25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak jsem (ne)byla sexuálně obtěžována

Pěkně se nám to rozjelo, jen co je pravda. Soudě podle halasu na sociálních sítích i v tisku, sexuálně obtěžováno muselo být v uplynulém roce snad 99,99 procent žen ve věku nad osmnáct let. Aspoň tomu nasvědčuje kampaň #metoo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Reis 27.11.2017 8:55

Musím Vám oponovat. Je to o výchově, hodnotách a o vzorech. Za sebe píšu, že moji kluci to mají v hlavě srovnané a dcera také. Že kolem nás jsou individua, která roupama neví coby, to už je problém. Základ je ale v rodině, pokud ta selže, tak se můžeme jít klouzat...

M. Valenta 27.11.2017 8:54

Ranařka Šichtařová

reaguje na nesmysly a extrémy jedné strany druhým extrémem. Moje žena se ještě dnes, po více jak třiceti letech vyhýbá průchodu z metra na Vinohradskou. Tenkrát tam nebyl v blízkosti nikdo a ona nebyla, a kupodivu ani dnes není, taková neohrožená "ranařka" jako Šichtařová, což tedy koukám je asi chyba, že. ČAU.

D. Polanský 27.11.2017 8:53

Co je na světě žen,

co by nějaké to lehounké sexuální obtěžování bralo, byly by vděčné za lehké pohlazení, při loučení za lehounký polibek, pochvalu za hezké oblečení! Tím problém nebagatelizuji, je mi jasné, že vlezlé, vytrvalé obtěžování, často se opírající o vedoucí funkci či jinou závislost oběti na obtěžovateli je potřeba potírat. Také je mi jasné, že problémem je důkaz.

M. Prokop 27.11.2017 8:41

Re: Mám takový pocit,

Paní Šichtařová jim říká "generace sněhové vločky".

M. Prokop 27.11.2017 8:40

Re: Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Do politiky nechce. Bohužel.

P. Maleček 27.11.2017 8:22

Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Jen jestli toho chudáka Šichtařová nepraštila proto, že obtěžoval málo. A ona chtěla víc než jen cítit, jak bytní sloupek mincí v jeho kalhotové kapse.

Tedy aspoň dle její záliby v klasickém nezkumavkovém rozmnožování. Což vnímám pozitivně a proto volám po jejím vstupu do politiky. Byť k státnickému rozměru Marie Terezie má ještě daleko. Ale takovýho, evidentně z nerozmnožování blbnoucího Macrona by do latě svými přednostmi srovnala ajn-cvaj.

R. Tichý 27.11.2017 7:48

Vsechny mlade soudruzky je treba nahnat na manualni tezkou praci. Lecba sokem je u hysterek nejlepsi.

M. Šejna 27.11.2017 7:41

dnes madam Šichtařovou chválím

před pár dny jsem sledoval proslulý pořad madam Jílkové na ČT, kde bylo pár hysterických feministek. V tomto pořadu jsem se dozvěděl, že z BBC vyhodili kameramana, který si dovolil kamerou zabrat nohy nějaké dámy v diskuzním pořadu.

V té chvíli mě napadlo, že aby to bylo genderově vyvážené, měly se vést k trestní odpovědnosti všechny ženy v sukních a s výstřihy. Jestliže je u mužů trestně čumět ženským na nohy a na kozy, mělo by být trestné i veřejné ukazování těchto ženských partií.

Takže milé feminsty, natáhněte si roláky a kalhoty, žádné šminky a naušnice, na hlavu si nasaďte burku - a pak vás nebude žádnej chlap obtěžovat. Dítě získáte umělým oplodněním z uměle vyrobeného spermatu pomocí genetického inženýrství a budte mít od chlapů pokoj.

Pokud, nemilé feministky, porodite chlapečka, nechte tohoto potencionálního budoucího zločince hned utratit.

M. Hatlák 27.11.2017 7:40

Mám takový pocit,

že tenhle problém začíná někde úplně jinde.

Oni totiž nějak mizí chlapy a po ulici vidíte dnes už i tatínky ale chlapečky. Ona se totiž zrušila nejdřív vojna, potom tělocvik ve škole a potom jsme se začali bát o děti tak, že jsme je nepustili ani ven. Kolik kluků dnes přijde ze školy, hodí tašku do kouta a letí ven, do lesa, k rybníku, za barákem si začutat fotbal nebo na kolo. A dorazí v šest večer domu špinavej, hladovej ale spokojenej a bez psychických potíží. Kdo by dnes svému desetiletému klukovi dovolil jet samotnému (teda v partě kluků a i holek) na kole odpoledne třeba z Břevnova na letiště do Ruzyně podívat se na letadle, a dát si zmrzlinu, cestou si natrhat pár třešní a třeba se vykoupat v Šárce? A dalo by se tam i dnes dojet tak, že se člověk vyhne frekventovaným silnicím.

Proč to píšu? Protože jsme tehdy neměli ani problém s holkama, jednak si je namluvit, někam je pozvat, občas při tom přistála nějaká ta facka, a obtěžování to bylo, nebo nebylo? Připadá mi, že dnes právě pro to co tihle chlapečkové prostě neumí pak fakt ty ženské a holky obtěžují. Prostě jsme si vychovali generaci trubců.

R. Gramblička 27.11.2017 7:36

opět úderný článek

a opět souhlas! Ženských jako paní Šichtařová by mělo být co nejvíc

J. Fridrich 27.11.2017 7:36

Re: Vývborný článek - bodaj bysme mali viacej takýchto

Souhlas. My jsme na ZDŠce v 8. třídě osahávali v šatně děvčata. Máme se přihlásit sami, nebo počkat až nás naše dávné spolužačky obviní ? Děkuji za odpověd', doufám, že se jí chopí nějaká zdatná genderistka.

J. Kovaříček 27.11.2017 5:12

Netřeba obav

Islám se svými zákony šaria všechny tyhle problémy vyřeší. Jsi svobodná a muž tě znásilnil? Tak jsi měla nedovolený sex, trst ukamenováním.

J. Vozábalová 27.11.2017 2:06

Tak jsem vážně na rozpacích,

párkrát (ale opravdu párkrát) jsem se za svůj dlóóóuhý život potkala s nějakým zoufalcem, který "se lepil" nebo tak něco, naštěstí to nikdy nebylo až tak, že by nestačilo kus poodejít - nebylo to příjemné, ale zvládlo se to. Pomyslela jsem si cosi o chudákovi, který má něco takového zapotřebí a pustila to z hlavy.

Jenže - kupodivu - jsem fakt pořád a dodnes nepřestala mít ráda, když někdo projevil slušně zájem, pozval na rande nebo třeba jen pomohl do kabátu či otevřel dveře - taková drobná zajiskření přece dávají životu šťávu a není rozhodující, zda se z nich rozvine něco dál nebo ne.

Tedy - ať jde genderová vyrovnanost do háje - já chci, aby mi chlap oteviral dveře, nosil těžká břemena, pomáhal do kabátu a vůbec - choval se jako gentleman (třeba i devatenáctostoleťový).

Jen dnešní mladé generace je mi líto - mladí muži se musejí bát projevit zájem celkem jakkoli - vždy to může být špatně vylaženo - a dívky nevědějí, zda se mají cítit opečovavány či zneužívány.

Tak nezbývá než doufat, že veškerá mládež nepodlehne genderové hysterii - to bychom vyhynuli.

B. Carina 27.11.2017 1:14

Víte, co mě ještě napadlo? Přišel již někdo s tezí, že ženy jsou sexuálně obtěžovany, aniž by si to uvědomovaly? Zajímalo by mě, zda kupříkladu ve Spojených státech již toto přišlo na přetřes. Má to obrovský potenciál. Co si o tom myslíte?

J. Matoulek 27.11.2017 0:59

Když se

kolem něčeho rozpoutá hysterie,je těžké to zastavit.

R. Brzák 27.11.2017 0:56

Vývborný článek - bodaj bysme mali viacej takýchto

autorov (a Markétek)