3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dobrá rada nad zlato

Běžné zpravodajské okruhy, které i u nás mají pod palcem, lépe řečeno pod svými pařáty, různé politické a národu nepříliš přátelské zájmové skupiny, jsou hodně zticha o zprávách, tedy o událostech, které se jim nehodí do krámu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 28.7.2019 16:17

No jo

O Rakousku se nic nedozvíte , tam jsou útoky na vládu Kurze,z Bruselu , podobně jako na Madary,jenže ti nemají žádné (ani procesní nedostatky) tak se hledají jakékoliv špíny.K jejich znemožnění,jako u nás Babiš, ten jim taky leží v žaludku.Dějí se hrozné věci v Západním světě.Kdo by řekl že k nám přijde ze západu zparchantělá verze socialismu . A šéf Bruselu nechá odhalit sochu Marxe,

L. Novák 28.7.2019 8:42

Televize lidem vyžírá mozky

TV vysílání je především nástrojem reklamní i politické propagandy těch, kdož o obsahu vysílání rozhodují a hledají finanční zdroje, jak vysílání udržet v provozu nebo na něm ještě vydělat peníze.

Když slyším zaměstnance v práci diskutovat o obsahu TV vysílání a politických hrátkách tam předváděných, v duchu se směju, jak si zbytečně krátí život sledováním hloupostí. Stále platí ono známé: "Chléb a hry!"

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chléb_a_hry

M. Prokop 28.7.2019 10:56

Re: Televize lidem vyžírá mozky

Pokud by nebyla TV, někteří lidé by si nechali vyžírat mozek jinak, dříve třeba kázáním. To už jsou takové povahy.

D. Mach 27.7.2019 21:15

Když něco nejde, svedeme to na EU

Tak podle pana Chrastiny nám nejsou dodávány některé významné proslovy evropských státníků, ba dokonce i těch našich. No jo, ale které?

K. Salajka 28.7.2019 9:05

Re: Když něco nejde, svedeme to na EU

Tak například Orbán dostal 10 minut na projev v Bruselu 10 min. Mluvil jen 7 min. a tento projev přerušila ČT po pěti minutách aktualitou z pohřbu Mc Caina.

Stál bych o to, co sděloval švédský premiér, když končil výzvou abychom se podíleli na migraci.

V. Pavelka 28.7.2019 16:27

Re: No

Na Kurze v Rakousku nedostanete v ČT ani minutu ,a Brusel jeho vládu drtí fest .Zato mantrou brexitu servíruje s tisíci přicmrndávači TV už měsíce,a pak to zaplácnou RETRO týdeníky z totáče , abychom jim nevystydli..socialistům .

D. Mach 28.7.2019 21:10

Re: No

Speciálně se Sebastianem Kurzem se viděl několik poměrně obsáhlých proslovů i rozhovorů. Sleduji ho, protože přemýšlím, jestli je to mladý a přesto vyzrálý politik, nebo populista přitahující voliče na svůj chlapecký kukuč. Zatím se mi jeho politické kroky docela líbí. Možná je to tím, že i zprávy o něm jsou spíše pozitivní. A nevšiml jsem si, čím by Brusel jeho vládu drtil. V Rakousku mají problém s pravicovými populisty, kteří vyrábí jeden skandál za druhým, a to i po smrti svého ideologa Jorga Haidera.

I. Polák 27.7.2019 14:11

Komunistická cenzura byla primitivní

To dnes to funguje tak jak píše pan Chrastina. Jo, my důchodci (že) si informace ověřujeme z více zdrojů běžně.

Jenže takový obyčejný, zaměstnáním vytížený člově středního věku na tohle nemá čas. A tak si vybere ty jedny Noviny, který věří. Když mu pak řeknete něco co nečetl řekne: kdes to četl? To byl nějaký proruský web!

J. Matuška 27.7.2019 15:05

Re: Komunistická cenzura byla primitivní

+1

J. Jurax 27.7.2019 17:13

Inu, proruský web je ten, co hlásá názory jiné než ty NAŠE jedině správné.

Weby řízené osobně Putinem jsou pak ty, co s našimi jedině správnými názory polemizují, ba dokonce si dovolují je vyvracet fakty samozřejmě fabrikovanými ve sklepeních KGB.

Logicky domýšleno je pak každý web proruský. Neboť ke každému webu lze nalézt neprázdnou množinu člověků, jimž dotyčný web nekonvenuje a jejichž jedině správné názory tento web popírá, ano i argumentačně vyvrací. A řídí ho Putin!

V. Pavelka 28.7.2019 17:05

Re: Ano,

Lidi to prokouknou ,já byl taky Sluníčkář ,no a pak jsem,párkrát polknul na prázdno u TV24 a začal si více všímat ty Puzzle ..

M. Mikulec 27.7.2019 10:12

Jak říká Katie Hopkins,

když kritizuje neobjektivitu a aktivismus BBC: "Za tuhle propagandu musíme ještě platit! V Severní Koreji ji mají zadarmo."

Když jsme u té Severní Koreje- jsme o ní informováni skoro denně: ale to, co se děje v sousedním Polsku, nebo v Maďarsku, nevíme a nemáme vědět. Na tomhle se od dob bolševika nezměnilo vůbec nic.

S. Netzer 27.7.2019 10:23

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Pokud nevíte, tak se informujte, ostrovide.

Informačních zdrojů je víc než dost.

Lhářka Katie Hopkins jím ale není.

R. Langer 27.7.2019 10:59

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Jo jo, prolhaná Pátá kolona vám doporučí své bolševické zdroje financované Putinem. :-D

J. Matuška 27.7.2019 15:08

Re: Jak říká Katie Hopkins,

10:23

5

K. Salajka 27.7.2019 15:35

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Omen nomen, Sibylle. Jste stejně jasnozřivá jako Vojta Filip.

Jeho a Vaše potvrzení pravdivosti je jako kompas pro ty, kdo si chtějí potvrdit, co je lež.

P. Čech 27.7.2019 12:15

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Nejen na tomhle! Jediné, co musím přiznat je skutečnost, že se zvýšila podstatně míra svobody. Toť asi tak vše. Čl.4 socialistické ústavy byl zrušen a nahražen čl. 5, který v podstatě říká totéž. Sice ne úplně totéž, ale téměř totéž. Vedoucí úloha jedné politické strany byla nahražena vedoucí úlohou politických stran obecně a celá tato změna je lživě nazývána zastupitelskou demokracií.. Zatupitelskou demokracií, kde ovšem občany v moci zákonodárné (poslanecká sněmovna) nikdo nezastupuje. Poslanci totiž zastupují své politické strany a hnutí, které byly voleny a zvoleny. V zastupitelské demokracii však mají občany zastupovat jejich přímo a svobodně zvolení zástupci. To zde jaksi chybí. Typicky český, specifický pohled na demokracii jako takovou.

K. Salajka 27.7.2019 15:32

Re: Jak říká Katie Hopkins,

To jako Staněk zastupuje SOCDEM ?

P. Čech 27.7.2019 16:47

Re: Jak říká Katie Hopkins,

No schválně, koho myslíte že Staněk zastupuje? Premiétovi jej za člena vlády navrhla ČSSD. Poté jej jako takového jmenoval prezident. Členové vlády nejsou občany voleni a tudíž je ani nemohou zastupovat. Pokud jde současně o poslance, tak ti také nejsou voleni. Voleny jsou jejich strany a hnutí. Ty ovšem občany také nezastupují protože zastupují samy sebe. Prostě Česká kocourkovská republika.

K. Salajka 27.7.2019 17:05

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Chtěl jsem jen konstatovat, že v demokracii o složení vlády rozhodují strany schopné složit koalici a dostat důvěru. Jmenování i odvolání prezidentem je výlučně formální akt. Jiná situace je u úřednické vlády i takovou vládu by měl ale prezident jmenovat až v případě, že má zajištěno vyslovení důvěry (vzpomínáte jak chtěl onehdy podpisy ?). Miloš Zeman je ignorant a poslanci by ho měli ignorovat tak, jako on ignoruje Ústavu.

P. Čech 27.7.2019 21:35

Re: Jak říká Katie Hopkins,

O složení vlády rozhoduje podle ústavy prezident republiky. O nějaké úloze politických stran při sestavování vlády není v ústavě ani zmínka. . Možná o tom vykládají něco nějací duchové ústavy či ústavní zvyklosti. Česká republika se však neřídí zvykovým právem. Prezident prostě jmenuje předsedu vlády a ten mu následně navrhne její členy. Prezident je následně jmenuje a pověří je řízením ministerstev. Dost. Nic více a nic méně ústava nestanoví.

K. Salajka 27.7.2019 21:50

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Vláda demokratického státu potřebuje k vládnutí důvěru zastupitelského tělesa a panovník ani prezident nemá do jejího složení vcelku co mluvit - dívejte se, až zase půjde film o královně Viktorii.

P. Čech 28.7.2019 8:29

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Občané tuto důvěru vyjadřují v přímé volbě prazidenta. Nikoliv v nepřímé volbě nějakých poslanců.. Pokud by byli poslanci přímo voleni (nikoliv jejich politické strany a hnutí), potom byste možná měl pravdu. Základní problém tkví v tom, že v naší poslanecké sněmovně nezasedají žádní zástupci občanů. Nezasedají proto, že poslanci hájí zájmy svých stran a hnutí a nikoliv občanů. Tady je zakopaný pes a od toho se odvíjí všechny problémy. A prezident není královna Viktorie.

K. Salajka 28.7.2019 9:02

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Chtěl jste to podle Ústavy. Vládě vyslovují důvěru zastupitelé, nikoli prasident.

Ani já nejsem s pokojen s prací poslanců, ale byli zvoleni demokraticky a mají povinnosti, které plynou z Ústavy - které vykonávají s různým úspěchem.

Prezident by měl být etickým kompasem jak byl TGM, nikoli aktivním tvůrcem vlády,. Není náhodou, že Zeman napadl nepřímo Peroutku, jde mu o to, relativizovat etické hodnoty demokratických mechanismů, sám není nic než figurka exekutorské a zbrojařské loby, napojení na Transgass nelze přehlédnout.

M. Prokop 28.7.2019 10:57

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Pan Čech nemá rád strany, což je asi hlavní důvod jeho originálních teorií.

V. Pavelka 28.7.2019 16:58

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Jo v Británii Je poslanec volen v okrsku a občanům se přímo zodpovídá zodpovídá.

J. Ganaur 28.7.2019 13:30

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Volič SPD?

M. Prokop 27.7.2019 16:49

Re: Jak říká Katie Hopkins,

Úloha politických stran současnosti není vedoucí, ale zprostředkovací.

Pokud by to občani chtěli jinak, odhlasují si to.

Pes jitrničku sežral.

J. Jurax 27.7.2019 17:21

Zprostředkovací, jistě.

Otázkou je, co ty politické strany zprostředkovávají. A komu. A proč a za co.

M. Prokop 28.7.2019 10:59

Re:

Teoreticky mezi občany a vládou. Praxe je poněkud barvitější, ale tomu se těžko vyhnout v jakémkoliv systému.