28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dobrá rada nad zlato

Běžné zpravodajské okruhy, které i u nás mají pod palcem, lépe řečeno pod svými pařáty, různé politické a národu nepříliš přátelské zájmové skupiny, jsou hodně zticha o zprávách, tedy o událostech, které se jim nehodí do krámu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Brunner 28.7.2019 23:15

Re: No tak

Píše obecně o tom jak to "chodí". Já s ním vcelku souhlasím.

D. Mach 28.7.2019 21:10

Re: No

Speciálně se Sebastianem Kurzem se viděl několik poměrně obsáhlých proslovů i rozhovorů. Sleduji ho, protože přemýšlím, jestli je to mladý a přesto vyzrálý politik, nebo populista přitahující voliče na svůj chlapecký kukuč. Zatím se mi jeho politické kroky docela líbí. Možná je to tím, že i zprávy o něm jsou spíše pozitivní. A nevšiml jsem si, čím by Brusel jeho vládu drtil. V Rakousku mají problém s pravicovými populisty, kteří vyrábí jeden skandál za druhým, a to i po smrti svého ideologa Jorga Haidera.

V. Pavelka 28.7.2019 17:13

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Jeden z požadavků Žlutých vest",byl přístup do TV fRANCE,Česká TV ani nepípla?!

V. Pavelka 28.7.2019 17:05

Re: Ano,

Lidi to prokouknou ,já byl taky Sluníčkář ,no a pak jsem,párkrát polknul na prázdno u TV24 a začal si více všímat ty Puzzle ..

V. Pavelka 28.7.2019 16:58

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Jo v Británii Je poslanec volen v okrsku a občanům se přímo zodpovídá zodpovídá.

V. Pavelka 28.7.2019 16:27

Re: No

Na Kurze v Rakousku nedostanete v ČT ani minutu ,a Brusel jeho vládu drtí fest .Zato mantrou brexitu servíruje s tisíci přicmrndávači TV už měsíce,a pak to zaplácnou RETRO týdeníky z totáče , abychom jim nevystydli..socialistům .

V. Pavelka 28.7.2019 16:17

No jo

O Rakousku se nic nedozvíte , tam jsou útoky na vládu Kurze,z Bruselu , podobně jako na Madary,jenže ti nemají žádné (ani procesní nedostatky) tak se hledají jakékoliv špíny.K jejich znemožnění,jako u nás Babiš, ten jim taky leží v žaludku.Dějí se hrozné věci v Západním světě.Kdo by řekl že k nám přijde ze západu zparchantělá verze socialismu . A šéf Bruselu nechá odhalit sochu Marxe,

J. Ganaur 28.7.2019 13:30

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Volič SPD?

J. Jurax 28.7.2019 12:05

Jistě.

Ryze teoreticky. A když, tak jen mezi vybranými občany a vládou ... :-)

M. Prokop 28.7.2019 11:02

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Dvěma způsoby: Založit stranu s příslušným programem a volit ji, nebo si vynutit referendum. Tedy, pokud by měli zájem a něco dělali. Zájem nemají, tak je zvolen Bureš a hnutí s programem každý týden jiným.

A včil mudrujte! :-P

M. Prokop 28.7.2019 10:59

Re:

Teoreticky mezi občany a vládou. Praxe je poněkud barvitější, ale tomu se těžko vyhnout v jakémkoliv systému.

M. Prokop 28.7.2019 10:57

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Pan Čech nemá rád strany, což je asi hlavní důvod jeho originálních teorií.

M. Prokop 28.7.2019 10:56

Re: Televize lidem vyžírá mozky

Pokud by nebyla TV, někteří lidé by si nechali vyžírat mozek jinak, dříve třeba kázáním. To už jsou takové povahy.

Z. Lapil 28.7.2019 9:53

Re: Více méně souhlas

Podobných výroků je konečné množství, proto se nutně občas zopakují. Stejně jako svastika není německým vynálezem (je jen pootočená a snad prý má ramena v protisměru), tak pěticípá hvězda je vlastně vybarvený pentagram a kromě komunistů ji mají na vlajce i USA (ale v jiné barvě) a vlastně i Slavia Praha (v "originální" červené, ale nohama vzhůru).

Z. Lapil 28.7.2019 9:47

Re: Návod na řetězovou zprávu :o)

Není.

K. Salajka 28.7.2019 9:05

Re: Když něco nejde, svedeme to na EU

Tak například Orbán dostal 10 minut na projev v Bruselu 10 min. Mluvil jen 7 min. a tento projev přerušila ČT po pěti minutách aktualitou z pohřbu Mc Caina.

Stál bych o to, co sděloval švédský premiér, když končil výzvou abychom se podíleli na migraci.

K. Salajka 28.7.2019 9:02

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Chtěl jste to podle Ústavy. Vládě vyslovují důvěru zastupitelé, nikoli prasident.

Ani já nejsem s pokojen s prací poslanců, ale byli zvoleni demokraticky a mají povinnosti, které plynou z Ústavy - které vykonávají s různým úspěchem.

Prezident by měl být etickým kompasem jak byl TGM, nikoli aktivním tvůrcem vlády,. Není náhodou, že Zeman napadl nepřímo Peroutku, jde mu o to, relativizovat etické hodnoty demokratických mechanismů, sám není nic než figurka exekutorské a zbrojařské loby, napojení na Transgass nelze přehlédnout.

L. Novák 28.7.2019 8:42

Televize lidem vyžírá mozky

TV vysílání je především nástrojem reklamní i politické propagandy těch, kdož o obsahu vysílání rozhodují a hledají finanční zdroje, jak vysílání udržet v provozu nebo na něm ještě vydělat peníze.

Když slyším zaměstnance v práci diskutovat o obsahu TV vysílání a politických hrátkách tam předváděných, v duchu se směju, jak si zbytečně krátí život sledováním hloupostí. Stále platí ono známé: "Chléb a hry!"

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chléb_a_hry

P. Čech 28.7.2019 8:29

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Občané tuto důvěru vyjadřují v přímé volbě prazidenta. Nikoliv v nepřímé volbě nějakých poslanců.. Pokud by byli poslanci přímo voleni (nikoliv jejich politické strany a hnutí), potom byste možná měl pravdu. Základní problém tkví v tom, že v naší poslanecké sněmovně nezasedají žádní zástupci občanů. Nezasedají proto, že poslanci hájí zájmy svých stran a hnutí a nikoliv občanů. Tady je zakopaný pes a od toho se odvíjí všechny problémy. A prezident není královna Viktorie.

K. Salajka 27.7.2019 21:50

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Vláda demokratického státu potřebuje k vládnutí důvěru zastupitelského tělesa a panovník ani prezident nemá do jejího složení vcelku co mluvit - dívejte se, až zase půjde film o královně Viktorii.

P. Čech 27.7.2019 21:35

Re: Jak říká Katie Hopkins,

O složení vlády rozhoduje podle ústavy prezident republiky. O nějaké úloze politických stran při sestavování vlády není v ústavě ani zmínka. . Možná o tom vykládají něco nějací duchové ústavy či ústavní zvyklosti. Česká republika se však neřídí zvykovým právem. Prezident prostě jmenuje předsedu vlády a ten mu následně navrhne její členy. Prezident je následně jmenuje a pověří je řízením ministerstev. Dost. Nic více a nic méně ústava nestanoví.

P. Čech 27.7.2019 21:29

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Odhlasují si to? Jak? Pokud vím, tak zákon o obecném referendu nemáme. Jinak si občané nemohou odhlasovat naprosto mic. Copak podle Vás ty politické strany zprostředkovávají? Podle mne jen svou vůli a moc nad občany. Celosvětový trend se ubírá úplně opačným směrem. Občané sice pomalu, ale jistě poznávají, že pro svou demokratickou vedoucí roli prostředníka nepotřebují. Ve své naprosté většině jsou totiž svéprávní a dokáží si vládnout sami. Je jen jediný subjekt, který jim v tom brání. Politické strany. To jen proto, že si svou vedoucí úlohu zakomponovaly do ústavy (čl. 5 a čl. 18, odst.1). A včil mudrujte! Jak si občané mohou u nás odhlasovat zásadní změny v ústavě?

D. Mach 27.7.2019 21:15

Když něco nejde, svedeme to na EU

Tak podle pana Chrastiny nám nejsou dodávány některé významné proslovy evropských státníků, ba dokonce i těch našich. No jo, ale které?

J. Jurax 27.7.2019 17:27

Neřekl bych.

Čtěte článek několikrát, pomalu, pozorně, v případě nutnosti slabikujte. Třeba Vám něco dojde.

J. Jurax 27.7.2019 17:21

Zprostředkovací, jistě.

Otázkou je, co ty politické strany zprostředkovávají. A komu. A proč a za co.

J. Jurax 27.7.2019 17:13

Inu, proruský web je ten, co hlásá názory jiné než ty NAŠE jedině správné.

Weby řízené osobně Putinem jsou pak ty, co s našimi jedině správnými názory polemizují, ba dokonce si dovolují je vyvracet fakty samozřejmě fabrikovanými ve sklepeních KGB.

Logicky domýšleno je pak každý web proruský. Neboť ke každému webu lze nalézt neprázdnou množinu člověků, jimž dotyčný web nekonvenuje a jejichž jedině správné názory tento web popírá, ano i argumentačně vyvrací. A řídí ho Putin!

K. Salajka 27.7.2019 17:05

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Chtěl jsem jen konstatovat, že v demokracii o složení vlády rozhodují strany schopné složit koalici a dostat důvěru. Jmenování i odvolání prezidentem je výlučně formální akt. Jiná situace je u úřednické vlády i takovou vládu by měl ale prezident jmenovat až v případě, že má zajištěno vyslovení důvěry (vzpomínáte jak chtěl onehdy podpisy ?). Miloš Zeman je ignorant a poslanci by ho měli ignorovat tak, jako on ignoruje Ústavu.

M. Prokop 27.7.2019 16:49

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Úloha politických stran současnosti není vedoucí, ale zprostředkovací.

Pokud by to občani chtěli jinak, odhlasují si to.

Pes jitrničku sežral.

P. Čech 27.7.2019 16:47

Re: Jak říká Katie Hopkins,

No schválně, koho myslíte že Staněk zastupuje? Premiétovi jej za člena vlády navrhla ČSSD. Poté jej jako takového jmenoval prezident. Členové vlády nejsou občany voleni a tudíž je ani nemohou zastupovat. Pokud jde současně o poslance, tak ti také nejsou voleni. Voleny jsou jejich strany a hnutí. Ty ovšem občany také nezastupují protože zastupují samy sebe. Prostě Česká kocourkovská republika.

K. Salajka 27.7.2019 15:35

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Omen nomen, Sibylle. Jste stejně jasnozřivá jako Vojta Filip.

Jeho a Vaše potvrzení pravdivosti je jako kompas pro ty, kdo si chtějí potvrdit, co je lež.