29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak se přednáší o Ukrajině

V úterý 25. listopadu jsem se zúčastnil přednáškové akce O Ukrajině dnešních dnů s Petrou Procházkovou konající se na půdě Filosofické fakulty UHK ve spolupráci s královéhradeckým Integračním centrem pro cizince a místní Diecézní charitou. Beseda byla spolufinancována Evropskou unií, takže jsem byl zvědav, jaké informace předává akademická obec za peníze daňových poplatníků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 4.12.2014 19:14

Re: Bolševik se nezapře

A že ti ukrajinští lotři pořád útočí z doněckého letiště na Novorusko, příměří nepříměří, teď už jen chybí kdy z toho letiště povedou přímý útok na Moskvu!

K. Frauknecht 4.12.2014 9:27

Re: A je to :-)))!

"To nic nemění na tom, že díky Rusku, se na Ukrajině zabíjejí lidé."

Jeden ze stáda.

M. Urban 4.12.2014 9:35

Re: A je to :-)))!

A co jste vy? Vaše zvrácené chápání dějin je stejné jako těch co nám ukazovali Pravdu a tvrdili, že je tady kontrarevoluce. Rus napřed uzavřel pro Ukrajinu nevýhodnou smlouvu o dodávce plynu a potom obsadil Dombas, aby nemněli ani uhlí.Tečka

V. Novák 4.12.2014 9:45

Re: A je to :-)))!

Dokážete udržet téma a neodklánět po bolševicku k bitým černochům?

P. Kmoníček 4.12.2014 9:49

Re: A je to :-)))!

Nekecejte a vysvětlujte můj dotaz"odborníku"!

V. Novák 4.12.2014 10:04

Re: A je to :-)))!

Hulákej si na služebně, kde jsi zvyklý!

Tady se dikutuje.

J. Bureš 4.12.2014 9:31

Re: Bolševik se nezapře

K vaší agitce není co dodat. Kdo neříká to co chci slyšet je vychován v KGB, kdo říká to co chci slyšet je ubohá, nepřipravená Ukrajinka. Hold každý, kdo nemyslí jako vy, je bolševik. Opak je však pravdou, to vy jste pane Urbane tím co předvádíte kovaný bolševik. Ti totiž, stejně jako vy, uznávali jen tu svou jedinou pravdu.

M. Urban 4.12.2014 9:41

Re: Bolševik se nezapře

Já na rozdíl od některých diskutérů jsem V Rusku pracoval. Rusové jsou perfektní lidé, ale jak se jich sejde více než sto, tak založí nějakou stranu a jsou nepředvídatelní. Ty vaše kecy mám kdesi hluboko.

V. Novák 4.12.2014 9:46

Re: Bolševik se nezapře

Projevil jste se jako dokonalý dyškutér. Možná byste se svou hysterií mohl sekundovat paní Petře...

Ś. Svobodová 4.12.2014 10:16

Re: Bolševik se nezapře

Tak díky Rusku se na Ukrajině zabíjejí lidé? A já hloupá myslela, že události vedoucí ke krveprolití spustil Janukovyč tím, že nepodepsal asociační dohodu s EU! On sice pak nabízel všechny demokratické (i nedemokratické)kroky, vč. předčasných voleb  k ukončení násilí, ale nebyl vyslyšen. Utekl a tímto nově vzniklá vláda nedostala legitimitu. První její kroky bůhví proč směřovaly proti ruskojazyčnému obyvatelstvu.  Tohoto dění využil Krym a prohlásil se za samostaný. Jeho poloha, přítomnost stálé ruské posádky a mohutná dezerce ukrajiských vojáků umožnila osamostatnění bez krveprolití. Proběhlo referendum o odtržení, které sice EU neuznala, ale místní obyvatelé se vyjádřili naprosto jasně (o tom není pochyb). Podobný scénář se zalíbil i na východě, kde však už vláda s pochybnou legalitou mohla "zaútočit na teroristy", což udělala.

Tak že po shrnutí: za zabíjením lidí na Ukrajině stojí Janukovyč, který neustál politické tlaky USAEU a Ruska a pololegitimní vláda Ukrajiny, která nenašla jiné řešení, než brutální sílu.

J. Boleslav 4.12.2014 10:43

Re: Bolševik se nezapře

Samozřejmě, rusáci jsou dle Vás z obliga. A kdo vodil na špagátě toho Janukoviče, kdepak teď soudruh pobývá?

R. Gramblička 4.12.2014 10:54

Re: Bolševik se nezapře

že nemusí, neznamená, že nějaký takový být nemůže. Otázka je, zda by jste takový dokázal rozpoznat, i pokud by se informace v něm rozcházeli s vašimi názory na věc. Koneckonců, kreacionista by těžko považoval jakýkoliv článek vysvětlující diverzitu života pomocí evoluce za objektivní ;-)

E. Heusinger 4.12.2014 9:06

Nekamenujte Petru

Myslí jí to "politicky" a takových uvědomělých novinářů je nám třeba jako soli.

J. Swozil 4.12.2014 8:44

Procházková je stará prolhaná musulmanská matrace )))

Ta lže pořád.

F. Matousek 4.12.2014 7:56

Vy jste si nevšimla těch hákových křížů ...

Autor clánku si zrejme naopak nevsiml tech srpú, kladiv, hvezd a soch Lenina.

Pochybuje o prítomnosti ruskych vojáku !!? ( na Krymu byli dobrovolníci na dovolené ? ), 

Jeho clánek je tudis tendencní, prorusky paskvil.

S. Ševeček 4.12.2014 9:10

Re: Vy jste si nevšimla těch hákových křížů ...

Je podivné, ža za celý rok nedokázala CNN ukázat jediného ruského vojáka, který by dosvědčil ruská vojska na Ukrajině.

Že by nedokázali ani jediného koupit?

J. Schwarz 4.12.2014 19:16

Re: Vy jste si nevšimla těch hákových křížů ...

Tu skupinu ruských parašutistů, které na Ukrajině chytli a pak po uzavření příměří vyměnili ukazovali snad i v moskevské televizi. Netřeba tedy pátrat v archivu CNN.

J. Bureš 4.12.2014 9:21

Re: Vy jste si nevšimla těch hákových křížů ...

Ten článek není o tom být proruský, je o něčem zcela jiném. On je přesně o takových jako jste vy, o neschopných diskutovat s lidmi, kteří předkládají jiné argumenty nebo jiná fakta.Je o šiřitelích té jedné, jediné správné pravdy. To je ale asi zbytečné vám vysvětlovat, vy to stejně nepochopíte pane Matoušku.

F. Matousek 4.12.2014 14:30

Re: Vy jste si nevšimla těch hákových křížů ...

to jsem pochopil, diskutovat me neucte!

Je ale témer zbytecné diskutovat s nekym, komu vadí hekenkrojce namalované nekym neznámym a nevadí mu sochy Lenina hájené nekym zcela konkretním - o tom radeji ani muk.

Zpochybnovat úcast a podporu Ruska - ruské mensine, je popírání fakt. A o Krymu autor ani slovo ?!

Argumentace proruského autora mi totiz pripomínají argumentace typu: 

Hitler nebyl spatnej, zavedl porádek, postavil dálnice a narídil jezdit vpravo.

A. Novák 4.12.2014 7:47

díky za reportáž...

jen se potvrdily mé názory na Petru Procházkovou...

P. Furch 5.12.2014 11:13

Re: díky za reportáž...

Souhlasím, reportáž není o situaci na Ukrajině a o podílu Ruska na ní. Je o paní Procházkové a o způsobu podávání informací, které by jako novinářka měla podávat pokud možno objektivně. Bohužel její nenávist vůči Rusku (nebo přímo panu Putinovi?) nezná hranic. Čtu její reportáže přes 20 let a jen o Ukrajině píše v LN i několikrát týdně, ale často jsou podáváno velmi jednostraně, až propagandisticky. Co nechce vidět, tak asi nevidí.

K. Frauknecht 4.12.2014 7:25

Modelový příklad

českého hlavního mediálního proudu :-))).

Ten kdo není schopen absorbovat i jiné informace (takový jedinec je historicky označován jako "vůl" :-)) je snadno zařazen do správného stáda. Pak už stačí jen stádo živit a udržovat v napětí (dobře volenými jednostrannými informacemi). Chvíli to vydrží, než se stádo unaví :-))).

P. Boublíková 4.12.2014 5:53

aneb Fučík v suknich

tentokrát na Ukrajině :-)

T. Pansky 4.12.2014 1:52

Ja bych se rad dozvedel vice faktu od lidi, kteri ...

... na Ukrajine byli, maji tam pribuzne, maji tam obchodni vztahy, atd.  Pro normalni vetsinu lidi je situace na Ukrajine neprehledna.  USA zajiste maji sve zajmy rozsirovat prostor pod svoji kontrolou.  Kdo ale jsou lide jako Tymosenkova?  Kdo je soucasny prezident?  Atd atd.  Tesim se na nazory jinych.  S pozdravem, top0625top@live.com

V. Novák 4.12.2014 9:33

Re: Ja bych se rad dozvedel vice faktu od lidi, kteri ...

Takoví lidé jsou přece zaujatí a musejí být z diskuzí vyloučeni!

Jako v 90. letech vylučovali Zelení Khmérové z diskuzí o Temelínu techniky. Radši "diskuzi" předčasně ukončili a trpce si stěžovali, že ji ti zlí technici "rozbili"...

F. Navrátil 4.12.2014 18:18

Re: Ja bych se rad dozvedel vice faktu od lidi, kteri ...

Pane Novák, když čtu vaše příspěvky tak je bezesporu vidět , že vaše IQ není malé, ale naopak. Protože jsem na vlastní kůži zažil německý fašismus a sovětský komunismus, tak nechápu jak můžete být tak jednostranně přesvědčený o názorech, které interpretují lidé s minimálním přehledem a zkušenostmi. Nejsem v žádném případě vyznavačem spikleneckých teorií, ale motem vašich příspěvků je naprosto jednostranná obrana všech nezákonných excesů pana Putina, takže dobře vycvičený ruský agent by si nemohl počínat lépe. Já jsem přesvědčen, že vždy a ve všem bývá pravda někde uprostřed, takže nenuťte mě, abych podceňoval váš charakter a inteligenci.