27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak jsem (ne)byla sexuálně obtěžována

Pěkně se nám to rozjelo, jen co je pravda. Soudě podle halasu na sociálních sítích i v tisku, sexuálně obtěžováno muselo být v uplynulém roce snad 99,99 procent žen ve věku nad osmnáct let. Aspoň tomu nasvědčuje kampaň #metoo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hatlák 28.11.2017 9:00

Re: Mám takový pocit,

Za plochodrážním stadionem na Markétě, směrem k Bílé Hoře byly takové cestičky v terénu ve stráni (terénky jsme tomu říkali). Sjížděli se tam kluci ze všech stran z okolí a tam jsme se vyblbli na kole. Občas jsme si taky pěkně natloukli.

I. Dvořák 28.11.2017 0:18

Re: Naštěstí máme díky sexuálnímu obtěžování

J.Juraxi, tak nějak by to mohlo být. Nicméně bych si Vaši představu, jak získat ženu bez harašení malinko dovolil doplnit. Jistě někteří z nás, jsa zamilovaní, psali verše. Takový verš je pak písemným důkazem harašení a proto pro nás muže, velmi nebezpečný. Proto by měli fungovat certifikovaní básníci,který verš na naši žádost a za naše prachy "vytepali" a cílovému objektu za nás doručili. Cílový objekt by se pak mohl vymáčknout,zda mu vyhovuje rande v kině,či ve stohu slámy. No a množili bychom se vesele dál a to bez harašení. Kruci, to je ale pitomost.

J. Jurax 27.11.2017 23:27

Re: Jestli je pozvání na rande od chlapa...

No, když Vás bude zvát na rande dáma, o niž byste si neopřel ani kolo, a bude Vám lascivně čumět na bicepsy nebo dokonce na poklopec, to snad bude taky obtěžování!

J. Jurax 27.11.2017 23:24

Re: Naštěstí máme díky sexuálnímu obtěžování

No jo, napadá mne řešení - zavést znovu ctihodnou profesi dohazovačů, certifikovaných a státně zkoušených. A když bude mít gentleman o dámu zájem, nebude riskantně harašit, pouštět ji do dveří, posílat kytice, čumět do výstřihu či do oči nebo nedejžbohové dokonce zvát na rande, ale pošle za ní vyškoleného, certifikovaného dohazovače. Ten jsa pod přísahou harašit nebude, ale diskrétně oznámí zájem ... já vím, chtělo by to ještě propracovat (co se čtyřprocentními, transgender, pohlavními neurčitky a tak podobně), ale tohle by snad ani genderblbkám nemohlo vadit! Dámy by si mohly zase najímat certifikované dohazovačky ...

A byl by to podnikatelský záměr a kšeft, dohazovač by nedělal zadarmo, a kdyby se povedlo podplatit, pardon, zlobbovat zákonodárce, aby použití dohazovače uzákonili jako jedině možné a povinné a já už měl firmu nastartovanou - to by byl lepší kšeft než s řepkou do nafty ...

J. Jurax 27.11.2017 23:11

Ehm

Tady vedle ve sloupku upoutávek na články Lidovek čtu titulek "Princ Harry ohlásil zasnoubení. Vezme si rozvedenou herečku, královna je ‚potěšena‘" ... tak mne napadá, jestli ji - tu herečku - ten sviňák sexuálně neobtěžoval, když se teď dávají dohromady a ještě veřejně ... jinak by se nemohli seznámit?

J. Jurax 27.11.2017 23:07

Re: Velmi hezký článek, jako obvykle ....

Ehm - za prvé: Vy jste nebyl od útlého věku v péči kolektivní výchovy a/nebo aspoň školy? Pakliže ano, skýtáte či skýtal jste rodinnou výchovu svým dětem, máte-li jaké?

Za druhé: Kolektivní výchova a škola netrvá 24 hodin denně a není ani o víkendech, takže chce-li se, prostor pro poskytnutí rodinné výchovy tu nějaký je. A taky jsou prázdniny a dovolená ...

J. Vintr 27.11.2017 20:13

Re: Když v celém západním světě

Myslím, že tady funguje kladná zpětná vazba, takže až do doby, kdy se něco podělá, poroste počet takových vzdělanců stále rychleji.

V. Lunák 27.11.2017 20:05

Re: Ranařka Šichtařová

Vzhledem k tomu, jak tu opakovaně se slzou v oku vzpomínal na osahávání školaček, říkám ne. Tento člověk opravdu nebude znát nikoho z generace sněhových vloček.

J. Blahová 27.11.2017 18:47

Re: Bingo!

Ale kocour Mikeš byl černý, takže by projít mohl. A z Nácíčka uděláme Nácíčko.

I. Lyčka 27.11.2017 18:33

Re: V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je

Problém je ale v tom, že žádná feministka ani genderistka netouží být traktoristkou, soustružnicí apod., ale plkat u kafe a bábovky v cukrárně dnes a denně. Nebylo by špatné jim zařizovat umístěnky do dělnických profesí jako kdysi za komoušů, aby si to řádně užily aspoň tak pět let. Doporučuji shlédnout starou československou komedii Děti na objednávku :o)

M. Bílý 27.11.2017 18:16

Re: Máte pravdu (14:01) ale co s tím? To už nejsou ....

.... jednotlivé případy ztroskotání, ale lavina. Já jsem vyrůstal v dokonalé rodině a dodnes na to vzpomínám. Stejně tak jsem vydržel v partnerském vztahu 65 let a vychovali jsme dvě děti. dnes mám pět pravnoučat.

M. Prokop 27.11.2017 18:15

Re: Když v celém západním světě

Ano, ale i to je dost. Jestli slepice nebo vejce, to si nedovolím určit, jestli zakládání a provozování pochybných státních institucí + krmení neziskovek vyvolalo produkci jejich zaměstnanců, nebo zda nadprodukce potenciálních zaměstnanců vybudila vznik institucí.

J. Vintr 27.11.2017 17:54

Re: Když v celém západním světě

Životnost absolventa univerzity je mnohem víc než dvacet let, takže i když jich končí studium každý rok přibližně stejně, jejich počet neustále roste ...

J. Kombercová 27.11.2017 17:12

Re: Bingo!

Máme slovo pro nevlastního otce: otčím. Ale to mám ze starých filmů. :)

M. Drašner 27.11.2017 16:42

Re: Ranařka Šichtařová

Nejsem pan Fridrich, ale ano. V Čechách, a to už někdy po r.2000. A za druhé, jak jsem se dočetl ze zpráv z amerických universit (ne od p. Frýborta, jsou i jiné zdroje), uvažují tam o nové definici sexuálního harašení "Je to cokoli, co žena za harašení považuje." O mužích ani ani slovo (jsme zřejmě ta násilnická prasata en bloc). Takže se máme na co těšit, protože je to dostatečně úchylná a "revoluční" definice, aby se zalíbila a získala podporu.

V. Student 27.11.2017 15:16

Re: Bingo!

Ale v příběhu o kocourovi Mikešovi od Lady taky něco je. Že cikáni kradli (taky) děti. Aha, to tam dávat nebudeme. A taky je tam o kocourkovi Nácíčkovi, no tak to je už vůbec průser...!

M. Valenta 27.11.2017 14:26

Re: Když v celém západním světě

Mýlíte se. Podle statistik opouští humanitní studia západních universit v posledních dvaceti letech stále přibližně stejně studentů. K navýšení došlo na východě, protože se zvedly celkové počty studentů.

J. Vintr 27.11.2017 14:09

Když v celém západním světě

opouští univerzity statisíce psychologů a všelijakých podobných specialistů, musí se pro ně přece najít nějaké uplatnění. Takže se že všech lidí nadělají pacienti a objekty zájmu zmíněných specialistů. Podobně to platí i o právnících.

J. Vintr 27.11.2017 14:01

Re: Velmi hezký článek, jako obvykle ....

Když už rodiče postrádají výchovu v jejich rodině (protože byli od útlého věku v péči kolektivní výchovy a školy), tak dost těžko můžou poskytnout rodinnou výchovu svým dětem.

Z. Lapil 27.11.2017 13:55

Re: Celý ten pohlavní pud je asi nějak zločinný.

Pokud vám uniklo, jistě oceníte: https://www.databazeknih.cz/knihy/pantaleon-a-jeho-zenska-rota-60330?show=alldesc

P. Maleček 27.11.2017 13:49

Re: Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Klid hlupák nejsem, jen mě literárně zaujalo Šichtařovou popisované její řádění v tramvaji.

Ale s tím vstupen mega matky Šichtařové do politiky to myslím vážně. Tyhle lidi s houfem potomků mají většinou víc rozumu než bezdětní funkcí žrouti. A že jich po Evropě je.

Vím jsou výjimky, třeba zrůda Goebbels.

Z. Lapil 27.11.2017 13:47

Re: Bingo!

Nevlastní otec je otčím. Fakt ale je, že asi není vnímán tak pejorativně.

I. Procházková 27.11.2017 13:46

Re: Bingo!

:-)))

Z. Lapil 27.11.2017 13:41

Re: Mám takový pocit,

Vojnu a tělocvik bych do toho netahal, to jsou - řekl bych - následky dlouhodobého problému stejně jako aktuálně naprosto nemístně používaný pojem obtěžování.

Já nejsem ten, kdo přišel na to, že ze světa se posledních vícero desítek let vytrácí respekt k mužskému myšlení a konání. Osobně si myslím, že už první a hlavně druhá světová válka byly tak drastickým projevem mužského principu "bojovník", že ho naprosto zdiskreditovala. Kromě toho muži - bojovníci padli, protože válku přežijí spíš ti v zázemí.

Výsledkem bylo a je zdůraznění principů ženských - pečovatelských a ochranitelských ("pořádní chlapi" jsou mrtví). Neboli pro děti je čím dál pracnější dělat to, co jste popsal; jejich samostatný akční rádius se stále zmenšuje, protože chybí mužská korekce ("od sousedů dojde sám/sama. Nemá kam zabloudit a potmě se přece nebojí, viď?"). Představa, že si partička udělá bunkr dva kilometry od domova (půlhodinka pěšky, pár minut na kole) a domů přijde, když se setmí nebo že by dítko šlo pěšky přes pole do školy... Mám pokračovat?

Všiml jsem si: řešení paní autorky je ryze mužské, možná až zbytečně agresivní (což je ve chvíli, kdy nemám jednoznačnou převahu, zcela správné: útočím první a dám do toho všechno)). Kampaň metoo není nic jiného než holčičí (ani ne ženské) žalobníčkování.

Psychologové tvrdí, že lidské chování obsahuje tři principy: dítě - rodič - dospělý. Podle mě dramaticky chybí ta dospělost: schopnost uvažovat a řešit samostatně, bez emocí. Vždyť i vztah občan - stát se pěkných pár desítek let podobá spíš vztahu rodič - dítě (dělej, co ti řeknu, nebo dostaneš naplácáno) než vztahu dvou samostatně uvažujících entit.

M. Krátký 27.11.2017 13:38

Re: Bingo!

a taky jsem četl, že obzvláště české pohádky jsou velmi závadné, protože v nich vůbec nejsou černoši a podobné rasy. To ale není pravda, protože v jedné pohádce je doslova uvedeno _ co ty černý co jsi vzadu vystrkuješ na nás bradu ?! Hezký den

I. Procházková 27.11.2017 13:31

Re: Mám takový pocit,

Souhlas s p. Hatlákem, i my jsme z Břevnova brázdili na kole široké okolí. Nejlíp se jezdilo kolem strahovského spartakiádního stadionu, projíždět ulice mezi vilami ve Střešovicích taky nebylo marné a sjet z Vypichu do Motola a vykoupat se v tamních rybnících bylo moc prima. Jenže to už je 60 let a tenkrát bylo všechno jinak. Po splnění všech domácích a školních povinností jsme vyrazili ven - co jsme se jen nahráli vybíjenou v naší ulici a hra na schovku v okolních rozestavěných domech bylo fantastické dobrodružství. Trochu nám ty radovánky kazili extrémně přísní rodiče, ale to už tenkrát patřilo k věci. Svět byl i přes to všechno ještě v pořádku.

M. Valenta 27.11.2017 13:12

Re: Celý ten pohlavní pud je asi nějak zločinný.

Nejlepší jsou polní vojenské bordely, generále.

I. Procházková 27.11.2017 13:07

Re: Bingo!

Řeči o zákazu některých pohádek jsem v TV taky zahlídla, citovali to z článku v jakémsi časopise (The Guardian?). Pohádky prý mají být genderově vyvážené, ženy tam nesmí být ukázány v podřízeném postavení jako služky (Popelka) a Sněhurka taky není vhodná - prý uklízela trpaslíkům. Číst se dětem budou jen moderní pohádky a zřejmě není daleko doba, kdy to budou v domácnostech kontrolovat hlídky k tomu určené. Běda rodičům, kteří se zmíní o Karkulce, ta totiž musela nosit babičce bábovku a víno a to není povoleno! (:-D)

Z. Lapil 27.11.2017 12:54

Re:

Na té tezi všechno stojí: dosud víceméně neškodná "výzva ke hře" byla nově nazvána obtěžováním. Kdo nezná nový název, pochopitelně netuší, že je obtěžován.

I. Procházková 27.11.2017 12:49

Re: V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je

Tak, tak, komunistická ideologie se nám vrací zadními vrátky zpět, akorát v trochu jiné podobě. Po osmačtyřicátém se razilo heslo "ženy do dolů, továren a na traktory a děti do jeslí", ale problematika čůrání chlapečků a holčiček zůstala za komunistů poněkud opomenuta. Pánbůh s námi a zlý pryč! :-))