26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak přežít rouhání

Nedávno jsem zachytil zprávu o knize, v níž jsou Ježíš s Jidášem líčeni jako homosexuální "milenci". Patrně bych si tu knihu mohl opatřit, ale nemám to v úmyslu. Podobných "rouhů" v posledních desetiletích vychází mnoho a nevidím sebemenší důvod je studovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hanko 19.6.2014 14:48

Re: Nejen muslimové

A nechcete nám zde pár těch hlavních důkazů zrekapitulovat? :)

Co vůbec víme o autorech evangelií? Kdo to byli? Co bylo jejich motivací, PROČ své texty sepsali? Jaké použili zdroje? Napsal někdo z nich, že svědčí o tom, co sám viděl? A CO z toho o čem píše sám viděl, a co má případně jen z doslechu?

Můžete se mi ozvat na e-mail m.hanko@gmail.com a můžeme to probrat v soukromé korespondenci - a nebo klidně i veřejně zde, chcete-li ;)

J. Prostějovský 19.6.2014 15:14

Re: Nejen muslimové

Aha, takze zde je jadro problemu, duveryhodnost autoru NZ. OK, sedneme na to.

M. Hanko 19.6.2014 15:17

Re: Nejen muslimové

Super, budu se těšit!

R. Langer 16.6.2014 15:02

Re: Nejen muslimové

Jo, to mě celkem vyděsilo, když moje katolická kamarádka, jinak velmi inteligentní dívka, prohlásila, že Harry Potter je ďáblovo dílo - a myslela to smrtelně vážně. Obávám se, že náboženství skutečně žádný mír a lásku nikomu nepřináší. :-(

F. Žůrek 16.6.2014 1:11

Blbost zabere, pravda odpuzuje

Můj dojem je, že mluvit po pravdě, o nikoho nezajímá. Je to něco jako matematika.

Lepší je ani nepřemýšlet a plácat. A věřte mně, že to zabere.

V ekonomice dnes platí pravidlo, jak přežít dluhy, což je zcela podobné rouhání, o jakém mluví autor. A takových borců jsou kvanta a především na státní úrovni.

F. Žůrek 16.6.2014 1:42

Re: Blbost zabere, pravda odpuzuje

Omlouvám se za překlep: na první řádce na místo "o" má být "to".

K té ekonomice:

Měli jsme kampeličku a neprodělali jsme, protože naše úvěrová komise úvěry hlídala. Přišel však zadlužený podnikatel a chtěl si vypůjčit jen 2 miliony. O peníze bychom přišli, tak jsme jemu půjčku odmítli. A tak nás "školil" tímto způsobem: "Přece jenom blbec vykazuje zisk..."

Zvrácenost současného světa je známa.

J. Sova 16.6.2014 10:19

Re: Blbost zabere, pravda odpuzuje

Blbost zabere. Milióny much vědí na co sednout.

Z. Kulhánková 16.6.2014 0:40

V této souvislosti bych zmínila též film o kněžně Grace,

který je vyloženě nactiutrhačný a monacká knížecí rodina proti jeho uvedení protestovala.

J. Sova 16.6.2014 0:11

Tabu

bořil již Talmud:

http://mariapro.cz/rabin-sidon-a-jeho-nenavistne-urazky/