8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiho 25.8.2008 11:43

Koho volit?

Myslím, že lze porovnávat, jsou tu 2 vize. Byla tu Špidlova politika řízené migrace ze zemí, se kterými to nevypadá na velký konflikt kultur, zaměřená na kvalifikovanou pracovní sílu a odborníky, v oblastech kde nám chyběli a kde tím vznikalo úzké místo v ekonomice. Plán počítal i s příchodem rodin a integračníma programa. Nakonec to nikdy nezačalo fungovat, protože Špidla padnul a docela zdatně to zasabotovali "soliviky", kteří se báli "ohrožení vnitřní bezpečnosti". Proti tomu máme plán ODS navést sem co nejméně kvalifikované dělníky, bez práv, bez rodin, držených v příměstských ghettech, bez jakéhokoliv plánu na integraci, učení jazyka atd. Jak a zda začne fungovat zatím nejasno.

Máme z čeho vybírat.  R^>-

Jiho 25.8.2008 11:44

Re: Koho volit?

*siloviky

PetrK 25.8.2008 10:53

Polovina nezaměstnaných by práci sehnala,

jenže o ni nemá zájem (zejména hnědočeši).  Vždyť je krásné žít z dávek a přitom křičet, jak jsou na tom špatně. A Džamila tomu přikyvuje.

Stredocech 25.8.2008 10:09

Poslanci, kteří toto schvalují jsou zrádci republiky, snažící se

vyhovět právě těm FIRMÁM, aby měly vyšší zisky.

glowi 25.8.2008 9:27

Tento zakon pokladam za sileny

A mam pravicove videni sveta a jsem volic ODS (sice se skripenim zubu).

Ovsem co tim?

Volit CSSD? S Rathem, Paroubkem a jeho politikou vsech azimutu? Nemozne. Navic mam velkou obavu, ze jimi odsuzovany zakon by je po nastupu k moci ani nenapadlo zrusit.

Mohu napsat "svemu" poslanci, ze s nim koncim, a coz take udelam.

Co vic? Nadavat v diskusich, coz pomalu utichne a nicemu nepomuze? Jedine co by mohlo situaci zvratit jsou masove protesty, ktere v tomto pripade nehrozi.

ok 25.8.2008 9:48

Re: Tento zakon pokladam za sileny

Také podléháte iluzi, že existují poze dvě politické strany? Politických stran je několik desítek. Prostě volte tu, která hájí vaše zájmy a vaše názory.

Lucinapes 25.8.2008 10:11

Re: Re: Tento zakon pokladam za sileny

Kterou to myslíte? Volitená je jen ještě KSČ, s bídou lidovci a (probůh, už ne!) zelení. Ostatní je jen folklor pro vlastní zviditelnění - Balbínova poetická strana nebo reklama - radio Helax nebo odvar či odpad té velké trojky + imrvére tápající havlovci, kteří se snaží kromě koryta pro sebe a kamarády z kavárny už jen potopit ODS.

Historik 25.8.2008 10:20

Volte Národní stranu

to není žádný folkrol. Bohužel, je příliš izolacionistická, ale v reálu by patrně toto omezila. Jinak má po všech stránkách PLUS.

Musí pochopit, že nikoliv Čechy Čechům, ale Evropa Evropanům.

Fišta 25.8.2008 11:36

Re: Volte Národní stranu

Co je to "Evropan"?

EW 25.8.2008 11:48

Re: Re: Volte Národní stranu

Bila huba, pro zacatek.

J.A.N. 25.8.2008 21:34

Re: Volte Národní stranu

Ano tato strana by mohla být alternativou,ale obávám se,že v současné době se na ni nabaluje příliš nacionalistických a primitivních skupin.Nejsem si jist,zda mají v případě volebního úspěchu dost schopných(nemyslím všehoschopných) a odborně fudovaných lidí k převzetí moci a zodpovědnosti.Pokud ale současná vládnoucí garnitura nepochopí,že takto se vládnout nedá tak šance u NS vidím poměrně velké.R^

Olin 25.8.2008 11:16

Re: Re: Tento zakon pokladam za sileny

Politické strany jsou jen čtyři. Party extrémistů, které máš asi na mysli, jako politické strany nefungují. Nemaj lidi ani podporu. A bez lidí a politické podpory politickou stranu neuděláš. V tuto chvíli je to vidět na zelených. Ty party taky nemaj lídra, kterýho zelení náhodou maj. Takže si můžeš takto najít maximálně partičku názorově spřízněných, frustrovaných, bezmocných kibiců.

Pracovat v politické straně, oukeju, znamená prosazovat se v prostředí, kde mnoho lidí - mnoho lidí! - nehájí zrovna tvoje zájmy a názory, ale zato umožňuje, abys měl jak a kde hájit svoje zájmy a názory. Vyzkoušej si to v komunální politice, to je dobrá škola.

ok 25.8.2008 13:43

Re: Re: Re: Tento zakon pokladam za sileny

Já jsm napočítal 5 velkých stran - zelené i komunisty do toho počítám. Komunisté mohou oscilovat mezi CSSD a KSCM - a už tu máme funkční soutěž o voliče. Pořád tu chybí konzervativní varianta k postkomunistické ODS se slavjanofilským čestným předsedou - nepřítelem západní Evropy, pravoslavným ministrem dopravy a mnoha pochybnými existencemi na významných postech.

Olin 25.8.2008 14:22

Re: Re: Re: Re: Tento zakon pokladam za sileny

Dobře, já zelené nepočítám, protože společnost, která si dokáže najmout sál pro kongres všeho členstva, není podle mě politickou stranou. Ale to je jen věcí míry. Konzervativní strana tu chybí a chybět bude dál. Celá řada mých přátel jsou neokoni, a tak dobře vím, jak zanedbatelnou minoritu představují. Někteří se to dokonce pokoušeli založit a taky mě do toho zvali, ale musel jsem jim sdělit, že já nejsem konzervativec ani náhodou. No - nechali v tom spoustu peněz a úspěch nulový. Ale v případě, že by se tu vyskytl opravdu moderně myslící a současně charismatický neokon, dovedu odhadnout, že by mohl zaujmout v nejlepším případě asi tolik voličů, jako zelení. Jestlipak se už narodil? Druhá věc by byla, jestli by tu sešlost dokázal udržet pohromadě přes celé volební období. Pokud ano, pak by tu nakonec mohla vzniknout i konzervativní politická strana.

karel 25.8.2008 9:03

Naopak.

Nebylo by lepši než dovažet k nam levne dělniky, dovažet rozumne politiky. Dělniku mame dost jenom je naučit pracovat a slušně zaplatit. S politiky je to horši, naši špičkovi politici maji obecni uroveň, jejich viděni nepřesahuje jedno volebni obdobi.

Komik 25.8.2008 23:21

Re: Naopak.

Možná by bylo lepší poučit se z dějin a dělat to jako Svatý Václav - každý rok poslat do Německa 300 volů...

beran 25.8.2008 8:47

Proč to vlastně ten náš stát dělá, když výsledek je po všech stranách minus?

Odpověď autorovi je jednoduchá. Protože stejně jako v té Francii a v Německu jsou politici jen loutkami, za jejichž nitě tahají Ti, kdo z toho mají prospěch. Tedy velkokapitalisté, nadnárodní společnosti, respektive lidé je vlastnící a řídící. Ti shrábnou zisky a ty mínusy, o nichž se v článku píše nijak nepocítí. Oni nebydlí v těch čtvrtích, o nich autor píše a oni nejsou závislí na zdravotnictví a jiných službách financovaných z daní a pojištění. Leda snad na službách státní správy (úřady, justice, policie, armáda) a tu ovládají. Ovládají ji tím, že sponzorovali zvolení politiků, kteří jsou právě u moci a ti jim teď musí zobat z ruky a proto pro ně "dovezou" i ty cizince.

Alfons 25.8.2008 20:41

Re: Proč to vlastně ten náš stát dělá, když výsledek je po všech stranách minus?

Zase promluvil MARX.:-D

čtenář zdrojů 25.8.2008 8:38

autor je ekonomický nedouk

Zahraniční firmy si od nás sice odvezou zisk, ale předtím ten zisk řádně zdaní. Takže velké plus, pane autore. Zahraniční zaměstnanci u nás platí nejen daň z příjmu a pojištění, ale také DPH a spotřební daň. Ti zahraniční zaměstnanci tady totiž nakupují zboží a služby, čímž je jejich pobyt tady nepřímo zdaněn. takže další velké plus. Třetím velkým plusem je skutečnost, že i lidská práce je zboží a v tržním prostředí je celkem normální, že nejlépe se prodává práce levná.

Alfons 25.8.2008 8:42

Re: autor je ekonomický nedouk

Jako v supermarketu. 3 x + zdarma.;-) Takže kolik to v globále hodí po odečtení mínusů?

Honza42 25.8.2008 8:51

Re: autor je ekonomický nedouk

Vy jste se asi zbláznil. Prosím Vás kolik zaplatí Ukrajinci a Mongolci na daních z té jejich mzdy? A kolik tady utratí, když hlavním cílem je přivézt peníze domů? Ale náklady na infrastrukturu, zdravotnictví apod. čerpají stejné jako Vy.

Prapůvodní myšlenka lákání cizích firem spočívala v představě importu moderních technologií, zaměstnávání a vzdělávání naši pracovní síly. Nic z toho ovšem dnes není pravda, a kdoví zda někdy byla.

autor 25.8.2008 9:44

Re: autor je ekonomický nedouk

Zdaní ..... ale jen pokud nemají daňové prázdniny (což mají mnohé) anebo pokud nemají sídlo v Lichtejštejnsku nebo v Karibiku (což mají také mnohé)...  Proč by mezinárodní firma platila daně zrovna u nás, když kdesi v daňovém ráji jsou menší?

Stredocech 25.8.2008 10:17

Re: autor je ekonomický nedouk

Vy jste ekonomický nedouk. Firmy mají daňové prázdniny. A až ty prázdniny skončí, tak odejdou a stroje si ODVEZOU. Příkladů je dost.

A ti primitivové, které si sem natahali tady zůstanou a budou tady dělat bordel. Pokud to firma chce, ať si sem přiveze jen toho pracovíka, ne jeho rodinu a ten pracovník ať je okamžitě repoatriován, pokud jeho zaměstnání u té firmy skončí.

Imigrace v SOCIÁLNÍM STÁTĚ je katastrofou. V takové Dubaji sice konají všechny hrubé práci cizinci, ti ovšem nedodtanou občanství ani náhodou. Přece je nebudou živit penězi z prodeje vlastní ropy. A ta práce levná se sice dobře prodává, ale ty české občany, kteří nic jiného, než nekvalifikovanou práci neumí budete platit vy, já a další občané ze svých daní.

EW 25.8.2008 11:15

Re: Re: autor je ekonomický nedouk

Jo, v Dubaji je pry velka prisnost - ti indicti ci jini gastarbeitri se ani nesmi volne pohybovat po meste nebo po state - znaji jen svoz z ubytovny na stavbu a zpet, ve dvojstupu a pod kontrolou.

Rudolph 25.8.2008 13:05

Tos to schytal, co? :)))

Tos to schytal, co? Příště si přečti zdroje, moulo ;-D

Homolka tobolka 25.8.2008 21:22

Re: autor je ekonomický nedouk

už se těšíš,až od některého Vieta nebo Mongola chytneš ,třeba v tramvaji ,tuberu? A že v jejich domovinách je jí pořád dost. Alespoň se jí doktoři zas naučí léčit,co?

Taky velké plus?

Alfons 25.8.2008 8:29

Modří ptáci nasazují kukačky do vlastních hnízd

Vidím to pozitivně. Modří ptáci i s jejicjh kuřátkama budou vyhubeni. Sebedestrukce modrých ptáku pomocí zelených kukaček. Modrý pták nemá mozek, jen modré peří.;-D

dulcibelka 25.8.2008 9:31

Re: Modří ptáci nasazují kukačky do vlastních hnízd

Pozitivně tady kapeš vzteklý jed, Alfons. Nicméně si už konečně uvědom, že tys byl spokojenej v padesátých letech při měnový reformě, a teď zas je spokojenej někdo jinej...holt není každý den posvícení ;-P

Alfons 25.8.2008 20:43

Re: Re: Modří ptáci nasazují kukačky do vlastních hnízd

Dulci, pro vnoučátko dobrá vyhlídka.;-D

messenger 25.8.2008 8:28

Presne tak...

tato slova tesat do parlamentnich sten... uz zbyva jen jedna blbost co jsme jeste nestihli okopirovat od Zapadu a ted je to tady...