11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Co Šabatová nedomyslela

Inspirovala jsem se článkem o tom, jak paní Šabatová v roli ombudsmanky tajně zkoušela realitky, jestli zprostředkují nájem nějaké Romce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 22.3.2015 20:50

Už je trochu pozdě:

Jedním z pilířů "západního práva" vždy byla zásada "presumpce neviny" požadující, aby s obviněným bylo až do vynesení právoplatného, obvinění potvrzujícího rozsudku zacházeno (i masmédii!) jako s občanem nevinným. To m.j. znamená, že důkazy je povinna obstarat strana žalující (státní zástupci). Politicko-korektní "Brusel", ale už minimálně od r. 1997 nutí členské státy k přijetí výjimek z tohoto principu pří diskriminaci podle pohlaví, sexuální orientace, rasy... (např. Směrnice Rady 97/80/ES ze dne 15. prosince 1997 o důkazním břemenu v případech diskriminace na základě pohlaví) Poslední překážkou prosazení této deformaci práva byl až do r. 2008 prezident V. Klaus!

B. Rybák 22.3.2015 20:52

Důležité odkazy

http://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/140060-dokument-zduvodneni-vaclava-klause-proc-vetoval-antidiskriminacni-zakon.html

Byl pochopitelně sněmovnou přehlasován a zákon byl v (dočasně) poněkud kompromisní podobě přijat!

http://www.ochrance.cz/fileadmin/user_upload/DISKRIMINACE/pravni_predpisy/Obcansky_soudni_rad.pdf

Takže protestovat proti tomu zatím ještě můžeme, ale dokud nevystoupíme z EU, je to to jediné, co proti tomu můžeme dělat!

B. Rybák 22.3.2015 20:24

Už je trochu pozdě

Jedním z pilířů "západního práva" vždy byla zásada "presumpce neviny" požadující, aby s obviněným bylo až do vynesení právoplatného, obvinění potvrzujícího rozsudku zacházeno (i masmédii!) jako s občanem nevinným. To m.j. znamená, že důkazy je povinna obstarat strana žalující (státní zástupci). Politicko-korektní "Brusel", ale už minimálně od r. 1997 nutí členské státy k přijetí výjimek z tohoto principu pří diskriminaci podle pohlaví, sexuální orientace, rasy... (např. Směrnice Rady 97/80/ES ze dne 15. prosince 1997 o důkazním břemenu v případech diskriminace na základě pohlaví) Poslední překážkou prosazení této deformaci práva byl až do r. 2008 prezident V. Klaus.

http://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/140060-dokument-zduvodneni-vaclava-klause-proc-vetoval-antidiskriminacni-zakon.html

Byl pochopitelně sněmovnou přehlasován a zákon byl v (dočasně) poněkud kompromisní podobě přijat!

http://www.ochrance.cz/fileadmin/user_upload/DISKRIMINACE/pravni_predpisy/Obcansky_soudni_rad.pdf

Takže protestovat proti tomu zatím ještě můžeme, ale dokud nevystoupíme z EU, je to to jediné, co proti tomu můžeme dělat!

P. Papež 22.3.2015 20:01

Tahle

Tahle bolševická koza chce navýšit své pravomoci. Už rozstrkala své dětičky k výhodným korytům, teď bude buzerovat slušné občany. Ať si bolševička ubytuje cikánskou rodinu doma a nestrká ji do bytů slušných lidí, kteří musí na cikány navíc vydělávat.

V. Novák 22.3.2015 14:40

Ten nápad s žalobou na podvodné jednání

"figurantky", potažmo státního úřadu, je inspirativní...

V. Novák 22.3.2015 14:39

Protestuji proti sexistickému označení "ombudsman"

pro funkci obsazenou ženou! Následujme příkladu svých starších a větších bratrů z USA a přejděme k genderově neutrálnímu "ombudsperson" nebo v konkrétním případě k "ombudswoman"!

J. David 22.3.2015 8:07

Ta baba je úchylná...

Ombudsman má snad hájit práva občana před zvůli orgánů státní moci (ouředníků), a ne se montovat do soukromoprávních vztahů mezi občany. Co je této babě do toho, s kým budu chtít uzavřít pachtovní smlouvu. Já jsem majitelem nemovitosti, takže si mohu jenom já klást podmínky, kdo bude mým pachtýřem. Přece si do baráku nenatáhnu nějakého hotentota, který nebude trvale finančně likvidní (i přes kauci), a navíc bude ve všech směrech "problematický" dle referencí subjektivních i objektivních. Takové pokyny dám zproztředkovateli (realitce), koho tam chci a koho nechci (snad je to mé bytostní právo, coby majitele). Pouze já mám právo posoudit, zdali si mohu nasadit, či nenasadit vši do své košulenky. Tato babice trockistická to ale asi ve své pomotané palici vnímá jinak, ve smyslu profesora (dementního) Nejedlého: Do každé rodiny alespoň povinně "jedno kilo Jiráska". Tedy ve smyslu, každý berní poplatník korelačně donátorem  "jednoho metráku živé hmotnosti Roma" ve smyslu "ubytovat a živit". Do každé řádné rodiny umístit jedno cikáně ("Zima byla, bláto bylo, cikáně se narodilo, zima je, bláto je, cikáně už tancuje...). Že blbnu? Možná. Baba si ale plete pojmy a zákon. Co také ale čekat od chovné stanice Uhlových?

P. Hlosta 22.3.2015 9:10

Re: Ta baba je úchylná...

V časech, kdy otec Šabatové byl vysokým funkcionářem KSČ, my měli ve svém domě, trvale pronajatém obcí, nuceně ubytovanou navrátilku z kriminálu. Ta si odseděla nějaké roky za loupeže a neměla po návratu z kriminálu kde bydlet. Proto bylo Národním Výborem naznáno, že máme metry čtvereční k bydlení navíc a proto byla k nám vnuceně ubytovaná. Naštěstí do půl roku šla sedět znovu a my se jí tak zbavili.

Šabatová má své právní povědomí pokřivené již z časů svého dětství.

J. Urban 22.3.2015 7:23

Estébácká provokoce - tak

bych nazval jednání té 3,14či ombucmanky.

S. Kalužík 22.3.2015 0:21

Komentáře jsou různé,

ale souzním s těmi, které říkají, že se soudružka Šabatová neměla nikdy stát ombudsmankou.

S.K.

M. Krátký 21.3.2015 22:39

A proč Uhlová Šabatice nepronajme cikánům svůj byt

jako super indikátor situace ???

P. Vaňura 21.3.2015 20:17

Celé "antidiskriminační" zákonodárství je dílem sociálního

inženýrství a porušuje základní lidská práva, např. právo volně nakládat se svým majetkem. Někdy je to dokonce ze strany státu VYLOŽENÉ SVINSTVO, kdy se stát pokouší hodit na hlavu více méně náhodně vybraného soukromníka část nákladů na svou sociální politiku !!!!

Ať se nediskriminačně chová stát a nevnucuje to jednotlivcům! ALE i u toho státu je to ZNAČNĚ POCHYBNÉ, protože se v vychází z premis, které NEJSOU PRAVDA !!!! Jednoduchý příklad, když příslušníci nějaké skupiny někde neuspějí jako JEDNOTLIVCI, bere se to jako "disriminace" celé skupiny. Uvedu příklad, jeden čas se prováděly písemné přijímací zkoušky na vysokou školu tak, že uchazeči absolvovali písemný test, kde byli vedeni pouze pod číslem. Tyto testy byly, pořád jen pod číslem, posléze hodnoceny tak, že skupina hodnotitelů u všech testů bodovala, každý pouze přidělenou část. Tedy, všem se dostalo, pokud možno stejného, zacházení.  A pak se řeklo, můžeme vzít 250 studentů, přijmeme tady prvních 250. A teď si představte že nějaký dobroser si vezme seznam přijatých a podle jakýchsi svých představ začne tvrdit, že nějaká skupina je tam nespravedlivě málo zastoupena...

J. Mrázek 21.3.2015 19:54

Ona přežila "Aničku",Maurerovy ...

Legalizace třicetileté "Aničky na poloviční stáří, kamerou sledovaní chlapci nazí uzavření pod schody...a pořád škodí a nikdo s tíkm nic neudělá, ani s jejím manželem Uhlem....

J. Veselý 21.3.2015 17:35

Jenom idiot

By svěřil svúj majetek cikánům....

J. Kučera 21.3.2015 14:20

Jsem přesvědčen,

že hlavní chyba se stala zřízením zbytečného úřadu, t.j. úřadu ombudsmana. Je to jen další koryto pro nemakačenky, placené z našich daní.

V. Kain 21.3.2015 15:36

Re: Jsem přesvědčen,

Koho to vůbec napadlo navrhnout aby tuto funkci zastávala tato marxistka?Vždyť se snad vědělo co je to za pošahanou a velice nebezpčnou bábu.

M. Prokop 21.3.2015 17:35

Re: Jsem přesvědčen,

Kdo má většinu v PS a Senátu? :-P

P. Vaňura 21.3.2015 19:52

Jak funkci ombudsmana jako takovou, tak i její obsazení

Šabatovou je výhradně dílem ČSSD!

J. Kanioková 21.3.2015 17:14

No.... a to se už usiluje o zřízení další funkce -

dětského ombudsmana...

A čekat logické myšlení u Šabatové... to je sci-fi..

M. Pechr 21.3.2015 11:20

...k cikánům a tak podobně...

...jako bývalý realiťák se nestačím divit čeho je schopnej státní úředník... ...tyhle lidi jsou naprosto mimo realitu... ...kdo donutí majitele bytu, aby pronajmul svůj majetek, a to v natolik citlivé oblasti, jakým je bydlení ? ...a to říkám jako člověk s rozvinutým sociálním cítěním a pochopením i pro cikány, které mám dokonce pro některé vlastnosti rád... ...mnohokrát jsem tyto střety ekonomických a sociálních zájmů řešil, někdy úspěšně někdy naopak... ...setkal jsem se s cikány, kterým bych bez problému byt sám pronajal a pak s takovými, kterým jen těžko... ...majitelé bytů mívají obyčejně sami svých zkušeností dost a mnohdy právě proto, že mají dost odmítání klientů, o které nestojí, při samostatném obsazování bytu nájemníkem, si najímají realitku, aby za ně tuto nepříjemnou stránku věci odpracovala... ...někdy jsem marně přesvědčoval, že ten či onen klient je v pohodě a není se čeho bát, byť náleží ke stejnému etniku... ...sami tito majitelé mi pak převyprávěli, jak dříve taky měli pochopení a soucit a jak na to doplatili a proto už nechtějí slyšet o tom, že by "roma" ubytovali...a nadruhou stranu jsem slyšel příběhy z cikánských úst, kteří bědovali nad tím, že ač pracují a jsou spořádaní, jakmile na druhé straně telefonu pochopí majitel, že je cikán, maj smůlu a nechtěj se ani setkat... ...pak jsou taky majitelé bytů, kteří řeknou, že jim je to fuk, že nemaj čas nikoho shánět, a že když bude problémovej, vypořádaj se s nim sami... ...další věc jsou spolubydlící, ostatní majitelé bytů, mnozí zájemci o nájemníka by i tzv. slušného "roma"vzali, jenže by prý měli peklo s ostatními, kteří tam ve svém bydlí... ...takže problém to je, protože kvůli těm praštěným cikánům to odnáší jak slušní cikáni, které hážou do jednoho pytle, tak majitelé, kteří nemaj právě na výběr mezi nájemníky a slušné cikány se bojí ubytovat... ...ovšem vyřeší toto stát nějakými sankcemi a donucováním ? ...Šabatová a spol jsou mimo...

M. Pechr 21.3.2015 11:20

Re: ...k cikánům a tak podobně...

...jediné co pomůže je, aby si k sobě obě strany našly cestu dobrovolně, zkušeností, stát a společnost musí dokola cikánům opakovat, že je to především v jejich rukách, že musí oni zlepšit svou pověst a že to bude stát úsilí... ...mnohými sociálními programy a úlevami stát cikány i jejich vztahy s okolím jen poškozuje...

V. Peroutka 21.3.2015 12:28

Re: ...k cikánům a tak podobně...

znám tu situaci ze severu čech, kde je dostatek volných bytů a tak majitelé se snaží sehnat  takřka kohokoliv..no a tak si vybere slušnou cigánskou rodinu, jenže pak se objeví příbuzný či přítel a v bytě žije místo 5 ..8 a více a majitel se modlí, aby nedošlo ke zkáze domu,protože časem plynárny sundají plynoměr oni tam nacpou kus trubky a je na malér zaděláno a vystěhování je tařka nemožné ...

L. Křivan 21.3.2015 13:54

Re: ... hážou do jednoho pytle..

To máte těžký, když je těch neslušných k 90% tak nelze neházet do jednoho pytle.

P. Vaňura 21.3.2015 20:22

Mohu uvést jeden důvod proč Rom ne. Vycházím ze slov jednoho

Cikána/Roma, které jsem na vlastní uši slyšel od něj v televizi. Jako příklad jiných zvyků uvedl toto "Pokud se ke mě přistěhuje bratranec s rodinou, nemohu ho vyhodit."

K. Vyšata 21.3.2015 11:13

I když má autorka téměř v celé kritice

provokace pravdu, nemůžu si odepřít malou poznámku. Kdyby v realitkách dělal opravdu kvalitní a odpovědný personál, nemohla by nikdy taková všivárna projít. Stačí jednoduché a oprávněné předběžné požadavky na zájemce o prohlídkou.

Potvrzení o stálém zaměstnání nebo pobírání stabilních příjmů, výpis z rejtříku trestů a ověřitelné reference od bývalého pronajímatele. To by mělo stačit pro prohlídku k eliminaci nastrčených osob a tipařů zlodějských band. Teď k tomu bohužel musím přidat i eliminaci provokatérů, byť vyvolané kýmkoli.

V. Peroutka 21.3.2015 12:30

Re: I když má autorka téměř v celé kritice

tak já si myslím,že realitky mají způsob jak tomu zabránit, jinak by přišlybrzo o zákazníky. Bohužel místo aby se tahle partička bojovníků za menšiny stáhla bude vymýšlet další kličky jak občanům co vlastní domy znepřijemnit život ..

L. David 21.3.2015 10:29

Především by měla být souzena zákeřná baba Šabatová.

A posléze vykopnuta velkým obloukem z úřadu, který nezvládá.

Za to, že místo poctivé práce ombudsmana rozehrává nepoctivé hrátky.

M. Kodeš 21.3.2015 14:22

Re: Především by měla být souzena zákeřná baba Šabatová.

A co dcerunka  Saša Uhlová? Absolventka vysokoškolského oboru romistka. Tady bude asi impuls  pro maminku.

Ta kdyby bydlela 10 let vedle Olachů, .... inu jsou to  všechno  skleníkový kytičky přisátý na státní cecek z titulu, že starej Šabata chtěl ten koninizmus dělat  jinak. A tatíček  Uhl dokonce podle Trockého. To by byly konce

P. Vaníček 21.3.2015 9:41

Ono by bylo nejrozumnější tu babu

Šabatovou zavřít do šaškárny aby mohla ty svoje krávoviny zkoušet na chovancích ústavu.Ti by z toho měli prču a rádi by se zúčastnili.

M. Pechr 21.3.2015 10:06

Re: Ono by bylo nejrozumnější tu babu

...chovance nepodceňovat... ...pracoval jsem v chráněném bydlení a věřte, že mnozí by ji hnali sviňským krokem... ...ač IQ pod 70... ...svobodu a spravedlnost si uvědomují kolikrát líp než mnozí s daleko vyšším IQ...