8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
AdVy 25.8.2008 8:25

Zelená karta - krátkozraká záplata

Mám na věc úplně stejný pohled, zaděláváme si do příštích časů na pořádný malér. Naše děti a vnuci budou opět emigrovat, otázka zní, KAM ?

M. 25.8.2008 11:34

Re: Zelená karta - krátkozraká záplata

Nikam, protože nebude kam. Budou žít tady, v tom marasu, který jim nadrobíme.

EW 25.8.2008 11:49

Re: Re: Zelená karta - krátkozraká záplata

Jo - prostor pro white flight se stale zuzuje.

ok 25.8.2008 7:57

souhlas s autorem

souhlas s autorem - ekonomická teorie (a ekonomická praxe) je jedna věc, reálný život je věc druhá. Pokud poslanci zastupují občany ČR, měli by také jednat ku prospěchu české společnosti. Poslanci ovšem jednají ve prospěch velkých firem, proti řadovým občanům ČR - spočítal někdo, kolik nás budou stát jen ti čeští Romové, které po přílivu levných cizinců NIKDO nezaměstná, kteří se octnou v bezvýchodné sociální PASTI? Budou je snad podporovat zahraniční firmy? Asi ne, že...

Olin 25.8.2008 11:06

Re: souhlas s autorem

oukej, jen by mě zajímalo, jak může být taková firma VELKÁ, když "řadoví občané" se řadí někde jinde. Ani jim to nepatří, ani tam nepracují!

honzak 25.8.2008 6:36

těm diskutérům, kteří

jsou zaměstnanci bych doporučil pohled na výplatní pásku. Tam zjistíte, kolik platí podnik na zdravotním a sociálním pojištění. Ta děsivě veliká částka je taková mimo jiné proto, aby stát živil nezaměstnatelné asociály a podporoval jejich množení. Pomocí zelených karet se k nim přidají další.

bara 25.8.2008 8:49

Ta děsivě veliká částka je taková mimo jiné proto, aby stát živil nezaměstnatelné asociály a podporoval jejich množení.

Poyor, ta děsivě veliká částka (pojistné hrazené zaměstnavatelem a od nového roku započtené do superhubé) je z drtivé většiny SPLÁTKA NA DŮCHOD onoho zaměstnance !!  

Historik 25.8.2008 10:23

Re: Ta děsivě veliká částka je taková mimo jiné proto, aby stát živil nezaměstnatelné asociály a podporoval jejich množení.

A splátka na minimální důchod pro ty nemakačenky.

Fišta 25.8.2008 11:42

Re: Ta děsivě veliká částka je taková mimo jiné proto, aby stát živil nezaměstnatelné asociály a podporoval jejich množení.

Děláte si legraci? Splátka na důchod? Možná jste si nevšimla, že důchodový systém je průběžný...

honzak 25.8.2008 11:46

Re: Ta děsivě veliká částka je taková mimo jiné proto, aby stát živil nezaměstnatelné asociály a podporoval jejich množení.

Chtěl bych ten důchod mít tak vysoký! Byl by to zhruba dvojnásobek důchodu, se kterým loni odešel kolega.

Mejla 25.8.2008 5:13

Autore Řežábku, co kdybyste tedy vybudoval fabriku Vy, když ti "zahraniční buržousti" Vám nejsou po chuti ? A už jste někdy viděl továrnu

jinak než na fotografii ? Pracovních sil je u nás dost, ovšem velká část z nich je nalezlá v úřadech, jako "politologové a sociologové" v různých agenturách placených z dotací atd.

ok 25.8.2008 8:18

Re: Autore Řežábku, co kdybyste tedy vybudoval fabriku Vy, když ti "zahraniční buržousti" Vám nejsou po chuti ? A už jste někdy viděl továrnu

Mejlo, mrkni do standardní učebnice ekonomie - pokud je nedostatek pracovníků v určitém oboru, zvýšením platu dosáhne firma toho, že se jí začnou hlásit tisíce zájemců.

Zelenými kartami pro dělníky dosáhneme jen toho, že úroveň mezd dělnických profesí klesne na úroveň, kdy dělnické profese budou pro místní poulaci "nedostupné" - v konkurenci Mongolů totiž budou mzdy tak nízké, že si Ćech nebude moci z finančních důvodů tu práci vzít - zemřel by totiž buď hlady v garsonieře 0+1, nebo nakrmený v mrazu pod mostem.

Problém vidím v tom, že tuto politiku zelených karet mohou zahraniční firmy požadovat pro úplně všechny profese - i pro ty kvalifikované.

rv 25.8.2008 8:45

Re: Re: Autore Řežábku, co kdybyste tedy vybudoval fabriku Vy, když ti "zahraniční buržousti" Vám nejsou po chuti ? A už jste někdy viděl továrnu

Proč by měli nějací úředníci rozhodovat o tom, koho si zaměstnám ve své firmě? Budou-li firmám nutit drahé české pracovníky, firmy zavřou krám a nebo půjdou jinam. Český kopáč má přestat kopat a stát se kápem, který pod sebou bude mít partu cizích kopáčů.

Nakonec mi ti úředníci budou rozbíjet stroje, protože kvůli stroji na výrobu hřebíků přišlo 100 domácích dělníků o práci.

ok 25.8.2008 8:58

Re: Re: Re: Autore Řežábku, co kdybyste tedy vybudoval fabriku Vy, když ti "zahraniční buržousti" Vám nejsou po chuti ? A už jste někdy viděl továrnu

moc tomu nerozumíte... ;-) jste pěkný příklad toho, jak tento problém "zelené karty" vznikl - IQ 100 a nulová představivost, nulová předvídavost.

Olin 25.8.2008 11:26

Re: Re: Autore Řežábku, co kdybyste tedy vybudoval fabriku Vy, když ti "zahraniční buržousti" Vám nejsou po chuti ? A už jste někdy viděl továrnu

 - a jak to budou, oukeju, dělat ti nebozí gastarbeitři, když z té hladové mzdy musí ještě platit nájmy, mafiána, který je sem dostal, rodinu v dalekém domově, a ještě z toho musí vyžít?

 - a jak to přišlo, že zbohatli ti nebozí francouzští nebo němečtí dělníci, trpící v zemi s miliony gastarbeiterů? Není to nějaký omyl?

 - a není NÁHODOU - no neřeknu Čecha,nejsem rasista, ale pro normálního člověka snadnější vést podnik a růst, když sežene snadno pracovníky?

Yarda 25.8.2008 4:51

Jó, co jsme si v 89´ vycinkali a teď volíme to máme.

A kdo z mladých by chtěl být operátorem nebo lopaťákem (slovo "dělník dnes jaxi není IN) když může být vrcholovým sportovcem, magorem - ééé managerem - mediální hvězdou nebo pornohercem.

ok 25.8.2008 8:20

Re: Jó, co jsme si v 89´ vycinkali a teď volíme to máme.

Je to otázka platu - žít za 8000 hrubého je dost riskantní.

Alfons 25.8.2008 4:24

Modří ptáci nasazují kukačky do vlastních hnízd.

Vidím to pozitivně. Modří ptáci i s jejicjh kuřátkama budou vyhubeni. Sebedestrukce modrých ptáku pomocí zelených kukaček. Modrý pták nemá mozek, jen modré peří.;-D

Svatopluk 25.8.2008 3:27

Cítím se ohrožen

a pokud jsem ohrožen, mám právo se hájit. V situaci, ve které si pár dobrodruhů dělá co (ten, co platí) chce a právo prakticky neexistuje, ústava je úmyslně blbá, volební sytém takový, aby záleželo pouze na penězích se nelze ničeho dovolat. Jak se mám hájit ?

Zelené karty nechce prakticky nikdo a přesto není žádná možnost, jak je zastavit. Protože někdo někde rozhodl, že Bruselem odhadovaný konec našeho národa v roce 2400 je příliš pozdě a společnost není stále dost atomizovaná na to, aby přišel rychleji, musí se přitvrdit.

Může mi někdo říci, zda tyto vlivy nevysvětlují fakt, že v národě, jemuž Hitler sliboval, že jej vyhubí, nezanedbatelná část mládeže hajluje ?

Olin 25.8.2008 10:59

Re: Cítím se ohrožen

Ano, vysvětlují. Stejně jako kdysi v Německu. A stejně jako v Hitlerově Německu si bude muset obyčejný svatopluk rozmyslet, zda bude na straně hajlujících nebo na straně těch, kdo znečistili národ svou krví. Já to mám vyřízený, jsem starý přistěhovalec. Ale co svatopluci? ti mají těžké dilema. 

Může mi někdo říci, zda existuje přímá souvislost mezi blahobytem a svobodou v západní evropě, jakož i v USA a Austrálii,  a dlouhodobou imigrační politikou? Nebo neexistuje? 

Olin 25.8.2008 2:05

kolo života

Autor - a sekundanti v diskusi - nám vyhrožují, že dopadneme jako Francie nebo Nizozemsko. 

Jupííí! Jupííí!  To je super! Před skoro dvaceti lety nám Komárek na náměstích sliboval, že jednou doženeme Francii a Nizozemsko, ale bude to bolet. JE TO TADY! Vyvěste prapory. Já jsem se toho dožil. Skoro. A ani to moc nebolelo.

Svatopluk 25.8.2008 3:30

Re: kolo života

Myslím, že noví přistěhovalci (na Vaší dceři, ženě rodičích) Vám ukáží, že jste pouze nevěděl, co je bolest.

AdVy 25.8.2008 8:31

Re: Re: kolo života

R^

honzak 25.8.2008 7:34

Re: kolo života

Oldřichu, Ty jsi včera koštoval meruňkovici, že? A přehnal jsi to, že?

JH 25.8.2008 1:23

Problémy s imigranty

by mohlo řešit něco takového jako antická řecká demokracie :-)

M. 25.8.2008 1:18

k obsahu článku těžko něco dodat,

takže jen pár poznámek na okraj.

a) Naše vnoučata (v mém případě už děti) těmi cizinci ve vlastní zemi nikoli jen "mohou být", oni jimi budou.  Kdybychom nastavili podmínky tak blbě, jako naši západoevropští přátelé někdy v 70. letech, nedopadneme za 40 let lépe než dnešní francie nebo holandsko - rozkládající se země bez budoucnosti, kde domorodá populace vymírá, případně houfně prchá do věčného exilu.

b) ODS na celé čáře zradila svůj program - o masovém importu cizinců v něm nebylo ani slovo -, a dokonce i svou voličskou základnu - těžce se rodící ale přecejen existující vzdělanou a samostatnou střední třídu. Co zradila, import statisíců cizinců v zájmu "montoven" je programem postupné likvidace střední třídy a ODS to nemůže nevědět. Inu, třeba je v příštích volbách budou volit ti cizinci.

M. 25.8.2008 1:20

Re: k obsahu článku těžko něco dodat,

k poznámce "a)" jsem zapomněl doplnit, že my nic nenastavili tak blbě jako v 70. letech francie nebo holandsko, my je nastavili mnohem hůř! Navíc 3. svět, zejména muslimské země, je mnohem radikálnější a protizápadnější, neý byl v 70. či 80. letech.

Bohata 25.8.2008 0:15

Bolševický kapitalismus soudruhů absolventů VÚMLu nemůže být jiný.

A kdo je naším presidentem?Kdo "zhasnul" a kluci to rozkradli? Kluci už to předali svým potomkům a rodinná výchova má stejnou směrnici.Obzvláště v Praze.

Svatopluk 25.8.2008 3:34

Re: Bolševický kapitalismus soudruhů absolventů VÚMLu nemůže být jiný.

Co čekáte od lidí, kteří mají doma takovou, co pořádá setkání lidí s hodinkami za 100 tisíc. Protože se jedná o blbce, musí si "vydělat" podobnými službami.