20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak jsem (ne)byla sexuálně obtěžována

Pěkně se nám to rozjelo, jen co je pravda. Soudě podle halasu na sociálních sítích i v tisku, sexuálně obtěžováno muselo být v uplynulém roce snad 99,99 procent žen ve věku nad osmnáct let. Aspoň tomu nasvědčuje kampaň #metoo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 27.11.2017 8:41

Re: Mám takový pocit,

Paní Šichtařová jim říká "generace sněhové vločky".

P. Reis 27.11.2017 8:55

Musím Vám oponovat. Je to o výchově, hodnotách a o vzorech. Za sebe píšu, že moji kluci to mají v hlavě srovnané a dcera také. Že kolem nás jsou individua, která roupama neví coby, to už je problém. Základ je ale v rodině, pokud ta selže, tak se můžeme jít klouzat...

J. Schwarz 27.11.2017 10:08

Re:

To máte sice pravdu, ale v mnoha "liberálních" rodinách je právě ona "nestresující a permisivní" výchova v módě, ve Skandinávii je dokonce povinná, jinak vám například v Norsku děti rovnou seberou.

P. Přibyl 27.11.2017 9:53

Re: Mám takový pocit,

Jen souhlas a maličký dodatek.Je třeba znát míru všeho konání a to se hodně nedaří.

I. Procházková 27.11.2017 13:31

Re: Mám takový pocit,

Souhlas s p. Hatlákem, i my jsme z Břevnova brázdili na kole široké okolí. Nejlíp se jezdilo kolem strahovského spartakiádního stadionu, projíždět ulice mezi vilami ve Střešovicích taky nebylo marné a sjet z Vypichu do Motola a vykoupat se v tamních rybnících bylo moc prima. Jenže to už je 60 let a tenkrát bylo všechno jinak. Po splnění všech domácích a školních povinností jsme vyrazili ven - co jsme se jen nahráli vybíjenou v naší ulici a hra na schovku v okolních rozestavěných domech bylo fantastické dobrodružství. Trochu nám ty radovánky kazili extrémně přísní rodiče, ale to už tenkrát patřilo k věci. Svět byl i přes to všechno ještě v pořádku.

M. Hatlák 28.11.2017 9:00

Re: Mám takový pocit,

Za plochodrážním stadionem na Markétě, směrem k Bílé Hoře byly takové cestičky v terénu ve stráni (terénky jsme tomu říkali). Sjížděli se tam kluci ze všech stran z okolí a tam jsme se vyblbli na kole. Občas jsme si taky pěkně natloukli.

Z. Lapil 27.11.2017 13:41

Re: Mám takový pocit,

Vojnu a tělocvik bych do toho netahal, to jsou - řekl bych - následky dlouhodobého problému stejně jako aktuálně naprosto nemístně používaný pojem obtěžování.

Já nejsem ten, kdo přišel na to, že ze světa se posledních vícero desítek let vytrácí respekt k mužskému myšlení a konání. Osobně si myslím, že už první a hlavně druhá světová válka byly tak drastickým projevem mužského principu "bojovník", že ho naprosto zdiskreditovala. Kromě toho muži - bojovníci padli, protože válku přežijí spíš ti v zázemí.

Výsledkem bylo a je zdůraznění principů ženských - pečovatelských a ochranitelských ("pořádní chlapi" jsou mrtví). Neboli pro děti je čím dál pracnější dělat to, co jste popsal; jejich samostatný akční rádius se stále zmenšuje, protože chybí mužská korekce ("od sousedů dojde sám/sama. Nemá kam zabloudit a potmě se přece nebojí, viď?"). Představa, že si partička udělá bunkr dva kilometry od domova (půlhodinka pěšky, pár minut na kole) a domů přijde, když se setmí nebo že by dítko šlo pěšky přes pole do školy... Mám pokračovat?

Všiml jsem si: řešení paní autorky je ryze mužské, možná až zbytečně agresivní (což je ve chvíli, kdy nemám jednoznačnou převahu, zcela správné: útočím první a dám do toho všechno)). Kampaň metoo není nic jiného než holčičí (ani ne ženské) žalobníčkování.

Psychologové tvrdí, že lidské chování obsahuje tři principy: dítě - rodič - dospělý. Podle mě dramaticky chybí ta dospělost: schopnost uvažovat a řešit samostatně, bez emocí. Vždyť i vztah občan - stát se pěkných pár desítek let podobá spíš vztahu rodič - dítě (dělej, co ti řeknu, nebo dostaneš naplácáno) než vztahu dvou samostatně uvažujících entit.

R. Gramblička 27.11.2017 7:36

opět úderný článek

a opět souhlas! Ženských jako paní Šichtařová by mělo být co nejvíc

J. Kovaříček 27.11.2017 5:12

Netřeba obav

Islám se svými zákony šaria všechny tyhle problémy vyřeší. Jsi svobodná a muž tě znásilnil? Tak jsi měla nedovolený sex, trst ukamenováním.

J. Vozábalová 27.11.2017 2:06

Tak jsem vážně na rozpacích,

párkrát (ale opravdu párkrát) jsem se za svůj dlóóóuhý život potkala s nějakým zoufalcem, který "se lepil" nebo tak něco, naštěstí to nikdy nebylo až tak, že by nestačilo kus poodejít - nebylo to příjemné, ale zvládlo se to. Pomyslela jsem si cosi o chudákovi, který má něco takového zapotřebí a pustila to z hlavy.

Jenže - kupodivu - jsem fakt pořád a dodnes nepřestala mít ráda, když někdo projevil slušně zájem, pozval na rande nebo třeba jen pomohl do kabátu či otevřel dveře - taková drobná zajiskření přece dávají životu šťávu a není rozhodující, zda se z nich rozvine něco dál nebo ne.

Tedy - ať jde genderová vyrovnanost do háje - já chci, aby mi chlap oteviral dveře, nosil těžká břemena, pomáhal do kabátu a vůbec - choval se jako gentleman (třeba i devatenáctostoleťový).

Jen dnešní mladé generace je mi líto - mladí muži se musejí bát projevit zájem celkem jakkoli - vždy to může být špatně vylaženo - a dívky nevědějí, zda se mají cítit opečovavány či zneužívány.

Tak nezbývá než doufat, že veškerá mládež nepodlehne genderové hysterii - to bychom vyhynuli.

R. Tichý 27.11.2017 7:48

Vsechny mlade soudruzky je treba nahnat na manualni tezkou praci. Lecba sokem je u hysterek nejlepsi.

B. Carina 27.11.2017 1:14

Víte, co mě ještě napadlo? Přišel již někdo s tezí, že ženy jsou sexuálně obtěžovany, aniž by si to uvědomovaly? Zajímalo by mě, zda kupříkladu ve Spojených státech již toto přišlo na přetřes. Má to obrovský potenciál. Co si o tom myslíte?

Z. Lapil 27.11.2017 12:54

Re:

Na té tezi všechno stojí: dosud víceméně neškodná "výzva ke hře" byla nově nazvána obtěžováním. Kdo nezná nový název, pochopitelně netuší, že je obtěžován.

J. Matoulek 27.11.2017 0:59

Když se

kolem něčeho rozpoutá hysterie,je těžké to zastavit.

R. Brzák 27.11.2017 0:56

Vývborný článek - bodaj bysme mali viacej takýchto

autorov (a Markétek)

J. Fridrich 27.11.2017 7:36

Re: Vývborný článek - bodaj bysme mali viacej takýchto

Souhlas. My jsme na ZDŠce v 8. třídě osahávali v šatně děvčata. Máme se přihlásit sami, nebo počkat až nás naše dávné spolužačky obviní ? Děkuji za odpověd', doufám, že se jí chopí nějaká zdatná genderistka.