitské hymny, Kdož sů boží bojovníci.A husiti se považovali za boží bojovníky. Proto nejvíc nenáviděli ty, co podle jejich názoru nevěřili správně .Katolické kněze, řádové bratry a sestry. Pokud jim padli do rukou byli nemilosrdně upáleni. Adamiti byli podle něj kacíři, proto je upálil. I Palacký píše, že "Žižka byl fanatik" a Palacký by byl určitě ten poslední, kdo by chtěl Žžkovi křivdit. Pochopitelně mínil, náboženský fanatik. Žižkova slova o "bití,  pálení ,topení a věšení nepřátel slova božího ,nehledíc na věk či pohlaví "rozhodně nebyla míněna jako fráze. On se tak skutečně choval. Když husiti pod jeho velením dobyli Chomutov, každý obyvatel který boj přežil, včetně žen a dětí byl upálen. Třicet mužů bylo ponecháno na živu"aby měl kdo pohřbít mrtvé." Chomutovské ženy byly svlečeny do naha a za Chomutovem nahnány do chalup a tam upáleny. Postaraly se o to Táboritky. Chomutov měl v té době asi 2500 obyvatel. Podobně to dopadlo v Prachaticích a Německém Brodě.  S válčením to nemělo nic společného.

attila kováč 31.3.2008 9:25

poděkování

děkuji. konečně čtu jasnou formulaci toho, co si již dávno myslím. už jsem se bál, že jsem sám. ještě jednou děkuji

PROKOP BUBEN 31.3.2008 9:16

JAK VIDNO

Vlk zakomponoval do svého národnostního guláše nejen svá zrníčka jedu, ale neopoměl omastit i novodobé hrdiny a zářné příklady pro jsoucí i budoucí, typu kLause a spol.....

miki 31.3.2008 9:27

Re: JAK VIDNO

o čem to tady žgryndáš, mongole

jirka.s. 31.3.2008 9:40

Re: Re: JAK VIDNO...

.... blb zůstane blbem, prasečí zub zase prokopnutou tamburínou! ;-(

PROKOP BUBEN 31.3.2008 10:44

Re: Re: Re: JAK VIDNO...

Zklidněte hormon - kLausmodří zaslepenci.....

jirka.s. 31.3.2008 17:45

Re: Re: Re: JAK VIDNO... schíza jako z praku!

Re: Soudruh Jelínek má občas dobré postřehy.:

Autor: PRASI DENT IP: 88.103.252.xxx Datum: 24.03.2008 11:09

ta blbistická střela TOPOL musí přesvědčit každého.....Jen ten RaJský mu jaksi oddolává......

Öman 31.3.2008 11:11

Re: JAK VIDNO

Psal i o tobě, Bubne. Ale ne jako o hrdinovi.

PROKOP BUBEN 31.3.2008 11:18

Re: Re: JAK VIDNO

No oproti účelovému vytí Vlkově, jsem přece jen s těma bolševika trochu zabojoval....

lucina(pes) 31.3.2008 11:27

Re: Re: Re: JAK VIDNO

Na jejich straně, žejo. A při tom potýkání vás něco vzalo přes kebuli, takže jste taky válečný hrdina, prinejmenším ve svých očích. A jak statečný na stránkách internetu!

jirka.s. 31.3.2008 18:31

Re: Re: Re: JAK VIDNO

Rádio Svobodná Evropa: „Nemohli nic dělat a byli bezbraní. Komunističtí popoháněči v kožených kabátech a s revolvery v kapsách objížděli vesnice a terorizovali…“

Lizetčin otec: „… ty sv/ině! Kde to sme?! Pane Daniel, kde to sme? Pro tohle sme dřeli? Kur/vy sme! Počkejte až to praskne. Bez výčitky pověsím každýho komouše, kterej mi přijde pod ruku. A já mám o nich přehled, pane Daniel, víte? Já mám totiž na starosti stranický známky v naší organizaci. U mě se nikdo nebude moct zapřít…“

05.mp3 (256 kB)

liberal shark 31.3.2008 9:10

chyba !

Pane Vlku, identita příslušníků speciálních jednotek patří k utajovaným skutečnostem ve všech armádách světa. Důvodem je ochrana rodin a kolegů ne před novináři, ale před teroristy a zločinci. Tím nechci říci, že nemáme znát své hrdiny a slavné válečníky, kterých máme skutečně víc než dost.

miki 31.3.2008 10:02

Re: chyba !

...atentátník se totiž v klidu podívá na stránky CNN.com, kde najde pravidelně aktualizovaný jmenný seznam všech vojáků amerických a koaličních vojsk padlých v Iráku a Afghánistánu...

Adolf 31.3.2008 8:58

hrdinove...

Tschechei braucht Helden denen das so wie Eiserne Kreuz verliehen werden kann, Helden an denen die Jugend sich orientiert und die stets ein weithin leuchtendes Abbild von Aufopferung und Heldenmut geben.

Kurz gesagt: Helden wie der große EK-Träger Adolf Hitler!

Und jetzt alle gemeinsam: „Die Fahne hoch….“

jarmich 31.3.2008 9:42

Re: hrdinove...

Nesnažte se nám vnucovat  němčimu.Tak dobře německy neumím. Naše děti a vnuci budou používa angličtinu. A to né proto že jim jí někuo nutí, jako nám ruštinu, ale proto že jí chějí. I mladí němečtí manažeři používají angličtinu z ekonomických důvodů. Ale zde pište časky. Děkuji.

Branik 31.3.2008 12:23

Re: hrdinove...

'...das so wie EK'

Adolfe, dekujeme vam za 'tento jakoby' prispevek.

Ale priste bych doporucoval rec, ktere rozumi nejen ostatni ctenari, ale kterou sam bezpecne ovladate.

Klička 31.3.2008 8:46

Hrdinové

Vážený pane, s podstatou Vašeho článku lze jistě souhlasit, nicméně s některými uváděnými příklady již nikoliv. Voják, padý v Afganistánu, o kterém je taky řeč, nebyl dle mého názoru ani zbabělec, ani hrdina. Byl to pouze žoldák, který za mrzký peníz byl ochoten nasadit život.Nejsem vůbec přesvědčen o tom, že by do Afganistánu šel nasazovat život s nějakými ideály a z přesvědčení. Zkuste si definovat pojem "hrdina" a potom si do definice dosadit některé hrdiny Vámi jmenované. Nějak to nebude hrát, že? Představte si, že by naše armáda platila svým žoldákům mzdu, obvyklou u jiných zaměstnání, kde lidé nasazují své životy (hasiči a pod.).Velice rychle pak zjistíte, že vojáků, ochotných nasazovat své životy v zahraničí se jaksi nebude dostávat. Jejich hrdinství velice rychle vezme za své. Jistě mezi námi žije mnoho hrdinů, nicméně je nutno je hledat někde jinde než jak jste popsal. Mezi lidmi, kteří nezištně pomáhali zachraňovat životy a majetek při povodních, mezi těmi, kteří se neváhají zastat bližního při útoku grázlů, jichž jsou plné ulice, mezi těmi, kteří aktivně bojují proti bezpráví, jehož jsme dnes a denně svědky. Tam hledejte své hrdiny a ne mezi současnými vojáky - žoldnéry.

AndyO 31.3.2008 9:05

Re: Hrdinové

Kličko, co vy za mrzký peníz děláte?

Klička 31.3.2008 9:42

Re: Re: Hrdinové

živořím z důchodu

maamotti 31.3.2008 10:06

Re: Re: Re: Hrdinové

A zřejmě jen Váš důchodový věk Vám brání zaskočit za ony žoldáky.

Klička 31.3.2008 10:21

Re: Re: Re: Re: Hrdinové

Zde máte pravdu, ale jen částečně. Nasazovat život ve válce, která nebyla oficiálně vyhlášena je však pro mne obecně nepřijatelné. Proto jsem tady také použil slovní spojení "mrzký žold".

jirka.s. 31.3.2008 9:45

Re: Re: Hrdinové

No, ať to převracím, jak chci, furt mi z toho vychází, Andy,  že pan Klička má tak nějak asi pravdu! ;-(

liberal shark 31.3.2008 9:11

Re: Hrdinové

Du verfluchtene Schweinhund, eat mud and die !!

Klička 31.3.2008 10:03

Re: Re: Hrdinové

Umíte být sprostý, dokonce ve dvou jazycích. Výborně. To je asi tak všechno, co umíte.

liberal shark 31.3.2008 13:45

Re: Re: Re: Hrdinové

Má odpověď je zcela adekvátní vašemu vyjádření, Genosse ... (Y)

Queribus 31.3.2008 10:02

Re: Hrdinové

Myslím, že nemáte tak úplně pravdu. Ti muži jsou vojáci naší armády. Profesionální armády, tedy pobírají plat. Proč to hned nazívat žoldem? A ti vojáci odjeli tam, kam je posla jejich vlast. Oni si tam nejeli hrát na hrdiny, oni tam dělají svoji práci. Jsou tam, abych tam nemusel být já, nebo Vy. Mimochodem, ten populární film Fitna jste už viděl?

Klička 31.3.2008 10:12

Re: Re: Hrdinové

Pokud je mi známo, pak žádný ze států, které mají svá vojska v Afganistánu tomuto státu válku nevyhlásil, stejně, jako ji Afganistánu v minulosti nevyhlásili ani rusové. Pokud to neučiní, pak tam nemají co pohledávat. Afganistán je totiž problém američanů, kteří taliban vyzbrojili. Je to fiasko minulé americké politiky. Takovýchto zásadních chyb se bohužel USA v poslední době dopouštějí nějak moc často. Neříká se mi to dobře, protože mám ameriku rád, její politiku poslední doby však nikoliv.

Queribus 31.3.2008 10:18

Re: Re: Re: Hrdinové

Souhlasím, ale... Mohl ten náš voják za to, že USA vyzbrojily Talibán? Ano byla to krátkozraká politika, ale v současnosti se s tím nedá nic dělat. Snad se jen poučit. Jenže politici jsou nepoučitělní.