23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak jsem (ne)byla sexuálně obtěžována

Pěkně se nám to rozjelo, jen co je pravda. Soudě podle halasu na sociálních sítích i v tisku, sexuálně obtěžováno muselo být v uplynulém roce snad 99,99 procent žen ve věku nad osmnáct let. Aspoň tomu nasvědčuje kampaň #metoo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 27.11.2017 23:11

Ehm

Tady vedle ve sloupku upoutávek na články Lidovek čtu titulek "Princ Harry ohlásil zasnoubení. Vezme si rozvedenou herečku, královna je ‚potěšena‘" ... tak mne napadá, jestli ji - tu herečku - ten sviňák sexuálně neobtěžoval, když se teď dávají dohromady a ještě veřejně ... jinak by se nemohli seznámit?

J. Vintr 27.11.2017 14:09

Když v celém západním světě

opouští univerzity statisíce psychologů a všelijakých podobných specialistů, musí se pro ně přece najít nějaké uplatnění. Takže se že všech lidí nadělají pacienti a objekty zájmu zmíněných specialistů. Podobně to platí i o právnících.

M. Valenta 27.11.2017 14:26

Re: Když v celém západním světě

Mýlíte se. Podle statistik opouští humanitní studia západních universit v posledních dvaceti letech stále přibližně stejně studentů. K navýšení došlo na východě, protože se zvedly celkové počty studentů.

J. Vintr 27.11.2017 17:54

Re: Když v celém západním světě

Životnost absolventa univerzity je mnohem víc než dvacet let, takže i když jich končí studium každý rok přibližně stejně, jejich počet neustále roste ...

M. Prokop 27.11.2017 18:15

Re: Když v celém západním světě

Ano, ale i to je dost. Jestli slepice nebo vejce, to si nedovolím určit, jestli zakládání a provozování pochybných státních institucí + krmení neziskovek vyvolalo produkci jejich zaměstnanců, nebo zda nadprodukce potenciálních zaměstnanců vybudila vznik institucí.

J. Vintr 27.11.2017 20:13

Re: Když v celém západním světě

Myslím, že tady funguje kladná zpětná vazba, takže až do doby, kdy se něco podělá, poroste počet takových vzdělanců stále rychleji.

A. Alda 27.11.2017 12:49

Celý ten pohlavní pud je asi nějak zločinný.

Když mladý muž dá najevo nějaké ženě, že by toužil se s ní rozmnožovat, je za zločince. Třeba i za padesát let, když si na to ta žena dokáže vzpomenout.

Když ale mladý muž nějaké ženě podlehne a ožení se s ní, hrozí mu, že bude pro domácí násilí vykázán z vlastního domu. Důkazy nejsou třeba, soud nerozhoduje - jen nějaký policajt. Dostane-li se k tomu časem soudem, nezkoumá nevinu a nepožaduje důkaz viny, ale neviny, což je principiálně nemožné.

A když se muž rozvede, své děti už většinou ani neuvidí. Ti šťastnějčí je vidí třeba jednou ročně na dva dny. Většina ale nemá vůbec šanci, jen platí výživné. Cokoli řeknou a cokoli udělají, obrátí se proti nim. A když třeba přijdou o práci, přijdou o všechno, protože bývalka má přece nárok na stále stejnou životní úroveň.

Hlupák je muž, který se dnes ožení. A hlupák je ten, který si domů nějakou ženu nastěhuje. A zanedlouho bude hlupák i ten, který nějakou ženu osloví a dá jí najevo svůj sexuální zájem o ni.

Je lépe hrát počítačové hry a koukat na Star Wars než chodit balit holky.

M. Valenta 27.11.2017 13:12

Re: Celý ten pohlavní pud je asi nějak zločinný.

Nejlepší jsou polní vojenské bordely, generále.

Z. Lapil 27.11.2017 13:55

Re: Celý ten pohlavní pud je asi nějak zločinný.

Pokud vám uniklo, jistě oceníte: https://www.databazeknih.cz/knihy/pantaleon-a-jeho-zenska-rota-60330?show=alldesc

M. Bílý 27.11.2017 12:34

Velmi hezký článek, jako obvykle ....

.... od paní Šichtařové. Včera na Neviditelném psu zakončila svůj článek (bylo to na jiné téma) paní Kovářová takto: "A tak se opět oklikou vracím k tolik opomíjenému, leč vlastně nejdůležitějšímu činiteli: tím je výchova, rodiče a kvalitní rodina". V diskuzi (25 příspěvků) k článku paní Kovářové se na toto základní téma nikdo nevyjádřil.

Výchova, rodiče a kvalitní rodina je problém úzce souvisící i s článkem paní Šichtařové. Mám obavu, že hroucení těchto hodnot pokračuje tempem, při kterém zánik společnosti je časem neodvratný. Kéž bych se mýlil. Nebo lépe: co dělat pro jejich obrodu?

J. Vintr 27.11.2017 14:01

Re: Velmi hezký článek, jako obvykle ....

Když už rodiče postrádají výchovu v jejich rodině (protože byli od útlého věku v péči kolektivní výchovy a školy), tak dost těžko můžou poskytnout rodinnou výchovu svým dětem.

M. Bílý 27.11.2017 18:16

Re: Máte pravdu (14:01) ale co s tím? To už nejsou ....

.... jednotlivé případy ztroskotání, ale lavina. Já jsem vyrůstal v dokonalé rodině a dodnes na to vzpomínám. Stejně tak jsem vydržel v partnerském vztahu 65 let a vychovali jsme dvě děti. dnes mám pět pravnoučat.

J. Jurax 27.11.2017 23:07

Re: Velmi hezký článek, jako obvykle ....

Ehm - za prvé: Vy jste nebyl od útlého věku v péči kolektivní výchovy a/nebo aspoň školy? Pakliže ano, skýtáte či skýtal jste rodinnou výchovu svým dětem, máte-li jaké?

Za druhé: Kolektivní výchova a škola netrvá 24 hodin denně a není ani o víkendech, takže chce-li se, prostor pro poskytnutí rodinné výchovy tu nějaký je. A taky jsou prázdniny a dovolená ...

L. David 27.11.2017 11:00

Naštěstí máme díky sexuálnímu obtěžování

ještě pořád porodnost alespoň kolem 1,5 na jeden pár.

Ale kvůli gendristům a všem dalším pomatencům by to mohlo povážlivě klesnout!!

J. Jurax 27.11.2017 23:24

Re: Naštěstí máme díky sexuálnímu obtěžování

No jo, napadá mne řešení - zavést znovu ctihodnou profesi dohazovačů, certifikovaných a státně zkoušených. A když bude mít gentleman o dámu zájem, nebude riskantně harašit, pouštět ji do dveří, posílat kytice, čumět do výstřihu či do oči nebo nedejžbohové dokonce zvát na rande, ale pošle za ní vyškoleného, certifikovaného dohazovače. Ten jsa pod přísahou harašit nebude, ale diskrétně oznámí zájem ... já vím, chtělo by to ještě propracovat (co se čtyřprocentními, transgender, pohlavními neurčitky a tak podobně), ale tohle by snad ani genderblbkám nemohlo vadit! Dámy by si mohly zase najímat certifikované dohazovačky ...

A byl by to podnikatelský záměr a kšeft, dohazovač by nedělal zadarmo, a kdyby se povedlo podplatit, pardon, zlobbovat zákonodárce, aby použití dohazovače uzákonili jako jedině možné a povinné a já už měl firmu nastartovanou - to by byl lepší kšeft než s řepkou do nafty ...

I. Dvořák 28.11.2017 0:18

Re: Naštěstí máme díky sexuálnímu obtěžování

J.Juraxi, tak nějak by to mohlo být. Nicméně bych si Vaši představu, jak získat ženu bez harašení malinko dovolil doplnit. Jistě někteří z nás, jsa zamilovaní, psali verše. Takový verš je pak písemným důkazem harašení a proto pro nás muže, velmi nebezpečný. Proto by měli fungovat certifikovaní básníci,který verš na naši žádost a za naše prachy "vytepali" a cílovému objektu za nás doručili. Cílový objekt by se pak mohl vymáčknout,zda mu vyhovuje rande v kině,či ve stohu slámy. No a množili bychom se vesele dál a to bez harašení. Kruci, to je ale pitomost.

P. Lenc 27.11.2017 10:44

Lze

napsat pouze jedno.Dík!

T. Kočí 27.11.2017 10:43

Geniálně to vystihl Brdečka

v Limonádovém Joe :Cukrář sám taky svoje dorty nevystavuje, aby se jimi přecpával.

J. Farda 27.11.2017 10:39

#shetoo

Už tenkrát! :-( https://www.youtube.com/watch?v=NQV3Cjr2umg

M. Moravcová 27.11.2017 10:34

Za chvíli se budeme

rozmnožovat klonováním, tak jakýpak sex, no ne?

J. Kombercová 27.11.2017 12:34

Re: Za chvíli se budeme

Sexmise: Vem si prášek! :)

V. Student 27.11.2017 10:14

Jestli je pozvání na rande od chlapa...

...obtěžování, a od ženy ne, tak tady máme docela radikální přesun společnosti od patriarchátu k matriarchátu. No, ono to s tím patriarchátem asi nebylo valné už dlouho, ale ta změna směru je nějak čím dál tím markantnější...!

J. Jurax 27.11.2017 23:27

Re: Jestli je pozvání na rande od chlapa...

No, když Vás bude zvát na rande dáma, o niž byste si neopřel ani kolo, a bude Vám lascivně čumět na bicepsy nebo dokonce na poklopec, to snad bude taky obtěžování!

J. Fridrich 27.11.2017 9:52

V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je

V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je poznámka z jedné zábavy - " Mladé a hezké ženy pištěly že je muži osahávají a staré a nehezké pištěly že je nikdo neosahává." Nedávno jsem k tomuto tématu uvedl - " Ano, je třeba malé chlapečky konečně odnaučit čurat ve stoje a holčičky připravit na zajímavou kariéru popelářek, hornic a ocelářek.." Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM.

I. Procházková 27.11.2017 12:49

Re: V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je

Tak, tak, komunistická ideologie se nám vrací zadními vrátky zpět, akorát v trochu jiné podobě. Po osmačtyřicátém se razilo heslo "ženy do dolů, továren a na traktory a děti do jeslí", ale problematika čůrání chlapečků a holčiček zůstala za komunistů poněkud opomenuta. Pánbůh s námi a zlý pryč! :-))

I. Lyčka 27.11.2017 18:33

Re: V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je

Problém je ale v tom, že žádná feministka ani genderistka netouží být traktoristkou, soustružnicí apod., ale plkat u kafe a bábovky v cukrárně dnes a denně. Nebylo by špatné jim zařizovat umístěnky do dělnických profesí jako kdysi za komoušů, aby si to řádně užily aspoň tak pět let. Doporučuji shlédnout starou československou komedii Děti na objednávku :o)

S. Rehulka 27.11.2017 9:28

Zdravím paní Šichtářová !

Z Vašeho článku cítím, že jste správná a slušná ženská. Je pravda, že množství mužských jsou nadržení prasáci, kteří se neumí ovládat, ale to je jen ta špatná menšina. Normální chlap může mít různé myšlenky, ale většinou počká na normální vztah s děvčetem, které s ním (a s tím) souhlasí. V současném světě - všude - upadá morálka, je častěji užito sexuální násilí, ale také mnoho t.zv."obětí" toho využije k osobnímu prospěchu a cestu k tomu - ve velkém, ukázal Hollywood.

V. Student 27.11.2017 10:15

Re: Zdravím paní Šichtářová !

Zkráceně řečeno - normální chlap je nadržený prasák, který se dokáže ovládat, no.

V. Javora 27.11.2017 9:04

Paní Šichtařová!

Paní Šichtařová zde, ku prospěchu společnosti, prezentuje své zdravé názory. Ne tak mnozí, poněkud zmatení, komentátoři.

M. Moravcová 27.11.2017 9:01

Bingo!

To je to vymývání mozků na sociálních fakultách vysokých škol. A potom taky výchovou - nevýchovou, neschopností řešit problémy. Až si pohrají s tímhle pseudoproblémem, budou řešit zvýšení hlasu, hlučný smích, mračení. Včera ukazovali v TV něco o tom, jaké pohádky máme číst dětem. Hlavně e tu o Karkulce, Popelce, Sněhurce - ukazují prý špatné, podřízené postavení žen. A ten princ ty holky políbil. No představte si to, pani.