14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsou vědci magoři?

V tomto a minulém století, ovšem tedy prakticky už od dob renesance, se lidstvo ani moc neřídí výkladem různých svatých písem. Místo toho využívá jako "orákulum" různé vědce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Michal 31.5.2014 7:20

Re: Školní svačiny

Za nás dodávali mléko ve čtvrtlitrových lahvičkách, a aby to děti nepily studené, dávaly se ty lahvičky ohřát na topení. Mléko mám rád, ale teplé ani náhodou!

Ale nějak to tehdy skončilo poměrně rychle.

Tyhle nápady s automaty dopadnou úplně stejně. Ostatně, jak skončila ta poslední akce této kategorie "ovoce do škol"?

P. Boublíková 31.5.2014 8:03

Re: Školní svačiny

My jsem měli také mléko v lahvičkách. A to až do roku 1978 (maturita).

J. Krásenský 31.5.2014 7:38

Oprava posledních dvou vět

"Ale studené mléko a teplé koláčky nám dělají dobře i teď. (Robert Fulghum)  Přeji hezký den!"

Svou časovou tíseň jsem chtěl svést na kefír, nikoli pouze jogurt.

V. Kolman 31.5.2014 9:07

Re: Školní svačiny

Pane Krásenský, když dva dělají totéž, není to totéž. Před mnoha desetiletími jsme v "ZUŠ" jednoho nejmenovaného podniku dostávali nikoli studené mléko, ale teplé kakao. To bylo do třídy (teoretická část výuky) přineseno službou. Kakao většině z nás chutnalo a nevzpomínám si, že by bylo vyléváno, nebo že by mělo nějaké projímavé účinky. Po svačině (velká přestávka) byly hrnky opět službou odneseny a kdesi (kde - to nás puberťáky nezajímalo) také potom pečlivě umyty. Zkrátka pohoda.

J. Sinnreich 31.5.2014 5:02

Skolni obedy

Michele Obama se rozhodla bojovat proti obezite americkych deti zdravi prospesnou stravou ve skolnich jidelnach. Ne, ze by v USA nebyl nadbytek obeznich deti, ale cely program skoncil naprostym fiaskem. Podle statem narizenych norem byl jidelnicek urcovan tak, aby zahrnoval specificke kvoty zeleniny, ovoce, lustenin a tmaveho peciva. Problem byl v tom, ze skoly musely eliminovat na pr. popularni sendvice, protoze dva platky chleba denne prekrocovaly tydenni normu. Vetsina obedu koncila v odpadkovych kosich, bojkotem jidelen a pasovanim zakazanych potravin do skol. Program byl rovnez financni katastrofou a byl potichu zrusen v r. 2013. Deti jsou nadale obezni z cehoz jsou obvinovani Republikani. O tom, ze zasady spravne vyzivy zacinaji v rodine se nikdo neodvazi diskutovat.

Z. Kulhánková 31.5.2014 7:14

Re: Skolni obedy

A že Michelle samotné roste zadnice jak ta zázračná fazole, o tom se mluvit nesmí.

J. Lepka 31.5.2014 8:33

Re: Skolni obedy

Čemu se divíte, ta famílije je prolhaná komplet.

J. Anděl 31.5.2014 2:56

Magoři

Samozřejmě, že jsou (někteří) vědci taky magoři. Nevyhýbá se to žádnému oboru. V těch oborech, které mají větší vliv na společnost, ať to dřív byla církev nebo dnes věda (medicína a společenské vědy zejména, ekologické určitě taky, např. fyzika si tolik nezahrává s lidmi, jen někdy pomáhá vytvořit moc nebezpečné hračky), je samozřejmě takový magor nebezpečnější.

Otázka je, kolik procent z nich jsou magoři. Opravdu velcí magoři, těch nebude mnoho a většina se jich vyskytuje v komixových filmech a koncentračních táborech. Ovšem drobných magorů, samolibých ješitných konatelů univerzálního dobra, těch je celá řada. Jestli většina, nebo jenom půlka, či snad méně, to si netroufnu posoudit.

Naštěstí však ruce na penězích nemají vědci, ale politici, různé komise nebo nějaké soukromé subjekty, společnosti, korporace atp. No - a mezi nimi je magorů zhruba stejně :-))).

Já bych to bral tak, že lidi jsou magoři obecně. S tím se dá žít. Jiná možnost stejně není. Jen bych se vzdal názoru, že nějaké vzdělání či nějaký typ vzdělání víc garantuje soudné hlavy než jiné.

P. Sulc 31.5.2014 2:54

No vidite, pane Vlku,

Cesi se opet, uz po klikate, vyznamenali a bude o nich mluvit cela Unie. A vam to neni recht !

Z. Kulhánková 31.5.2014 2:20

Vědci dosud neobjevili výživný potenciál olomouckých syrečků

To je třeba napravit a okamžitě je povinně zavést na všechny stupně!

P. Dvořák 31.5.2014 2:08

V kterou denní dobu by se mělo jíst smažené filé?

Ryby doma! Jímá mě hrůza při představě, že by ho v některé rodině měli třeba na Štědrý večer. Při rozdávání dárků se rozptýlit na vzdálenost, aby každý byl nejméně dva a půl metru od nejbližší osoby, to by mohlo být docela zajímavé.

Vlastně by mohli jít do přírody. Jiné rodiny to řeší rafinovaněji a mají smaženého kapra. Ten totiž, na rozdíl od páchnoucího smaženého filé, není ryba. Takže se po večeři klidně mohou u stromečku sesednout i s něžnějšími dívenkami.

T. Czernin 31.5.2014 4:10

Máte v tom galimatyáš pane Dvořáku...

Rozumím Vaší nadsázce, ovšem kapr skutečně chutná ještě jako ryba. Takové filé se ovšem pouze tváří jako cosi z ryb a chutí i zápachem připomíná smaženou pneumatiku. Když něco vypadá jako smažená pneumatika, výrazně zapáchá po spálené gumě a při požívání jste nucen vyplivovat dráty z kordu, pak to asi bude nepochybně pneumatika. Takže bon appetit, mon chérie...

P. Dvořák 31.5.2014 4:47

Re: Máte v tom galimatyáš pane Dvořáku...

Je pravda, že filé jsem neměl už nejmíň 8-10 roků, takže nevím, jak chutná. Ale přivedl jste mě na zajímavou myšlenku. Přinesu si pneumatiku a vyzkouším filé 100x jinak :-)

B. Michal 31.5.2014 7:32

Re: Máte v tom galimatyáš pane Dvořáku...

Zápachem? Když někdo nechá filé pár dní v teple, tak určitě bude zapáchat, ale to i jakékoliv jiné maso.

Jak děti chodí a chodily do různých školních jídelen, tak bych je rozdělil na ty, kde personálu a vedení záleží na tom, jak to chutná, a kde jim je to jedno.

M. Prokop 31.5.2014 0:34

Zelené nedorozumění,

tuňáků je čím dál, tím méně, ale mají je jíst školáci, kteří je nevychutnají a nechtějí.

:-P