3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dobrá rada nad zlato

Běžné zpravodajské okruhy, které i u nás mají pod palcem, lépe řečeno pod svými pařáty, různé politické a národu nepříliš přátelské zájmové skupiny, jsou hodně zticha o zprávách, tedy o událostech, které se jim nehodí do krámu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Dekyský 27.7.2019 7:58

Re: Více méně souhlas

A ještě jsem si vzpomněl na další výrok tohoto mistra levicové propagandy a demagogie; "A srdce Němců zvítězí nad lží a nenávistí".

Po letech se ho zmocnil jiný levičák a zkombinoval ho s výrokem Gándhího... :-)

I. Dekyský 27.7.2019 7:54

Více méně souhlas

až na to, že Goebbels tak často citované "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou" nikdy nevyslovil ani nenapsal. Zcela prokazatelně je ale autorem výroku jiného: "Sloužíme pravdě tím, že sloužíme německému vítězství".

P. Čech 27.7.2019 7:42

Re: Jejich propaganda za jejich peníze

Také si to myslím a máte pravdu. Už sám pojem "veřejnoprávní" je z pohledu českého jazyka paskvil, protože nic nevyjadřuje. Je-li něco veřejnoprávní, musí to být veřejné a právní. Ale veřejná a právní (vzniklá na právním podkladu) jsou všechna naše média. Všechny možné rozhlasové stanice, televize Nova, Prima, Barandov atd. Z nich pouze ČT a ČRO mají nezaslouženou výhodu v tom, že pobírají koncesionářské poplatky, které byly občanům nedemokraticky nadiktovány státem. Bylo to již za komunistů a existuje to stále pod zcela nesmyslným názvem "veřejnoprávní". Občané se k tomu v našem "demokratickém státě" nesměli vyjádřit.

P. Čech 27.7.2019 7:34

Úbytek demokracie?

Jak může být někde "úbytek" něčeho, co tam ve skutečnosti neexistuje? I to je novinářský nesmysl. Ve skutečné demokracii musí mít všichni stejná práva, ale i stejné povinnosti. Všechny státy, bez výjimky. To ovšem znamená stejný počet europoslanců, eurokomisařů a členů jednotlivých eurokomisí. O všech věcech, týkajících se fungování EU musí rozhodovat občané jednotlivých států přímo ve všeobčanském hlasování či referendu. To jsou základní demokratické principy, jejichž úbytek v EU neexistuje, poněvadž tam nikdy nebyly a nejsou. EU je pouhý úřednický moloch, hájící zájmy Německa a Francie, doplněnými tu o zájmy Itálie, tu Španělska.. Ostatní státy ostrouhávají mrkvičku a musí se sklánět před vůlí výše jmenovaných, protože jsou v důležitých věcech vždy přehlasovány. To má být ona demokracie? K smíchu! Jde o typickou diktaturu, kdy výše zmíněné státy to, co se jim v minulosti nepodařilo vojenskou silou (Napoleon, Hitler, Mussolini) prosazují po linii ekonomické.

J. Svoboda 27.7.2019 7:19

Re: No tak

Píšeo o konkrétních lidech. Takže například Borisovi projevy po zvolení, po příchodu do D10 i první projev před poslanci na ČT24 v přímém přenosu i záznamech.

Zeman do veřejnoprávních médií nechodí a jestli ho cenzůruje Soukup, to nevím.

Pěkn ý den.

J. Svoboda 27.7.2019 7:16

Návod na řetězovou zprávu :o)

F. Navrátil 27.7.2019 7:09

Jejich propaganda za jejich peníze

Nemám nic proti tomu, aby veřejnoprávní média vysílala cokoliv podle vlastního uvážení. Ale za svý!

J. Brunner 27.7.2019 1:31

Re: No tak

A tady, také nic konkrétního a zaručeně blábol. Co konkrétního byste chtěl, když autor píše o obecném? Je to na Vás asi těžké.

P. Válek 27.7.2019 1:04

No tak

nic konkréiního tu není.Blábol,nic víc.