30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Istanbulská úmluva

Istanbulská úmluva. Tato dvě slova budeme slýchávat v nejbližších týdnech a měsících poměrně často.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 4.7.2019 16:00

Re:

Pane Stirský, proč tak personifikujete? Že vám jde hlavně o to, se hádat a škodit čemukoliv, ale rozhodně ne o diskutované téma?

Paní K. se vám včera nelíbila, tak jste ji dnes umístil do kukaně!

J. Anděl 4.7.2019 5:16

Není to tak nové a nic se nemění

Vzpomínám si ze svého dětství na řadu pohádek o emancipovaných, samostatných děvčatech. Princezna koloběžka je asi jediná, u které si pamatuji jméno, vybavuji si ale i další. Do jisté míry i princezna se zlatou hvězdou. Neměl jsem s tou vizualizací samostatných děvčatech problém. Je ještě rozdíl mezi emancipací a genderovou neutralitou, ale nakonec mi to přijde jako fajn zkušenost pro lidi, kteří si tím osahají, co jim ještě vyhovuje a co už ne.

Mé dcery mají v jistém smyslu genderově neutrální výchovu, i když to tak nenazývám a tou ideou nežiju. Kupuji jim hračky, které si vyberou, a vybírají si poníky a panenky, i když bylo i policejní auto či genderově neutrální tablet. Oblečení mají, které se jim líbí, a líbily se jim jednu dobu nejvíc růžové šaty. Příkladů by bylo víc, vstřebávají stereotypy z okolí a samy si vybírají, aniž bych je k něčemu tlačil či něčemu bránil (občas jim připomenu, že mají možnost volby, a z ní plynoucí možné důsledky). Sám jsem společenské rituály (tzv. stereotypy) do značné míry nesnášel a bojkotoval, jak jsem si troufl. Za rozhodující pověřuji svobodu sám se vědomě rozhodnout, zda mi sociální zisk stojí za vykonání rituálu, nebo se toho zisku s lehkým srdcem vzdám a odmítnu účast. Někdy to znamená být víc sám, zklamat rodinu, být chvíli bez partnerky... Hlavně to "být sám". Sociální život je totiž vždycky svázán nějakými rituály a v genderově neutrálním světě to nebude jiné. S věkem člověk najde vyvážený poměr, výhodný pro něj i okolí.

A to je blbé na té ideologii genderové vyváženosti (na každé sociální ideologii). Trvá na zisku bez toho, že by bylo nutné se něčeho vzdát, což tvoří neúměrný tlak na okolí. U malých dětí to je ještě pochopitelné, u dospělých méně. S takovým očekáváním od života a lidí se špatně žije. Ať je člověk genderově progresivní, nebo fundamentální katolík.

J. Pavelka 4.7.2019 10:09

Re: Není to tak nové a nic se nemění

Na tom co autor s té úmluvy cituje, samo o sobě nic špatného není...záleží samozřejmě na interpretaci..a v jakémkoli dokumentu často vidí hodnotitel to, co tam sám vkládá

J. Anděl 4.7.2019 11:50

Re: Není to tak nové a nic se nemění

Jistě. To platí nejen u nás na NP jako hodnotících, jako i u těch, kdo bude na základě úmluvy chtít jednat.

K. Salajka 4.7.2019 10:26

Re: Není to tak nové a nic se nemění

Skvělý závěr. Snižuje se schopnost kompromisů v rodinném životě a mnoho žen si neumí představit, že se budou dělit o "svoje dítě" s jeho otcem. Ideálem je samoživitelka.

V. Petr 4.7.2019 10:49

Takováto matka se zejména ve vztahu k synovi může stát ÚPLNOU ZRŮDOU! Naprosto naruší jeho přirozený vývoj, způsobí mu problémy při hledání partnerky a dokonce své chování nezmění, ani když se frustrovaný syn pokusí o sebevraždu!

S takovýmto případem jsem se setkal!

I současná rozvodovost má negativní vliv na děti, ať už je viník otec nebo matka.

Roku 1968 vydala jedna žena článek, který se jmenoval "Osvobození od dětí," což byl podle ní skutečný cíl "emancipace." Ostatně už soudruzi Marx a Engels nastínili šílenou tezi sexuálního osvobození žen, podle které se děti už po narození měly předávat do státních zařízení. A dokonce už soudruh Stalin pochopil, že je to nesmysl.