19.6.2021 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jací jsme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
emil 26.11.2009 12:26

Re: Zásadní otázka je ...

gratuluji, že jste  průserovým obdobím  proplul bůčkovito-pivní cestou. Pak se ale nedivte, že skutečně má pan Hubálek pravdu.

Marat 26.11.2009 12:26

Re: Edmont Dante

S pindíkem to asi nijak nesouvisí. Vypadá tol že se chce dostat do parlamentu v příštích volbách a proto svými řečičkami nadbíhá davu. Tomu davu který se zajimá jen o pivo a fotbal.

emil 26.11.2009 12:23

dost pitomý článek

typická ukázka článku člověka, který se rozhodne negovat a kritizovat cokoliv, protože se potřebuje zviditelnit v médiích. Složité konstrukce na jasné a pochopitelné odpovědi pana Hubálka dokazují, že i mezi novináři je 1/3 pitomců.

Sven Australan 26.11.2009 12:17

Re: Stav mysli našich presidentů je typický pro postkomunismus

 Jo,  Al Gore, i když si to asi financoval sám (je dost zámožný), ale jeho kniha, protipol knihy Klausovy, je úplná směska lží a polopravd, kterým už dnes nevěří ani Watermelons sami !

Sumo 26.11.2009 12:09

Re: Hubálek má pravdu!

Já mám taky králící, jazyky ovládám plyně tři ( dva cizí ) a svobodu neomezuji na cestování, naopak, to je podle mě jeden z těch méně důležitých projevů.

A já bych jen dodal k Vám, že se pěstuje mrkev a celer, králíci se chovají - osobo.

gerontusinza 26.11.2009 12:08

Pane Dante.....

zajímavé počtení...... a váš závěr mluví za fše....... inu i pitomec může vystudovat VŠ ( zejména politologii, žurnalistiku a poslední dobou i práva....), ale to že tzv. UČÍ je skutečně  deprimující....   hezký den;-)

Stoural 26.11.2009 11:52

Edmont Dante

ma malyho pindika.

Honza 26.11.2009 11:44

Re: Zásadní otázka je ...

No, já myslím že ty statisíce zavřených, povyhazovaných z práce, ty statisíce emigrantů by to viděly trochu jinak. Ale jo, máte na svůj názor právo, pěkně jste tím životem proplul. Gratuluju.

Honza 26.11.2009 11:37

Hubálek je optimista

Z výroku pana Hubálka o tom, že třetina národa jsou pitomci, by vyplývala optimistická informace, že dvě třetiny národa pitomci nejsou. To by bylo skvělé; obávám se však, že tak růžová situace přeci jen není...

lucinapes 26.11.2009 11:21

Re: Ale pane Beran,

bohužel je taky nechrání před hlupáky.

lucinapes 26.11.2009 11:19

Re: Jak to vlastně je?

vzhledem k tomu, že Hubálek je špičkový psycholog, ten hlupák asi nebude on, ale ti, kdo se to z povrchního článku o přečteném povrchním článku snaží odvodit.

lucinapes 26.11.2009 11:16

Re: Potrefená husa

hlavně že vy jste POCHOPIL. Bóže, bóže, do čehos to duši dal....

Jouza 26.11.2009 11:13

Všechno vím,všechno znám,ale.

Když potřebuji něco udělat musím zavolat nějakého"pitomce",aby mi to spravil ,aby mi to zavedl,aby mi to vyřešil!Sakra!buďme rádi,že se společnost neskládá jen s IQ 155.To bychom dopadli.Podle čeho se měří hodnota lidského poznání?Když někdo položí pitomou otázku,musíte mu dát i pitomou odpověď,jinak vás bude považovat za méně cenného a vykřičí to svým,třeba vlivným,poplatným a mocným přátelům.Lidstvo je "pitomé" od svého zrodu,ale neustále se zdokonaluje!Navzdory jednostrnosti některých intelektuálů.Nemá cenu to ani řešit!

lucinapes 26.11.2009 11:11

Re: Dante nebo Al dente?

obdivuji váš postřech!

lucinapes 26.11.2009 11:09

Re: Stav mysli našich presidentů je typický pro postkomunismus

vy jste zřejmě jen hovnoris causa. Co vy o těch amerických presidentech víte, vždyť celé jejich volební kampaně někdo platí, kritiku!

lucinapes 26.11.2009 11:06

Re: Hubálek má pravdu!

sami se starat - oni se starají o ty králíky - to dá dost práce, na učení není čas ani hlava, denně se jim musí nasekat, poklidit atd., a navíc - sedlák nikdy není optimista, králičí mor nebo bouřka o žních, sucho nebo mokro ho naučilo těžkému pesimismu (střevíce z lýčí má - volně podle Nepila - u nás ve skříni každý, čtyři generace zpátky má skoro každá česká rodina na dvorku hnůj) a ten se dědí, navíc stejskání si a blbá nálada je díky hádejte komu pořád in. Uprchlá zvířata ze zoo se obvykle ráda vrátí do klece na krmení, dnes se sice krade ve velkém, ale krmení pro králíci už jen tak (asi) z JZD na trakaři neodvezete -zlatý bolševik! a navíc ti Pražácíí dělají na chalupě i o víkendu, stará to vidí a chce po mně, abych taky něco dělal, dyť dělám celej tenden, zatímco oni si v Praze válej šunky, to bych taky doved, a co za peníze za to berou!!! Tak nevolte Paroubka - ten jim to spočítá!!! a už si nespočítám, že MNĚ to spočítá taky.

-ferry- 26.11.2009 10:58

Zásadní otázka je ...

... zda se do té třetiny blbejch počítá i pan psycholog Hubálek.On je totiž takový úzus - když o někom řeknu,že je blbej,tak automaticky předpokládám,že já jsem chytrej...

 Ale k věci.Já naprosto nesouhlasím s tvrzením,že někdo něco musel dělat.Někam chodit a tak.Já byl v průvodu na 1.máje 1960,jako patnáctiletý učeň.To jsem asi těžko mohl něco dělat.Pak ale už nikdy,nikdo mě k tomu nenutil a já na to neměl chuť.Pravda,na prvomájové pivo jsem si zacházel,ale to je něco  jiného.Bývala jiná atmosféra,ale to ti staří zapšklíci a mladí neználci pochopit nemůžou.No ... Pokud já vím ze svého okolí,lidi chodili mávat dobrovolně,zkrátka měli za to,že se to sluší a tak... Já měl garsonku na svobodárně,všechna okna byla vyzdobená,jen moje ne.Nikdo mi nikdy nic nevytknul..!Ve fabrice,na našem oddělení (Asi 50 lidí) byly dvě brigády socialistické práce.Já byl jediný,kdo v žádné nebyl.Proč? Řekl jsem to vedoucímu : proto,že o jejich vzniku jsem se dověděl z novin.Nikdo se mnou nemluvil...Nikdy mi nikdo nic nevytýkal,netrestal mě,nebojkotoval... Ještě toto.Šéf brigády Osvobození,kam bych patřil,ucítil v roce 1990 šanci vrátit se do armády.Povedlo se mu to!Na rozloučenou nám říkal,jak jim "vysvětlil"když byl propuštěn z armády a co všechno jim řekl kolem.Povídám: a řekl jsi jim Pepo,že jsi skoro dvacet let vedl BSP Osvobození? Ne...,to ne ... No a tak to do penze (tučné) doplukovníkoval... Tak začínalo pokrytectví ...

 Já když dneska čtu,jací byli tehdy lidé chudáci,co museli,co nesměli,žasnu.Mám pocit,že jsem žil jinde,než v Československu.Když jsem tuhle v seriálu Vyprávěj slyšel,jak mluvil ten Karpíšek se Skopalem a Šťastným,žasnul jsem znovu.Takhle se ve fabrikách nemluvilo.Aspoň u nás ne.Že by za mnou do provozu přišel šéf a oslovil mne soudruhu ... to za třicet let ( 1960 - 1990) nepamatuju ...

 Dnes,generálně vzato,jsou oblbováni lidi,hlavně ti mladí,co nic nepamatují.Ale i oni prokouknou,staří jim řeknou jak to bylo a současnost uvidí  a zažijí na vlastní kůži.

lucinapes 26.11.2009 10:55

Re: Hubálek má pravdu!

samozřejmě jsou znalosti špičkových amatérů v jakémkoli oboru ohromující (znala jsem dost šlechtitelů lilií - amatérů), stejně jako může být ohromující znalost hospodských keců (na tom se dá udělat doktorát), ale obvyklé posuzování ostatních podle sebe, které se u nás s oblibou provozuje, je fascinující ( pubescentka v tramvaji mezi záplavou vulgarit pronese ohromující zjistění, že president (nebo kdokoli jiný - od mistra po ministra /dík!/) je de.bil. Ono je těžké přijít otráveně z práce, nechat se buzerovat manželkou, přehlížet dětmi a nemít o sobě špatné mínění.Pud sebezáchovy (jinak by si musel hodit mašli) velí absurdně uvěřit, že JÁ jsem lepší než ti okolo, takže zákonitě musejí být větší hovězí kastráti než já.

Vlado Z 26.11.2009 10:52

zase to IQ...

Myslím,že jsmepoměrně inteligentný a vzdělaný národ  a jestli nám něco chybí, je to spíše morálka. Dávat mezi inteligenci a morálku rovnítko je nesmysl. Těžko lidem vysvětlovat, že kromě jekési metematické inteligence měřené IQ, jsou další důležité aspekty osobnosti -emoční stabilita, sebeobraz a zakotvení jedince do sociálních vazeb apod., které v praxi výsledek ovlivní často víc,když psycholog vykládá takovéto blbosti. Tohle byl opravdu rozhovor z hospody, který Respekt neměl nikdy autorovi převzít.

lucinapes 26.11.2009 10:47

Re: Hubálek má pravdu!

no, taky si to myslím, a to už jen z diskusí tady (a to jsou tady obvykle vzdělaní lidé).:-D

lucinapes 26.11.2009 10:46

Re: Třetina

hlavně by bylo zajímavé, co a v jakém kontextu ten Hubálek řekl doopravdy, a ne, co si z toho autor článku prvního, tak čtenář druhého, vzal a pochopil.

lucinapes 26.11.2009 10:43

Re: Abychom s vaničkou nevylili dítě

je to tím, že je všeobecné volební právo, volit by se mělo až od jistého IQ a majetku. Pokud je většina voličů v těch nižších patrech IQ, na podpoře nebo závidí sousedovi prase, je třeba dělat volební vějičky pro ně srozumitelné. Takový volič jen nerad slyší, že by se měl starat sám o sebe - to by to dopadlo, to tuší i on sám. Morální principy stejně jako zákony se dodržují ze strachu (před trestem pekla nebo kriminálu). I když nejsem příznivcem žvanivého kazatele, věřím, že (volně, jen co paměť dovolí) Co potřebuju, jsem se naučil v mateřské školce- t.j. ty nejzákladnější banaální mravní zásady, které se dnes asi moc neučí - nebrat hračky, nerozhazovat písek, nehulákat, slušně pozdravit, pustit dědečka sednout - převedeno do světa dospělých by to mělo stačit. Už to by byl ráj na zemi, bez samozvaných filosofů, kteří udělují hraběcí rady, aniž sami okusili, co je realita.

Saul 26.11.2009 10:38

Re: Potrefená husa

Já to zrovna chtěl tak nějak formulovat, ale Vy jste to udělal za mne (a dobře). Dík.

Václav Urban 26.11.2009 10:35

Tak trochu "podle sebe soudím tebe"

Hubálkovy odpovědi jsou příliš krátké na to, aby zabránily výkladu z kladné i záporné pozice. Autor článku si vybral tu druhou.

lucinapes 26.11.2009 10:31

Tohle je jen výron špatné nálady, který náhodně padl na Hubálka

a dá se mu oponovat pomalu v každé větě, stejně, jako to autor dělá s Hubálkovým článkem. Jen BTW: ti, kdo pěstují králíky, obvykle nečtou filosofické traktáty, ty nečte skoro nikdo, bez ohledu na to, jestli pěstuje cokoli kromě svého ega.  Svobodu číst jsme měli i za bolševika, byla srovnatelná se svobodou onanie - taky to bylo velice soukromé potěšení. Dík svobodě obecně si o tom, co nás při čtení napadlo, můžeme beztrestně povídal nebo psát na internetu.

XW 26.11.2009 10:26

Re: Hubálek má pravdu!

A vy byste jim chtěla předepisovat, zda se mají učit cizí jazyky nebo pěstovat králíky? M.j. bych si nikdy netroufl tvrdit, že znalost chovu drobného zvířectva je, ve srovnání se znalostí cizích jazyků, podřadná.

Wotan 26.11.2009 10:13

Hlava

Co dodat? RYBA smrdí od HLAVY!

delilah 26.11.2009 10:10

On pan Hubalek nerika lez

jen to nekteri nedovedou pochopit , jako pan autor a ti patri mezi ty, kteri maji IQ pod 100 bodu.

pro vsechny neverici Tpmase jsem nasel viz link:

http://translate.google.com/translate?langpair=en|cs&u=http%3A%2F%2Fwww.abelard.org%2Fburt%2Fburt-ie.asp

Patron Divný 26.11.2009 10:04

Re: Hubálek má pravdu!

Milá dulcibelko. Já cestuji nerad (jen když z pracovních důvodů musím, což je bohužel dost často). Též jsem slabý v cizích jazycích (jako programátor pochopitelně umím trochu anglicky, ale mělo by to být lepší - no, ve svém věku už to moc nedoženu). Originální článek Hubálka jsem četl a vytočilo mě, že svobodu omezuje na tohle. O rajzování po světě fakt nestojím, ale třeba svoboda slova je pro mě navýsost důležitá. A jsem velmi rád, že se před 20 lety stalo to, co se stalo, i když podle Hubálkovy teorie jsem pitomec. Tohle primitivní zjednodušení, to je to, co mi v jeho článku vadilo. O těch debilních kecech o "voříšcích Evropy", naprosto neopřených o realitu (ve skutečnosti je to totiž spíš naopak, ale to by byla dlouhá řeč), nemluvě.

janula 26.11.2009 10:02

Re: Hubálek má pravdu!

z titulu své profese musím napsat,že nám ještě fandí