20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak jsem (ne)byla sexuálně obtěžována

Pěkně se nám to rozjelo, jen co je pravda. Soudě podle halasu na sociálních sítích i v tisku, sexuálně obtěžováno muselo být v uplynulém roce snad 99,99 procent žen ve věku nad osmnáct let. Aspoň tomu nasvědčuje kampaň #metoo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Student 27.11.2017 10:28

Re: Bingo!

A co tu, ve které vyskočí Káča čertovi na hřbet, rajtuje na něm a nechce slézt? Čert je z toho celý zkroušený, a ouvej... A ve finále postaví do latě celé peklo, čti nezkrotné maskulinní divochy. Ta by snad našim feministkám vadit nemusela, ne? A byla by to jakási příprava na dobu, obávám se že nepříliš vzdálenou, kdy se s nimi opravdu setkají.

Taky je možno psát pohádky nové, na zakázku. Asi jako byla svého času státní zakázka na dělnické básně, filmy apod. Třeba O Karlíčkovi, který zjistil že nechce pindíka, tak si ho chtěl nechat vyoperovat, ale zlý nevlastní otec (jak to, že pro zlou nevlastní matku máme slovo "macecha" a pro zlého nevlastního otce ne, není to genderismus?)mu v tom všelijak bránil. Ale chlapeček se obrátil na zázračné neziskové organizace, které mu šlechetně pomohly a zlý nevl. ot. skončil v šatlavě...

To by šlo, ne?

M. Moravcová 27.11.2017 10:31

Re: Bingo!

:-) :-) :-)

Z. Lapil 27.11.2017 13:47

Re: Bingo!

Nevlastní otec je otčím. Fakt ale je, že asi není vnímán tak pejorativně.

J. Kombercová 27.11.2017 17:12

Re: Bingo!

Máme slovo pro nevlastního otce: otčím. Ale to mám ze starých filmů. :)

I. Procházková 27.11.2017 13:07

Re: Bingo!

Řeči o zákazu některých pohádek jsem v TV taky zahlídla, citovali to z článku v jakémsi časopise (The Guardian?). Pohádky prý mají být genderově vyvážené, ženy tam nesmí být ukázány v podřízeném postavení jako služky (Popelka) a Sněhurka taky není vhodná - prý uklízela trpaslíkům. Číst se dětem budou jen moderní pohádky a zřejmě není daleko doba, kdy to budou v domácnostech kontrolovat hlídky k tomu určené. Běda rodičům, kteří se zmíní o Karkulce, ta totiž musela nosit babičce bábovku a víno a to není povoleno! (:-D)

M. Krátký 27.11.2017 13:38

Re: Bingo!

a taky jsem četl, že obzvláště české pohádky jsou velmi závadné, protože v nich vůbec nejsou černoši a podobné rasy. To ale není pravda, protože v jedné pohádce je doslova uvedeno _ co ty černý co jsi vzadu vystrkuješ na nás bradu ?! Hezký den

I. Procházková 27.11.2017 13:46

Re: Bingo!

:-)))

V. Student 27.11.2017 15:16

Re: Bingo!

Ale v příběhu o kocourovi Mikešovi od Lady taky něco je. Že cikáni kradli (taky) děti. Aha, to tam dávat nebudeme. A taky je tam o kocourkovi Nácíčkovi, no tak to je už vůbec průser...!

J. Blahová 27.11.2017 18:47

Re: Bingo!

Ale kocour Mikeš byl černý, takže by projít mohl. A z Nácíčka uděláme Nácíčko.

M. Valenta 27.11.2017 8:54

Ranařka Šichtařová

reaguje na nesmysly a extrémy jedné strany druhým extrémem. Moje žena se ještě dnes, po více jak třiceti letech vyhýbá průchodu z metra na Vinohradskou. Tenkrát tam nebyl v blízkosti nikdo a ona nebyla, a kupodivu ani dnes není, taková neohrožená "ranařka" jako Šichtařová, což tedy koukám je asi chyba, že. ČAU.

M. Moravcová 27.11.2017 9:03

Re: Ranařka Šichtařová

to je snad něčem jiném. Sexuální násilí, dokonce i exhibicionuismus - tedy trestný čin - nemá s těmi pitomostmi, co nám rvou do hlavy bezpohlavní hermafroditi, nic společného.

J. Fridrich 27.11.2017 9:20

Re: Ranařka Šichtařová

Souhlas, paní Moravcová a Šichtařová. Pan Valenta to jaksi-taksi nepochopil " vo co gou:"

M. Valenta 27.11.2017 9:29

Re: Ranařka Šichtařová

Jen tak pro zajímavost. Vy znáte někoho z generace "sněhových vloček" nebo některou co se urazila, když jste jí otevřel dveře, pane Fridrich?

M. Drašner 27.11.2017 16:42

Re: Ranařka Šichtařová

Nejsem pan Fridrich, ale ano. V Čechách, a to už někdy po r.2000. A za druhé, jak jsem se dočetl ze zpráv z amerických universit (ne od p. Frýborta, jsou i jiné zdroje), uvažují tam o nové definici sexuálního harašení "Je to cokoli, co žena za harašení považuje." O mužích ani ani slovo (jsme zřejmě ta násilnická prasata en bloc). Takže se máme na co těšit, protože je to dostatečně úchylná a "revoluční" definice, aby se zalíbila a získala podporu.

V. Lunák 27.11.2017 20:05

Re: Ranařka Šichtařová

Vzhledem k tomu, jak tu opakovaně se slzou v oku vzpomínal na osahávání školaček, říkám ne. Tento člověk opravdu nebude znát nikoho z generace sněhových vloček.

M. Vondráček 27.11.2017 9:37

Re: Ranařka Šichtařová

Vy jste se seznámil s manželkou v průchodu na Václaváku ??

M. Valenta 27.11.2017 9:45

Re: Ranařka Šichtařová

Z Vašeho komentáře lze usoudit pane Vondráčku, že jste hlupák.

V. Student 27.11.2017 10:36

Re: Ranařka Šichtařová

Tuhle situaci bych nezlehčoval. Ony jsou ženské opravdu jiné, hlavně v tom, že jsou na takové situace citlivější. Když si ženská stěžuje na oslovení, slušně pronesenou nabídku atd., tak je to kravka, ale narazit na trotla v podchodu může být opravdu trauma na celý život...

J. Schwarz 27.11.2017 10:04

Re: Ranařka Šichtařová

No a co! Pan Doležal z Reflexu se zase vyhýbá nádraží v Ostravě plnému opilých hlučných a agresivních Rómů. Namísto toho, že by vzniklo celosvětové hnutí #me_too lidí stresovaných hloučky agresivních romů byl označen za rasistu, nácka a zbabělce a to přesně tím typem lidí, co považují za sexuální obtěžování i pokud se někoho v podchodu zeptáte kolik je hodin.

D. Polanský 27.11.2017 8:53

Co je na světě žen,

co by nějaké to lehounké sexuální obtěžování bralo, byly by vděčné za lehké pohlazení, při loučení za lehounký polibek, pochvalu za hezké oblečení! Tím problém nebagatelizuji, je mi jasné, že vlezlé, vytrvalé obtěžování, často se opírající o vedoucí funkci či jinou závislost oběti na obtěžovateli je potřeba potírat. Také je mi jasné, že problémem je důkaz.

P. Maleček 27.11.2017 8:22

Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Jen jestli toho chudáka Šichtařová nepraštila proto, že obtěžoval málo. A ona chtěla víc než jen cítit, jak bytní sloupek mincí v jeho kalhotové kapse.

Tedy aspoň dle její záliby v klasickém nezkumavkovém rozmnožování. Což vnímám pozitivně a proto volám po jejím vstupu do politiky. Byť k státnickému rozměru Marie Terezie má ještě daleko. Ale takovýho, evidentně z nerozmnožování blbnoucího Macrona by do latě svými přednostmi srovnala ajn-cvaj.

M. Prokop 27.11.2017 8:40

Re: Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Do politiky nechce. Bohužel.

M. Moravcová 27.11.2017 9:04

Re: Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Vy jste tak trochu úchyl, že?

M. Vondráček 27.11.2017 9:36

Re: Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Z Vašeho komentáře lze usoudit pane Malečku že jste hlupák :-)

P. Maleček 27.11.2017 13:49

Re: Šichtařová do vlády - na ministryni rozmnožování.

Klid hlupák nejsem, jen mě literárně zaujalo Šichtařovou popisované její řádění v tramvaji.

Ale s tím vstupen mega matky Šichtařové do politiky to myslím vážně. Tyhle lidi s houfem potomků mají většinou víc rozumu než bezdětní funkcí žrouti. A že jich po Evropě je.

Vím jsou výjimky, třeba zrůda Goebbels.

M. Šejna 27.11.2017 7:41

dnes madam Šichtařovou chválím

před pár dny jsem sledoval proslulý pořad madam Jílkové na ČT, kde bylo pár hysterických feministek. V tomto pořadu jsem se dozvěděl, že z BBC vyhodili kameramana, který si dovolil kamerou zabrat nohy nějaké dámy v diskuzním pořadu.

V té chvíli mě napadlo, že aby to bylo genderově vyvážené, měly se vést k trestní odpovědnosti všechny ženy v sukních a s výstřihy. Jestliže je u mužů trestně čumět ženským na nohy a na kozy, mělo by být trestné i veřejné ukazování těchto ženských partií.

Takže milé feminsty, natáhněte si roláky a kalhoty, žádné šminky a naušnice, na hlavu si nasaďte burku - a pak vás nebude žádnej chlap obtěžovat. Dítě získáte umělým oplodněním z uměle vyrobeného spermatu pomocí genetického inženýrství a budte mít od chlapů pokoj.

Pokud, nemilé feministky, porodite chlapečka, nechte tohoto potencionálního budoucího zločince hned utratit.

J. Schwarz 27.11.2017 10:07

Re: dnes madam Šichtařovou chválím

Feministky by si měly zřídit vlastní státy a byl bych zvědav, kdo by v něm chtěl žít. Možná právě ten Weinstein, před skandálem podporoval všechno "progresivní" včetně feminismu a genderismu.

A. Richter 27.11.2017 10:16

Re: dnes madam Šichtařovou chválím

Tak dnes, s. Šejno, jak Vás nemám rád, palec nahoru!

*8-D

B. Lukáš 27.11.2017 12:16

Re: dnes madam Šichtařovou chválím

Po shlédnutí zmíněného pořadu p. Jílkové jsem zvažoval, že i přes můj pokročilý věk bych měl podat trestní oznámení na plnoleté slečny a dámy, které nás muže na veřejně přístupných místech, svými rafinovaně polo odhalenými vnadami , sexuálně obtěžují. Přírodní zákony totiž fungují nezávisle na vůli většiny zdravých mužů a jejich oči se otáčejí za věcmi pro ně přitažlivými. A pokud nebude zavdávána příčina, tak nebude sexuální harašení a jak poznamenal v pořadu p. Jílkové poslanec Blažek, nebudeme se ani množit". A pokud se nebudeme množit my, tak nás budou osídlovat imigranti, jejich ženy touží být matkami a mít děti se svými muži. Fanatičtí vyznavači feminismu a hnutí Gender jsou v každé společnosti cestou do pekel.

M. Hatlák 27.11.2017 7:40

Mám takový pocit,

že tenhle problém začíná někde úplně jinde.

Oni totiž nějak mizí chlapy a po ulici vidíte dnes už i tatínky ale chlapečky. Ona se totiž zrušila nejdřív vojna, potom tělocvik ve škole a potom jsme se začali bát o děti tak, že jsme je nepustili ani ven. Kolik kluků dnes přijde ze školy, hodí tašku do kouta a letí ven, do lesa, k rybníku, za barákem si začutat fotbal nebo na kolo. A dorazí v šest večer domu špinavej, hladovej ale spokojenej a bez psychických potíží. Kdo by dnes svému desetiletému klukovi dovolil jet samotnému (teda v partě kluků a i holek) na kole odpoledne třeba z Břevnova na letiště do Ruzyně podívat se na letadle, a dát si zmrzlinu, cestou si natrhat pár třešní a třeba se vykoupat v Šárce? A dalo by se tam i dnes dojet tak, že se člověk vyhne frekventovaným silnicím.

Proč to píšu? Protože jsme tehdy neměli ani problém s holkama, jednak si je namluvit, někam je pozvat, občas při tom přistála nějaká ta facka, a obtěžování to bylo, nebo nebylo? Připadá mi, že dnes právě pro to co tihle chlapečkové prostě neumí pak fakt ty ženské a holky obtěžují. Prostě jsme si vychovali generaci trubců.