7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Co jsem na Hradě nemohl říci

Vyznamenaní nedostanou příležitost pronést pár slov. Kdybych takovou možnost měl, tak bych připomenul několik samozřejmostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 31.10.2016 7:18

Projev měl Zeman dobrý - ale projev, to jsou

Projev měl Zeman dobrý - ale projev, to jsou jen slova - ne činy. Masaryk a Bat'a, které ve svém projevu zmínil a i jindy je rád zmiňuje měli také dobré projevy - ale to, co oni říkali mysleli vážně a za slovy následovaly činy - tedy naplnění těch svých slov. A to u Zemana nenásleduje.. Jsme banánová republika - president republiky a jedna z vládnoucích stran nerespektují výroky soudu - vynesený rozsudek. President jen tak mimochodem vydírá ministra vlády naší země a člověka vybraného ( a je za co !!! ) k vyznamenání...

J. Šimek 31.10.2016 7:17

Re: Demokracie a lež

Soud konstatoval, že Zeman prokazatelně lhal třikrát. Poprvé, když Karla

Schwarzenberga (TOP 09) obvinil, že ze zámku v Čimelicích vyhnal

nájemnici. Podruhé lhal o nacistickým symbolech v rodinném sídle

Schwarzenbergovy manželky a potřetí, kdy tvrdil, že Schwarzenbergovi

gratuloval Bernd Posselt.

J. Šimek 31.10.2016 7:12

"A měli bychom ho slavit společně."

To jste měl říct Zemanovi ohledně jeho černého seznamu nepozvaných :o)

F. Houžňák 31.10.2016 7:00

No, jediná nepochybná lež ve volební kampani

zazněla z úst Její Jasnosti v jedné z televizních debat, Ještě to mám skovaný.

F. Lesniak 31.10.2016 6:42

Re: Nesouhlasím

Jak někdo může urazit štětky z Pussy Riot?

A. Bocek 31.10.2016 6:34

Jako by Robejšek,

pod tíhou medaje otupil ostří svého logického myšlení.

B. Rudolf 31.10.2016 6:27

Nesouhlasím

Možná se pár odpůrců Miloše Zemana opravdu nesmířilo s prostým faktem jeho zvolení. Ale většina jeho odpůrců se nesmířila s jeho konkrétním chováním ve funkci prezidenta. Vzpomeňte na "virózu u korunovačních klenotů" na vulgární urážku děvčat ze skupiny "Pussy Riot" (M. T. zřejmě nezná pohádku "Puss in boots"), na osobní a mstivé postoje při jmenování profesorů, na to, že pan prezident se jezdí do Číny učit "jak u nás nastolit stabilitu", na jeho popírání zjevných faktů v roli Ruska v Ukrajinském konfliktu?

Nechci Zemana srovnávat s Hitlerem - to by opravdu nebylo na místě. Ale chci srovnat situaci. Vy opravdu věříte tomu, že občané Německa se měli se zvolením Hitlera do funkce kancléře prostě smířit a přestat ho kritizovat? Opakuji, v tomto srovnání mi šlo o princip a nesrovnával jsem Zemana s Hitlerem ani dnešní Českou republiku s předválečným Německem.

S volbou Zemana jsem se smířil hned po oznámení výsledků voleb. Z jeho konkrétních činů ve funkci prezidenta mi ale běhá mráz po zádech.

J. Bruner 31.10.2016 5:46

Re: Demokracie a lež

stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Jakouže lež nám to MZ při kandidatuře předložil?

P. Maleček 31.10.2016 4:31

Robejšek pro medaili odhaluje své totalitní panděro.

Pominu-li pár poskoků, kterým se Zeman státní medailí odměnil za jejich patolízalství k němu, smutně jsem vzlyknul, spatřiv mezi figurami kořícími se pro medaili před Zemanem řadu jinak skvělých osobností, mezi nimi i pana Robejška.

Ty se nechaly za medaili zneužít k tomu, aby si Zeman jejich cnostnými životy pulíroval svůj ostudný kabát samopoblitý jeho lhaním, štvaním lůzy proti inteligenci a poklonkováním totalitním asijským velmocem, tu se sídlem v evropské Moskvě nevyjímaje.

Po přečtení tohoto Robejškova příspěvku však na něj měním názor. To proto, že on nám tu na rovinu říká, že když jsme si někoho zvolili, tak teď po dobu jeho panování máme držet hubu a krok. Že máme mlčet i k tomu, když ten zvolený jedinec, tj. Zeman prokazatelně lže (to potvrzeno soudy), obdivuje totalitní režimy až tak, že odpudivě leze do zádě jejich panovačných despotů a snaží se jejich praktiky zavádět i u nás, to s průhledným cílem nás následně odvléct do jejich "bratrské" náruče.

Panu Robejškovi při jeho znalostech netřeba připomínat, že přesně tak, jak dnes Zeman, k moci přišel i jistý Hitler o mnohých dalších "demokraticky" (s pomocí lží a manipulací) zvolených, následně despotech nemluvě.

Pan Robejšek nám tu totiž pro medaili od Zemana odhazuje svůj demokratický kabát a bezostyšně předvádí své totalitní panděro fascinované mocí. Jedno jak, třeba lží a podvody či násilím získané. A ke všemu to maskuje kecy o službě národu - opět stejně jako ten Hitler. Robejšek a demokrat? To už si může myslet jen totální vůl.

J. Kovaříček 31.10.2016 3:53

Re: Je to sen?

Oprava: správně jest jméno australského ministerského předsedy Gough Whitlam, Omlouvám se za přehlédnutí.

J. Kovaříček 31.10.2016 3:49

Je to sen?

Tak panu Robejškovi se ZDÁ, "že se část politické třídy nikdy nesmířila s tím, že prezidentem je Miloš Zeman." Ta skutečnost je tak očividná, že žádného zdání není třeba. Mně se však zdá, že pojímání demokracie panem Robejškem je dosti naivní. Do svých posic byli zvoleni demokraticky také Hitler a jeho Nazi strana, stejně tak Musolini a Gottwald. I v těchto případech našli se občané, kteří se s takovou volbou nesmířili, žel bylo jich málo. Výsledek "demokratické" volby může být nebezpečný, obzvláště je-li ovlivněn politickými manipualcemi a lží. V Austrálii roku 1975 sesadil guverner (zástupce královny) John Kerr demokraticky zvolenou vládu G. Whithlema a vypsal nové volby. Lid opět demokraticky rozhodl a poslal socialistu Whitlema a jeho Labor stranu do háje. Podobně v Thajsku, když se poměry v zemi nepříznivě vyhrotí, tak zasáhnou generálové, sesadí vládu a po čase opět vypíší volby. Demokracie může mít tedy různé podoby a proměny, to by mohl pan Robejšek při jeho vzdělání vědět. Ona ta demokracie má hlubší problémy, tak třeba když se voličům předhodí (kýmsi!) dva problematičtí kandidáti, potom je ta demokratická volba pro kočku. To můžeme pozorovat právě dnes v USA. O to, že president není u mnoha občanů chován ve velké úctě se zasloužil především M. Zeman sám. A pokud mnoho občanů v České republice volí komunisty, tak to asi svědčí o tom, že národní celek není pro demokratické spravování země dostatečně vyspělý a demokracii si snad ani nezaslouží. To se dá v budoucnu napravit, zajisté, nutno na tom ovšem pracovat.

Článek pana Robejška je hezkou ukázkou jak nějaká medaile dovede hned způsobit takové "správné" myšlení.

J. Vozábalová 31.10.2016 2:34

Demokracie a lež

Ponechme stranou chování a jednání dnešní hlavy státu - to je mimo téma článku.

Problém přece není v tom, že MZ byl zvolen většinou, to jistě byl. Nikoli většinou národa, jak se často uvádí, ale většinou hlasů ve druhém kole voleb - to je však samo o sobě jistě legitimní vítězství.

Problém ale tkví ve způsobu, jakým onu zaklínanou většinu na svou stranu získal - JASNOU A NEODDISKUTOVATELNOU LŽÍ.

Nikdy se už nikdo nedozví, zda by zvítězil i bez této lži, možná ano a pak by bylo nutné vítězství uznat. Takto se však nelze vůbec divit mnoha lidem, kteří se považují za demokraty, že současná hlava státu "není jejich president".