8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: De mortuis nil nisi bene

Na začátku bych se chtěl omluvit za to, že úvod tohoto komentáře píšu tak, aby ho pochopil i ten největší ignorant a pitomec, a rovnou bych i mohl vyjmenovat několik kandidátů na tyto tituly, ale nechci se snížit na jejich úroveň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 8.10.2019 20:55

Jo, morální giganti, to je sekta ! Závist, závist, závist !

J. Kanioková 8.10.2019 20:50

Já se obávám, že jsme čím dál víc závistivější národ..

V. Církva 8.10.2019 20:31

Tak jasně o děti bychom se měli starat. Jenže ony si je fanynky uhnaly. a jindy nešlo ani tak o bulvár jako, že šlo o krátkou známost a Karel Gott nevěřil, že je dcera opravdu jeho. Dobrá, ale děti byly asi největší škraloupek na životě Karla Gotta. Ale v jeho situaci bychom těžko bychom byli lepší.

J. Kraus 8.10.2019 19:04

Ona ta Pravda a Láska snad za to nemůže. Původně to ti lidé jistě mysleli dobře, ale jak je špatnost ostatních iritovala, dostali se na cestu negace. A jako náklonnost přitahuje náklonnost, tak negace přitahuje negaci. Ke všemu ještě setrváváním v nějakém stavu, třeba v negaci, se ten stav v člověku upevňuje. To je jedna cesta. Cestou jinou, děsivější, vidíme jít třeba jistého křesťanského kněze, jenž se na ní zřejmě dostal, asi omylem, za svých východních studií. Vynechejme oportunisty a lidi zlé, zlomyslné a zákeřné, kteří se k uvedeným, často hloupým a naivním, připojují a mohou je ovládnout. Též lidi příliš inteligentní, nucené manifestovat negaci svého zduřelého ega i při úmrtí člověka. Vše je pochopitelně poněkud složitější, člověkem neobsáhnutelné a uvedené budiž považováno za kamínek do mosaiky.

Vysíláme-li negaci k někomu žijícímu, odbyde se to, řekněme, na pozemské úrovni a negace se k nám časem z jiné strany vrátí. U negace vysílané do záhrobí nevíme, kam dojde, kde se zachytí, jakou negací se živící bytost k sobě přitáhneme. Staří mudrcové praví, že člověk by měl občas mentálně vysílat náklonnost a přízeň svým zesnulým, a nejen jim. Pomůže tím jim i sobě.

A. Pakosta 8.10.2019 18:11

Já se domnívám, že konstatovat pravdivá fakta, byť pro dotyčného nelichotivá, není možno nazvat házením špíny. Neplatit výživné matce svého dítěte je neomluvitelné i u chudého muže. Natož u hvězdy pop music.

P. Bouda 8.10.2019 16:05

LOL, tak určitě. Hlavním zvratem politické ituace byl 17. listopad, kdy to soudruzi z pohotovostního pluku přehnali a občané si - soudruh nesoudruh - řekli, že svá děcka tímto způsobem masakrovat nenechají. Zbytek už bylo poklidné předání moci pod heslem "Co jsme si, to jsme si", jak o tom zpívá Karel Plíhal.

P. Bouda 8.10.2019 16:00

Já bych to při tom počtu zplozených děcek a následně odvržených matek nepřeháněl s tím "nikomu vědomě neublížil". Ostatně na některé děti začal platit alimenty až poté, co se o jejich existenci dozvěděla bulvární média.

A. Novák 8.10.2019 15:53

o Husákovi se říkalo "bezvýznamný politik v éře Ivana Mládka..."

M. Krčmář 8.10.2019 15:40

Asi tak.

J. Jurax 8.10.2019 15:26

No jo, no ... odmítl byste, když by cenou za to odmítnuti mohla být profesní likvidace? Dlouhodobá ba až doživotní, s následnou možnou diskriminací dětí a rodinných příslušníků, neboť že se komunistický režim v devětaosmdesátém sesype stěží mohl kdo doufat.

Za sebe alibisticky říkám, že fakt nevím. Ale možná bych neodmítl - nechtělo by se mi od počítačů k lopatě (i když bych si paradoxně asi vydělal stejně, ba možná i víc) a rád bych, aby se děti dostaly na střední školu.

J. Jurax 8.10.2019 15:14

No jo, no - nedá mi to. Musím se zde veřejné přiznat, že já si své hlupství fakt nepřipouštím. Ergo nejspíš budu hlupák. Nebo fakt nebudu. Protože kdybych si své hlupství připustil, budu tedy hlupák. Nebo nebudu?

Vy si své hlupství též připouštíte? :-)

J. Jurax 8.10.2019 15:06

To máte těžký.

Někteří lidé jsou blbé a nevychované.

Blbé, protože jim nebylo shůry dáno nebo se cíleně zblbli vhodnou ideologií.

Nevychované proto, že jejich výchova byla kdysi tatínkem a maminkou zanedbána nebo proto, že slušné vychování vědomě odvrhli jako nedostatečně progresivní, ba až neetické.

No a pak jsou ještě závistivci, co si musí plivnout. Pochopitelně v zájmu žádoucí objektivity, že ano, jak jinak.

J. Hajský 8.10.2019 15:03

O Husákovi se to říkalo trochu jinak. V budoucích encyklopediích bude: Husák - bezvýznamný politik, žijící v době Karla Gotta na územní JZD Slušovice.

V. Petr 8.10.2019 14:59

Připoměl bych, že ČRo ODMÍTL přehrát píseň Karla Kryla "Demokracie" a to přesto, že ho o to v rámci jednoho Interview požádal prezident Zeman!

R. Tesařík 8.10.2019 13:56

To je přesně to o čem píše pan Nacher, nadávání na Gota svádět na Babiše, že to on.

R. Tesařík 8.10.2019 13:51

To už se říkalo o Husákovi.

E. Hůlová 8.10.2019 12:51

Pane Nachere, já bych to s dovolením trochu odlehčila - víte, jak se bude po letech mluvit o Andreji Babišovi? Že to byl jeden z bezvýznamných politiků v éře Karla Gotta.... Není nad to přihřát se trochu na výsluní někoho slavného.

V. Petr 8.10.2019 12:49

A Gott to udělal podle Vás rád, jako ta Švorcová???

No, uvedl bych případ dvou normalizačních komunistů. Soudruh kádrovák a současně předseda CZV KSČ zařídil, aby na podniku byla zřízena jednotka Lidových milicí, kam byli nahnáni prakticky všichni komunisté. Soudruh A se snažil členství vyhnout, ale nakonec se mu to nepodařilo. Soudruh B se v milicích velice angažoval a pořád chodil za soudruhem kádrovákem, jak to přijde, že on, takový zasloužilý a pořád není ničeho vedoucím. Nakonec mu soudruh kádrovák tu funkci zajistil, přes odpor soudruha A, který soudruha B považoval za neschopného...

Š. Hašek 8.10.2019 12:02

Paně Němče,

"uznávám, že na velikána Svěráka nějaký Gott nemá". A napadlo mě, že "na velikána Drahoše nějaký Zeman taky nemá".

Š. Hašek 8.10.2019 11:57

No, právě!

Š. Hašek 8.10.2019 11:56

Přesné.

V. Petr 8.10.2019 11:39

No, ono je to do jisté míry tak, že se vláda a Babiš takto zachovat museli. Jinak by občany naštvali, protože "Gottovi nevystrojili ani pořádný pohřeb." Reagovali na "společenskou objednávku."

Pamatuji si na pohřeb Václava Havla, kdy se někteří vrhli na Václava Klause, že "pokrytecky řečnil" na Havlově pohřbu, když byl jeho politickým odpůrcem. Táži se, co jiného měl tehdy president Klaus dělat???

A. Alda 8.10.2019 11:16

Když Karel Gott zpíval hymnu na protestním shromáždění na Václaváku, byl to jasný konec panství Rudého Vysavače. Manželky všech komunistických funkcionářů rázem zakázaly svým manžílkům organisovat cokoli proti této revoluci, kterou tak jednoznačně podpořil právě Karel Gott.

Gottův zpěv hymny byl tím hlavním zvratem politické situace.

A. Alda 8.10.2019 11:10

Dokázal úžasné věci.

A zatím se nenašel nikdo, kdo by řekl, že mu právě pan Gott v životě ublížil.

Kdo z nás o sobě může říci, že nikomu vědomě neublížil?

A. Alda 8.10.2019 11:08

Ale lejno.

Gottův "projev" jsem si znovu přehrál, abych se ujistil o svém tehdejším názoru. On jim tam řekl přibližně toto: dejte nám s politikou pokoj, my chceme zpívat a rozdávat lidem radost.

A. Alda 8.10.2019 11:02

R^

L. Harvánek 8.10.2019 11:01

Od okamžiku, kdy Karel Gott zemřel, snažím se nereagovat na nejrůznější připomínky týkajících se na život a veřejné projevy tohoto velikého zpěváka. Obávám se totiž, že bych se neudržel a svou reakcí bych ještě víc vyprovokoval ty, kteří na životě Karla Gotta hledají všelijaké nedostatky a pochybení. To, že je i po svém skonu zneužíván politicky mi na tom vadí snad nejvíce. Jeho skon mě také rozesmutnila, na druhou stranu si ale uvědomuji, že se stejně dožil požehnaného věku a za svůj život dokázal mnohem víc, než dokázali mnozí z nás, mne nevyjímaje. Každý z nás Karla Gotta vnímal trochu jinak než druzí a tak je i pochopitelná různorodá reakce na jeho odchod. Někdo musí své pocity ventilovat, jiný svůj smutek drží v sobě.

A. Alda 8.10.2019 11:01

Když se někdo skloní před velikánem, přiživuje se na jeho slávě?

Vy jste vážně idiot. Nekompetentní hlupák.

Nekompetentní lidé jako Vy trpí dvojitým prokletím: schopnosti nutné k úspěšnosti korelují se schopnostmi kvalitního sebeuvědomění, díky kterému jsme schopni odhadnout, jak na tom vlastně jsme. Z toho pak vyplývá fakt, že nekompetentní lidé nedokážou změnit svůj postoj ani po konfrontaci s objektivní realitou, což způsobuje náročnost a nemožnost přijetí pro ně negativní zpětné vazby - protinázoru i když je logický. Hlupák nejenom že neví, že je hlupák, ale díky tomu, že je hlupák, je odsouzen zůstat hlupákem i nadále, neboť si nedokáže své hlupáctví připustit.

A. Alda 8.10.2019 10:57

Na rozdíl od paní Chramostové nebyl pan Karel Gott ani členem KSČ, natož konfidentem StB.

P. Lenc 8.10.2019 10:55

Je to pořád stejné.Před válkou, za Protektorátu, po únoru 1948 po roce 1968 i 89.Vždy se najde parta "morálních" kazatelů kteří nic neumí, nic nevytvořili ale jsou "oprávněni" házet špínu na ty, co jsou jejich protipólem v zájmu "morálky" kterou si vyrábějí z materiálu zvaného závist a zloba.