3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
portwyn 27.3.2009 15:54

Tak jsem zrovna odeslal fyzikální olympiádu

Rafani (mnozí s nějakým tím vrozeným IQ) sice mají o hodině plnou hubu keců, ale FO nedokázal spočítat ani jeden. Slušných dětí mám 5 v okresním kole. Tohle není o drilu, ale o tvořivosti a ochotě přemýšlet, domácí kolo FO je samostatná práce a ten slavný internet mohou klidně použít. Ale musí být nějaká sebekázeň...

Do 3. místa FO v okrese = výhoda u přijímaček, někdy i rovnou přijetí na gymnázium. Takže taky možnost to někam dotáhnout, když se to měří 15-ým rokem.

Schumacher 27.3.2009 16:54

Re: Tak jsem zrovna odeslal fyzikální olympiádu

To je dobře, že vychováváte talenty, alespoň Rafani budou mít z čeho vybírat kvalitní zaměstnance. A jako politici budou mít pilné a poslušné občany poctivě odevzávající daně ;-P

portwyn 27.3.2009 16:59

Fakt si myslíte,

že je správné se na všechno vykašlat a jen dělat bordel?

Jakub S. 27.3.2009 17:30

Re: Tak jsem zrovna odeslal fyzikální olympiádu

Ano, Schumachře? Odpovíte?

portwyn 27.3.2009 12:34

Uplatnění na SŠ

Některé školy to už praktikují. Kamarád mého syna nastoupil do učení, kde byla podmínka, že na internátě nesmí bydlet nikdo se sníženou známkou z chování. Vzhledem k poloze učiliště (maloměsto) docela efektivní nátlak...

Ypsilon 28.3.2009 0:02

Re: Uplatnění na SŠ

Mně to přijde jako docela slušný svinstvo, které povede jen k tomu, že se grázlík ani nevyučí a je mu tak přímo "vnuceno" stát se "skutečným grázlem". Ona řada těchto dářečků se s dospíváním zklidní 

portwyn 27.3.2009 12:31

Tak teď trochu reality

Jak je zde známo, učím na ZŠ a na soukromém víceletém gymnáziu. NA VG je v posledních letech morálka poměrně slušná, zejmééna proto, že se vedení několik výtečníků a výtečnic odhodlalo vykopnout. Strašák funguje.

Na ZŠ se v posledích letech morálka (vůle dodržovat pravidla, vztahy v kolektivu, pracovní kázeň, schopnost soustředění a sebekontroly) výrazně zhoršila - zlom přišel u dětí přijatých cca v roce 1998, tj. ročník 1991 - 1992. Nemá to nic společného s odchody na VG, začíná to už v první třídě. Zatímco děti předtím byly víceméně vychované z domova, na mnohé z těch současných domluva neplatí. Třikrát je požádáte "prosím přestaň kopat do kamaráda" a stejně nepřestanou. Chcete-li s nimi jednat slušně, jaKo rovný s rovným, smějí se vám do obličeje. Jediné, co zabírá, jsou kázeňská opatření a hrozby dvojky z chování.

Samozřejmě každá důtka apod. vyžaduje práci navíc od učitele - musí jednat s rodiči, zdůvodňovat atd. Pokud ale chce vykonávat svoji práci dobře, nic jiného mu nezbývá.

Dělat se hezkým a rezignovat na výchovu je snadné. Mnoho rodičů to už udělalo. Udělají-li to i učitelé, mohou se jít slušné děti rovnou oběsit.

Schumacher 27.3.2009 17:03

Třikrát je požádáte "prosím přestaň kopat do kamaráda"

Následný pohovor v ředitelně za policejní asistence udělá dojem. Zvlášť co hrozí za výtržnictví, ublížení na zdraví, vydírání a krádež -to v případě té vytržené svačiny následně vyhozené z okna. Jukněte do trestního zákona a do zákona č. 218/2003 Sb. Prostředky jsou, jen je využívat. A když si dva uniformovaní přijdou do hodiny pro výtržníka a odvedou ho v klepetech, na třídu to udělá dojem. Spolu s vysvětlením, že takovým vodvazem byla naplněna podstata několika trestných činů a že za takové chování hrozí kriminál nebo pasťák.

portwyn 27.3.2009 17:10

Pojďte učit

ať můžete 5x denně volat do školy policii. Určitě budou blahem bez sebe, že je otravujete kvůli housce vyhozené z okna.

Mimochodem pokud s takovou kravinou budete tahat děti k řediteli, tak na té škole dlouho nevydržíte. Nevím, odkud jste spadl, ale malé děti (I. stupeň) se takhle k sobě chovají skoro neustále. To by policie za velkou přestávku odvedla v klepetech čtvrtinu školy.

Když už chcete poučovat, jak pracovat s dětmi, zjistěte si realitu.

Jura Jurax 27.3.2009 11:58

No,

dílem má autorka pravdu, dílem ovšem mi to připadá trošku jako vzlyk staromilce nad zkaženou dobou a mládeží, co neposlouchá starce a vysmívá se bohům (což bylo tlačeno rydly do již hliněných tabulek sumerských, tesáno do egyptských stél a nesčetněkrát opakováno na všemožných nosičích informací).

Koneckonců jsa cca šedesátník při pohledu na potetovaného různě ocvočkovaného holohlavce s melírovanou kšticí chápu svého tatu, jenž mi před pětačtyřiceti lety nehledanými slovy klnul, neboť jsem měl "dlouhovlasý" účes (asi jako Beatles v Perném dnu) a hodlal jsem neustále nosit texasky (ne džíny, ty byly jen v tuzexu a hříšně drahé při bonu za pětikačku). Tempora mutantur. Ale z mé generace přesto nevyrostli vesměs kriminálníci či veskrze neodpovědná individua, takže lze soudit, že i dnešní pubertální blbečky a blbečkové z toho taky vyrostou. Aspoň podstatná část z nich - ta moudřejší, s dobrým domácím zázemím.

Že se do mládeže dnes cpe nevaž se, odvaž se je pravda, a ta pitomější její část se taky odváže. Ta méně pitomá se neodvazuje tak často až posléze vůbec a učí se a študuje - ono někde tady se lidi dělí obrazně řečeno na vládce (podnikatele, šéfy, odborníky ve svém oboru od instalatéra po hrudního chirurga) a poddané. Kdo chce kam ... a ne vždy je povolen reparát ...

No a je pravdou, že matky, jejichž duševní vyrovnanost se opírá o gelová poprsí, body buildingové ploché bříško, o lifting a značkové boty či kabelky a jejichž duševní obzor je ohraničen tiskovinami typu Story či Aha a mýdlovými operami typu VKV, které nepřečetly za posledních 10 let jedinou knihu kromě příručky o polohách při sexu mne poněkud děsí a dětí odsouzených k výchově těmito typy je mi docela líto. Jenže co nadělat - lidi si nejsou a nebudou nikdy rovni. Vždycky se budou dělit přinejmenším na hloupé a chytré (a tohle dělení koreluje s číslem IQ velice volně).

Jinak mi ovšem přijde článek poněkud odtržená od otázky, zda známkovat mravy. Ostatně po mém soudu samozřejmě známkovat, a přísně.

Jakub S. 27.3.2009 20:52

Re: No,

Pěkné! Výstižné. Jenom nevím, co je VKV.

Věra 27.3.2009 21:52

Re: No,

To bude nejspíš ten seriál Velmi křehké vztahy.;-D

Schumacher 27.3.2009 11:49

Nepochybně.

A k tomu barevná trička s nesrozumitelnými nápisy v cizí řeči, nejen dlouhé, ale i barevné vlasy, sluchátka v uších, v prostředcích hromadné dopravy neustálé ťukání čehosi do nějakých krabiček, všeobecné křepčení bez držení na diskotékách a všeobecná neúcta k zasloužilé generaci, které k extázi stačil prskající gramofón,  flaška čuča a propašované křusky ze zájezdu do NDR.

Jura Jurax 27.3.2009 12:00

Re: Nepochybně.

No, ono dočká-li se času, bude i oněm s nesrozumitelnými nápisy v cizí řeči, nejen dlouhé, ale i barevné vlasy, sluchátka v uších, v prostředcích hromadné dopravy neustálé ťukání čehosi do nějakých krabiček, všeobecné křepčení bez držení na diskotékách a všeobecná neúcta k zasloužilé generaci oplaceno stejnou mincí. Zhusta vlastními dětmi ... ;-);-D 

Janula 27.3.2009 11:31

tak mi to připadá j

jako zákonitý a kýžený krok k návratu "třídní společnosti".Už aby to nastalo!!!!!!

j 27.3.2009 12:13

Re: tak mi to připadá j

nechápu jak to myslíte

františek 27.3.2009 10:57

Naše školství smrdí od hlavy

Nechci říci od ministra. Ten chudák ničemu nerozumí a dá na sobě podřízené rozumbrady.A tak se stane, že o učení rozhodují jacísi pedagogové a psychologové. Prostě lidé, kteří v životě neučili na základce nebo na střední. A radí učitelům, jak se to správně dělá. Kdyby bylo zákonem stanovené, že žák s chabým chováním nesmí jít na střední školu, nebo musí jít k vybrané smečce psychologů na převýchovu, nebo budou ztrestáni jeho rodiče, situaci by to určitě pomohlo

j 27.3.2009 11:35

Re: Naše školství smrdí od hlavy

Ještě, že vy nejste ministrem, to by jsme se vrátili ne do komunismu ale do středověku.Ještě, že jste nenapsal, že je mají postřílet. Co se týče Lišky, je to podle mě nejlepší ministr školství, který tam zatím byl.

A potom , že máme naslouchat starým

Honza42 27.3.2009 11:54

Re: Naše školství smrdí od hlavy

Že směrování školství určují ti co nikdy neučili je nezpochybnitelný fakt. A pak ještě zkrachovalí učitelé. Ti sice učili, ale blbě.

Kukulín 27.3.2009 15:59

Re: Naše školství smrdí od hlavy

přezdívka  j by se měla vrátit do školy. Celkem asi na dvaceti řádcích asi třicet pravopisných chyb je trochu  moc i na absolventa zvláštní školy.

není by jsme, ale bychom; autorka není se dvěmi ale dvěma; po tečce a čárce se dělá mezera, před čárkou mezera není, zato před ale se většinou čárka píše.

kaca 27.3.2009 10:15

nějak tomu nerozumí,

článek by měl být o tom, proč ano či ne zhoršovat známky z chování. A následně se obrátí k ošklivým dívčím sexuálním praktikám (dozví se, jak nemít děti, kroutí zadečkem mezi mažoretkama, poslouchají muziku a končí jako prodejné u silnic). Za mých mladých let byli častějšími adepty pro zhoršenou známku z chování chlapci. To už neplatí? Minimálně i oni si strkají sluchátka do uší a okolí oblažují svým TUCTUC... Nebo autorka učí jen v dívčí škole? Pak plně chápu to rozhořčení, z baráku plného děvenek školou povinných by mě seklo taky...  

JirkaS 27.3.2009 15:34

Re: nějak tomu nerozumí,

A v tom je možná ten problém. Pokud jsou děti vedeny tak, že se řekne: "Budeme probírat to a to" a během několika málo vět jsme u úplně jiné problematiky, pak ve výsledku možná ani netuší, co po nich dotyčná pedagožka chce.;-) Tím neříkám, že jsou děti ukázněné a že bych je snad chtěl učit (opravdu obdivuji kantory na základce, že se z toho nezblázní)... ani si nemyslím, že by bylo vhodné zrušit známky z chování či že by se zde neprojevoval vliv výchovy v rodině. Tím chci jen říci, že by tomuto článku slušela větší koherentnost a nějaký smysluplný závěr. Takto je to jen jakési všeobecné lkaní nad rozvolněnou morálkou společnosti a nikoliv článek vhodný k publikování...

Alena 27.3.2009 8:47

Je nutné známkovat mravy...

Je to diskutabilbí téma. Je fakt,že dnešní děti si ze snížené známky moc nedělají.Asi by ale nebylo dobré snížené známky rušit.To už by učitel neměl vůbec žádný metr na  rušitele výuky.Nabízím pohled z jiné strany.Většina z žáků chce jít na střední školu nebo aspoň na učňovskou.Co takhle posílit úlohu známkování chování s tím,že by byl takovým neovladatelným broučkům ztížen přístup ke vzdělání? Pak by to i na učňovkách možná vypadalo jinak. Zrušením známky z chování se vezme učiteli poslední možnost k umravnění darebů. A taky by to chtělo podpořit autoritu učitelů.

Ypsilon 28.3.2009 0:15

Re: Je nutné známkovat mravy...

Fajn, fakt genyjální nápad. Odepřením dalšího vzdělání ty malé grázlíky jen zcela vědomně nasměrujete k tomu , že z nich skutečně budou jen lumpové s popsaným trestním rejstříkemRv

Ypsilon 28.3.2009 0:16

Re: Je nutné známkovat mravy...

P.S. Na učňáku jsem nějaký čas jako externista učil

Hlupák Já I 27.3.2009 8:12

Nářek

Parchanti, darebáci, to za našich mladých časů nebývalo...:-P

Vladan 27.3.2009 8:06

tak mi to připadá,

že paní J.V. Pospíšilová – Šteflová už sama vrtět zadečkem nemůže....

Jakub S. 27.3.2009 8:42

Re: tak mi to připadá,

To není vtipné, hochu... ani trochu. Je to moudrá starší  d á m a , s přehledem a velmi dobře utříděnými názory. Sebe jsi charakterizoval...

Petra neomi 27.3.2009 9:29

Re: tak mi to připadá,

No, nevím, co je to za moudrost, ve které je tolik zášti.

abyt 27.3.2009 9:42

Re: tak mi to připadá,

Žádnou jsem tam neviděla. Má prostě jiný názor. Tak proč tolik zášti od vás?